atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Evolūcija
pich_
Iesūtīts: 2010.09.21 15:59:24
Bībele mums māca par to, kā pasaule tika radīta. Tai skaitā visi tās iemītnieki ar uzdevumu vairoties.
Gribētu pajautāt par šo gadījumu . Austrālijā ir ķirzaku suga, kas, lai vairotos, dēj olas. Tomēr atsevišķi šīs pašas sugas kustoņi, kas dzīvo savādākā vidē (aukstākā), ir sākuši laist pasaulē dzīvus mazuļus.
Un te ir novērojams pats evolūcijas process pilnā krāšņumā. Tā kā evolūcija norit ciešā saistībā ar klimata izmaiņām, tad var izsecināt, ka gadījumā, ja kaut kādu iemeslu dēļ attiecīgajā Austrālijas reģionā iestātos vēsāks klimats- šī ķirzaku suga no olu dēšanas evolūcijas rezultātā pārietu uz mazuļu dzemdēšanu.

Jautājums- vai Dieva plānā ir iekļauti šādi pielāgošanās procesi (evolūcija)? Un kas par to liecina?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 34 . 35 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.27 14:02:40
ravenx,

Redunce tā priotams ir, bet salīdzini - ir starpība, vai vienus un to pašus datus glabāt 3 vai vairākās kopijās un pareizo variantu izvēlas "balsojot", vai arī vienkārši piekabināt galā dažus koda baitus.

A kaapeec vinji tiek piekabinaati... (kas faktiski extendee esosho messagi un padara to garaaku)... Taapeec lai padariitu infas chunkus atpaziistamus... !

Tieshi tas pats notiek shuunaas mRNA tiek kaareiz paarbaudiiti, un ja tie neatbilst konkreetam standartam (kodee neesoshas aminoskaabes, vai nav pareizie terminaacijas kodi) taas tiek izniicinaatas...

Kaa arii... es ljoti gribu zinaat, kaadaam lielaam sisteemaam tu esi rakstiijis kodu, jo ja taas ir kaadas banku sisteemas un tajaas NAV datu backup kopiju veidoshanas algoritmi, es noteikti neieteiktu nevienai bankai tavu kodu lietot, lai kaadus kodus tu liec galaa katram messagem, jo ja tavs serveris aizlido pagaisu, neviens baits neviena message pakaljaa to neizglaabs... bet rezerves kopija - izglaabs

Daba ir mazliet gudraaka par tevi, jo satur gan mRNA filtreeshanas un laboshanas algoritmus, gan rezerves kopiju veidoshanu... Un gudrs ir tas celtnieks, kas maaju celj uz plashiem pamatiem, balstot to vairaakaas vietaas, nevis uz viena vaarga stabinja...

Neko labaaku par backup rezerves kopeeshanu cilveece nav izdomaajusi, un neviena banka vai jebkura cita normaala firma nepienjems tavu sisteemu, ja tajaa nebuus iespeeja veidot backup copijas...
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.09.27 14:05:30
Gēnu inženierija balstās uz iedzimtības mehānismu ārkārtīgo līdzīgumu visās dzīvajās būtnēs (jo tās radušās no kopīgiem senčiem).

Citiem vaardiem, es varu salabot zhiguliiti, jo taapeec, ka tas ir liidziigs moskvicham... un to izskaidro evoluucija?

Evoluucija to neizskaidro, to daudz labaak izskaidro kopeejs dizains... Ja viens Dizaineris veido daudz dazhaadus daiktus, tad iepaziistot vienu, tu visai labi sajeedz kaadi ir arii citi, jo dizains lidiziigs. Ja es esmu iepazinis kaa programmee mans koleegjis, tad man pietiek izkost paaris vinja programmas un visas naakamaas es vareeshu saprast jau neatejot no kases... Nevienaa shajaa scenaarijiaa evoluucija pat tuvu nav staaveejusi klaat un taa neko tur nespees izskaidrot!

Pietam liidziiba starp organismiem ir maza

Tas ir miits no tiem laikiem, kad Darvinisti domaaja, ka tas JUNK DNA tieshaam ir JUNK un neko nenoziimee... un tad taa "lidiziiba" tika impliceeta no taa, ka liidziigs ir kodeejoshais materiaals... tas ir, dazhaadas maajas celj no vieniem un tiem pashiem materiaaliem... Tachu tieshi tas "JUNK" DNA atbild par pashu organisma sheemu un expresiju, tas ir isitais dizains, un tas ir tik dazhaads cik dazhaadi ir pashi organismi!

Taakaa... tu joprojaam esi iedomaajies, ka ja tu vari izskaidrot RadioAparaata darbiibu izejot no fizikas likumiem (un tas tiehsaam nepaakraapj nevienu likumu) tad tu esi pieraadijis, ka Apzinjas tur klaat nav bijis
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.09.27 14:12:50
Bet vai tu žigulītī vari iemontēt veļas mašīnas daļas?

Un vai tu vari mushaa ielikt cilveeka aci? Vai otraadi!

Aciimredzot iebildi nesaprati!

Tas ko tu uzskati par "evoluucija izskaidro" vismazaak izskaidro evoluucija, bet vislabaak izskaidro, ka dizainers viens Kas ir logjiska implikaacija no Dizaina un Inzheneerijas jebkuraa sfeeraa, ja dizainers viens un tas pats, tad arii dizains ir peec viena "gjiimja un liidziibas" un tas ir tikai normaali ka kods tiek rejuuzots... to kaa labo toni maaca ikvienam programmeetaajam, ka laba ir taada programma, kuras kods ir uzrakstiits tik labi, ka to bez lielaam izmainjaam var izmantot pavisam citas programmaa... tieshi taapeec tu vari lietot Windows Office tik eerti, jo tas buuveets tieshi uz shaada principa var integreeties savaa starpaa jo ja paskatiisies uz Excel un Word kodu, redzeesi, ka tiem ir daudz kas kopiigs...

Un tad atnaac tu un skaidro man, ka to var izskaidrot ar Evoluuciju Komediants tu muusu!

Un aceries, jautaajums bij kaads... nosaukt tehnologjiju, kuras mums nebuutu, ja nebuutu evoluucijas teorijas (pasaku staastiishana neskaitaas)...

Un tagad tu man gribi teikt, ka tikmeer kaameer cilveeki nebij atklaajushi tehnologjiju, vinji nekad nebij aizdomaajushies liidz viena un taa pasha dizaina atkalizmantoshanai dazhaadaas dziives feeraas?
masiks [87.226.100.136]
# Iesūtīts: 2010.09.27 14:17:52
Jošs Mulders
Evoluucija to neizskaidro, to daudz labaak izskaidro kopeejs dizains... Ja viens Dizaineris veido daudz dazhaadus daiktus, tad iepaziistot vienu, tu visai labi sajeedz kaadi ir arii citi, jo dizains lidiziigs. Ja es esmu iepazinis kaa programmee mans koleegjis, tad man pietiek izkost paaris vinja programmas un visas naakamaas es vareeshu saprast jau neatejot no kases...

tas ir tikai pie noteikuma, ka dizaineris ir ierobezhots (aprobezhots) ar savaam iespeejaam. Kaa zini - universaals dizains, kas der visam - neder nekam. zhigulis, kas uzprojekteets peec liidziibas ar arklu - nederees nedz arshanai, nedz braukshnai.
Peec tavas versijas - Dizaineris nav Dievs, bet gan ljoti vienkaarshi gudrs cilveeks.
masiks [87.226.100.136]
# Iesūtīts: 2010.09.27 14:18:02
Jošs Mulders
Evoluucija to neizskaidro, to daudz labaak izskaidro kopeejs dizains... Ja viens Dizaineris veido daudz dazhaadus daiktus, tad iepaziistot vienu, tu visai labi sajeedz kaadi ir arii citi, jo dizains lidiziigs. Ja es esmu iepazinis kaa programmee mans koleegjis, tad man pietiek izkost paaris vinja programmas un visas naakamaas es vareeshu saprast jau neatejot no kases...

tas ir tikai pie noteikuma, ka dizaineris ir ierobezhots (aprobezhots) ar savaam iespeejaam. Kaa zini - universaals dizains, kas der visam - neder nekam. zhigulis, kas uzprojekteets peec liidziibas ar arklu - nederees nedz arshanai, nedz braukshnai.
Peec tavas versijas - Dizaineris nav Dievs, bet gan ljoti vienkaarshi gudrs cilveeks.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.27 14:38:19
Var paņemt zivs gēnus, un ielikt tomātā, un dabūt aukstumizturīgu tomātu.

Var zhigulii ielikt veljasmashiinas taimeri un ieguut piepiipeetaaju ar taimeri

Tu tikai paraadiiji to, ka viena un taa pasha dizaina produkti ir savstarpeeji savietojami!

Copy-paste source kodiem ir daudz ierobežotāks. Tikai ja programmēšanas valoda sakrīt. Bet cilvēks kā radītājs ir saradījis daudz nesavietojamu programmēšanas valodu.

Nuja...un... prichm te evoluucija!

Pac tak piekriiti, ja ir viens Dizaineris un teixim uzraksta visu dziiviibas kodu vienaa kjiimiskaa valodaa, tad savstarpeeji buus daudz savietojams... Sho savietojamiibu izskaidro kopeejs dizains, nevis evoluucija!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.27 14:39:16
tas ir tikai pie noteikuma, ka dizaineris ir ierobezhots (aprobezhots) ar savaam iespeejaam. Kaa zini - universaals dizains, kas der visam - neder nekam. zhigulis, kas uzprojekteets peec liidziibas ar arklu - nederees nedz arshanai, nedz braukshnai.
Peec tavas versijas - Dizaineris nav Dievs, bet gan ljoti vienkaarshi gudrs cilveeks.


Peec manas versijas... evoluucijas tur nav, bet ir dizains... un DAAAUDZ gudraaks par mani un tevi
ravenx
# Labojis ravenx: 2010.09.27 14:56:25
Jošs Mulders
Neuztraucies, šobrīd darbojos jomā, kur suboptimāla uzticamība ir pieņemama, tāpat kā dabā. Un backup nudien ne vienmēr ir iespējams izdarīt.

Mani intese gan kādi tad ir tie kļūdu labošanas mehānismi mRNS. Pirms gadiem 5 rakstīju bakalauru bioinformātikā, bet par tādiem gan neko neatceros.

Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.27 15:03:09
Evolūcija to izskaidro dabiski.
Bet neizskaidro jau
Un origjinaali jautaajums bij par Evoluucijas dotaam tehnologjijaam... pagaidaam tu uzraadiiji tehnologjiju, kura bij veel daudz pirms evoluucijas un vispaar nav atakriiga no taa vai evoluucija ir patiesa vai nav.

Bet kāpēc gan Dievam būtu visi dzīvie organismi jātaisa tik līdzīgi?
Diez vai tas ir zinaatnisks jautaajums, tas ir teologjisks jautaajums. Iipatneeji, ka Darvinistu iebildes PRET ID ir teologjiskas Prikolisti! Piekam "Dievu" shoreiz piemini tu, es runaaju tikai par Dizainu un nelec no aakja, jo jautaajums bij - kaadu tehnologjiju Evoluucija mums ir devusi... Jo Gravitaacijas likums (kura Gnidrologpraat ir nepieraadiita teorija) ir devusi daudz dazhaadas tehnologjijas. Kaa ar evoluuciju?

Dieva ceļi protams ir neizdibināmi, bet tas viņa eksistenci padara par apšaubāmu.

Tobish, viss, ko tu nesaproti, ir apshaubaams savaa existencee? Manupraa ttas padara driizaak par apshaubaamu tavas lietu izpratnes existenci, nekaa pashu lietu
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.27 15:08:05
Neuztraucies, šobrīd darbojos jomā, kur suboptimāla uzticamība ir pieņemama, tāpat kā dabā. Un backup nudien ne vienmēr ir iespējams izdarīt.

Bet dabaa backup kopijas ir DAUDZ un VIENMER Taapeec shuunu koda stabilitaate ir taada, kurai tu ne tuvu nevari pietuvoties. Dabaa ir daudz vairaak kaa "suboptimaali"... dabaa shii koda stabilitaate ir daudz stabilaaka nekaa jebkam ko cilveeks ir speejis radiit... Neviena cilveeka radiita kodeeshanas sisteema neizturees savaa stabilitaatee ilgaak par paaris dekaadeem, bet Dieva radiitaa tur jau miljonus gadus!

Mani intese gan kādi tad ir tie kļūdu labošanas mehānismi mRNS. Pirms gadiem 5 rakstīju bakalauru bioinformātikā, bet par tādiem gan neko neatceros.

Nu http://www.nature.com/nrm/journal/v7/n6/pdf/nrm1942.pdf Iespeejams, ka palaidi garaam, bet tas ir pirms 4iem gadiem publiceets.

http://www.sciencemag.org/cgi/content/abstract/327/5966/693

Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.27 15:08:58
ET dotaas tehnologijas - taas ira visas tehnologijas, kas balstaas uz sisteemu izlasi un attiistiibu.

Selekcija, draugs, bij izgudrota veel gadu tuukstoshus pirms Darvins savus darbus rakstiija

Neputrosim ka selekciju ar evoluuciju!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.27 15:19:46
Nure, Mulders izpljaapaajaas Nav vinjs nekaads fundamentalists, fundamentalistiem ir nevis miljoni bet kaadu 6000 gadi

A es arii nekad neesmu teicis, ka piekriitu Young Earth teorijai... es arii neuzskatu, ka Raksti ir fizikas rokasgraamata...

A pasaakums darbojas gan biologiskajaas, gan citaas sarezgiitaas sisteemaas.

Ja darbotos, tad vareetu jau sen uzrakstiit softu, kas taadus dizainus kaadi sastopami dziivaa dabaa, speetu gjenereet...

Eholokaacija, Navigaacija, Elektriibas razhoshana, Redze, Dzirde, Liidzsvara sisteemas... etc. etc. etc

Nav taada softa, jo neviens nezin kaa taads mehaanisms darbojas, a taada mehaanisma NAV

Jo... process... kura rezultaataa rodas taadas sisteemas peec savas buutiibas ir izgaajis Tuuringa Testu un ir kvalificeejams kaa sapraatiigs...

Tas ko grib Darvinisti ir braukt ar gaazes un bremzes pedaali vienlaiciigi nospiest... grib, lai procesa darbiibas rezultaats buutu taads kaads ir Sapraatiigas Buutnes darbiibas rezultaats - aarkaartiigi smalks un preciizs dizains - un tai pat laikaa, negrib lai shis Sapraats manifesteetu jebkuram sapraatam piemiitoshas iipashiibas kaa - plaanoshanu, meerkjtieciibu, uzskatus par pasauli un lietu kaartiibu veelamo un neveelamo

Jo ikviens dizains manifestee taa dizainera uzskatus kaut kaadaa meeraa...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.27 15:38:55
Ja var nospecificēt prasības, tad softs nav problēma. Skatīt jau minētos evolucionāros algoritmus, kuri risina optimizācijas problēmas.


Un kaa taa ir evoluucija, ja tu shamam specificee to ko tu jau beigaas gribi panaakt?

Evoluucija tak ir akla un neplaanveidiiga madliishanaas pa kjiimijas bezgaliigo pasauli

Izmantot gjeneetiskos algoritmus kaa mekleeshanas algoritmu - ir jauki - ja vari specificeet, ko tu gribi atrast...

A vot uzrakstiit softu, kas no kjiimisko elementu random zupas uzgjeneree, piemeeram, elektrisko zuti vai putnu navigaacijas sisteemu... tas ir bik cits taasks!

Probleema ir taada, ka pagaidaam biologjija tikai nupat saak apzinaaties informaacijas noziimi... ka nepietiek izskaidrot kjiegjelju un deelju esamiibu buuvlaukumaa, ir veel jaaizskaidro maajas plaana existence
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.27 15:41:59
Kur tu redzi jamās lietas dzīvajā dabā?
Visur! Ikvienaa dziivaa organismaa... taa plaans un uzbuuve paarsniedz jebko ko cilveeks ir speejis radiit. Elementaara logjika, ja ir divi procesi, viens sapraatiigs, bet otrs ir pagaidaam nezinaams, un ja otrs gjeneree daudz sarezhtjiitaaku un kompliceetaaku un labaaku dizainu nekaa pirmais, tad otrais process ir VISMAZ sapraatiigs!

Tā ir neplānota, nemērķtiecīga attīstība, bez vēlamā un nevēlamā jēdzieniem.
Taa ir ljoti pat plaanota... un ikviena dziiva organisma pashsaglabaashanas instinkts ir kaareiz veelamaa un neveelamaa idejiska manifestaacija! Akmens nereagjee uz to, ko tu ar to dari... tajaa tieshaam nav veelamais/neveelamais iekodeets... dziivs organissm ciinaas par sev veelamo un izvairaas no sev neveelamaa!

Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.27 15:42:27
Nu ja Mulders ljoti veelas, tad vionjs var uzskatiit par sapraata formu visu dinamisko biocenozi evolucijas procesaa kopumaa.

Kaapeec Ctulhu to negrib taa nosaukt un uzskatiit?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.09.27 15:53:09
Ctulhu... fiicha taada, ka shii "sisteema" existeeja pirms existeejaam mees kaa indiviids vai cilveece... kas noziimee, ka shii "sisteema", kuras darbiibas rezultaats esam mees... bik tomeer labaak sajeedz kas un kaa... un tas buutu muusu pashu interesees, izprast taas meerkjus un nodomus un kazi iemaaciities pa kaadai technologjijai!
masiks [87.226.100.136]
# Iesūtīts: 2010.09.27 15:55:29
Jošs Mulders
Peec manas versijas... evoluucijas tur nav, bet ir dizains... un DAAAUDZ gudraaks par mani un tevi

nee. taa tas nav. Taapeec ka vienaadi un attiecigi specializeeti lieki modulji neatbilst daudz gudraakam dizainam. Iet runa par rudimentiem un attavismiem. Peec evoluucijas - tie ir obligaatie gjeneetiskie paarpalikumi no ieprieksheejaam veiksmiigaam evoluucijas paaudzeem. Peec ID teorijas - lieks veljas mashiinas taimeris zhigulii, jo abi ir no devaisiem, kuru veidojis viens enzhinieris, ij vinjsh neiespringa taisiit 2 dazhaadus modeljus, bet gan tikai 1, tachu sachakareejot veljas mashiinai stuuri un ritenjus, bet zhigulim - taimeri un skalojamo barabaanu. Teikt ka tas ir izcils dizains - nevar. Ibo zhigulja vietaa vareeja gadiities jadronaas bombas un veljas mashiinas hibriids...
masiks [87.226.100.136]
# Iesūtīts: 2010.09.27 15:59:01
Jošs Mulders

da ij dazhaadu devaisu dizains caur viena universaala objekta lielaakas vai mazaakas dazhaadu mehaanismu degradaacijas - uz dizaina statusu vispaar nevelk. Tjipa - izgatavot zhiguli, bet peec tam to TAAA nodegraeet lai to var pielietot tikai kaa sienas sleedzi lampinjai - tas NAV dizains, tas ir vaajpraats...
Pīlēns Pēks
# Iesūtīts: 2010.09.27 15:59:51
Ctulhu gan izkritizēja atskaņu trūkumu, bet nu tā kā melodija ateistiem nav sveša, tad tik raujat vaļā!

Nookrātu himna:

Par naivu un pieviltu nookrāt saimi
Mūs pulcēja pseido zinātnes balss.
Lai zeļ Ctulhu prātā no gaisa kaldinātā
Vispretrunīgākā pasaku valsts!

Tēvija grūstošā, tevi mēs slavējam,
Mūsu vien izdomā stipra tu audz.
Ctulhu ateisms, maldos kas spēku rod,
Materiālistiskajā nākotnē sauc.

Mēs noteicām paši, kas mums ir brīv,
Un Ctulhu mums rādīja ceļu, kurp iet —
Par niecību sapņot un baudpilnu dzīv`,
Lai virtuālās mums uzvaras zied.

Tēvija grūstošā, ...

Vien visatļautības iedvesmā dzīvā
Uz vēstures mēslaini apmātos vest,
Un lepnības karogu, kvēli kas plīvo,
Mums sargāt un nākamām paaudzēm nest.

Tēvija grūstošā, ...
masiks [87.226.100.136]
# Iesūtīts: 2010.09.27 16:02:21
Pīlēns Pēks
viens joks divreiz atkaartots nepaliek 2x smiekliigaaks. Tieshi otraadi. Ja veel sanjemsies un ieposteesi veel kaut kur savu gara darbu - tas jau vilks uz likumiigu [cenzeets].
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 34 . 35 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 163 , pavisam kopa bijuši: 3840