atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Gnid slinkuma teema
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2010.06.17 14:23:16
Gnidrologs rakstīja

Ne visas zināšanas ir eskperimentāli pierādītas/āmas. Priekš tā mums ir racionālā domāšana. Ir virkne dažādu zinātnes sfēru teorijas, kuru priekšmetus nevar iebāzt laboratorijā zem mikroskopa. Tam gan jātaisa jauna tēma, bet man slinkums.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 .
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.06.22 12:50:38
A kōan is a fundamental part of the history and lore of Zen Buddhism. It consists of a story, dialogue, question, or statement; the meaning of which cannot be understood by rational thinking

Tev laikam ir sava definīcija koānam. Tad atbilstoši tavējai tev ir taisnība.


Redz tur jau tas prikols, ka "rational thinking" ir fuzzy jeedziens!


Shkjiet, ka tu nabaga racionaalo domaashanu iegrozho matemaatiskajaa un bula logjikaa... bet bez taam ir veel taas pashas fuzzy logic, paradox logic un vesels leerums citu logjiku, par kuraam ne tu ne es neesam neko maaciijushies!

Kaa jau teicu... man koaani nekad nav bijushi pretrunaa ar to racionaalo domaashanu kaa es domaaju! Vari teikt, ka es domaaju irracionaali... tachu kaa raada pieredze... tomeer visai labi "peldu" cauri pasaulei un taa pagaidaam neizraada buutiskas iebildes manam domaashanas veidam!

Taa teikt... viens ir definiicija seezhot celja malaa... otrs ir koaanu paardomaashana un meditaacija personiigi praksee... Manupraat tu pats koaanus esi kaut kaadaa googlee salasiijies, salasiijies gudro guru atbildes... un tagad biidi textu.
Atvaino, ja tieshaam esi mediteejis un sasniedzis apskaidriibu caur koaaniem... Tad cita lieta...

Bet... varbuut vienkaarshi vajag attiistiit racionaalo domaashanu, lai taas robezhas ietiektos tajaa domaashanaa uz kuru noraada koaani... Tu tachu esi viens... taatad nevar buut, ka tu viens buudams domaa ar dazhaadaam smadzeneem... Varbuut vienkaarshi pats neredzi to tiltu no vienas uz otru... Man domaashana ir koherenta... arii, protams, ar savaam robezhaam... bet censhos taas paplashinaat...

Un ja racionaalaa domaashana ir celjaziimes un celja apziimeejumi, tad koaans ir nopljauta celjmala vai miraazhas uz sakarsushaa asfalta... Bet tas viss ir vienas un taas pashas domaashanas komponentes... Un "racionaals" apriori ir apzinjas un praata kategorija... Nevienu koaanu neviens caalis vai suns vai peertikjis neatrisina... tos risina cilveeki, apziniigas buutnes... taatad racionaalas buutnes...
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.06.22 12:57:17
Iespeejams, ka vieniigais ``muuziigais dzineejs`` tiesaam ir visa realitaate kopumaa un tikai taapeec, ka bezgaliiga, tb atveerta sistema.

Un iespeejams vieniigais bezneseeja Apzinja ir Dievs... jo ir trascendenta sisteema

Maacies savas domaashanas robezhas paplashinaa ne tikai vienaa virzienaa, bet ariid ziljumaa un augstumaa...

Ir taads teiciens... ja cilveekiem buutu spaarni, tie vinjiem trauceetu raapot
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.06.22 13:08:41
A kas tas ir transcendenta?

Esosha paari...

plakne transcendee taisni, telpa transcendee plakni... apmeeram taa!

Taapat ja tu pieljauj sisteemas, kas transcendee muusu visuma zinaamos fizikas likumus, tad tieshi taapat nav probleemu pieljaut sisteemas, kas transcendee Ctulhu iedomaatus ierobezhojumus uz Apzinjas neseejiem
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.06.22 13:18:59
Un kaa no sitaa izriet, ka taa padariisana var buut bez neseeja?

A viens no otra neizriet... tev bulta otraa virzienaa!

No taa ka nav iespeejams permetuma mobile neizriet muuzhiigi "ruucosha" realtiaates Perpetuma Mobile

Tieshi otraadi... JA ir iespeejams muuzhiiga realitaate, tad taas apakshgadiijums var buut universs kur ir nepiecieshams kaut neliels, tomeer energjijas pateerinjsh darba dariishanai!



Tobish briiviibas pakaapes samazinaas no lielaakas briiviibas uz mazaaku... pietam funkcija ir vienvirziena... no mazaakas briivibas pakaapes tu nevari izsecinat kaada briivibas pakaape bij "virskopai"

<< . 1 . 2 . 3 . 4 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 21 , pavisam kopa bijuši: 16463