atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Cīņa ar vējdzirnavām?
NEZIŅA
Iesūtīts: 2010.02.22 07:34:22
Sveiki! Mans vīrs ir kristīgs cilvēks, kalpo baznīcā, bet ir viņam problēma- dzeršana. Tas grauj ne tikai mūsu ģimenes dzīvi, bet arī manu, kā kristietes ticību. Runāts ir daudz, arī mācītājs daudz strādājis ar viņu, bet viņš arvien "noraujas". Domāju, te bez iejaukšanās, bez speciālista neiztikt. Vai ir kāds, kas var palīdzēt, un ko domājat par šādu situāciju jūs?
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
sica. [78.84.134.48]
# Iesūtīts: 2010.02.22 15:00:39
Raimonds
kā tu zini, ka nav bezcerīgi?
cilvēks dzer, laboties negrib, vēl kalpo baznīcā, mācītāju pierē neņem, ģimenē ir emocionālā vardarbība.....
tas viss ir pupu mizas? un ta mēs vēl brīnamies, ka mūsu sabiedrība ir slima....
labi neziņa var mocīties kā grib, pieaudzis cilvēks izvēlas dzīvi kā vēlas, bet bērniem kāpēc jāciešs?????
sica. [78.84.134.48]
# Iesūtīts: 2010.02.22 15:01:58
mani šokē šis teikums

Man ir svarīga mana ģimene, tas, lai mani bērni zin, ko nozīmē ģimene


(aga vēl vienu ģimeni tādu zinu. nešķiršos! nevaru. Ko kaimiņi padomās???? tāds kauns šķirties.
A kauns nav, ka vīrs pēdējo gadu laikā uz vienas rokas pirkstiem skaitāmas dienas ir bijis skaidrā? )
sica. [78.84.134.48]
# Iesūtīts: 2010.02.22 15:02:37
Raimonds
]viens ka grēcinieks iet uz baznīcu, cits, ka kalpo. uz kalpotājiem draudze skatās parasti kā uz paraugiem. a te labs paraugs
Adonika
# Iesūtīts: 2010.02.22 15:03:33
Raimonds
nevajag pārspīlēt. nav runa par to ko grēcinieki dara baznīcā (kaut gan Pāvils par šādiem gadījumiem bijis diezgan skarbs un lika izslēgt), bet nu kalpošana nav vienkārši būšana baznīcā. Ja kalpo cilvēks kas apzināti dzīvo grēkā, tad ar to tiek visa draudze garīgi inficēta. kalpotājiem tomēr ir citi standarti un garīgā atbildība.

Bet es rakstīju jums nebiedroties ar tādu brāli, kas gan saucas par brāli, bet patiesībā ir netikls vai mantrausis, vai elku pielūdzējs, vai zaimotājs, vai dzērājs, vai laupītājs; ar tādu jums nebūs kopā pat ne ēst.
12 Kāda man daļa tos tiesāt, kas ārā? Vai jums nav jātiesā tie, kas iekšā?
13 Tos, kas ārā, Dievs sodīs. Izmetiet ārā ļauno no sava vidus!
vilks
# Labojis vilks: 2010.02.22 15:05:59
Ctulhu
Ja sieviete ir izaugusi ģimenē, kurā ir alkoholiķis un apprecējusi alkoholiķi, ir bezjēdzīgi domāt, ka problēmu atrisinās aiziešana no konkrētā alkoholiķa. Ja viņa nerisinās problēmu sevī, par 95% arī nākošais vīrs izrādīsies alkoholiķis vai par tādu kļūs.

NEZIŅA
Ja kopdzīve ar vīru nerada briesmas tev vai bērniem, kā arī, ja jums vēl ir kaut nedaudz mīlestības, tad noteikti nav nepieciešams uzreiz atstāt ģimeni.
Dusmas un citas emocijas, kas saistītas ar vīra dzeršanu, nepāries pašas no sevis, pat tad ne, ja notiktu brīnums un vīrs pēkšņi pārstātu dzert.

Tā kā pati esmu nākusi no ģimenes, kurā ir alkoholiķis, tad varu to droši teikt no pieredzes. Iesaku izlasīt kādu labu grāmatu par līdzatkarību, piemēram - "Sievietes, kas mīl par daudz" vai "Pārtraukt līdzatkarību", kā arī vai nu pievienoties līdzatkarīgo atbalsta grupai vai, ja finanses atļauj, apmeklēt psihoterapeitu.
Līdzatkarīgo atbalsta grupas ir par velti.

Ā, sorry, neizlasīju par emocionālo vardarbību. Nu tur tev pašai jāizvērtē.
Ir pilnīgi skaidrs, ka dzīvojot ar alkoholiķi vienā ģimenē (un mammu līdzatkarīgu) nekāds veselīgs priekšstats par ģimeni bēnriem rasties nevar..tā kā jebkurā gadījumā vajag rūpēties par sevi, nebūt līdzatkarīgai pašai. Un tad ar jaunu skatu uz lietām pieņemt lēmumu, via turpināt dzīvot kopā ar vīru vai nē.
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.02.22 15:07:45
sica. [78.84.134.48]

sabiedrība ta sabiedrība, bet šeit mēs jau dirājam viena veča ādu...
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.02.22 15:13:29
Adonika

tas laikam bija Billijs Grehems, kurš sacīja: ja es ilgi meklētu un tomēr atrastu kādu svētu draudzi un tai pievienotos, tad tā uzreiz vairs nebūtu svēta...

Meitenes, nešūmējaties, visi mēs pieauguši un labi zinām kā smird dzērāji.

Vilks iesaka labas praktiskas lietas.
Adonika
# Labojis Adonika: 2010.02.22 15:13:47
Ctulhu
Līdzatkarība. Īstenībā daudzas sievietes tajā jūt savu piepildījumu. pačīkst, pačīkst, bet dzīvi mainīt negrib un nevēlas, lai vīrs beigtu dzert, jo tas daudzejādi ir ērti. Bet nu tas nav tā primitīvi un tieši apzināti. Daudzas sev pat to nespēj atzīt.

Raimonds
Tu kaut kā ignorē, ka es runāju par kalpotājiem. nav runa par to ka viņiem jābūt nevainojamiem, bet fakts, ka apzināti dzīvo grēkā un kalpo jau visu izsaka. vai nu, vai nu
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.02.22 15:15:59
Ctulhu
Ne mazāka problēma ir līdzatkarība. Ja esi uzaudzis, kur visi dzer, tad tu nemāki savādāk t.sk. emocionāli rīkoties. Arī nedzērēju tu ātri it kā negribot, pataisīsi par dzērāju.
Šerpais Ancis
# Iesūtīts: 2010.02.22 15:16:50
Jā, Minesotu uzskata par vienu no vislabākajām programmām. Vēl labāku zinu tik to, kas pie katoļiem Bruknā - pr.Andreja Mediņa vadībā. Bet tur noteikumi skarbi, ne visiem iekša to turēt. Tas arī prasa daudz ko uz laiku mainīt un uzteikt.
Toties tas pa īstam! Ātri tik blusas ķer un neko nemaksā siers peļu slazdā!
http://brukna.lv/index.php?option=com_content&task=view&id=15&I.. temid=13
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.02.22 15:17:34
Adonika
Nu, ja viņš kurina krāsnis, ja viņš izdala humāno, ja svētdienā nolasa sv.Rakstus... cik atļausi, kas var vai nevar dzert?
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.02.22 15:22:02
Ctulhu
Iemesli, lai rakstītu ir daudzi. Bet tas ko Neziņa jautā, ir pēc cilvēcīga padoma, varbūt iedrošinājuma. Bet tas taču ir labi!
Adonika
# Iesūtīts: 2010.02.22 15:22:23
Ctulhu
Kā tad ne. Pažēlošanās baro cietējas dvēseli. Es nesaku, ka tā ir šajā gadījumā. Bet tā ir parasti. Man māsai līdzīga situācija. Tak svarīga viņai tā sajūta, ko tad viņš bez manis. Un tas netraucē pasūdzēties un it kā risinājumu meklēt.
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.02.22 15:24:29
Ctulhu
Ļauj palabot - dzeršanu nafig .
Adonika
# Iesūtīts: 2010.02.22 15:24:33
Šerpais Ancis
Neviena programma neatbrīvo labāk kā to var un dara Dievs. Tik nianse - Dievs neatbrīvo no draugiem. Visos gadījumos ir jāgrib pašam būt brīvam no atkarības. Un tur jau sākas problēmas.
Minesotas programma starp citu ir dārga un ilga - tur trīs laikam mēneši jādzīvo. manai mammai līdzēja uz 8 gadiem. tagad uz to vairs neparakstās. Loģiski - jo nemaz tik ļoti negribas būt brīvai.
Adonika
# Iesūtīts: 2010.02.22 15:25:16
Ctulhu
Nez - man šķiet, ka šķiršanās ir tas jautājums, kurā labāk padomus nedot. Kur nu vēl virtuālus.
vilks
# Iesūtīts: 2010.02.22 15:29:53
Šerpais Ancis
Jā, pareizi, Brukna ir vieta, kas varētu palīdzēt vīram. Bet sievai arī vajag palīdzību (pie tam - ja nu vīrs ir ģimenes uzturētājs, kas to darīs, kamēr viņš gadu būs prom?)
vilks
# Iesūtīts: 2010.02.22 15:32:08
Ctulhu
Palasi, kas ir līdzatkarība. Piemīt gandrīz visiem, kas ilgstoši dzīvojuši kopā ar alkoholiķi vai citādi atkarīgo (piemēram, uzauguši ģimenē, kurā ir atkarīgais).
Šerpais Ancis
# Iesūtīts: 2010.02.22 15:34:13
Adonika
- Brukna nemaksā neko.
- A kurš ta saka, ka ne Dievs visa pamatā? Ja Minesotā Dievu piemin vispārīgi - katram ļaujot to interpretēt pēc sava, tad Bruknā strādā viennozīmīgi Svētās Trīsvienības apgaismībā. Tur divas lietas - fizisks darbs + ļoti koncetrēta un strukturēta garīgā dzīve.
Jā, nosacījums gan viens - ir jāgrib PAŠAM, ne sievai, mātei, meitai, draugiem, savādāk būs pa nullēm.
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2010.02.22 15:36:39
Bruknā ir dzelžains režīms, ir dzirdēts, ka neviens vien pamūk. Pat ar kājām ir gatavs iet savus 100 km. Taču ne Brukna vienīgā, jo terapijas veidi var būt dažādi. Ģimenei ir svarīgi zināt, ka ir cerība ar šo problēmu tikt galā. Moralizēšana nelīdzēs, vajadzīga arī vēlēšanās un drosme neslēpties kaktiņā. Nekas nav bezcerīgi.
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 164 , pavisam kopa bijuši: 5887