atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Dr. Mārtiņa Lutera Mazais katehisms ar pielikumiem (R.: Ihtis, 2010)
Voldemārs
Iesūtīts: 2010.07.20 18:28:54
Cītīgāk apskatīju jauno, izdevniecības Ihtis izdoto katehismu un man radās kādi jautājumi. Galvenokārt, kāpēc šajā izdevumā ir izmantota iepriekšējā redakcija, kas valodas ziņā ir novecojusi?
Man bija tas gods piedalītes Mazā katehisma redakcijā, kura veikta LMF. Tajā tika aizstāti un precizēti novecojušie un vairs neskaidrie termini, piemēram, "valkāšana" (II bauslis) ar "lietošanu", "pulgošana" (III baušļa skaidrojums) ar "nicināšanu", "apkaitināšana" (IV baušļa skaidrojums) ar "aizkaitināšanu", utt. Iemesls šādai rīcībai bija vēlme uzrunāt ar baznīcu un baznīcas tradīcija aizkavējušos valodas lietojumu nesaistītus cilvēkus pēc iespējas tuvāk un precīzak mūsdienām. Šobrīd ir sperts solis atpakaļ. Kāpēc?
Es nemaz nerunāju par dīvaino "atslēgu varas un grēksūdzes" daļu, kas atkal aizvietojusi oriģinālo mācību "kā cilvēkiem jāmāca sūdzēt grēkus".
Patiesībā, šis darbs būtu saucams par uz Mazā katehisma bāzes sagatavots izdevums, nevis pats Mazais Katehisms.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
AutorsZiņas teksts
gugauga [90.130.172.176]
# Iesūtīts: 2010.08.02 14:10:18
vilks, paldies par aicināšanu, bet tam ir vajadzīgs laiks - sēdēšanai pie datora. vilks, vai tev šķiet, ka šitā tēma par jauno MK iet pozitīvi un interesanti?
vilks
# Iesūtīts: 2010.08.02 14:15:50
gugauga [90.130.172.176]
domāju, ka diskusijas autors vada diskusiju tur, kur viņam tas šķiet svarīgi.
man personīgi nav informācijas par tēmas sākumā uzdoto jautājumu, kā arī nav konkrēta viedokļa, tāpēc es nerakstu. Kam ir viedoklis, tie raksta bet vispār - ar šo mēs novirzāmies no tēmas.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.08.02 14:34:33
gugauga! [90.130.172.176]
"vilks, vai tev šķiet, ka šitā tēma par jauno MK iet pozitīvi un interesanti?"
Pieļauju, ka šo tematu var risināt "pozitīvāk un interesantāk". Lūdzu iesaisties un veic kardinālu pavērsienu. Ja Tu to nedari, bet tikai kritizē, tad vienīgi pavairo "nepozitīvo un neinteresanto". Vai tad Tu nekritizē tieši to, ko dari pats? Mana norūpe ir skadri izteikta iepriekš.
Pedējie komentāri ir par Lielo katehismu. Būtībā, off topic, bet man interesē.
vilks
# Iesūtīts: 2010.08.02 14:38:50
Voldemārs
ā, man tikai bija jautājums, vai Tu no IHTIS nesaņēmi kādu atbildi uz savu jautājumu? cik sapratu, esi uzrakstījis viņiem.. ?
indriķis (labs)
# Labojis indriķis (labs): 2010.08.02 17:20:13
Voldemār , tas, kuram neesot ienaidnieku, nemaz neesot īsts vīrs, kāda gudrajā atziņa.
Un kāds tam visam sakars ar nelielu LK teksta gabaliņu?
Vai tā atšķirīgas izpratnes nianses kaut ko maina tajā, ko pasaka šis teksts?
Un, es šādu diskusiju formātu, varbūt atšķirībā no Tevis, neuzskatu par akadēmisku, vnk refleksijas par tēmu, ap un apkārt.
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.08.02 18:03:58
vilk!
Saņēmu. Ir noticis tipiski latvisks pārpratums Mana norūpe, lai tā vairs nenotiktu.
vilks
# Iesūtīts: 2010.08.02 20:16:51
Voldemārs
man jau likās, ka šādiem gadījumiem tieši tas parasti arī ir iemesls

bet ko darīt, lai tā vairs nenotiktu, man gan nav ne mazākas jausmas..
Voldemārs
# Iesūtīts: 2010.08.03 09:55:47
vilk!
Manuprāt, saruna ir vislabākā recepte pārpratumu novēršanai To arī mēģināju darīt. Esmu gatavs to darīt arvien. Vai būs rezultāti? Ceru
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 52 , pavisam kopa bijuši: 10990