atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kurā brīdī cilvēks var sākt uzskatīt, ka kļuvis saprātīgs un spēj adekvāti apjēgt ap sevi notiekošo?
Tas Pats
Iesūtīts: 2010.07.10 00:53:09
Izveidot šo tēmu mani ierosināja Gnidrologa teiktais (Iesūtīts: 2010.07.09 19:55:10 ) tēmā "Mirstoši cilvēki"
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Tas Pats
# Labojis Tas Pats: 2010.07.10 00:58:23
Par sevi varu teikt, ka manā dzīvē ir bijuši divi izteikti posmi vai etapi, kuros es esmu sajuties kļuvis daudz apzinīgāks (saprātīgāks) nekā iepriekš.
Pirmais tāds bija aptuveni 16-18 gadu vecumā. Kā noskaidrojās nākošajā (ap 32-34 gadiem) iepriekšējais bija maldīgs. Gaidu nākošo, kurā atkal konstatēšu, ka iepriekšējo dzīves daļu esmu nodzīvojis "kā pa miglu".
Papucs
# Iesūtīts: 2010.07.10 08:41:29
Man pirmais bija ap 12 gadiem. Vēlāk šķita, ka ir vēl kādi, taču vienmēr izrādījās, ka būtiskas izmaiņas nav notikušas.
Kopumā esmu novērojis, ka vidusmēra cilvēks kļūst saprātīgs 22-24 gadu vecumā, ja vispār kļūst
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.10 08:49:36
Nejaucat saprātību ar iedomību!
Papucs
# Labojis Papucs: 2010.07.10 08:55:02
Nebēdājies, Aivar, arī Tavā dzīvē pienāks tāds brīdis, kad kļūsi saprātīgs! Tu to noteikti pamanīsi!

(ir jau pazīmes, kas liecina saprāta tuvošanos )
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.10 09:10:41
Par cilvēka saprātīguma klātbūtni liecina viņa spēja lūgt Dievu. (1. Pēt. 4:7)
Solveiga
# Iesūtīts: 2010.07.10 09:37:47
Saprātīgs un adekvāti reaģēt?
Nu no 5 gadiem... nākamais mirklis bija 9... utt.
pich_
# Iesūtīts: 2010.07.10 09:43:44
godwit
Par cilvēka saprātīguma klātbūtni liecina viņa spēja lūgt Dievu

tikai?
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.10 09:50:42
pich_
Tas nav tikai , bet saprāta sākums (Ps. 111:10)
vilks
# Iesūtīts: 2010.07.10 10:11:37
Man vecums, kurā es sāku sevi apzināties un domāt saprātīgi, iestājās 8 gadu vecumā (diezgan pēkšņi). Pēc tam tikai daudzreiz ir mainījusies mana attieksme pret pasauli un sevi (kļūstot par kristieti apm. 12 gados, vidusskolas laikā ap 16 gadiem, studiju laikā galvenokārt ap 22 gadiem un tad, kad manā dzīvē notika būtiskas pārmaiņas ap 26 g.v.). Tomēr kopš 8 gadu vecuma neesmu jutusies nesaprātīga, vienkārši pamazām mainās mana izpratne par pasauli un tas ir normāli.
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.07.10 10:21:09
mans vecums, kad sāku gan sevi, gan pasauli apzināties un domāt saprātīgi - ir kaut kur 5 gadi. Pirmā ļoti saprātīgā doma, kuru es atceros, bija novērojums: ka laikam asfalts rodas no sļāvieniem. Tapēc ka spļāvieni uz asfalta maskačkā bija biezā slānī, un biežāk tur, kur asfalts bija bojāts. No tā tika secināts, ka pilsoņi savu iespēju robežās rūpējas par asfalta remontu. Jo kāds gan cits iemesls būtu spļaut zemē? Un asfalta celiņi bija novērojami tikai tur, kur staigā cilvēki un sļaudās! Krietni vēlāk, novērojot ceļa rulli & citu techiku darbībā, nācās teoriju piekoriģēt.
Taču pirmatnējais variants, cik atceros bija patiess un pamatots izejot no tās infas un novērojumiem, kas man tai brīdī bija pieejami.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.10 10:23:21
masiks [159.148.73.94]
Izklausās, ka evolucionists ir tava inklinācija kopš bērna kājas
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.07.10 10:34:36
Aivars
8-10 gadu vecumā notika neliela atkāpe uz mistikas un paranormālo parādību pusi, saskatot it kā sakarības ar nākošās nedēļas laika apstākļiem un ūdens virpuļa kustības virzienu vannā, izlaižot ūdeni pēc mazgāšanās.
Taču ātri vien, paša spēkiem sapratu vienlaicīgi daudzas lietas:
1) virpulis griežas vai nu vannas konstrukcijas iespaidā un vienmēr vienā virzienā, vai sākotnēji no kādas nejaušas kustības impulsa virziena.
2) izejot no #1, es sāku "žulīties" it kā prognozējot man vēlamus laika apstākļus. Kas noveda pie nākošās atziņas:
3)laika prognozes novērtējums ir subjektīvs, tāpat kā jebkuras parādības un brīnuma. Ja bija apmākusies diena, bet tika prognozēta saule, tad atlika uz vienu minūti saulītei paspīdēt pa mākoņu maliņu, lai varētu teikt :"Ā, re - es jau to paredzēju!". Kā arī pretējs variants.
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.07.10 10:35:00
4) izejot no pieredzes #3, nācās secināt, ka horoskopu, zīlnieču un harzimātu liecības ir tādas pašas, kā manas laika prognozes. Tb - psiholoģisks fufels.

uz pārdabisko vairs neesmu pavilcies.
Tas Pats
# Labojis Tas Pats: 2010.07.10 10:53:55
masiks [159.148.73.94]
1. Udens piltuves (virpuļa) rotācijas virziens esot atkarīgs no tā, kurā zemeslodes pusē atrodas vanna.
Ziemeļu puslodē viens, bet dienvidu - otrs. Zemes magnētiskā lauka ietekme uz ūdens molekulām.

2. Ja runājam par pārdabisko (vai dabisko, bet grūtāk uztveramo), vēlos pieminēt ūdens āderu esamību un to ietekmi uz cilvēku.
pich_
# Labojis pich_: 2010.07.10 11:10:23
Tas Pats

pārdabiskais nav tas pats, kas dabiskais, tikai grūtāk uztverams...

ja nemaldos, tad āderes nav nekas pārdabisks, bet gan avoti zem zemes (vai to krustpunkti)
Tas Pats
# Iesūtīts: 2010.07.10 12:56:26
pich_, es vēlējos vērst uzmanību uz to, ka atsevišķi cilvēki spēj sajust, identificēt zemes āderu tīklu. Ir cilvēki, kas spēj sajust pat zemē ieraktu ūdens vadu, elektrības kabeli. Tie, kas sevī šādas spējas nespēj konstatēt, līdz brīdim, kad pārliecinās par šādu lietu esamību, var būt diezgan skeptiski noskaņoti.
Es arī tāds biju.
Nereti par pārdabisku sauc kaut ko tādu, kam vēl nav atrasts izskaidrojums.

Es nevaru izskaidrot, kāpēc daži cilvēki āderes jūt, bet viena liela daļa - nē.
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.07.10 15:38:31
Tas Pats
, es vēlējos vērst uzmanību uz to, ka atsevišķi cilvēki spēj sajust, identificēt zemes āderu tīklu.

pareizaak saciit - vinji domaa ka speej. Un shii tikai mazliet pareizaakaa formulaacija saliek gliiti visu pa plauktinjiem. Tur, kur karam ira vieta.
Tas Pats
# Labojis Tas Pats: 2010.07.10 16:28:30
masik, ne domā, ka spēj, bet spēj.
Arī es to spēju un varu apliecināt, ka šī spēja patiešām pastāv.
Esam taisījuši eksperimentus un dažādi cilvēki, nezinot, ko iepriekšējais ir uzrādījis, norāda uz precīzi tām pašām vietām.
Ir kolosāla sajūta, kad atrodot ūdens āderi un ejot pa to ūdens tecējuma virzienā (arī to var noteikt), kāda kalna pakājē vai grāvjmalē (zemes slānī mākslīgi radīts šķēlums), tieši āderes tecējuma vietā atklājas avotiņš.
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.07.10 18:19:23
Tas Pats
Arī es to spēju un varu apliecināt, ka šī spēja patiešām pastāv.
Atļaušos pavīpsnāt.
Kad šīs spējas tiek pārbaudītas nevis brīvā dabā, kur orientieri ir pazīstama dabas ainava, bet gan kontrolētā vidē - ***** norāda uz tām pašām vietām. Da vēl ne tikai elektrības kabeļus, bet pat tekošu/stāvošu ūdeni neatrod.
Vot tu - vari noteikt elektroinstallāciju zem apmetuma? Vai arī apkures trubas sienā/grīdā? Vari atbraukt pie manis un nodemonstrēt savas spējas.

ja tu to tikai tāpat vien, tjipa kā fīlingu priekš sevis, un atbildību nezkāpēc neuzņemies - tad sorry, bet esi tāds pats masiks pusaudzis vannā, kurš skatās ūdensvirpulī un domā svarīgas domas...
Tas Pats
# Labojis Tas Pats: 2010.07.10 19:23:11
masiks, ja instalācijas vads nav bojāts un nenotiek sprieguma izplatīšanās pa sienu (strāvas noplūde), es līdz šim esmu varējis noteikt vada atrašanās vietu zem apmetuma.
Neesmu profesionāls rīkstnieks, bet dažas labas akas vietās, kur bija maz cerību pieņemamā dziļumā atrast ūdeni, ir manā kontā.

Esmu konstatējis, ka šīs spējas var gan pastiprināties, gan pavājināties kaut kādā dzīves posmā.
Pirms vairākiem gadiem es bez jebkādu palīgrīku palīdzības spēju ātri atrast āderu tīklu, spēcīgi sajutu elektrības vadus ... Bet nu, pēdējos četrus gadus kaut kas ir noticis un, bez palīginstrumentiem (metāla stienīša) kaut ko konstatēt ir grūti.

Esmu redzējis, kā spēcīga rīkstnieka rokās, stipri saspiests (satverts) koka zars, riņkojot ap asi, kas veidojas starp plaukstām, izlobas no savas mizas un nolūzt.

Man nav nodoma kādu pārliecināt. Varam katrs palikt pie savām domām. Manas stiprina pieredze. Pat tādā gadījumā, ja man šīs spējas pazudīs pavisam (tfu, tfu..) es zināšu, ka tāda lieta pastāv.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 202 , pavisam kopa bijuši: 3793