atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem iz dzīves - vai tā ir kristieša cienīga rīcība?
sunny
Iesūtīts: 2010.07.08 15:16:20
Mani interesē kristiešu domas-
mēs esam jauna ģimene, manam vīram ir brālis, it kā spēcīgāks kristietis nekā mēs. Viņam ir pašvakāk ar darbu, ir pusslodzes darbs. Līdz ar to naudiņas cilvēkam ir mazāk, bet tas nenozīmē, ka viņam ir mazākas prasības pēc komfortablas un skaistas dzīves (vajag taču jaunu mob.telefonu, jaunas drēbes, mašīnu utt.), tāpēc papildus līdzekļi tiek pieprasīti no vecākiem un no mums. Tipiska situācija: mēs dodamies ciemos, vajag veikalā nopirkt ciemkukuli, kad jāiet pie kases, brālim "pēkšņi kaut kas ir aizmirsies" vai "nu man uz kartes ir pēdējie 2 lati"utt., nu ir visādas atrunas, un mums vienmēr nākas viņam izmaksāt, un tas nenozīmē, ka viņš atteiksies no "visa uz haļavu", tieši otrādi nekaunīgi paskubinās-"davai šodien nopērkam pa aliņam?"vai "cigaretītes man nopirksi?", jo "es taču esmu nabags, man naudas nav".
Kad vīram tas viss sāka apnikt, viņš sāka šādās situācijās viņam atteikt. Kronis visam ir tas, ka vienu dienu brālis saka:
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2010.07.08 17:29:57
sunny
jā, 2. vēstules Tesaloniķiešiem 3. nodaļa varētu palīdzēt. Vēl varbūt vari viņam citēt 1. Tim. 6:6-8. Tipa, kamēr vecās drēbes vēl nav skrandās, jaunas viņam nevajag, kā arī vairāk par maizi un sieru un kādu dārzeni arī ne.
Vēl arī ir laba vieta 1. Tes. 4:11-12 un Ef. 4:28.

Un tiešām - Lācars bija slims un nespēja strādāt. Savukārt nekur Jaunajā Derībā nav teikts, ka kristietim būtu tiesības nestrādāt, bet dzīvot uz citu rēķina, tieši otrādi. Protams, ja radinieks mirst badā, tā ir cita lieta, bet Dievs kristiešiem nav pavēlējis ļaut sevi bezgalīgi izmantot, īpaši tiem, kam tas reāli nav nepieciešams.

Tiesa, nevajag gan arī aizmirst, ka vīra brālis tomēr ir radinieks un brālis Kristū - pat tad, ja viņš kļūdās, Dievs mūs aicina neturēt sirdī rūgtumu un ļaunu prātu, bet no sirds piedot citiem tāpat, kā mēs gribam, lai Dievs mums piedod.
Vajag stingri nostāties pret izmantošanu, tomēr arī turpināt viņu mīlēt - kā nepilnīgu un kļūdainu (kā mēs visi), bet tomēr Dieva bērnu.
godwit
# Iesūtīts: 2010.07.08 21:03:55
sunny
"iz dzīves - vai tā ir kristieša cienīga rīcība?"

Uzaicini savu radinieku uz šo diskusiju. Tā būs kristieša cienīga rīcība.
sicilia
# Iesūtīts: 2010.07.08 21:09:58
godwit
iz dzīves - šāda tipa cilvēki nevēlas nemaz normālu diskusiju..... (man diemžēl ar sanāk kontaktēties ar līdzīga rakstura radinieku. tiesa savus kontaktus esmu samazinājusi līdz minimumam un parasti necenšos ar viņu runāt, pat ja sanāk satikties)
Papucs
# Iesūtīts: 2010.07.08 21:28:40
masiks [212.93.96.2]
kapēc tiem, kas jūtas cietuši - būtu jāupurējas un jāmūk?

Tāpēc, ka tekstā ir vismaz divas vietas, kas liecina par lielu potenciālu iespēju personas ietekmēšanai uz reliģiskiem pamatiem - un ietekmēšanai uz reliģiskiem pamatiem ir spēks (tīri iz vēstures)
Kad jaunā ģimene pieaugs savā patstāvībā (garīgajā, reliģiskajā u.tml.), varēs atgriezties.
biča
# Iesūtīts: 2010.07.08 21:52:45
kaut kur vecajā derībā pat bij atļauts šādus(dzērājus&&uz kakla sēdētājus) dēlus izvest vārtu priekšā, lai tur paziņotu vainu un tad kolektīvi viss ciems nomētātu ar akmeņiem. man liekas, ka tas kā reiz būtu Ctulhu stilā attieksmē pret alkoholu.
nv Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.07.08 22:04:43
vispirms rūpīgi jāizmeklē visi apstākļi
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.08 22:21:22
Manuprāt, aliņi un cigaretes nav kristieša cienīgi. Kur tas kristīgais spēcīgums tur īsti? Prasts manipulators.
biča
# Iesūtīts: 2010.07.08 22:25:20
Adonika
aliņam nedz citam alkoholam nav ne vainas, kamēr par savu naudu pirkts un neveido plostu. bet diedelēt aliņu vai cigaretes, vai jebko, kas nav pirmās nepieciešamības prece, otram, kas nav pudelesbrālis, kuram vnk vajag kompāniju, ir amorāli!
nv Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.07.08 22:25:42
varbūt viņš skaļi dzied kristīgas dziesmas vai lasa skaļi Bībeli? nu, tādas asociācijas man rodas...
indriķis
# Iesūtīts: 2010.07.08 22:57:47
Hm, manipulators...
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.08 23:09:16
Kāds ir šīs diskusijas mērķis? Brāļa sievas kašķis ar brāļa lauleni? Te kāds meklē atbildes, vai ķer latvisku baudu publiski gānīdamies par radiņiem?
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.08 23:11:39
Aivars
zinot, ka ir gana manipulatori, kas ar garīgiem tekstiem panākt to, ka viņiem izdabā, es pilnīgi pieļauju, ka cilvēki var būt nedaudz apjukuši un vienkārši grib dzirdēt viedokli no malas.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.08 23:17:03
Adonika
Nu manipulatori ir visādi. Lai gan... skatoties uz diskusijas pieteikumu, ...
A vai te manipulācija ir izslēgta?
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.08 23:19:33
Aivars
Arī tas var būt noderīgs viedoklis.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.08 23:23:26
Adonika
Nez, es redzu, ka dāma ir viedokli pieņēmusi, un tagad notiek manipulācija ar foruma planktonu, lai taču sašūt cik radinieks ir briesmīgs draņķis un pievienojas liņčošanai.
Iespējams, ka fraiers tāds arī ir. Bet kāda ir šīs diskusijas jēga? Izgāzt žulti un piemest pagalīti?
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.08 23:34:00
Aivars
Tur kur ir rūgtums tur manipulācija ir visbiežāk neizbēgama. Un nesaskaņās simbioze ir bieži sastopama. Es protams nezinu kāds bija tēmas mērķis. Tai pat laikā zinu ka manipulators var radīt apjukumu, kaut it kā viss šķiet skaidrs.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.07.08 23:38:11
Ilustrācijai. Bija te viena diskusija , kurā `vienmēr viedie` pārmeta kādai naivai būtnei adonikai, ka šamā pārlieku viegli pavelkas uz katra pretimnācēja `liecībām`.
Nez kādēļ šajā diskusijā `piesardzīgie` spicpakauši uzrāda pavlova suņiem piedienīgus refleksus, un neuzdod analītiskus jautājumus pirms sektantiskā dedzībā lielinkvizitoru lomu ieņemt.
Adonika
# Iesūtīts: 2010.07.08 23:52:25
Aivars
Stāsts tak bija gana daiļrunīgs, lai katrs atrastu kādas asociācijas sev. Es savējās jau minēju. Bet protams: Ikviens kā pirmais šķiet savas sūdzības lietā taisns esam; tikai kad lietā iesaistās viņa pretinieks, tā noskaidrojas.
sunny
# Iesūtīts: 2010.07.09 09:25:42
Mans mērķis bija:
1) vēlreiz pārliecināties, ka mēs šitādā situācijā esam pieņēmuši pareizo lēmumu. Un ka nav jājūtas vainīgam, atsakot.
2) uzzināt vai ir kāda rakstvieta, kas apstiprinātu mūsu domas un lēmumu. (Šeit labi man pateica priekšā 2.Tes.3.nodaļu).
3) un jā - sašust par izteikto līdzību par Lācaru... un rīcību.
Visiem pateicos par izteikto viedokli, tas man palīdzēja paskatīties uz dažādiem šīs lietas aspektiem no malas, un vēl par šo to padomāt.
Domāju, ka pienācis brīdis šo diskusiju slēgt.
<< . 1 . 2 . 3 .
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 16 , pavisam kopa bijuši: 8057