atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Saudzējiet durvis - tās ir mūsu vienīgā izeja!
*Duksis
Iesūtīts: 2010.09.25 21:56:01
Duksim dikti patīk visādus uzrakstus palasīties, gan uz automašīnām, gan t-krekliņiem, gan namu sienām utml. Šodien Duksi priecēja kāds uzraksts uz kāda krodziņa durvīm Rīgā: "Saudzējiet durvis - tās ir mūsu vienīgā izeja!" Šīs atklāsmes līdz dvēseles pašiem dziļumiem aizkustinātam Duksim bija ko izfilozofēties.
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Džonijs
# Iesūtīts: 2010.09.26 20:16:19
jakse [87.110.125.163]Durvju būšana visdrīzāk norāda, ka ja ko gribi sasniegt, ir jāpieliek pūles...tobiš jāatver durvis vai arī jāsameklē tās
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2010.09.26 22:10:31
Izložņāju internetu krustām šķērsām, bet neatradu meklēto - mākslinieka Al. Stankeviča gleznas reprodukciju ar nosaukumu "Durvis" (1970?). To gan katram vajadzētu redzēt vismaz reizi mūžā. Atradu tikai atsauci uz šo darbu: "Kā noteikta zīme pie galerijas gala sienas bija novietots viens no Aleksandra Stankeviča populārākajiem darbiem - diptihs "Durvis". Arī pēc trīsdesmit gadiem tas izskatās tā, kā vakar iecerēts un šodien uzgleznots. Domas aktualitātes un formas svaiguma ziņā. Ir dzirdēts, ka "Durvis" ir noteikta posma latviešu glezniecības karogs. Manuprāt, tas ir darbs, kurš stāv pāri posmiem, periodiem, klasifikācijām, skaidrojumiem, novērtējumiem lētos vārdos. Tāpat kā Aleksandra darinātās grāmatas - Haijāma "Četrrindes", Balzaka "Nezināmais šedevrs", Ibsena "Pērs Gints" un daudzas citas. Tās jau kļuvušas par vērtīgiem un ar uguni meklējamiem bibliogrāfiskiem retumiem, tāpat kā "Zelta ābeles" izdevumi." (Ingrīda Burāne. NOTIKUMS - VI JEB MĀKSLA UN VARA (2002.g.) http://www.makslaplus.lv/view.php?open_texts=43&v_sadala=8&ban=&year=2.. 002). Jāpriecājas par to, ka šī glezna laika gaitā nav noklīdusi vai gājusi bojā, bet nedaudz jāsaskābst par to, ka grūti ir vārdos pastāstīt par uzgleznoto, it īpaši tamdēļ, ka tā sastāv no četrām šķietami nesaistītām daļām. Nu i vot, vai jūs spējat iedomāties madonnu nonēsātās džinsās, baltā t-krekliņā ar mazuli pār plecu? Ja spējat, tad tas ir attēlots vienā no diviem lielajiem laukumiem. Uhh... slikts no manis ir stāstītājs... . Brīvā Latvijā augušajiem mani - izbijušu padomju suni - tik un tā nesaprast. ... . Atgriezīsimies pie augstāk pieminētās I, Burānes raksta: "...vara ir spēja UZSPIEST, spēja noteikt cita cilvēka rīcību.Nav labi, ja kāds jūtas apspiests, tas rada pārestības sajūtu, netaisnības sajūtu. Šādu cilvēku nomoka disharmonija un, protams, viņš nevairo harmoniju sabiedrībā. Kā atbrīvoties no apspiestības, nebrīves izjūtas? Kā nepadoties šai smacējošajai, žņaudzošajai, dedzinošajai, pazemojošajai, niknumu un bezspēcību raisošajai sajūtai?" Acīmredzot māksla, tīrā subjektivitāte, ir vieta, kur cilvēks jūtas brīvs. Varbūt vēl ir kādas durtiņas, kas ved prom no "nebrīves sajūtas"? Kā par nelaimi, tikai brīvs cilvēks spēj būt laimīgs cilvēks. Velns rāvis to brīvību laikmetā, kad ir jāmāk pārdoties!
Džonijs
# Labojis Džonijs: 2010.09.27 16:45:22
*DuksisŠeit var nedaudz aplūkot- http://zagarins.net/JG/jg97/JG97_Stankevics.htm
Kaut kā nemāku es to atsauci dabūt sarkanu...laikam rokas ne no tās vietas aug
vilks
# Iesūtīts: 2010.09.27 16:48:14
Re, kur vēl vienas durvis. Pie viņām klauvē kāds pazīstams personāžs.
Džonijs
# Iesūtīts: 2010.09.27 16:51:10
vilksTās nebūs īstās ko Duksis meklē
S.R...
# Labojis S.R...: 2010.09.27 16:51:44
Džonijs

http://zagarins.net/JG/jg97/JG97_Stankevics.htm

Vilks
tāds saskumis mums tur tas personāžs.
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.09.27 16:58:30
Džonijs Tencinu!

Diemžēl reprodukcija ir melnbalta. Kā parasti, dzīvē viss ir krāsaināks. ... . Mans atkalredzešanās prieks ar šo gleznu, diemžēl, nebija tik vētrains, kā biju cerējis. Nu nekas, vienalga, ja tajā gleznā tagad vairāk nekā īpaša nav, tad, varat man ticēt, kādreiz bija un kā vēl bija! Nemāku pateikt, kur tas viss ir palicis... .
Džonijs
# Iesūtīts: 2010.09.27 17:00:16
S.R...Nu pamāci Džonijonkuli... mana jaunatne māk tikai spēlītes un lādēties
vilks
# Iesūtīts: 2010.09.27 17:01:04
S.R...
tāds saskumis mums tur tas personāžs.
iespējams, ka viņš tur stāv un klauvē jau ilgi, bet viņam neviens never vaļā. + ja ielūkosies ciešāk - tās durvis no ārpuses nemaz nav atveramas, jāgaida, kamēr ielaidīs.
*Duksis
# Iesūtīts: 2010.09.27 17:24:01
vilks

Ja neielaidīsi pa durvīm maldus, tad arī patiesība paliks ārpusē. Tā pasaule esot iekārtota.
Vienkārši balss
# Iesūtīts: 2010.09.27 17:30:44
Džonijs
Man tā tava lapa vaļā neveras... Bet vaina nav pie krāsas, protams.

Krāsu dabū vienkārši: iekrāso tekstu un uzklikšķini komentāra lodziņā četrkantaino lodziņu ar bumbulīšiem - tur vari ierakstī kādu krāsu gribi. Automātiski uzlec sarkanā.
Džonijs
# Labojis Džonijs: 2010.09.27 17:42:31
Vienkārši balssNe jau to es biju domājis, bet lai var nospiest uz atsauces un iekļūt norādītajā lapā...ar copy un paste nepietiek
Ķepa
# Labojis Ķepa: 2010.09.27 17:45:54
Džonijs Nuja, vajag arī peaste
Džonijs
# Labojis Džonijs: 2010.09.27 17:48:19
ĶepaLabi...par veciem cilvēkiem ir grēks ņirgāties Tu laikam gribēji teikt-paeste
vilks
# Labojis vilks: 2010.09.27 17:53:14
http://zagarins.net/JG/jg97/JG97_Stankevics.htm
ar copy un paste principā pietiek, vajag tikai pirms un pēc saites atstarpi vai enter nospiest.
Džonijs
# Labojis Džonijs: 2010.09.27 17:55:20
vilksNu moins...tāds sīkums un viss Tā iet kad skolā nav gājis
Ķepa
# Iesūtīts: 2010.09.27 17:58:25
Džonijs Tu būsi apguvis vasalu zinātni, tagad tik jāiet studēt
Džonijs
# Iesūtīts: 2010.09.27 17:59:49
ĶepaMūžu dzīvo un mūžu mācies...un kā muļķis nomirsti
Džonijs
# Labojis Džonijs: 2010.09.27 18:20:18
*Duksis Es atvainojos ka piesārņoju tavā tēmā
(sl)ota [95.68.39.184]
# Iesūtīts: 2010.09.28 09:39:18
tajā gleznā tagad vairāk nekā īpaša nav, tad, varat man ticēt, kādreiz bija un kā vēl bija! Nemāku pateikt, kur tas viss ir palicis... .

tipisks padomijas produkts. slikti slēpta sociālisma propaganda. vairāk tur neko neredzu. otrādi apgriezts krusts - tas jau velk uz centieniem pēc mistifikācijas. vārdu sakot-bleķis.
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 20 , pavisam kopa bijuši: 2798