atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par baznīcu uzturētām izglītības iestādēm
|||||
Iesūtīts: 2010.08.05 16:34:59
1.septembris vairs nav aiz kalniem, tāpēc aktuāls varētu būt jautājums arī par mācīšanos baznīcu uzturētās mācību iestādēs. Tā kā krīze skārusi arī šo sfēru un nav šķirojusi konfesijas (piemēram, par katoļu ģimnāziju plašāk šeit: http://www.kasjauns.lv/lv/news/katoli-slepj-patiesibu-par-rigas-katolu-gimnaziju&news_id=25966 ), jautājums varētu būt šāds:
kādām baznīcu uzturētām izglītības iestādēm vajadzētu būt prioritārām? ko finansiāli atbalstīt, ko nē (esošajā situācijā)?
par gregorskolu var plašāk lasīt: http://www.lelb.lv/lv/?ct=lelb_zinjas&fu=read&id=1021&st.. art=
Lutera akadēmijā, cik var spriest, arī notiek pārmaiņas: http://www.lutaka.lv/
"2010./2011.m.g. studenti tiks uzņemti tikai Draudžu izglītības nodaļā. Sakarā ar Lutera Akadēmijas mājvietas maiņu šobrīd vēl nav zināms iestājeksāmenu datums (orientējoši - augusta beigas). Lūdzu, sekojiet līdzi informācijai mūsu mājas lapā!"
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
|||||
# Iesūtīts: 2010.08.05 16:46:36
+ ko interesenti vispār vēlētos apgūt?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.08.06 08:57:35
To kas ir proritaate droshi vien atkariigs no taa kaadus meerkjus gribam sasniegt.

Taa kaa par tiem man iisti viedoklja neir... tad arii uz origjinaalo jautaajumu atbildeet nevar.

Ja pats personiigi iegribu kaut ko apguut, tad mekleeju netaa graamatas, eju pie maaciitaajiem uz konsultaacijaam, savaacu graamatas no draudzes, lasu, maacos...
Protams taa nav nekaada "izgliitiiba"!
Ķepa
# Iesūtīts: 2010.08.06 09:43:32
Hmm, interesants jautājums.
Un pēc kā pieprasījums ir "tirgū"?
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.08.06 13:16:51
Jošs Mulders
Ja pats personiigi iegribu kaut ko apguut, tad mekleeju netaa graamatas, eju pie maaciitaajiem uz konsultaacijaam, savaacu graamatas no draudzes, lasu, maacos...
Protams taa nav nekaada "izgliitiiba"!


Tā ir labākā izglītošanās pieaugušam cilvēkam kāda vien iespējama! Meklēt, noskaidrot, spēt par konkrēto tēmu runāt, argumentēt. Ko vēl? Ir labi, ja var studēt vai iegūt papildus diplomu, attestātu, bet ne vienmēr un visi to var.
Bet ta jā ir vēl kas, - tas ko mēs mīlam, tam vienmēr atrodam laiku. Un gana daudz ir tādu cilvēku. Par J.S.Bahu raksta tā, ka viņam mājās bija visi Lutera kopotie raksti. Būs jau cilvēks lasījis, lai gan mēs viņu nepazīstam kā teologu. Un kuram vairs daudz tas interesē. Bet tas ir parādījies viņa darbos un acīmredzot tam ir dziļa saistība ar to kā viņš savu ticību izdzīvoja.
ezītis [80.236.238.15]
# Iesūtīts: 2010.08.06 17:35:40
Kārtējais ķengu raksts par katoļu ģimnāziju. Neticu, ka Inese A. būtu negodīga direktore. TIkai grūti saprast kā varēja nomainīt vadību brīdī, kad juridiski Pujatam teikšanas vairs nav, Zbigņevam S. vēl nav un bīskapu konference juridiski nevar neko darīt kādā konkrētā diecēzē. Tikai bīskaps. Bet bīskapu jāgaida līdz 21 augustam. Tikai tad viņam ir tiesības lemt. Kārtējais sajukums, kas neko labu nesola.
nv Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.08.07 15:07:30
Skolu vadīšana nav baznīcas uzdevums. ideālā gadījumā jau vajadzētu
p.l.dassy
# Labojis p.l.dassy: 2010.08.07 19:16:17
ā nu tad jau tas ir labi, ka uzņems tomēr Lutera akadēmija studentus, jo es jau dzirdēju baumas, ka neuzņems studentus pirmā kursā....

es uzskatu, tas ir ļoti labi, ka baznīca atbalsta mācības... kaut gan es par savām visām mācībām esmu maksājusi no privātiem līdzekļiem...
Pavasara balss
# Iesūtīts: 2010.08.07 19:24:55
|||||
Kas jauns jau nu patiesi NAV tas objektīvākais informācijas avots, ko varētu ņemt nopietni.
|||||
# Labojis |||||: 2010.08.07 19:44:45
Pavasara balss linku devu ne jau tāpēc, lai spriestu cik objektīvs vai nē ir tas "kasjauns.lv": tas nebija mans mērķis (tāpat kā ielaisties klačās, vai direktore paņēmusi naudu vai nē), bet tas, ka nav skaidrība par iestādes nākotni - pēc atbildīgās personas vārdiem, par to lems tikai labi ja pusmēnesi pirms mācību gadu sākuma. Un ja nu tomēr nolemj nefinansēt? Valsts finansētās skolās, lai cik tas skarbi būtu (vēl nesen klejoja netā informācija, cik ir plānots slēgt šoruden), pateica, ka naudas nebūs priekš konkrētām skolām to mazā skolēnu skaita dēļ, lai laicīgi var meklēt iespējas, kur bērnus tālāk skolot.
nv Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.08.07 20:04:55
Lietuvā, cik man zināms, nav tāds princips kā pie mums - ja skola skaitās kristīga, tad baznīcai arī to jāiztur. dzirdēju, ka dažas skolas tur liek kristīgos nosaukumu klāt lai labāk izklausās...
|||||
# Iesūtīts: 2010.08.07 20:23:35
nv Valentīnis nav tāds princips kā pie mums - ja skola skaitās kristīga, tad baznīcai arī to jāiztur tāds princips jau nu nav Latvijā - ir privātās un valsts skolas. skaidrs, ka valsts skola nebūs apriori kristīga, jo šajā valstī ir nošķirta reliģija un valsts.
nv Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.08.07 20:30:53
cik zinu katoļu ģimnāzijā nav tik liels uzsvars uz katolicisma mācīšanu. programma ir apmēram tāda kā citur
|||||
# Iesūtīts: 2010.08.07 20:33:26
nv Valentīnis privātā skola anyway ir bizness, kurai ir jāizpilda arī obligāto priekšmetu apgūšanas normatīvi. ko pēc tam vēl papildus liek klāt, tas jau ir cits jautājums.
Anima
# Iesūtīts: 2010.08.09 22:34:37
Trilobīte
Es vēlos apgūt dogmatikas vēsturi, tikai žēl, ka LV tas nav iespējams.
----------------------------------------
Ir gan. Nevēloties reklamēt kādu konkrētu kantori uz citu rēķina varu sacīt tikai vienu. Lutera Akadēmijā noklausoties visu Veinriha patristiku un moderno laiku baznīcas vēsturi pie Ginteres Tu dabūsi vienu no pilnīgākajiem dogmatikas vēstures izklāstiem Baltijas jūras Dienvidaustrumu krastā. Pat Igaunijā ar šo ir švakāk. Un Lietuvā pavisam švaki. Vienīgais, cik esmu dzirdējusi, programmā "Teoloģija" šogad jaunus studentus saskaņā ar kapitula lēmumu neuzņems...
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.09 22:47:47
Anima
Studentus šogad pastorāļos neuzņem, tas ir viens, bet sievietes neuzņem vispār. Tā kā Trilobītei Tavs ieteikums neder. Būs vien viņai jābrauc uz Itāliju vai Franciju.
Anima
# Iesūtīts: 2010.08.09 23:00:33
godwit

Patiesībā, lietas nav tik melnbaltas kā liekas. Kopš licences iegūšanas pag. gadā programmai "Teoloģija," nekādu t.s. "pastorāļu" vairs nav. Lai arī kapituls ir lēmis akreditāciju "apturēt", kas realitātē nozīmē likvidēt uz neatgriešanos, programmas licence ir derīga vēl kādu apmēram gadu. Licencei ir saistoši visi LR un EU normatīvie akti. Līdz ar to, nekāda dzimumu diskriminācija pat attāli nav iedomājama. Tehniski, ja vien kapituls atļautu uzņemt studentus, būtu jāuzņem visi (visas), kuri iztur iestājpārbaudījumus. Sijāšana āžos un avīs tad nu paliktu uz ordinācijas komitejas sirdsapziņas. Lūk tā tas ir realitātē.
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.09 23:26:36
Anima
Trilobītei Tu teici, ka IR iespējams apgūt teoloģiju LA. Tad kā ir reāli, ir vai nav tāda iespēja?
Anima
# Iesūtīts: 2010.08.09 23:31:51
godwit Es tikai saku to, kas likumā noteikts (saistībā ar LV Izglītības ministrijas izsniegto licenci programmai "Teoloģija". Manuprāt, nevienai dāmai vēl nebija ienācis prātā pataustīt kā tiek ievērots likums LA. Bet nu jau arī tas ir cauri, jo kapituls ir lēmis nevienu šogad neuzņemt programmā "Teoloģija." Ja nākamgad kapituls lemj savādāk un licence uz uzņemšanas brīdi vēl ir derīga, tad gan būtu interesanti. Un vēl jau var būt brīvklausītāja sarunājot ar konkrētajiem profesoriem. Tas tā, ja no tiesas gribās uzzināt dogmas vēsturi, ne tikai forumā zīmēties.
godwit
# Iesūtīts: 2010.08.12 11:49:21
Anima
Man radās jautājums, kādas šobrīd ir LA absolventu tālāk studēšanas iespējas?
sabio
# Iesūtīts: 2013.01.11 10:39:36
tēmas attīstība par kristīgajām skolām http://www.mixcloud.com/radionaba/remarka-18-matiss-gricmanis-08012013/ , no 16:25 minūtes
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 62 , pavisam kopa bijuši: 32934