atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem PB un luterāņu atšķirības mācībā
Rausītis
Iesūtīts: 2010.08.10 12:48:27
par atšķirībām starp RKB un luterāņiem ir daudz sarakstīts, bet vai kāds varētu uzskaitīt acīmredzamākās starp PB un luterāņiem?
Dažreiz komentāros tiek pieminēts, ka PB ir spēcīgs ikonās balstīts misticisms, bet citreiz atkal teikts, ka viņi ir kā austrumu luterāņi. Varbūt kāds zina būtiskākās atšķirības.
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Rausītis
# Iesūtīts: 2010.08.10 12:49:49
Varbūt kāds var uzskaitīt būtiskākās atšķirības.
Papucs
# Iesūtīts: 2010.08.10 12:52:28
Cik dzirdēju, viena no galvenajām atšķirībām, kas mani principā ir kavējusi intereses pēc apmeklēt PB dievkalpojumu, ir tā, ka ilgstoši jāstāv kājās.
Rausītis
# Iesūtīts: 2010.08.10 12:54:45
mani interesē atšķirības mācībā, ne fiziskajā sagatavotībā
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.10 12:55:22
Cheihastisms... Luterismam svesha un nepienjemama doktriina. Sveeto un Ikonu kults. Ekleziologjija. Manupraat PB neparakstaas zem Atanaasija TA, savukaart Luteraanji neparakstaas zem 7aa koncila visiem kanoniem.
Droshi vien var sanaakt kashkjis par Filique, bet tur imo Luteraanji noteikti var naakt pretiim, nav tik principaali imo.
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2010.08.10 12:58:43
Jošs Mulders
Paldies, to es pameklēšu sīkāk, bet vidējam latvietim ar to ir par daudz.
tuvi radi no zila gaisa "taisās" kļūt par PB locekļiem. vnk kādreiz nāksies apjautāties kādēļ PB, tāpēc gribēju zināt. Ja es viņiem par konciliem sākšu stāstīt, būs tā, ka es viņus pie pirmā svešvārda pazaudēšu.

godwit
# Iesūtīts: 2010.08.10 13:04:06
Rausītis
Ja Tavi radi ir krievi, vai viņiem, vismaz, ir simpātiska krievu valoda, tad es tektu, ka ļoti laba izvēle.
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.08.10 13:05:35
Atšķirības- kultā, laikam jau tā pati lūgšanās svētajiem.
Teoloģijā, viņiem ir mazliet atšķirīgāks pestīšanas apraksts,
grēku viņi vairāk uzskata par slimību, un Kristus dāvāto pestīšanu par dziedināšanu.
Svētdarīšanu viņi sauc par teozi, dievišķošanos.
Tāpat viņi atsakās ( cik nu tas vispār iespējams ) no Rietumu juridiski konceptuālās terminoloģijas un vēsturiskās katoļu/luterāņu diskusijas par taisnošanu ar darbiem/ticībā vietā piedāvā citādākus akcentus.
Daudz ko šais atšķirībās var saskatīt kā Rietumu un Austrumu domāšanas veida atšķirību un tāpēc ir labi necensties automātiski caur savējo vērtēt viņējo, bet paturēt luterāņiem raksturīgo paradoksālo domāšanu un censties saprast kas ar ko tiek domāts.
Es domāju, ka lasot labus pareizticīgo autorus ( atšķirībā no Romas katoļu autoriem, kuri nepavelk līdz labam luterānim ), luterānis var garīgi bagātināties.
Rausītis
# Iesūtīts: 2010.08.10 13:06:39
Jošs Mulders
Cheihastisms - kas ir tas? vai to tā tiešām raksta? google neko nepiedāvā
Rausītis
# Iesūtīts: 2010.08.10 13:07:05
godwit
nē, nav pat attālināti
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.10 13:11:24
Rausītis
Tādā gadījumā šo var minēt par galveno argumentu, kapēc latvietim nav ieteicams pieņemt pareizticību. Būs grūtu "iebraukt" slāviskajā liturģijā.
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.08.10 13:13:53
Papucs , pie pareizticīgajiem dievkalpojumā var ieiet, pārmest krustu, piedalīties un doties prom, nav visu dievkalpojumu jāstāv.
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.10 13:17:38
vakar biju PB baznīcā. man šķiet nepieņemama pārlieku lielā greznība- viss spīd un laistās apzeltītās lietās. no pieticības ne smakas.
bet katoļiem laikam tas pats
indriķis (labs)
# Iesūtīts: 2010.08.10 13:19:06
godwit , Būs grūtu "iebraukt" slāviskajā liturģijā . Ir latviešu liturģija arī.
Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.08.10 13:19:49
pich_
bet katoļiem laikam tas pats
katoļiem ir ļoti dažādi, bet ja katoļi var atļauties greznību, tad no tās principa pēc gan neatsakās.
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.08.10 13:21:19
Rausītis
Tas, ka cilvēki domā par ticību ir apsveicami! Bet pie Latvijas PB nevienu vien var mulsināt, lūk, kas! Pakļautība Maskavas patriarhātam (Maskavas augstākajiem garīdzniekiem, tagad patriarham Kirilam). Var jau sacīt, ka garīgo dzīvi un ticību tas neietekmē, bet... bet... kaut vai tā iemesla dēļ, ka Krievijas Pareizticīgo Baznīca ir ļoti politizēta. Piemēram atceroties Čečenijas militārās kampaņas, tās nebūt nebija bez Baznīcas svētības. Nezinu, cik šīs ziņa precīza, dažus virsniekus no šī kara esot kanonizējuši svēto kārtā.

Katra Baznīca dara kā uzskata par pareizu un dzīvo savu iekšējo dzīvi, bet šī politiskā puse... ? un kā tas brīžam var ietekmēt latvieša nacionālās jūtas un vienlaikus solidaritāti ar notiekošiem procesiem Krievijā. Tie ir jautājumi, arī man pašam.
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.10 13:24:11
Valentīnis

nu ja. kā tas saskan ar pieticību, uz ko Jēzus aicināja?
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.08.10 13:26:54
Vispār, manuprāt, ir labi nodalīt sakarīgu un domājošu pareizticību no tās sektantiskās novirzes, (kāda gan ir raksturīga katras konfesijas vienam segmentam) kas brīžam ir raksturīga dažādiem konvertītiem uz to.
Tāpat, man , piemēram, uzsvars uz pielūgsmi, liturģiju, faktiski - vispārējo priesterību, liekas simpātiskāks par protestantiem raksturīgo aizraušanos ar sludinātāja monologiem.

Raimond , Latvijā vispār PB sevi vairāk pozicionē kā krievu konfesiju un par to ir nobažījušies latviešu pareizticīgie.
saburs [134.2.186.10]
# Iesūtīts: 2010.08.10 13:27:57
pich_ greznība PB un RKB baznīcās asociatīvi norāda uz "bagātību, kas gaida debesu valstībā".
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.10 13:31:00
indriķis (labs)
"Ir latviešu liturģija arī."
Zinu. Vienā draudzē Rīgā, laikam Mēness ielā, var svinēt liturģiju latviski. Tagad noskaidro vai Rausīša radi tiks uz lv liturģiju?
pich_
# Iesūtīts: 2010.08.10 13:31:40
saburs [134.2.186.10]

skaidrs- to nezināju.

bet šī asociācija dārgi izmaksā laicīgajā dzīvē. vai tad ar Bībeli nepietiek, lai norādītu uz dzīvi debesīs?
vakar bija savādi noskatīties uz sievieti ar izteikti skumju seju, kas stāv krāšņas, apzeltītas sienas priekšā.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 133 , pavisam kopa bijuši: 34617