atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Mazliet pamoralizeesim
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2010.04.01 10:19:00
1) Jums visiem mugura balta!

Sheit ir paaris apgalvojumi par moraali/eetiku, par tiem arii tad varam parunaaties!

1. Moraale vienmeer ir premisa nevis secinaajums. Taa vienmeer ir nosaciita.
2. Nav iespeejams izdariit moraalas izveeles baazeejoties faktos bez moraala standarta. Citaadi juus izdaraat tikai subjektiivi tiikamo izveeli baazeejoties instinktos.
3. Moraalais relatiivisms vienmeer noved pie tiraanijas. Jo bez objektiiva moraalaa likuma, disputu starp konkrueejoshiem uzskatiem izshkjirs vara!
4. Vara-dara-pareizo ir amoraala. Tas ir pretrunaa pashai moraales un tiesiibu idejai, kurai buutu muus jaapasargaa no shaadas tiraanijas!
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.04.01 10:19:07
Raujam valjaa!

4Tajaa punktaa... tas bij nepareizs tulkojums "Power-makes-right". Jemam to veeraa
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.01 10:26:20
Principaa paardomu un paarunu source ir shis
http://www.uncommondescent.com/intelligent-design/macneill-is-on-a-roll/#more-12667

Ja kaadam ir veelme to palagu lasiit... luudzu. Teema nav tik daudz baigaam paarrunaam, jo man pasaham tas jaapaardomaa, bet varbuut kaadam tas kick-startee kaadu brainstormingu subjektiivo vai objektiivo!
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.04.01 11:25:25
Jošs Mulders

Pasaki kādu piemēru!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.01 11:29:50
Raimonds!

Piemeeru kam? Piemeers buus partikulaars gadiijums, es gribeetu atstaat gjenerealizeetu textu!
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.04.01 11:32:06
Jošs Mulders
Morāli standarti un dzīve var atšķirties.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.01 11:34:22
Raimonds, tas ir #2

Taapeec jau Moraales likums ir vaajdziigs, lai paraadiitu sho atshkjiriibu magnituudi un dotu vektoru muusu moraalajam kompasam!
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.04.01 11:39:40
Jošs Mulders
Tas, ko saki ir Bauslības trešais pielitojums.
Bet morāle vienmēr ir sasitībā ar attiecībām - vai ar Dievu, vai cilvēkiem. Pretējā gadījumā tā būtu tāda morāle, kas apmierina tikai sevi.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.01 12:00:20
Raimonds, nee nu protams... moraale ir kaut kas, kas pasakaa, kaa mums buutu jaariikojas... un parasti tas attiecas tieshi uz "attieciibaam"

Es tev piekriitu! Tas jau manupraat ir impliceets vienmeer, kad runaa par moraali/eetiku!
incognito
# Labojis incognito: 2010.04.01 12:12:27
Es īsti nesaprotu, kādā nozīmē te tiek runāts par "morālo relatīvismu", kas vienmēr novedot pie tirānijas. Kā mēs zinām no vēstures, pie tirānijas parasti ir novedušas ļoti noteiktas uzskatu (t.sk.morāles) sistēmas, piemēram, fašisms, komunisms, kristietība, arī islams (kā to norāda masiks) etc.
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.04.01 12:16:03
Jošs Mulders
3#, morālais absolūtisms arī noved pie tirānijas + stagnācijas. Islama valstis ir visnotaļ morāli absolūtas, ar vēsturiski nemainīgu morāles traktējumu un pielietojumu. Vismaz cenšas tādas būt. Es neteiktu, ka viņu morāles izvēles būtu īpaši humānas vai netirāniskas.
Morāle, kā te daži varbūt zin - ir laikā mainīgs lielums pēc savas būtības.
Gan, laikā mainīgs - tas nenozīmē ka no rīta ir viena, vakarā cita. Ar laiku, šķiet, ir domātas vismaz paaudzes. Un tā saucamais paaudžu konflikts, arī varētu būt morāles izmaiņu rezultāts. "mūsu laikā gan tā nebija"(c)
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.04.01 12:26:31
Jošs Mulders
manupraat ir impliceets vienmeer, kad runaa par moraali/eetiku

Ar cēliem principiem tik lab var audzēt savu ego. Tāpat morāles principi var kalpot manipulācijas instrumenti.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.01 12:30:22
masiks, dats da point, ka tu runaa par deskriptiivo mroaali nevis noramtiivo moraali

Moraales principi nevar un nedriixt buut laikaa mainiigi, tieshi tad rodas visa veida tiraanijas! Probleema ir taada, ka cilveeki kaa taads piedzeeries eziitis nevar noiet pa moraales celju taisni, vienmeer kaadaa graavii iebrauc un staigaa pa sinusoiidu! Taapeec no cilveeka skatupunkta izskataas ka celjsh ir nestabils, liigans un ik pa briidim asfalts pa seju iesit!
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.04.01 12:39:18
Jošs Mulders
Moraales principi nevar un nedriixt buut laikaa mainiigi
Kas ir tie principi, ko Tu liec pirmos un pēc kuriem vadīties? Piemēram Jēzus gadījumā aizstāvot netikli. Tajā laikā labāk bija ļaut viņu nomētāt ar akmeņiem. Likumi, sabiedrība un viņi sacīja, ka Dieva taisnība to prasa, bet Jēzus rīkojas pretēji tam.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.01 12:47:25
Raimonds, tu tieshaam domaa, ka es varu buut Moraales likumu avots? Man kaa Kristietim Dieva moraales likumi ir tas absoluuts.
incognito
# Iesūtīts: 2010.04.01 12:55:23
Jošs Mulders
Un, ja tu notici, ka Dievs ir šos likumus mainījis, tad Tev ir jauns absolūts?
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.04.01 12:59:13
Jošs Mulders
Moraales principi nevar un nedriixt buut laikaa mainiigi, tieshi tad rodas visa veida tiraanijas!
Morāle vai morāles principi? Un... kas ir morāles principi?
Tas ka nedrīkst būt laikā mainīgi - es jau norādīju. Islams cenšas būt laikā nemianīgs, absolūti stabils. Un ko? Nav iebraucis diktatūrā/tirānijā?
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2010.04.01 13:01:32
Jošs Mulders

Man jau šķiet, ka zināmu skaidrību rada Jēzus ar diviem baušļiem, bet vai tie ļoti nevelk uz situāciju ētiku? Un tas nav labi!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.01 13:02:51
masiks, tapeec ka Islaams ir amoraals daudzos savos aspektos...

Pietam... eee... tevis un incognito piemineetais nav pretrunaa #3

Tieshi otraadi, tas uz ko juus referenceejies ir #4 gadiijums
masiks [212.93.96.2]
# Iesūtīts: 2010.04.01 13:03:57
Nu, piemēram - pag. gadismta sākumā, cilvēki jūrā gāja peldēties kautkādās pidžammās. Kaut ko trūcīgāku uzģērbt skaitījās amorāli, un gluži likumsakarīgi par to pienācās sods. Visnotaļ administratīvs un reāls. Ja mēs turpinām iedzīvināt šo morāli arī šodien? Mums ko - nesanāk tirānija?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.04.01 13:04:25
Un, ja tu notici, ka Dievs ir šos likumus mainījis, tad Tev ir jauns absolūts?

Tur tas prikols, ka Dievs tos nemaina!

Nejauc likumu ar to pavadoshajiem ministru kabineta noteikumiem

Tas ir kaa Konstituucija VS Pashvaldiibas ieksheejaas kaartiibas noteikumiem! Peedeejie pirmo nevar overraidot! Tieshi otraadi, tie visi "add-on" ir kaareiz tieshi taa iemesla deelj, lai amoraalu cilveeku kaut cik notureetu uz moraales shauraas takas!
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 134 , pavisam kopa bijuši: 7026