atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Cīņa ar vējdzirnavām?
NEZIŅA
Iesūtīts: 2010.02.22 07:34:22
Sveiki! Mans vīrs ir kristīgs cilvēks, kalpo baznīcā, bet ir viņam problēma- dzeršana. Tas grauj ne tikai mūsu ģimenes dzīvi, bet arī manu, kā kristietes ticību. Runāts ir daudz, arī mācītājs daudz strādājis ar viņu, bet viņš arvien "noraujas". Domāju, te bez iejaukšanās, bez speciālista neiztikt. Vai ir kāds, kas var palīdzēt, un ko domājat par šādu situāciju jūs?
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2010.02.22 10:11:50
Šķiet, ka labākie rezultāti alkoholisma ārstēšanā/ierobežošanā ir Minesotas programmai un anonīmajiem alkoholiķiem.

ko domājat par šādu situāciju jūs?
Tā ir ļoti tipiska situācija Latvijai. Tev es ieteiktu sākt piedalīties Alanon, kas ir pašpalīdzības programma alkoholiķu ģimenes locekliem.
Izglābt otru cilvēku var tikai Dievs, bet Tev jārūpējas arī par sevi.
armilo
# Iesūtīts: 2010.02.22 10:21:51
Neziņa, cik lielā mērā tas ir graujoši tavai ģimenei? Vai tiek nodzerta nauda, vai pielietota vardarbība, laulības pārkāpšana? Cik regulāri tas notiek. Ja tas notiek bieži, tad ir jādomā par atsevišķu dzīvošanu.
armilo
# Iesūtīts: 2010.02.22 11:16:56
Varētu pārtomāt vēl šādu tēzi: Praktizējošs kristietis nevar būt vienlaicīgi praktizējošs alkoholiķis. Pēc manām domām ir vai nu viens vai otrs. Es vispār mazliet pabrīnījos, kā var alkoholiķim uzticēt kalpošanu?
Adonika
# Iesūtīts: 2010.02.22 11:21:25
NEZIŅA
Acīmredzot Tavs vīrs nav gatavs pilnībā atteikties no tā. Man vienai draudzenei vīrs līdzīgi desmit gadus ik pa laikam krita dzeršanā. Un bija aplūgts no visām pusēm. Kamēr pats tiešām nesagribēja nekas nemainījās.
Vēl tāda nianse, ka dzeršana neizbēgami esot saistīta ar laulības pārkāpšanu. Tā vismaz daudzi pēc pieredzes apgalvo.
jancis
# Iesūtīts: 2010.02.22 11:38:23
NEZIŅA Šeit nebūs atbildes. Ja nu vienīgi šīs programmas, par kurām minējis Vilks. Bet arī tur visiem neizdodas. Varbūt var aiziet abi pie psihologa. Bet to ir jāvēlas abiem.
Ir viegli kaut kur cilvēku aizsūtīt. Ir labi, ja pareizajā virzienā. Dieva Vadību Tev...
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2010.02.22 11:55:54
Pārlasot komentārus, ienāca prātā viena anekdote. Kas varbūt var noderēt Neziņai par nelielu ierosmi. Jo svarīgi ir pašiem jums saredzēt, ka jūsu ģimene tas ir super, jūs esat malači, jūs kopā ar visu tiksiet galā!

Ko dara latviete un krieviete pieķerot vīru flirtējot ar kādu citu sievieti? (citreiz ar to atšķiras arī luterānis no pareizticīgā, tas tā intrigai.) Tātad, krieviete metas virsū tai otrai sievietei, savukārt latviete - savam vīram...

Tas labi, ka par to var runāt, bet pārāk neļaujoties citu apšaudei .
ex-Kombulis [67.159.45.52]
# Iesūtīts: 2010.02.22 12:01:53
Var noskatīties Krievijas prof. Ždanova pret-alkohola lekcijas.
NEZIŅA
# Iesūtīts: 2010.02.22 13:14:51
Paldies par jūsu pārdomām, bet es paturpināšu vienkārši savu stāstu. Es kopš mazotnes esmu pieredzējusi, ko nodara alkohols ģimenē. Mans brālis ir alkoholiķis, kurš savulaik izgāja Minesotas programmu un 7 gadus noturējās. Man ir svarīga mana ģimene, tas, lai mani bērni zin, ko nozīmē ģimene. Katrs mēs esam izauguši par tiem, kas esam un mūsu raksturi un stiprā griba ir veidojusies daudzu procesu mijiedarbībā. Mans vīrs, diemžēl nav apveltīts ar stipru gribu. No vienas puses es ceru un gribu palīdzēt, ja vajadzēs, lūgšos Dieva žēlastību dienu un nakti, cerībā, ka tomēr varēsim spēt būt laba ģimene. No otras puses, manī ir tik daudz dusmu un liela bezspēcības un izmisuma izjūtas!!!Atstāt, pamest un dzīvot tālāk? Kā lai es zinu, ko Dievs ir nodomājis? Es runāju ar Viņu, bet gudrāka neesmu palikusi. P.S. fiziska vardarbība no vīra nav, bet kā mēs visi zinām, emocionāla vardarbība gan tā ir.
Maris
# Iesūtīts: 2010.02.22 14:09:00
NEZIŅA
Atbilde ir Jēzus Kristus. Kristus jūsos - godības cerība. Jēzus skaidri un gaiši ir teicis, ka BEZ Viņa mēs nenieka(neko) nespējam darīt. Tikai Viņš var kaut ko darīt jūsu situācijā. Tikai Viņš. Metiet visu, kas jūs nomāc uz Viņu, jo Viņš gādā par jums un kad nākošo reizi jums atkal ir jāsastopas ar to, kas jūs nomāc, (to,ko jūs atdevāt Dievam), vienkārši pasakiet Viņam paldies, ka Viņš jau ir uzklausījis jūsu lūgšanu!!!
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2010.02.22 14:14:36
NEZIŅA
Ja paskatās, kur tad tie statistikā uzrādītie izdzertie litri paliek, tad tur viņi paliek - ģimenēs, sirdssāpes, dusmas un bezspēcības sajūta.

Fiksu padomu diezin vai ir. Tas, ka citi iesaka šķiršanos, tas var pagaidīt. Jo cik pieredzēts, kā "labākie draugi" to tik iesaka, bet tā vietā nav papūlējušies atbalstīt ģimeni, parādīt cik viņi ir un vēl var būt labs pāris, tāpat šiem "draugiem" ir mute ciet , lai iedrošinātu mīlēt. Dieva žēlastība katru rītu ir jauna.
sica. [78.84.134.48]
# Iesūtīts: 2010.02.22 14:17:18
piekrītu Ctulhu
bet tas ir mans viedoklis
var cerēt, ka vīrs mainīsies, avr vilkt un nest, bet tev ir bērni? nu iesaku aizdomātie stikai par vienu - vai piedzēŗies tēvs + emocionālā vardarbība ir tā, kas jāpiedzīvo bērniem? vai bērni cienīs tādu tēvu? Kas izaugs no beŗniem ar šādu piemeŗu?

Vai ģimene, kur viens ir piedzēries un valda emocionālā vardarbība vispār ir ģimene, kas jašaglabā?
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.02.22 14:27:26
Ctulhu
Neņemos rēķināt un svērt, cik katram smadzenes ir sabrukušas. Gan jau vēl tik daudz pietiks, lai elementārās lietas fiksētu. Un ar to pietiek. Ir daudz citas nopietnākas saslimšanas, kur pat nav tā.

Bet piemēram, cik pieredzēts, ko tad parasti, ja arī šī cilvēka vairs nav atceramies? Pašu cilvēku, viņa ģimeni, ne vairs tik daudz cik dzēra, cik izdzēra. Mūsu vērtība un pašvērtība ir ļoti, ļoti atkarīga no tiem cilvēkiem, kas mums līdzās. Mīlēt var un tā ir tikai stipru cilvēku privilēģija.
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.02.22 14:35:02
Ctulhu
Domaaju, ka buutu stipri mazaak alkoholisma gadiijumu sabiedriibaa, ja sabiedriibas nostaadne buutu - dzeeraaju no sabiedriibas izmest.

ja tā cik tad no sabiedrības paliktu pāri?
sica. [78.84.134.48]
# Iesūtīts: 2010.02.22 14:36:56
Raimonds
gribi teikt, ka mūsu sabiedrība sastāv no alkoholiķiem?????????
un ko dod sabiedrībai alkohioliķi?????? baigo izaugsmi?????? baigo attīstību?????
Raimonds
# Labojis Raimonds: 2010.02.22 14:38:59
sica. [78.84.134.48]

sašutums vietā, bet Latvijā mēs tiešām dzeram bezbožna

bet tā vai citādi, ja arī tam bērnam vecāki dzer - tas ir mans vienīgais tētis un tā vienīgā māmiņa...
sica. [78.84.134.48]
# Iesūtīts: 2010.02.22 14:41:17
Raimonds
Zinu. es 10 gadus nodzīvoju Salaspilī. `ģeniāla pilsēta. dienas vidū tur pilns ar tēviņiem spēka gados, kas nav spējīgi nostāvēt. 80 % no viņiem savā mūžā nav stradājuši ne vienu dienu..... kā sāka pusaudžu gados dzert tā dzer...... daudziem ir ģimenes. un tad es domāju, ko šādi radījumi var dot saviem bērniem..... bet paskatoties, ka bērni ar jau ap 12 - 14 sāk dzert.... man paliek skumji
sica. [78.84.134.48]
# Iesūtīts: 2010.02.22 14:41:48
Raimonds

bet tā vai citādi, ja arī tam bērnam vecāki dzer - tas ir mans vienīgais tētis un tā vienīgā māmiņa...


muļķības. varbūt kādam tā ir, bet man zināmajiem tā nav.
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.02.22 14:48:31
sica. [78.84.134.48]Ctulhu

Nav mums jāaizstāv katrs dzērājs, jo tomēr katrs pieaudzis cilvēks uzņemas atbildību par savu dzīvi. Bet Neziņas gadījumā, nevajag šaut ar smago artilēriju. Tur vēl nekas nav bezcerīgi.
Adonika
# Iesūtīts: 2010.02.22 14:51:04
Kas mani pārsteidz, ka baznīcā mācītājs ļauj kalpot cilvēkam, kurš dzīvo atklāti grēkā. Tad problēma jau ir daudz dziļāka un plašāka.
Raimonds
# Iesūtīts: 2010.02.22 14:53:03
Adonika

Jā, vispār, ko grēcinieki dara Baznīcā?

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 126 , pavisam kopa bijuši: 3717