atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Pujāta uzstāšanās domburšovā 18. augustā
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2010.08.19 09:20:27
Nu nezinu... shamais baigo laacha pakalpojumu izdara ij tam PPL ij vispaar RKB...
Ij nemaz nesleepj ka jaabalso par PPL un visi, kas par shiem nebalsos ir antikristi... Laikam jau tomeer RKB ilgojas peec aizgaajushaas laiciigaas varas, kas tai kaadreiz bija... Paavesta Valsts etc.

Nozheelojami.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks. [94.246.126.98]
# Iesūtīts: 2010.08.20 14:57:27
A man ienāca prātā, ka varbūt konfesiju vadītāji speciāli izdomāja šo gājienu, lai noķertu uz āķa Šleseru, un caur šo iniciatīvu noskaņotu lielāko daļu Latvijas vēlētāju pret PLL. To Š&Š būtu pelnījuši, lai netiktu Saeimā un turpmāk vairs neizmantotu kristietību politiskām spēlēm.
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.20 15:04:49
vilks. [94.246.126.98]
iniciatīvu noskaņotu lielāko daļu Latvijas vēlētāju pret PLL

redz, ja Pujāts atļaujās nosaukt tos cilvēkus, kas balsos par citām partijām, par antikristiem, tad būs ļoti daudz vāja rakstura cilvēku, kas tikai pateicoties šim absurdajam teikumam, balsos par PLL
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.20 15:11:22
Tad mums ir atšķirīgs viedoklis par izglītības jēgu.

Iespeejams...

Mans uzskats taads, ka skola sagatavo sabiedriibai deriigu un dziivei kaut cik sagatavotu cilveeku iedodot vinjam baazi un "instrumetnaariju" tai videi, kuraa vinjsh tiek gatavots... Taakaa, piemeeram Latvijas skolas sagatavo cilveekus dziivei shajaa valstii, tad, piemeeram, jautaajums par to vai buutu skolaa jaamaaca visas valodas vienaadi, jeb Latvieshu valoda buutiski vairaak nav nekaads jautaajums. Redzot, ka pasaulee arii ir buutiski zinaat citas valodas, tad jau shogad (laikam) tiks maaciita anglju valoda jau no pirmaas klases... to nosaka pieprasiijums un tas ko mees uzskataam par buutisku shai videe.

Taatad, JA (es saku tikai JA) mums buutu jaamaaca kaada no religjijaam, tad Latvijaa taa buutu Kristeitiiba tik pat cik Latvieshu valoda... Visas paareejaas var maaciit fakultatiivi jeb kaa ir ar anglju valodu, kaut kaadu veel vienu religjiju arii stipri...

Protams skolai taa vai citaadi buutu jaapainformee arii par citaam religjijaam, kaa taa maaca par citaam valodaam vai citaam kultuuraam... bet koncentreejamies uz to, kas ir aktuaals sheit un tagad... shajaa sabiedribaa, shajaa videe...

Skolaa daudz nemaaca austrumu lietartuuru vai maaxlu, bet daudz vairaak rietumu one... Hemingveju vairaak maaca nekaa Sun Tzu.

Taadeejaadi noraidaams ir uzskats, ka vispaarizgliitojoshaa skolaa maaciitu kaut ko, kas nav aktuaals tieshi shajaa sabiedriibaa.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.20 15:14:02
Bija bija apgaismiiba - tas periods, kad cilveeki iemaaciijaas lasiit, lai kaa tas Paavestieshiem nepatika... un vareeja paarliecinaaties, vai tieshaam Dievs taa ir teicis
Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.08.20 15:21:45
Jošs Mulders
mēs taču varētu vienoties par kādiem kopīgiem punktiem, ko mācīt skolās?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.20 15:23:21
Valentiinis, nu luuk ir vispirms jaavienojas un tad jaadomaa kaa to citiem maaciit. Jeb pareizaak sakot - vispirms pashiem jaaiemaacaas, pirms to citiem maaciit. Liidz tam... lai maacas vispirms mateni, fiziku un pareizi domaat.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.20 15:24:56
Trilo, nu bet var jau salidizinaat lasiitrpasmi paar RKB eiropu, kad pat Rakstus lasiit bij aizliegts, un lasiitprasi peec Reformaacijas... ?

Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.08.20 15:28:08
Jošs Mulders
Bērnus no mazotnes jāved uz baznīcu un jāizglīto, kas tur notiek un kāpēc tieši tā notiek!
pich_
# Labojis pich_: 2010.08.20 15:35:06
Valentīnis
Bērnus no mazotnes jāved uz baznīcu un jāizglīto

šodien biju uz pareizticīgo dievkalpojumu (jeb liturģiju- īsti nezinu, ko tas nozīmē).
redzēju, kā viena vecmamma savu mazo mazdēliņu veda pie mācītāja, kurš lika viņam klanīties, bučot krustu un Bībeli, kā arī uzklāja savu apmetni mazajam uz galvas.
izskatījās, ka mazais bija diezgan nobijies, un tas var atstāt psiholoģiskas sekas.
varbūt tomēr pagaidīt, kamēr cilvēka prāts nobriest, un tad vestu uz baznīcu?
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.20 15:37:15
Trilobīte

piemēram? kā nevešana uz baznīcu var atstāt negatīvu iespaidu? mani neviens neveda..
danar
# Iesūtīts: 2010.08.20 15:37:57
Valentīnis
Bet var tacu vest bernus uz baznicu...kas to aizliedz
Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.08.20 15:38:35
es kad biju maziņš un mani aizveda uz baznīcu es tur rātni sēdēju , par mani domāja, ka es būšu priesteris.
mājās man bija spēļu klucīši un es kaut ko mēģināju būvēt, tad atkal teica, ka es būšu arhitekts.
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.20 15:39:37
Trilobīte

kādas psiholoģiskas sekas man ir palikušas?
danar
# Iesūtīts: 2010.08.20 15:40:42
Valentīnis
Un kas beigas sanaca,,,esi arhitekts vai priesteris
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.20 15:41:19
danar

kosmonauts
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.20 15:41:42
Trilobīte

nu nu...
danar
# Iesūtīts: 2010.08.20 15:43:37
pich_
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.08.20 17:06:37
Gnidrologs
Vispār jau skolās (ja tās nav ar kādu konkrētu ideoloģisku novirzi) tieši to arī māca - neticēt plikiem apgalvojumiem un kaut kam, kas kaut kur uzrakstīts, bet domāt kritiski un analizēt.

Spēja kritiski domāt un analizēt pa īstam pozitīvu efektu dod tikai pietiekami spēcīgas pārliecības ietekmē. Domburšovā tas labi parādījās abu profesoru naida uzplaiksnījumos.
Skolas un izglītības sistēma vispār šobrīd lielā mērā māca nemācīšanos, jo pārliekā "brīvība" izvēlēties tīkamo u.c. zināmās problēmas atstāj novārtā galvenās nopietnām mācībām nepieciešamās īpašības. Arī par to domburšovā dalībniece ieminējās - kā studenti raksta darbus (iegūglē un pārraksta).

ravenx
Mācīšana par Bībeli un kristietību būtu pieņemama tikai tad, ja adekvāts laiks tiktu veltīts arī citām reliģijām. Tad es to pilnībā atbalstu.

Cik reliģijas un kādas esi gatavs apgūt?
Redzi, Latvija kā jebkura cita valsts, ir noteiktu tradīciju un vēstures zeme, un nemaz tik plašs reliģisko vēsmu spektrs šeit nopietni nav bijis un nav pārstāvēts, līdz ar to nav pamata runāt par citām reliģijām (kā vien īsas vispārizglītojošas informācijas līmenī).
Jebkurā gadījumā, ja nopietnāk tiek mācītas vairākas reliģijas, parādīsies to savstarpējās pretrunas un atšķirības (pat ļoti ekstrēmas), un (lai gan vairumam tas tikai veidos putru galvā) tad būs nepieciešams salīdzinošs izvērtējums. Jautājums: uz kuras doktrīnas bāzes tas tiks darīts? Atgādināšu, ka reliģijas viena komponente ir tieši pamata bāzes morāliskajam vērtējumam nodrošināšana, un jebkura morālētiska uzskatu sistēma, kura to dara, automātiski ieņem reliģijas vietu. Nav tādas neitrālas pozīcijas, no kuras var raudzīties uz citām reliģijām.
Vēl viena problēma būs ar bērnu vēlmi pamēģināt dažādu disciplīnu praksi, un tad var sākties jau cita rakstura ziepes.

Jošs Mulders
Es uzskatu, ka PLL sho ideju izmanto kaa aakji lai kjertu mulkjus (shai gadiijumaa no kristieshu vidus), bet iistaa manta ko vinji noriis - ir visa taa vecaa ekonomiskaa "saveejo" padariishana un tas biznesa un paarvaldes modelis kura deelj Latvija ir lielaa dupsii...

Jā, un Pujats tam taču piekrita (domburšovā). Tu tagad paliec bauslības līmenī (slikti atbalstīt sliktos), bet Pujats pasludināja Evaņģēliju - Bībeli apguvušie bērni veidos labāku nākotni Latvijai!
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.08.20 17:11:24
pich_
izskatījās, ka mazais bija diezgan nobijies, un tas var atstāt psiholoģiskas sekas.
varbūt tomēr pagaidīt, kamēr cilvēka prāts nobriest, un tad vestu uz baznīcu?


Kas gan neatstāj sekas? Mīļa cilvēka asāks izteikums mazajam atstāj sekas. Psihologi vispār, šķiet, jebkuras sekas mēdz saukt par traumām.
Baznīca ir ne tikai prātam, Baznīca ir cilvēkiem.
Un diemžēl mēs tik daudz kā patiešām nejēdzīga sadarām pirms esam tam nobrieduši, par ko tiešām vajadzētu satraukties.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.08.20 17:21:45
Trilobīte
Reformācija nav nekas, tas ir tikai politisko un ekonomisko procesu blakusprodukts. Būtu muļķīgi domāt otrādi.

Muļķīgi ir domāt, ka garīgais varētu būt pakārtots laicīgajam.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 56 , pavisam kopa bijuši: 33080