atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kādam ir jābūt pāvestam Īstenībā !
Aiko_Saule
Iesūtīts: 2010.08.24 12:20:19
Es uzskatu šādi: Ka gan katoļiem gan luterāņiem ir - sava hierarhija - sava piramīda un tāpat kā arhibīskaps luterāņiem tāpat arī arhibīskaps katoļiem - ir ievēlēts vadītājs - visi kopā ieceļ viņu. Jo tas taču normālam cilvēkam ir skaidrs - ka organizācijā un arī baznīcā ir jābūt vadītājam - un šeit vajadzētu beigt vadītājiem piedēvēt dižošanos, lepošanos un pašpaugstināšanos - ja Tevi vairākums ievēl - tad tu būsi vadītājs ievēlēts. Ja viņš nav ievēlēts - bet pats ir sagrābis varu - tad tāds ir diktators. Tāpat arī RKB ir ar pāvestu - pāvestu ievēl katoļu vadības vairākums - un pāvestam ir savas FUNKCIJAS RKB, kuras viņam ir jāpilda - viņam ir jāgana baznīca - laicīgajā pasaulē jāvada firma uzņēmums.
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
9K116
# Iesūtīts: 2010.08.24 16:32:23
godwit
Runa ir par Dieva baušļu principa ievērošanu - dari labu!
A to kā reiz baušļi nemācās, un attiecībā uz HES būvi - ekoloģija ir jauna zinātne un par HES ietekmi uz vidi cilvēki sāka aizdomāties tikai 20. gadsimta 2. pusē, un ne ātrāk. Tikai tad, kad līdz šādai problemātikai nonāca materiālā zinātne, nevis `mūžīgi nemainīgā` Bībele

Tāpat paklausībā Dievam ir jāizvēlās HES celtniecības materiāli(optimāla cena, kvalitāte), jāalgo darbinieki(soc.garantijas) utt.
Hehe, te par piemēru var minēt, kā absolūti kristīgajā ASV vēl 19. gadsimtā pastāvēja verdzība... tas par tām sociālajām garantijām :P

Tā varētu teikt, bet es vēlos Tev likt aizdomāties par to, kas cilvēkiem liek darboties rac. un konstruktīvi.
Nepieciešamība nesačakarēt pašam savu dzīves vidi + atstāt to puslīdz sakarīgu arī saviem pēcnācējiem.
Ezītis
# Iesūtīts: 2010.08.24 18:15:52
Tas ir ļoti sarežģīts jautajums. Jo, pirmkārt, neviens nevar apgalvot, ka viņam ir Svētais Gars. Ne bīskapi, ne pāvests, ne priesteri, ne mācītāji utt. Kādēļ? Jo Baznīcas vēsture to skaidri parāda. Ir bijuši nodevēji apustuļi, ļoti slikti pāvesti, ļoti slikti bīskapi un, protams, arī ticīgie. Tie, kas nodeva jūdus nacistiem, bīskapi, kas ir pedofili, bīskapi, kas iedzīvojas uz baznīcas naudas, priesteri, kas zog, ir bijuši tiešām ļoti nekrietni pāvesti. Tādēļ, ikvienam cilvekam, kam ir kaut neliela vara dota baznīcā, jābūt īpaši uzmanīgam un arī pazemīgam. Ne jau par velti jaunā bīskapa Stankeviča mammīte viņam kā pirmo ieteikumu publiski teica: esi pazemīgs! Laikam zināja, kādēļ to teica. Nevienam Svētais Gars nav dots automātiski. Un to mēs redzam ik dienas saskaroties ar baznīcas augstākajiem vadītājiem. Viņi ir vāji un bieži ļoti nepilnīgi cilvēki, kam būtu vairāk jāvadās pēc teiciena: kam daudz dots, daudz prasīs. Un vienlaikus jāatcerās, ka viņi ir tikai `necienīgi Dieva kalpi`. Bet to viņi atminas tik reti, ka tamdēļ arī baznīca (s) aiziet neceļos. Vismaz dažos jautājumos.
Vardarbe
# Labojis Vardarbe: 2010.08.24 20:02:15
Es uzskatu šādi: Pāvestam Īstenībā būtu jābūt nemaldīgam(dzimušam ex catedra) un bezvainīgi ieņemtam!!!
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.08.24 20:15:34
Vardarbe
bezvainīgi ieņemtam!!!
Kā to mūsdienās pārbaudīt?

(sanāk gluži kā Ctulhu - pieņemsim, ka tiek veikta sērija experimentu. Kā pārbaudīt, kas bijis veixmīgs?)
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.24 20:17:39

kur vispār Bībelē ir teikts, ka ir vajadzīgs tāds pāvests?
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.08.24 20:20:14
pich_
Faktiski jau ir tikai dažādi bīskapi (dažādu teritoriāli sadalīto kristiešu koordinātori). Vienkārši viens no tiem bīskapiem ir pats galvenais pār visām teritorijām, resp., pār visu pasauli.

Savulaik pasaulē starp valstīm galvenās skaitījās tās, kam visvairāk kodolieroču. Tagad laikam drucsciņ citādi, bet varbūt arī nē.
Nu un tas pats starp bīskapiem - vai, teiksim, Latvijas arhibīskaps (t.i., galvenais starp atsevišķo Latvijas teritoriju bīskapiem) varētu būt visas pasaules bīskapu bīskaps? Kas Latvijā varētu nodrošināt konkrētā arhibīskapa svarīgākumu?

P.S.
Piem.:Un Es tev saku: tu esi Pēteris, un uz šās klints Es gribu celt Savu draudzi, un elles vārtiem to nebūs uzvarēt. (Mat. 16:18)
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.24 20:38:09
pich_
"kur vispār Bībelē ir teikts, ka ir vajadzīgs tāds pāvests?"

Viena daļa kristiešu (RKB) saskata pāvesta amata iestādījumu šeit:
„15 Viņš uz tiem sacīja: "Bet ko tad jūs par Mani sakāt, kas Es esmu?"
16 Tad Sīmanis Pēteris atbildēja un sacīja: "Tu esi Kristus, dzīvā Dieva Dēls."
17 Un Jēzus atbildēja un viņam sacīja: "Svētīgs tu esi, Sīmani, Jonas dēls, jo miesa un asinis tev to neatklāja, bet Mans Tēvs, kas ir debesīs.
18 Un Es tev saku: tu esi Pēteris, un uz šās klints Es gribu celt Savu draudzi, un elles vārtiem to nebūs uzvarēt.
19 Un Es tev došu Debesu valstības atslēgas; un, ko tu siesi virs zemes, tas būs siets arī debesīs; un, ko tu atraisīsi virs zemes, tam jābūt atraisītam arī debesīs."

Un vēl šeit:

„15 Kad viņi azaidu bija turējuši, Jēzus saka Sīmanim Pēterim: "Sīmani, Jāņa dēls, vai tu Mani mīli vairāk nekā šie?" Tas Viņam saka: "Tiešām, Kungs, Tu zini, ka es Tevi mīlu!" Viņš saka tam: "Gani Manus jērus!"
16 Vēl otru reizi Viņš tam saka: "Sīmani, Jāņa dēls, vai tu Mani mīli?" Tas Viņam saka: "Tiešām, Kungs, Tu zini, ka es Tevi mīlu!" Viņš saka tam: "Gani Manas avis!"
17 Trešo reizi Viņš tam saka: "Sīmani, Jāņa dēls, vai tu Mani mīli?" Pēteris noskuma, ka Viņš trešo reizi viņam sacīja: vai tu Mani mīli? - un sacīja Viņam: "Kungs, Tu zini visas lietas, Tu zini, ka es Tevi mīlu." Jēzus saka: "Gani Manas avis!”
Vardarbe
# Iesūtīts: 2010.08.24 20:45:43
Pāvestam ir jārunā celsmīgas lietas!
Papucs
# Iesūtīts: 2010.08.24 20:51:20
Vardarbe
To jau nu gan pāvests neapšaubāmi dara!
incognito
# Iesūtīts: 2010.08.24 21:25:48
godwit
Un kā šīs rakstuvietas interpretē protestanti?
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.08.24 21:31:27
incognito
kā šīs rakstuvietas interpretē protestanti?
Apmēram tā, ka kontekstā tās domātas konkrētam cilvēkam (Pēterim) ticības stiprināšanai un tādā garā.
Par klinti esmu dzirdējis apmēram, ka Jēzus, bezmaz patētiski raugoties Debesīs, esot šos vārdus teicis pats domādams sevi.
Par tām atslēgām gan esmu dzirdējis to saistām ar apustulisko sukcesiju, bet kaut kā īpatnēji.
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.24 21:37:50
incognito
Luterāņi liek akcentu uz Pētera ticības apliecību, bet katoļi uz pašu Pētera personu.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.08.25 08:28:53
incognito
Jā, katoļi liek uz miesu un asinīm, luterāņi uz atklāsmi (skat. 17 pantu)
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.08.25 08:53:51
incognito, veel arii vaardu speele ar Peetara vaardu un Klinti...

Ar domu, ka Peeteris apliecinot Kristu ir no taas pashas "miiklas" kaa Kristus... bet nu jaa... kaa Aivars teica...

Ikviens kas Kristu apliecina ir shis "Petros" jo ir tajaapashaa Dievishkjajaa atklaasmee. Pietam taa Paavesta padariishana veesturee paraadaas stipri paveelu, un taa ir doktriina, kas nav ticeeta visur un vienmeer
incognito
# Iesūtīts: 2010.08.25 08:58:19
Un kura interpretācija ir pareiza?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.25 09:08:20
incognito, Luteriskaa... ibo atbilst Bibliskaas Doktriians kriteerijiem - ticeets visur un vienmeer...

Kaa jau teicu, ideja par Paavestu kaa to saprot RKB shodien ir veeliinaas kristietiibas radiits prikols kam bij laba augsne kad Roma bruka un Kristietiiba Rietumos panjeema arii laiciigaas varas funkcijas, tad arii RKB izveidoajas peec laiciigas varas gjiimja un liidziibas.

Biezhi RKB atsaucas uz Ireneju, ka shamais noraadiija uz Romu kaa "ticiibas centru", tachu vinji noklusee to kontextu kuraa Irenejs to noraadiija un noteikti vinjsh to nenoraadija kaa Paavestiibas iemeslu...

Nevajag pat nekaadu mega "izgliitiibu" tik jaapalasa gan Raksti gan Bazniicas agraa veesture, 2,3 gadsimta Bazniicteevi etc... ideju par Paavestu tur neatrast...

Shis ir tipiskais sektantiskais gaajiens, kad tiek izdomaata cilveeku maaciiba un peec tam post-factum tiek pievilkts aiz ausiim kaadas Rakstu vietas lai to attaisnotu...

Lieņukiņš [62.193.236.96]
# Iesūtīts: 2010.08.25 09:25:54
Par pāvestu ir jārunā katoļu internetā nevis šeit!
Aitiņa(katole)
# Iesūtīts: 2010.08.25 12:16:37
Gnidrologs
un gnidrologiem ir jārunā gnidrologu internetā.
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.08.25 12:19:21
nez kurā internetā būtu ļauts Jēzum runāt?
<< . 1 . 2 . 3 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 10 , pavisam kopa bijuši: 35010