atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem PB un luterāņu atšķirības mācībā
Rausītis
Iesūtīts: 2010.08.10 12:48:27
par atšķirībām starp RKB un luterāņiem ir daudz sarakstīts, bet vai kāds varētu uzskaitīt acīmredzamākās starp PB un luterāņiem?
Dažreiz komentāros tiek pieminēts, ka PB ir spēcīgs ikonās balstīts misticisms, bet citreiz atkal teikts, ka viņi ir kā austrumu luterāņi. Varbūt kāds zina būtiskākās atšķirības.
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
joske [86.163.101.157]
# Iesūtīts: 2010.08.10 16:53:25
Varbūt, ka Rausīša radiem prātā daudz vienkāršāki apsvērumi. Tur , kur Luterāņi spriež par augstiem mācības jautājumiem, tur pareizticīgie seko pielūgsmei un neiedziļinās mācības niansēs. Pa ausu galam ir nācies dzirdēt, ka pretstatā luterāņiem, kur, lai pievienotos draudzei, jāiziet nopietna iesvētes mācība, pareizticīgie pieņem `atplestām, rokām` un aši vien ieraksta savos sarakstos. Meklētājam atkrīt piepūle mācīties.
autors [94.246.127.46]
# Iesūtīts: 2010.08.11 08:39:34
Tādā gadījumā šo var minēt par
galveno argumentu, kapēc
latvietim nav ieteicams pieņemt
pareizticību. Būs grūtu "iebraukt"
slāviskajā liturģijā.

Es esmu `slaavs`, bet man tieshi otradi vairaak impone luterisms un liturgijas saprashanaa nav ne vainas.
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.11 10:33:46
autors [94.246.127.46]
Man ir patiess prieks par Tevi. Taču ir būtiska atšķirība starp Tevi un Rausīša radiem. Tev latviešu valoda un kultūra nav sveša, bet viņiem, krievu, nav pat attālināti saistoša.
Rausītis
# Iesūtīts: 2010.08.11 17:34:54
Trilobīte
peace sister
Rausītis
# Iesūtīts: 2010.08.11 17:45:33
godwit
es ļoti ceru, ka pareizticīgie viņiem liks arī mācīties pirms kļūt par draudzes locekļiem, jo es zinu, ka viņiem līdz šim nav nekādas poņas ne par vienu konfesiju, un iemesli izvēlei kļūt par pareizticīgiem ir "sajūtu" līmenī, ļoti iespējams, ka pievelk nepazīstamais=mistiskais un "pareizība".
un protams, viņi ies uz baznīcu mēness ielā, kur dk notiek latviešu valodā.
es vnk gribēju uzzināt vairāk par PB, jo patiesībā nav daudz tādas infas. kkā par viņiem neraksta. laikam jau ļoti atšķirīgs tas domāšanas veids.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.11 18:10:32
Rausiit atmet man uz meilu savu meilu, lai var replay uztaisiit, ja acereeshos tad no maajaam aizsuutiishu vienu doc ko man acuutiija vienc maaciitaajs (toreiz veel students) - taads papiirs par konspektiivu pareizticiibas maaciibu
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.11 22:46:46
Rausītis
Noteikti liks mācīties, jo pastāv pirms kristību katehizācija .
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.11 22:57:54
Ak, pravoslāvi, visādā ziņā jauki brāļi, bet kā jau mums visiem, gadās arī samuldēties

В этом трагедия христианских конфессий, потерявших благодать Апостольского преемства. Среди баптистов, лютеран, преставитвлей других исповеданий много искренне верующих людей, ведущих высоконравственную жизнь, много таких, с кого и нам не мешало бы брать пример. И тем более ужасно их положение, так как из-за отсутствия Таинств они не войдут в Царство Божие! Ведь их епископы и пресвитеры не имеют благодати Апостольского преемства! И из-за этого все верующие этих конфессий обречены на духовную смерть! В этом трагедия инославия, ведь кроме православных Апостольское преемство сохранилось только у католиков.
Paulus
# Iesūtīts: 2010.08.11 23:16:58
godwit
Nu redz, bet te vēl izskanēja, ka pravoslāvi luterāņu tuvākie draugi. Redz, skaidri un gaiši pasaka - neieies Debesu valstībā, jo luteriem nav apustuliskās sukcesijas. Nu, katoļi par jums neko tādu nesaka. Labi, šis vairāk kā joks vēlā vakarā. Ar labu nakti!
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.11 23:20:17
Paulus
Saldus sapņus!
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.08.12 09:52:15
godwit , kādu avotu tu citē?
Šie teksti, kas paši par sevi teoloģiski nav nekā vērti, manuprāt, ļoti palīdz dažiem pareizticīgajiem uzturēt tieši savējo indentitāti. Mums apustuliskā, mēs apustuliskie.
Bet rezultātā sektantisms vien sanāk.
Kristofers
# Iesūtīts: 2010.08.12 09:53:53
Paulus Arī katoļi neatzīst nedz anglikāņu, nedz luterāņu, nedz kādu citu protestantu apustulisko sukcesiju, un visas viņu Baznīcas uzskata par "ekleziālām grupām".
Vienīgi katoļi nenoliedz protestantu pestīšanu, saskaņā ar 2. Vatikāna koncila lēmumiem pat pagāni var tikt pestīti, ja viņi ir patiesi savā reliģijā, un dzīvē piepilda tuvākā mīlestības bausli.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.08.12 10:05:35
Vispār tas ir nožēlojami, ka lai oficiālā Rkb atzītu iespējamo protestantu pestīšanu, viņiem bija jāatsakās no bibliskās pestīšanas izpratnes - vienīgi caur Kristu un tā jāaizstāj ar universālistisku pestīšanas doktrīnu.
Un tā luterāņi un protestanti paliek vienīgie, kas pilnīgi konsekventi apliecina ka Romas katoļi , pareizticīgie un visi citi kristieši pēc definīcijas top pestīti caur ticību Kristum.
Un kaut ko jau uz šī rēķina luterāņi arī zaudē no savas baznīciskās identitātes, kuru gan Romas katoļi, gan pareizticīgie cenšas uzturēt ar ārpusbibliskiem kruķiem .
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.12 10:22:12
indriķis (labs)
Tas ir no oficiālā PB saita. Ieej tajā lapā, ko iedevu Rausītim, pāris kom. augstāk.
Skat. Лекция 3. О Таинствах, сектантах, о нравственности, о Церкви.
Составил прот. Н.Тихомиров
Paulus
# Iesūtīts: 2010.08.12 10:24:22
Kristofers
Protams, zinu, kāda ir oficiālā Vatikāna nostāja pret protestantiem.
Klau, bet šajā sakarā mani visu laiku nodarbinājis tas LELB sukcesijas jautājums. No kā tā ir saņemta, kāda ir tā ķēdīte?
Paulus
# Iesūtīts: 2010.08.12 11:51:55
Pateicoties Uzraugs gādībai, palasīju vecās diskusijas un kopumā saņēmu atbildes uz saviem jautājumiem. Sanāk, ka sukcesija LELB no Zviedrijas luteriskās baznīcas, kas arī pēc reformācijas šo ķēdīti nesarāva.
Kā arī sanāk, ka RKB LELB sukcesiju tomēr neatzīst, jo nav vienotības ar pāvestu.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.08.12 12:23:54
Paulus , nu ja, bet Rkb pareizticīgo sukcesiju atzīst, lai arī viņiem nav vienotības ar pāvestu.
Bet oficiālie pareizticīgie Rkb tāpat uzskata par neortodoksu un tas tiem ļauj vajadzības gadījumā nosodīt visu Rietumu baznīcu.

Argumentus vienmēr var piemeklēt , to pašu Lielo Shizmu - 1054.gadu, kad, izrādās, Konstantinopoles patriarham bija ne mazākas ambīcijas tikt vaļā no saiknes ar Romas pāvestu kā pāvesta legātiem nolikt viņu pie vietas kā iznireli.
Tāpēc jau arī var vienīgi pasmaidīt par vienas otras konfesijas pārlieko nopietnību sekundāros, proti, tādos kas izriet vien no tradīcijas, jautājumos.

Bet, pareizticīgie tāpat kā visi , ir dažādi.
Sākot no ļoti rigidiem un arī tumsonīgiem un nedomājošiem sektantiem, beidzot ar veselīgi domājošiem.

Bet luterāņiem, neko darīt, ir jānes krusts, atzīt to cilvēku pestīšanu caur ticību Kristum, kuri luterāņu pestīšanu atzīt negrib.
Paulus
# Iesūtīts: 2010.08.12 12:57:42
indriķis (labs)
"Bet oficiālie pareizticīgie Rkb tāpat uzskata par neortodoksu un tas tiem ļauj vajadzības gadījumā nosodīt visu Rietumu baznīcu."
Nu bet RKB komūniju taču atzīst ortodoksi un otrādi. It kā teorētiski esot iespēja iet pie komūnijas, piemēram, Romas katolim ortodoksu baznīcā, ja neesot tuvumā neviena RKB dievnama. Nezinu vai otrādi ir ļauts.
Katrā gadījumā, rodas toerētisks jautājums - vai RKB atzītu LELB zviedru apustuliskās sukcesijas "ķēdi" par derīgu, ja tiktu atrisināts jautājums par vienotību ar pāvestu. Tīri teorētiski
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.08.12 14:10:14
Es teikšu tā - tie pareizticīgie , kas turas pie šiem Tihomirova uzskatiem -
"В этом трагедия христианских конфессий, потерявших благодать Апостольского преемства. И тем более ужасно их положение, так как из-за отсутствия Таинств они не войдут в Царство Божие! Ведь их епископы и пресвитеры не имеют благодати Апостольского преемства! И из-за этого все верующие этих конфессий обречены на духовную смерть! В этом трагедия инославия, ведь кроме православных Апостольское преемство сохранилось только у католиков".
nav nekādi pareizticīgie, bet herētiķi.
Те православные, каторие следуют мудрствованию Тихомирова, никакие не православные, но еретики.
Tāds labs secinājums īsteni pareizticīgā garā
<< . 1 . 2 . 3 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 124 , pavisam kopa bijuši: 34608