atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par pareizticīgo priesteri Jāni Kalniņu
indriķis
Iesūtīts: 2007.08.08 21:47:04
Kā zināms, pareizticīgo priesteris Jānis Kalniņš ticis atstādināts no amata dēļ sava komentāra Latvijas pareizticīgo baznīcas vēsturē, kur viņš atmasko LPB sadarbību ar komunistisko režīmu, mērķtiecīgo rusifikāciju, latviešu lauku draudžu iznīcināšanu, morāli diskreditētu un nederīgu cilvēku iecelšanu PB augstākajos amatos un draudžu īpašumu izpārdošanu. Jūsu domas par šo notikumu.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
animan >Jeshka [87.110.231.128]
# Iesūtīts: 2007.10.30 12:35:52
ar to vēlējos pateikt, ka laicīgās tiesas lietas ir publiskojušas problēmas, kas nav šauri baznīciskas, bet pilsoniski cilvēciskas un valstiskas. Latvija vairs nav tikai Krievijas vasaļvalstiņa, bet nu jau arī provinces satelīts ES un ASV impēriju projektos. diemžēl tumsonīgas padevības impertīvs LPB teritorijā nav izgājis no modes un tiek uzskatīts par ārkārtīgi pareizas ticības izpausmi, pat līdz sava tuvākā drīzai nostučīšanai par ikonu padarītā Virsgana vienmēr ar jebkuru izrēķināties gatavajiem dragūniem.
kādā sarunā JK reiz uzsvēra, ka viņš vēlas tikai vienu - iespējas praktizēt tīru pareizticību. LPB augšas savā zōnā šādu iespēju padarījušas gandrīz neiespējamu (ja nu vienīgi pilnīga norobežošanās no visa, izņemot liturģiju un svētnoslēpumus). pamazām, tomēr pareizticībai pievienojas jauni ļaudis, ar ģimenēm, bērniem. neviens nevar viņus piespiest akceptēt savai ticībai kaitējoša klana diktaūru.
Mirga
# Iesūtīts: 2007.10.30 13:05:48
Kas var Jānim Kalniņam aizliegt vai dot tiesības dzīvot un kalpot Dievam?
animan
# Iesūtīts: 2007.10.30 13:08:31
yessssss... piereģistrējos !!!
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.10.30 13:52:09
animan par pravoslavisko šerpumu nebēdā. Mums luteriskais (Lutera dusmas kā tu raksti) vienmēr azotē.
pareizticība neatšķēlās ne no kā. pietiek uzmanīgi un bez attieksmes vai iepriekšēji specifiska uzstādījuma izsekot apustuļu baznīcas vēsturei
Neapšaubāmi , interesants apgalvojums. Ambiciozo vīriņu ķēde Romā gan vienmēr ir apgalvojusi pretējo. Bet lai nu paliek - luterāņu simpātijas ir bijušas PB pusē. Tavs Lutera skatījums gan tāds tendenciozāks, var redzēt ka pārāk esi apgrābstījis kritiskus avotus un maz bijusi pieejama objektīva informācija.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.30 13:54:46
indriķis, "kristīgs avots" nav objektīva informācija? Un "objektīva informācija" ir tikai tā, ko tu par tādu atzīsti?
indriķis
# Labojis indriķis: 2007.10.30 14:02:41
Nu jau tu pavisam aizrāvies savā kritikā , ka "kritisks" jau ar "kristīgs" jauc...Pavirši, Mulder ! Tev ,acīmredzot, "objektīva informācija" ir vien tā, kuru par tādu apstiprinājis tavs +Jānis.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.30 14:23:01
indriķis, visu pārbaudu, kas labs to paturu
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.30 14:42:29
Vai tad es teicu, ka es visu paturu savā mutē?
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.30 15:42:30
Nu tad do šu! Es gan nezinu ko ar ciankāliju var darīt...
Mulders
# Iesūtīts: 2007.10.30 15:56:55
A es nesaku ka nemāku vai ka negribu. Es saku, ka nezinu!
Pastāsti!
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.30 18:10:36
uz otru pusi skrienošais... [212.93.96.73]
Lai redzētu, vai tas labs, ko tu piedāvā - nodemonstrē!!!
animan
# Iesūtīts: 2007.10.30 19:56:00
tu, indriķi, raksti: «var redzēt ka pārāk esi apgrābstījis kritiskus avotus un maz bijusi pieejama objektīva informācija.»
par dusmām kādas lelbietes raksts, pārpublicēts tepatās: http://www.lelb.lv/lv/?ct=lelb_zinjas&fu=read&id=234&sta.. rt=

labi, liekam beigtam mārtiņam mieru. arī PB nevienu citu no vēlīnākajām denominācijām nav tā komplimentējusi, kā mārtiņa virzienu.
animan
# Iesūtīts: 2007.10.30 20:14:23
indriķim
savulaik, kad panesās tendence no ev.lut. mukt uz dažādu «atklāsmju» paspārnēm (piem., Puķīša virziens - savējie sapratīs), kā arī uz pāvesta nemaldības lēģeri, nu jau totāli mūžības skartais profesors Roberts Feldmanis kādam toreiz vēl nedeputātam sacīja: «ja viņi nevar neiet, tad labāk lai iet pie ortodoksiem...»
bet labāk nekomplimentējam vispār. mēģinam runāt par lietām, kas mums kopīgi svarīgas va derīgas (to laikam atkal teicu pats sev).
animan
# Iesūtīts: 2007.10.30 21:15:12
Aivar, ar tavu pieeju ok ir tur, kur ok ir tev. iztēlojos, kāda šodien būtu kristietība, ja apustuļu lietas būtu nonākušas nemitīgo «jauno baznīcu» inspirētāju ziņā. visa pasaule būtu avju drānās tērptu vilku pilna, kas savu virzienu deklarētu par īsto. tas iekš PB pagadās pa kādam, ir tikai cilvēcīgi. turklāt Kristus jau nenāca atmest visu līdz pēdējai zīmītei un rakstu galiņam, bet gan piepildīt. viņš nesacēlās pret farizejiem, bet pret farizeju raugu. rituālā reliģija bija sevi izsmēlusi un to bija laiks piepildīt. ir nācies ar līdzīgiem frīkiem (no vārda free ) runāt, taču tas vienmēr izrādījies bezcerīgi. tiek iedarbināti argumenti par Dieva vispēcību no nekā un jebkur radīt visu un jebko, kas tālāku sarunu padara neiespējamu. jo tā taču arī ir. tikai ja Viņam būtu labpaticis tēlot hipiju un Bībeles kanonus padalīt caur inspirācijām un atklāsmēm vispretrunīgākajiem frīkiem, kāpēc Viņam bija jāpieļauj koncili, dogmātu un kanonu tēvi, kuru slēdzieni taču nav citāti no Bībeles, taču kurus joprojām lieto visu virzienu kristieši, kur var uzskatīt par bibliskās bāzes kristiešiem? protams, apzinos, kādu atbildi tūdaļ saņemšu. varētu jau arī pats tavā stilā sev atbildēt, bet tev jau patīk lekties ar visiem un visur. dari to, brāl. šai laikā taču var visu. un šī visatļautības sajūta noteikti vislielāko kaifu sagādā, ļaujoties garīgas lepnības valdzinājumam. neieviļaties - daudzkārt atgādināja Jēzus.
Janis Diekonts
# Iesūtīts: 2007.10.30 23:39:08
Dr.Valters gan saka diezgan assi-Saistot pestìshanu ar piederìbu kàdai redzamai baznìcai,tiek anuléta màcìba par attaisnoshanu vienìgi no zhélastìbas,ticìbà Kristum.-
Ceru ka sheit netiek pausts viedoklis,ka tikai esot Pareizticìgàs Baznìcas loceklim, iespéjams sanjemt pestìshanu. Tàdà gadìjumà paliek ignoréta ticìba Kristus nopelnam,bet tieshi shì ticìba veido neredzamo Kristus baznìcu.
animan
# Labojis animan: 2007.10.31 05:30:17
paldies, Aivar . tev ir labi. to var just. tu esi prognozējams, taču vienmēr tradicionālas jēgas linčotājs. viens solis un arī geju atklāsme tev izrādīsies «apustuliska», jo tavs «dievs» (kādu tu to esi izdomājis), «pūš, kur gribēdams». tikai ne evaņģēliskās Gara brīvības virzienā, kas vienmēr ir kārtība.
nekad man autoritātes nebūs sakņu nodīrātāji un Dieva svētītas vēstures degradētāji. Kristus tāds nebija. es arī tāds nebūšu. bet tu dzīvo pa skandināviskam. bačas tev nu atkal pilnas. apliciens vienmēr pacilā, ne? apliekamo vēl būs daudz, jo tādu «brrīvību» daudzi kristieši negribēs noturēt par brīvību. tavai brīvībai nav kāju. tā pati nestaigā. to pārnēsā. kā vīrusu.
animan
# Iesūtīts: 2007.10.31 05:33:36
tradicionāļiem , kas tomēr tic, ka Dievs ir kārtības Dievs: http://www.domulaukums.lv/content/view/146/54/lang,lv/
tas ir links uz kādu jaunu pavērsienu JK lietā.
Balss
# Iesūtīts: 2007.10.31 12:09:25
Aivars Animan
# Iesūtīts: 2007.10.31 11:52:18
Ticīgajiem nav jānodarbojas ar to - kura baznīca ir vienīgā, labākā , bet jāsludina, jāatgriež tauta pie Dieva.
Taisnība!
animan
# Labojis animan: 2007.10.31 18:45:37
paldies, aivar . manuprāt, tev ir pašapliecināšnās problēmas. teksti vairāk rāda tevi. ja būtu citādāk, varētu vismaz izlasīt tos līdz galam. ne radikāla protestanta ambiciozitāte ir tā, kas tevis labi gribēto padara negatīvu, bet gan tavi paša kompleksi. arī man, kā redzi, nav viegli izteikties īsi. taču vismaz cenšos aizstāvēt baznīcu, kuru (kā Kristus Miesu) mīlu un kurā saņemu nesalīdzināmi vairāk žēlastības, nekā tajā, kurā biju ticības ceļa sākumā. es arī cenšos aizstāvēt, un ne uzreiz visus postmodernos apustuļus, bet vienu farizeju nolinčotu priesteri.
problēmu jau tu atkalini pareizi, tikai arī brīvo apustuļu virzienos ar laiku veidosies sistēmas, kuras tāpat cilvēciskais grēcīgums ievainos. līdzīgi, kā paša Pestītāja miesas. vai tad pareizticīgāk būtu ik pa laikam updeitēt virzienu vai radīt jaunu klonu ar dzēstu atmiņu, lai neatkārtotu pagātnes kļūdas?
un visus visapkārt jau es nezākāju. labāk kaut reizi pēc uzrakstīšanas savus tekstus pats arī izlasi. tā vienkārši, it kā no malas. tajos ir ļoti maz Kristus un ļoti daudz Aivara. protams, mēnessgaismā. būs labi, brāl. mēģinu tevi mīlēt tādu, kāds esi. pamēģini, lūdzu, pieņemt arī mani tādu, kāds esmu. labi tam, kurš nešaubās lietās, kurās tam ir sava pārliecība. tā apustulis. tātad, labi tev un labi man.
redzi, arī es esmu demagogs jeb, kā tu saki, misionārs.
bet paldies par šo virtuālo degsmi. ja nebūtu interaktīvās pieredzes, tiešām noticētu, ka viss, kā mielaviņas dziesmā, ir pa īstam. ticības ziņā jau ir, tikai ar to izpausmi mums vienam otra klātneesībā ļoti klibo. mīlēsim cits citu. Kyrie, eleison.
indriķis
# Iesūtīts: 2007.10.31 19:12:21
Interesanti pavērot dedzīga harizmāta un nopietna pravoslava diskusiju. Tā īsti gan nesaprotu par ko. Mēs taču zinām , ka luterisms ir vislabākais.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 22 , pavisam kopa bijuši: 34927