atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Bazniica un Valsts (laiciigaa) - kristieshu domas par Neo (Poikaana) epopeju?
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2010.05.14 09:35:02
Gribeejaas parunaaties par notiekosho Neo sakaraa, kaaadas ir juusu - kristieshu domas.

Vai kristietis driixt buut "revolucionaars".
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.05.14 11:07:05
indriķis
PS - es nemazākajā mērā nedomāju, ka tev nav motīva, taču man interesē - tu pats apzinies, kas tevi motivē aizstāvēt to džeku?
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.05.14 11:14:41
masik , nu tu dod.
Ne tu definēsi, ko prasīja, ko neprasīja, reku, brālis Jošs diskusiju sāka.
Tu , acīmredzot, nāc, kad tevi sauc, aizej un atnes, kad tev saka!

Es varu atļauties būt svabadāks, būdams tā Kunga vergs.

Bet tādus kā tevi vajag biedēt ar likumiem priekšā un ar likumiem pakaļā?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.05.14 11:20:23
indriķis
nu, nezinu kā ir tiem "tā Kunga vergiem", bet man manām izvēlēm un rīcībām parasti ir kāda motivācija un pamatojums... ok, cik sapratu - mums jāpieņem ka tev tādu nav. labi. Ar to jautājums laikam tad ir slēgts.
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.05.14 11:35:29
masiks vnk ir slinkums dot tev definīcijas par sabiedrisko atbildību un pilsonisko sabiedrību un taml. politologu banalitātes saistībā ar Neo lietu. I-nets ar tādām noteikti ir pilns.
Vari izvēlēties manā vietā argumentos un loģikā interesantāko, no tām, kas par Neo.
man manām izvēlēm un rīcībām parasti ir kāda motivācija un pamatojums
Vai tik tā būs, ja papētītu dziļāk? Diez vai tu katru lietu sāc darīt ar tēžveida uzmetumu uz papīra.
Un ja vēl dziļāk, tad tāds ir visiem, pat ja vnk emocionāls vai spontāns.

Es teicu - modernists. Pārliecība par absolutizējamu laicīgo pareizumu un taisnīgumu.
Staigājošs utopijas - "viens likums, viena taisnība visiem" iemiesojums.

Kuram ir tendence piemirst tādas lietas kā simpātijas un antipātijas.

Galu galā attieksme pret dzīvi un cilvēkiem mums nav pratināšana tiesas zālē, tāpēc, take it easy.
moritz :)
# Labojis moritz :): 2010.05.14 12:33:43
šobrīd nopietni apdomāju dažādu veidu nepakļaušanās un nevardarbīgās pretošanās metodes. sāku lasīt gandiju
***
viena no idejām - radīt tāda veida bojājumus zaglīgās elites nekustamajiem īpašumiem, uz kuriem neattiecās apdrošināšanas prēmiju izmaksa. piemēram - krāsa baseinā, ruberoīds āra kamīnā, logu aizkrāsošana, košumkrūmu apsmidzināšana ar ķimikālijām utml. Domāju, ka Godmanis nebūtu priecīgs, ja uz viņa Spānijas villas sētas regulāri parādītos uzraksti tipa: Šis cilvēks apzaga savas valsts pilsoņus!
Aivars
# Iesūtīts: 2010.05.14 17:18:28
moritz
Izklausās tā .. pēc bailīgas ieriebšanas. Pa kluso uz sētas rupjību uzrakstīt, feļļukam riepas sagriezt.
Bet kāpēc neņemt vīrus aiz šlipsēm, runāt atklātu valodu un villās bērnu dārzus neierīkot?
Nu nepārdod šim pienu veikalā, atsakies izpildīt kādu pasūtījumu. Parādi attieksmi sejā.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2010.05.14 18:20:37
Jošs Mulders
Interesants jautājums.

Gribeejaas parunaaties par notiekosho Neo sakaraa, kaaadas ir juusu - kristieshu domas.

Jāskatās, kas notiks tālāk. Vai Neo izturēs pats sevis iepriekš pausto cēlo ideālu slogu, ņemot vērā, ka viņa izvēlētā informācijas ieguves metode balansē uz atļauts/aizliegts robežas, un tikt noķertam diez vai bija viņa plānos. No kristīga izvērtējuma viedokļa svarīga ir viņa motivācija, attieksme par iespējamām sekām utt. - bet to visu redz tikai Dievs.

Visumā ņemot gribas viņu attaisnot, bet kaut kā līdzīgi kā Jēzus to mēdza darīt - ej un negrēko vairs.

Vai kristietis driixt buut "revolucionaars".

Revolucionārs pēdiņās - nē. Staigāt ar slavenu teroristu sejām uz t-krekliem un tēlot revolucionāro stiliņu (lasīt - lekties, jaukt kārtību utt.) - nē.
Revolucionārs tādā nozīmē, kā būt opozīcijā ar sabiedrību kristīgās pārliecības dēļ vai rīkoties, ķeroties pie neikdienišķākiem līdzekļiem kā parasti - jā (detaļās neieslīgšu). Tikai jāuzmanās, lai nesanāk kārtējā "revolucionēšana" stiliņa pēc.
vitello [81.198.135.182]
# Iesūtīts: 2010.05.14 22:43:10
nez, vai starp tiem kvēlajiem NEO aizstāvjiem ir kaut viens no visa bara, kura personas kodus džekiņš nolohojoties palaida tautās...
... un nemaz tik nevainīgi šams pie tiem datiem netika
albans [81.151.148.54]
# Iesūtīts: 2010.05.14 22:50:30
Kristietis jau ar to vien, ka ir kristietis, ir revolucionārs. Man tīri labi patika doma kristietības un politikas sakarā: ``Kristum neinteresēja politika, bet politiķiem, (politiskajai sistēmai) Kristus gan ļoti interesēja.`` (Līdz pat tam, ka šis `apolitiskais tips` noteikti bija jānovāc, un šim mērķim tika apvienoti dažādi politiskie spēki. Ja Jauno Derību palasa šādā rakursā, parādās interesantas lietas. Arī mācekļu likteņi šo to vēsta. Tāpat arī, piemēram, 20.gs. asinsliecinieku dzīvesstāsti)
indriķis
# Labojis indriķis: 2010.05.15 17:42:55
vittello,
Vai ta` žēl, ka par kāda treknu algu ( valsts uzņēmumā saņemtu , no nodokļu maksātāju kopējā katla ) uzzina tauta, no tā jau viņa treknums mazumā neies.
Ja privātos, kas pelna paši ar galvu un darbu šitā noliktu, būtu cita runa.
Ekologs
# Iesūtīts: 2010.05.15 18:05:09
Mans viedoklis ir, ka visiem, kas strādā valsts apmaksātu darbu (t.i. dzīvo no nodokļu maksātāju naudas) jāpiekrīt, ka viņu ienākumi ir publiski zināmi. Tas ir vienīgais veids, kā izskaust korupciju valsts iestādēs, bet ar noteikumu, ka "reņģēdāji", t.i. mēs visi, beidzot saprotam, ka valstī, kur 44 proc. iedzīvotāju alga ir līdz 200 Ls mēnesī, ir noziedzīgi piešķirt ierēdņiem 2,3 vai 10 tūkstošus mēnesī.

Es nezinu kāds bija Neo īstais mērķis, bet atmaskot tik galēji nekaunīgu korupcijas sistēmu, ir kaut kas ārkārtīgi pozitīvs.
vitello [81.198.135.182]
# Iesūtīts: 2010.05.15 21:52:46
indriķis
Ja privātos, kas pelna paši ar galvu un darbu šitā noliktu, būtu cita runa.
tieši par to es arī runāju
nifnafak [87.110.84.108]
# Iesūtīts: 2010.05.17 12:06:15
Vai Ctulhu negrib kļūt par Neo darbu turpinātāju?
Svētais
# Iesūtīts: 2010.05.17 12:10:54
Neo, svētīgu darbiņu paveica, žēl, ka ne līdz galam...
moritz :)
# Labojis moritz :): 2010.05.17 12:12:33
Aivars
par pienu - laba ideja, jau apsmadzenjoju, tikai netirgoju es, bet cilveeki jaaskubina... ljoti laba lieta - darbs peec noteikumiem, piemeeram, pieprasiit pareizi noformēt pasta sūtījumu, izmantot likumā paredzētās iespējas pagarināt pieprasiijumu izskatīšanas termiņus utt
liidz njemshanai pie slipses gan jau nonaaksim... Leishkalns pats uzprasiijaas, ka vinja trekno muuli driikstot dauziit http://miljons.com/lv/7997
uz seetas rakstiis ne jau rupjiibas, bet par lietu - lai cilveeki zina...


masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.05.17 15:26:44
he, he he....
policija tagad sāk pētīt - kurš tad īsti ir Neo - Poikāns, Nagla, vai Čeburaška.
moritz :)
# Iesūtīts: 2010.05.17 15:42:30
masiks [212.93.96.2]
mani vairaak interesee tas reinika maaleetais "samērā jauns, latvietis, ar labu izglītību informācijas tehnoloģiju jomā, viņam ir pagari mati, mēdz lietot brilles. "
***
un turpinaajumā: "Jautāts, kādēļ Reiniks intervijā «Latvijas Avīzei» pat vizuāli aprakstīja iespējamo Neo, ja jau tā ir Valsts policijas kompetence, Leitietis neatklāj. «DP atturēsies no komentāriem,» teikts elektronikā pasta atbildē. Toreiz Reiniks teica, ka Neo ir «samērā jauns, latvietis, ar labu izglītību informācijas tehnoloģiju jomā, viņam ir pagari mati, mēdz lietot brilles». Jautāti, vai DP bija cits aizdomās turamais, ja DP priekšnieks tik konkrēti vizuāli raksturoja iespējamo Neo, DP izvēlējās no komentāriem atturēties."
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.05.17 15:49:53
moritz
nu, konkrēts vizuālais apraksts : samērā jauns, pagari mati, lieto brilles... varētu attiecināt uz palielu jauniešu daļu...
A konkrētā vizuālā apraksta īpašības : latvietis, ar labu izglītību informāciju tehnoloģiju jomā - liecina ka apraksta devējs ir klīniska blondīne.
Kristofers
# Iesūtīts: 2010.05.17 15:56:14
Kas ir Neo vēl nav skaidrs. Policija pārbauda, vai tā nav žurnāliste Ilze Nagla. Tāpat ir pierādījies, ka Poikāns ir sazinājies ar Domburu (šīsdienas Delfu ziņas).
Analizējot šo gadījumu var secināt, ka te ir labs piemērs situācijai, par likuma un morāles atšķirībām.
Saskaņā ar likumu, Neo ir veicis krimināli sodāmas darbības, kuras Valsts policija izmeklē.
Saskaņā ar morāli, t.i. ar sabiedrības vairākuma viedokli par to, kas ir labs un kas ir ļauns, izskatās, ka sabiedrība Neo atbalsta, tātad Neo nav veicis neko morāli nosodāmu - viņš ir tikai atklājis nodokļu maksātājiem, kā tiek "likumīgi" izsaimniekota nodokļu maksātāju nauda.
Mēs te vienīgi varam izdiskutēt, kā Neo rīcība izskatās no kristīgās morāles viedokļa.
moritz :)
# Iesūtīts: 2010.05.17 15:57:33
Kristofers
nu, un kaa, tavuprāt, izskatās?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 49 , pavisam kopa bijuši: 2156