atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par politiku un veeleeshanaam
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2010.07.19 14:07:24
It kaa jau neklaajas, bet tomeer es pacelshu sho teemu, ja saita autori uzskata par vajadziigu, esiet briivi klapeet un dzeest teemu ciet.

Mana mazliet "hackeriskaa" paardoma par jauno situaaciju uz veeleeshanaam.

Daudzas partijas startees visaadu vienotu sarakstu formaataa. Ir dzirdeets viedoklis, ak cilveekiem tas nepatiik, jo tad sanaaks ka tev jaabalso par taveejiem liidzi velkot sev netiikamus fruktus.

Es gribeetu noraadiit vienu buutisku "priekshrociibu" shaadam formaatam no muusu - veeleetaaju viedoklja.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.20 16:30:24
masiks, nuu... kristietiiba ar politiku paarklaajaas tur kur ir "ruupes par cilveekiem, kam shiis ruupes un gaadiiba nepiecieshama" Cik tas ir kristietiibaa un cik tas ir politikaa... laikam jau buus visai subjektiivs skatiijums. Citaadi jaa... Kristietiiba par Debesu lietaam... Politika veersta uz Valsts lietaam, kas ir shiis pasaules valstiiba...

kaut kaa taa...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.20 16:40:55
Ctulhu... nuu... cik tur ir Kristietiiba un cik tieshaam "Politika" piesegta ar Kristus vaardu... ir jautaajums No otras puses... arii "ruupes par savu tuvaako" var kaadam citam izraadiities kaut kas kaitiigs
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.07.20 16:41:37
Jošs Mulders
Kristietiiba par Debesu lietaam... Politika veersta uz Valsts lietaam
Nuja, lai jau tie politiķi rūpējas par valsts lietām ... tik ko jūs pēc tam esat neapmierināti, ka tur homo visādas brīvības, vai abortu likumi ne tādi, utt. Nāciet paši un vadiet!
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.07.20 16:41:45
Jošs Mulders
kristietiiba ar politiku paarklaajaas tur kur ir "ruupes par cilveekiem, kam shiis ruupes un gaadiiba nepiecieshama"

kaut kaa taa ir sanaacis, ka retrospektiivi ruupes par cilveekiem (ar cilveekiem domaajot plashas nevisai turiigas tautas masas, nevis marginaalus chiekurus) izraadiija kaa reiz nekristiigaa un derdziigaa LPSR. Vismaz dziives vieta bija, gjimenes uz ielas nelika aaraa, darbs bija.
Shobriid, kad politikaa vismaz nominaali daudz ienaak kristieshi- augstakmineetaas ruupes nepaarsniedz elektoraata iebaroshanu naakoshajaam veleeshanaam, un ar kautko kristiigu tam vispaar nav nekaada sakara.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.07.20 16:47:16
Jošs Mulders
ja nebalso ne par ko... tad neko arii nevari ietekmeet... jeb ietekmeet vari ljooooti maz... mazaak nekaa balsojot

Runa bija par balsošanas tiesību izmantošanu, balsojot pret. Tie, kas bija pret LV@EU, tagad ir spiesti dzīvot situācijā LV@EU un nav pastumjami malā ar pliku argumentu, ka tev taču EU nepatika. To varētu attiecināt uz politiskiem pofigistiem, kam viss ir slikti, bet pat savas "nē" teikšanas tiesības ir par kūtru izmantot.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.20 17:11:44
Maarinjsh, es arii pret EU balsoju, bet nu ko... peec kaujas ar duureem nevicinaas... Datorspeelees ir taads teiciens - adapt or die!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.20 17:24:59
Ctulhu, taapee, ka pashi veel nemaak saimniekot jau metaas cita saimnieka apskaavienos... jaaiemaacaas pashiem dziivot, tad arii var taisiit savieniibas... uz liidziigiem noteikumiem, shobriid... Citaadi sanaaca tas kas sanaaca... tika uznjemts kaa slaucama govs un tirgus paarpalikumu noiets, kaa krediitu pateerinja tirgus... tieshi tas kas tagad Laatvija eiropai ir - slaucama govs... notirgot te visu var par Eiropas cenaam, bet ja ko peerk, tad jaamaxaa kaa 3aas pasaules valstinjaa.... Respektiivi no muusu viedoklja, peerkam mees par eiropas cenaam un veel uzskruuveetaakaam, bet paardodam un nopelnaam kaa kaadi aafrikaanji...
Ieguvums - kontroles zaudeejums pashiem par savu Zemi un Valsti...

Laigan tagad skatoties retrospektiivaa... varbuut shodien balsotu savaadaak...
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.07.20 17:36:35
Ctulhu
Kāpēc pret EU (es arī biju pret) - lielā mērā dēļ draudiem (cik baisi būs bez EU) un klaji melīgās pro-EU propagandas; apšaubot ieguvumus no dalības EU pretstatā tam, ko var gūt sadarbojoties ar EU bez dalības tās sastāvā.
Idejiski arī bažas par lēnu valstiskās suverenitātes zaudēšanu, EU maisoties LV iekšējās lietās, kā arī dēļ mūsējo pataloģiskās vēlmes pielaizīties lielajiem varenajiem, kas situāciju tikai pasliktina.
Tagad gūstu apstiprinājumu savam toreizējam viedoklim, jo neredzu nekādu nopietnu ieguvumu no EU. Arī EU investīcijas un finansējuma programmas neuzlūkoju dikti sajūsmināti, jo tās faktiski rada valsts saistības, bet valstiskais ieguvums nereti nav adekvāts.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.20 17:40:04
Ctulhu, taapee sako... shodien iespeejams savaadaak balsojums buutu. Es tev staastu kaads bij spriedums toreiz.

Fiicha taada, ka tirgus jau nekur nepaliek, ja mees varam provaidot produktu un tirgot to tirguu tagad, tad to mees vareejaam arii toreiz... tikai nu jau dikteejot vairaak savus noteikumus, nevis klausot Eiropas direktiivaam...

Latviets peec buutiibas taas direktiivas vairaak pilda, nekaa domaa par to jeegu un saturu. Visas noramalaas daliibvalstis mieriigi zin kaa likumus apiet ar liikumu, lai ij direktiiva klusee, ij pac sevi neabizho. A muuseejie... ka tik kjeksiiti direktiivu izpildiishanaa, a peec tam kaut vai zaale neaug...
Zinaatnee arii toreiz mees sadarbojaamies un tagad sadarbojamies... Eiropai mees vajadziigi kaa slaucama govs un neegjeru leetais darbaspeeks.
Nu tu... piemeeram... vai tava alga ir adekvaata (neprasu cik) un atbils tam, ko tu pelniitu par to pashu darbu tajaa pashaa vaacijaa, britaanijaa, francijaa? Bet veikalaa peerkot dreebes, maxaajot reekjinus... tu maxaa vieteejaas vai eiropas cenas! Labi cik saprotu benziins kaa suga tev neuztrauc...

Luuk kur prikols...

Bet protams... skatoties uz to, kaa ES nupat Ungaariem piegrieza naudas ieshprici, jo shie shibko gudri saaka taisiities... liek domaat, ka mosh tomeer nav ljaunuma bez labuma... tik atkal jau... ja kas taads notiktos pie mums, cietiis jau tas pats pensionaars skolotaajs un zinaatnes darbinieks, nevis resnulji padomju loceklji!
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.07.20 18:10:50
Ctulhu
Nedaudz konkretizee, luudzu, kas bija taa ``klaji meliigaa EU propaganda``?

Detaļas es toč vairs neatceros, bet toreiz bija kaudze konkrētu argumentu, kurus klāstīju savējiem. Pārsvarā bija noklusēti daudzi blakusfaktori un izcelti ieguvumi, kuri vai nu ir nebūtiski, vai neiegūstami. Tāda tipiska smadzeņu skalošana.

Kaadi plusi buutu sadarbiibai ar EU no aarpusees - nestaajoties tajaa? Man domaat - tikai lieki muitas/birokratijas etc barjeri.

Starp uzņēmējiem bija viedoklis, ka tiem, kam tiešām interesē sadarbība, to jau bija realizējuši pirms būšanas EU sastāvā.

Un kas iisti peec buutiibas ir taa``valstiskaa suverenitate``? Un vai muusu gadiijumaa taas ierobezosana un kontrole nav pat vajadziiga?

Vai nav paradoksāli, ka to saka SB sadarbības/draudzības idejas adepts, kas pat kristīgu pazemību uzskata par izskaužamu īpašību?

Ljoti biezji var redzeet plakaatus - ``sjito celju/ostu citu objektu rekonstruee ar ES liidzfinanseejumu`` Domaa - viss meli?

Tās būves un daudz kas cits ir Ok.

Kas ir sis ``valstiskais ieguvums``? Infrastruktura attiistaas, peetiijumi notiek, cilveeki izgliitojas. Kas veel bez ta buutu ieguvums?

Sāksim ar to, ka būtiska daļa EU naudas izplūst ārā no LV, šeit neatstājot paliekošu efektu (tiešā un netiešā veidā pērkot ne-LV preces, kurām nav būtiskas papildu vērtības, salīdzinājumā ar jau rīcība esošām vai lētāk pieejamām precēm vai pakalpojumiem). To es uzskatu par kaitējumu valstij.
Papucs
# Iesūtīts: 2010.07.20 19:46:04
Jošs Mulders
tu pats sevi izsleedz no speeles
Pavirši raugoties tā varbūt šķiet.
Taču, balsojot par ES labu brīdi PIRMS balsošanas beigām pats pa radio dzirdēju toreizējo valsts prezidenti intervijā nosaucam precīzu balsošanas rezultātu (kāds arī vēlāk tika oficiāli apstiprināts). Pat ja mēs pieņemam, ka viņa tikai minēja prognozētos rezultātus, tad, padziļināti ielukojoties, kļūst skaidrs, ka tie nebija vienkārši prognozētie, bet gan plānotie rezultāti. Tādā gadījumā pret tik precīzu plānošanas un mērķu sasniegšanas mašīnu ir jācīnās kaut kā savādāk, nevis jāiet pa mums precīzi ieplānoto taciņu.
Kā jau minēju, tas ir pieņemot, ka rezultātus nesafabricēja.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.07.21 12:32:25
Ctulhu
Iespeejams, bet `sausais atlikums` tomeer bija driizaak + nekaa -.

Pie tā arī paliekam, jo vairāk tamdēļ, ka otru variantu pārbaudīt nav iespējams.
Mārtiņš
# Labojis Mārtiņš: 2010.07.21 12:35:43
Ctulhu
Norvēģiju tik vai tā tiešo ar LV salīdzināt nevar - iestāšanās brīdī ir principiāli cita ekonomika un atšķiras arī pati sabiedrība un nesenā vēsture.

Bet - vai tā ir kļūda - pārbaudīt nav iespējams, tāpat kā LV gadījumā apgalvojumu, ka iestāšanās bija kļūda.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.07.21 12:38:33
Nav viņi tik neatkarīgi - ja būtu, savus lašus netirgotu.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.07.21 12:43:11
Ctulhu
Saproti - muusdienaas, klad infrastruktuura ( visa veida) ira globaala, no valstiim, kas mazaakas par kontinentu, vairs iisti nav jeegas.

Tā ir tava ticības apliecība, tamdēļ pie tā šai domu apmaiņai var likt punktu.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.21 12:52:35
Ctukhu

Shorbiid (atskatoties atpakalj) mums ir paaris faktori, kas vareetu ietekmeet par vai pret...

1. Krievija vs Gruzija konflikts... laigan sheit ES mazaak noziime nekaa NATO, taakaa pat ja mees buutu aarpus ES, tas neizsleedz buut gan NATO (pret krievijas agresiju) gan Shengenaa (muita, celjoshana, etc.)
2. Abreni mees pakaasaam tik un taa... nedz ES nedz NATO neapliidzeeja, bet gan paliidzeeja muusu pashu baalelinji... te nav skaidrs, vai bez ES buutu liidziigi jeb kaa...

Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.21 13:01:23
Manupraat viens faktors ko buutu gruuti noignoreet... Islande! Laigan nesalidizinaami mazaaka valstinja (iedziivotaaju skaita zinjaa) bet tomeer... imo veesturee ieies kaa hrestomaatisks gadiijums.

Galu galaa shodien taa lielaa naudinja muusu Budzhetaa naak no ES...

Jautaajums, aj mees nebuutu ES, vai shii kriize ietu secen... domaaju ka nee... A krediitu un trekno gadu efekti arii mums buutu bijushi!

Taapeec SHODIEN zinot kaa bija, es varbuut PRET nebalsotu... Shobriid principaalas iebildes pret ES man ir tikai tieshaam religjiskajos un kultuuras jautaajumos.

Es ES cieniitu veel vairaak un patriotizeetos, ja ES austrumu robezha tiktu novilkta shaipus turcijas robezhas!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.22 10:24:57
Ctulhu...

Ar "Kultuuru" es laikam domaaju to paarspiileeto "politkorektumu" un staigaashanu uz cipochkaam... tb mazaakuma diktatuura nevietaa.

Nu un shobriid man nepatiik nedz eitanaazija, nedz aborti nedz homolauliibu idejas Eiropaa... kas interesanti visas shitaas nebuushanas kopaa rada to demograafisko shaizi ar kuras risinaashanu, kad taa eskaleesies, buus par veelu... vai nu risina tagad, vai pakojam mantas un peerkam baltas chiibinjas. Demograafijas ierobezhoshana neatrisinaas probleemu, ka eiropa noveco...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.22 13:53:24
Ctulhu, a pats uzstaadiijums, ka cilvji kaa pavlova suniishi, nevar aizdomaaties liidz sekaam pirms nav uz graabeklja uzkaapushi... Nu nafig tereeties?

Tachu... netic... netic, ka suuc ir suuc arii aafrikaa un jebkuraa iepakojumaa. Veesture shai zinjaa ir labs filtrs...
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.07.22 14:08:18
Ctulhu, jo jau uzkaapa... a gribeetos jau lai graabekli atpaziist peec graabeklja izskata nevis peec peekshnjaam un spalgaam saapeem pieree un buutisku zvaigznju skaita palielinaashanos redzeslaukaa...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 60 , pavisam kopa bijuši: 2850