atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Dievkalpojums svešvalodā
Eshkola
Iesūtīts: 2010.05.30 16:40:38
Vai kāds var palīdzēt ar info - kurā kristiešu draudzē Latvijā notiek dievkalpojumi valodā, kas nav latviešu vai krievu?
Varbūt zinat arī, kuri mācītāji kalpo šajos dk...
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
c-of-e [86.161.182.62]
# Iesūtīts: 2010.06.05 22:28:06
Church of England ir draudze Rīgā, anglikāņu baznīcā un dievkalpojumi notiek angļu valodā.
nv Valentīnis
# Labojis nv Valentīnis: 2010.06.05 23:59:25
LV daudzās katoļu baznīcās ir mise poliski. Poļu valda Latvijā ir tāda kā baznīcas valoda. uz ielas nedzirdi, bet misi bez problēmām var atrast.
Krieviski ir bijusi Mise Sāpju Dievmātes, Bolderājas un Ogres - es nesekoju pēdējām izmaiņām līdzi, varbūt kaut kur vairs nav vai ir parādījusies.
Angliski bija Marijas Magdalēnas draudzē.
Sāpju Dievmātes baznīcā ir bijusi mise Lietuviski.
Marijas Magdalēnas draudzē ir Mises Latgaliski un Latgalē laikam lielākā daļa Mises latgaliski vai poliski.
Man liekas, ka krievu valodā Mises ir neproporcionāli maz, bet var jau būt , ka tie, kas runā ikdienā krieviski, baznīcā kļūst par latviešiem vai poļiem
kas attiecas uz Sv. Alberta draudzi , tur bija latviski un poliski, viens priesteris tur ir polis un divi pārējie ilgus gadus dzīvojuši Polijā un viņiem vajadzētu zināt poļu valodu labi.

Es zinu, ka protestanti sprediķiem tiek piešķirta lielāka nozīme kā katoļi, tādējādi, protestantiem par valodu vairāk jāuztraucas
Ja es svešvalodā pēc laikiem un secības saprotu, kāda dievkalpojuma daļa ir, tad sprediķi, piemēram, poliski nesaprastu... tur gan pavīd vārdi, kas kopīgi ar krievu valodu, bet par maz tās līdzības. es gan īpaši daudz neeju uz Dk citās valodās, ja var iet uz Lv Dk.
sicilia
# Iesūtīts: 2010.06.06 08:52:36
nv Valentīnis
Kardināls noteicis, ka krieviski, ja nav speciālas mises, jālasa katrā misē arī lasījumi un sprediķis. Zinu, ka lielā daļā Rīgas diacēzē krieviski ir vismaz reizi mēnesī vai iet mise latviski. krieviski. pat, ja draudzē ir tikai viens krievvalodīgais.
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 120 , pavisam kopa bijuši: 1142