atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem kristīgā dramaturģija
sabio
Iesūtīts: 2010.03.27 12:01:38
Jautājums tiem, kas bijuši uz kristīgo teātru izrādēm vai paši bijuš iesaistīti tajās(jebkādas krist. konfesijas, draudzes, organizācijas)- kādas ir jūsu domas par to sižetu, dramaturģisko materiālu?

Tiem, kas ir vai nav bijuši- (par) ko vēlētos šādās izrādēs redzēt? Tēmas, personāžus, notikumus....?

precizējums: tēma vairāk saistīta tieši ar tiem (amatier) teātriem kuros darbojas vairāk vai mazāk kristieši, pie draudzēm utt. (jo labi saprotu, ka arī t.s. lielajos teātros uzvesta izrāde var būt diezgan kristīga, pat ja tajā nespēlē kristieši)
<< . 1 . 2 . 3 .
AutorsZiņas teksts
Donatella
# Iesūtīts: 2010.03.29 10:55:54
sabio
wow, paldies, tirshama interesants raksts. Cerams, ka shis teaatris veel joprojama darbojas.
sabio
# Iesūtīts: 2010.03.31 14:32:34
skaitās ka zem LELB tā kā .. Vai tiešām neviens no klātesošajiem par to neko nav dzirdējis?
foruma vilks
# Iesūtīts: 2010.03.31 14:56:51
sabio
Vai tiešām neviens no klātesošajiem par to neko nav dzirdējis?
Kā tad ne, re, kur visu var izlasīt

Šajā forumā gan nav pilnīgi pārstāvētas visas LELB locekļu interešu grupas. Faktiski te tikai labi ja puse visu runātāju (un mazāk kā trešdaļa aktīvāko runātāju) ir no LELB.

Pašai sevišķa viedokļa par kristīgo teātri man diemžēl nav, tāpēc arī šai diskusijā līdz šim neiedziļinājos.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.31 19:37:41
Taisnību sakot Lelb foruma saturam ir gandrīz tikpat liels sakars ar Lelb, cik `mācītāju partijai` ar mācītājiem. "Krutka`.
foruma vilks
# Iesūtīts: 2010.03.31 19:47:54
Aivars
Lelb foruma saturam ir gandrīz tikpat liels sakars ar Lelb, cik `mācītāju partijai` ar mācītājiem
Nu tā gluži nevarētu teikt
"Mācītāju partijas" juridiskie īpašnieki nav mācītāju arodbiedrība.
Un, galu galā - ir bijušas bezgalīgi daudzas tēmas forumā, kur jautāti ieteikumi + katrs var rakstīt redaktoram un iesūtīt savus ieteikumus uzlabojumiem, ja kaut kas nepatīk.

Bet forums nav gluži uzziņu birojs, pie tam tēmas autore nebija konkretizējusi savu jautājumu, lai saprastu, par ko ir runa.
Aivars
# Iesūtīts: 2010.03.31 20:00:25
foruma vilks
Hm, arī mācītāju arodbiedrība ir nodibināta?
Es gan nenojaušu, kurš ir +katrs, bet nez kādām inkvizīcijas metodēm redaktors varētu forumu lelbiskot? Šodien skatos Mulders ar Mārtiņu gandrīz vieni paši rāvušies. Kamēr visas kašķīgākās draudžu pensionāres neiemācīsies čatot LELB forumā, un nenoliks visus pie vietas, tikmēr te peles pa galdu dancos.
sabio
# Iesūtīts: 2010.04.01 08:54:50
Aivar, kur nu vēl konkrētāk? par konkrētu izrādi, pajautāt, vai... ? Tad diez vai kāds vispār atbildētu un tēma tiktu slēgta....
foruma vilks
# Iesūtīts: 2010.04.01 09:00:40
sabio
Es teicu, ka nebija konkrēti, nevis Aivars

Piedod, tas nebija domāts kā uzbrauciens, varbūt mana vaina, ka jau sākumā neuztvēru, ka jautājums ir par LELB Jauniešu centra kristīgo teātri.

Vienkārši par teātri vispārīgi man nav viedokļa, labi, protams, ka tāds ir, bet neesmu nekad nevienu izrādi redzējusi (droši vien to vajadzētu labot) un man grūti pateikt, kā ir labāk.
Zinu, ka nepatīk plakanie moralizējošie gabali, kādi palaikam parādās draudžu Ziemassvētku uzvedumos u.tml.
Tad jau labāk vienkārši ar bērniem izspēlēt Ziemassvētku notikumu, lai paši labāk iegaumē stāstu un lai papildus viņiem pasākums/izklaide ar pārģērbšanos u.tml. Un draudzei prieks, redzot bērnus darbībā atstāstot Bībeles notikumus. Tomēr tas nav gluži kristīgais teātris, vai ne?
sabio
# Iesūtīts: 2010.04.01 09:14:13
piedod sajaucu, laikam pārāk agrs rīts
piedošanu Aivar!
Nē, jautājums nav par konkrētu teātri, bet par kristīgo dramaturģiju vispār (t.i. tām lugām kas ir kristiešu iestudējumu pamatā)
Kā nodefinēt kristīgo tēatri...? Varētu varbūt pēc tā, KAS to iestudē: draudze, kāda kristiešu organizācija.
Varbūt pēc satura: tam jau nav obligāti jāattēlo Bībeles notikumi vai jāmoralizlē, vienkārši saturs varbūr kristīgs, tīri ideju ziņā...
Paulus
# Iesūtīts: 2010.04.01 17:54:31
LELB kristīgais jaunie viņiem ir jaunu topošo aktieru trupa. Uz Lieldienām tapusi jauna izrāde, ko rādīs 9,10,11.aprīli plkst.19.00 Mārstaļu ielā 10, saucas "Lieldienu mistērija"
incognito
# Iesūtīts: 2010.04.03 13:30:17
Skatījos lielajā piektdienā TV un man radās iespaids, ka viss Lieldienu pasākums ir uztverams kā tāds teatralizēts uzvedums, kurā cilvēki ar lielu prieku pārģērbjas dažādos vēsturiskos tērpos, piemēram romiešu kareivja tērpā un izspēlē 12 cēlienu ludziņu ar bēdīgām beigām 1.aktā un laimīgām - otrajā.
Daži aktieri pat ļauj sevi piesist krustā.
sabio
# Iesūtīts: 2010.04.04 16:22:05
jā, interesanti būtu uzzināt vai šis Lielās Piektdienas teatralizētais Krusta ceļš kādam neticīgajam ļāva savādāk paraudzīties uz kristiešiem un ko deva pašiem kristiešiem.
Laikam jau kristiešu teātra specifika ir tā, ka tā tēmas, saturs saistās tieši ar to, kas būtisks kristietiem. Vai arī - tas kaut kā īpaši uzrunā Kristum neticīgo

Foruma Vilk, paldies par linku. Visvairāk mani tur nedaudz uzjatutrināja un nepārsteidza ka aktrises ir (tikpat kā) tikai meitenes
Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.04.04 17:39:02
sabio
man arī tā liekas

atvainojos:
nekristišiem, jo nenovērtēju viņu zināšanas
tēlotājiem, jo nenovērtēju viņu spējas
sabio
# Iesūtīts: 2010.04.06 18:18:58
atradu saitu par so dramaturgijas temu: ka tas notiek arzemes - www.dramashare.com
sabio
# Iesūtīts: 2010.04.07 23:05:57
iespējams, kristīgās lugas varētu iedalīt tādās, kas evaņgelizē un tādās, kas domātas kristiešiem, tieši viņiem specifiskām tēmām, problēmam...
Valentīnis
# Iesūtīts: 2010.04.07 23:08:24
sabio
KC iespaidā esot daži sākuši iet baznīcā!
sabio
# Iesūtīts: 2010.04.09 21:31:55
Latvijas shii gada KC vai par kadu citu ir runa?
tas gan forsi. Cerams, ka vini nevilsies
vilks
# Iesūtīts: 2010.04.12 14:26:46
Interesanti, kāpēc vārdam "teātris" reizēm ir negatīva pieskaņa, tipa kaut kas tāds, kur ir daudz ārišķīguma, bet maz vai nekāda satura?
tādā nozīmē vārds "ķristīgais teātris" izklausītos pēc liekulības.

vai tam ir sakars ar reālo teātri vai tikai sagadīšanās un vārdu līdzība?
Aivars
# Iesūtīts: 2010.04.12 14:30:51
vilks
Vai tam varētu būt sakars ar `hipokritēs` lietojumu JD un `aktieris` lietojumu cenzēto lamuvārdu lauciņā?
sabio
# Iesūtīts: 2010.04.12 17:45:11
Par to negatīvo nozīmi un attieksmi... Par muusdienam nezinu, bet viduslaikos baznīca teātri esot saistījusi ar izvirtību, bet nu velak baznīca sāka to izmantot... (mistērijas, moralitē uzvedumi...utt)
<< . 1 . 2 . 3 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 35 , pavisam kopa bijuši: 7207