atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Nedrīkst būt neviena ticība (pārliecība) vai ideja, kuru nedrīkstētu apšaubīt
vilks
Iesūtīts: 2010.02.15 14:02:27
Oriģināls kādā skeptiķu foruma idejas aprakstā = No idea or belief should be above question.

Ko jūs par to domājat?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.15 15:38:36
Neklapee... Tad mees buutu ``izdomaajusi`` eertaaku kosmosu, kuraa vieglaak lidot uz citaam zvaigzneem.

Nesanaak... mees pashi meegjinam radiit izskaidrojumu saviem "nedaljotiem", tb faktiski mees maldaamies savas apzinjas shkjiibajaas dziilees nevis iisteniibaa! Un tikai tad kad atnaak pilniigi kreisi domaajoshi Einstheini, notiek objektiivs progress... kas muus iedzen einstheina un peecaak arii muusu pashu kaarteejos bardakos, jo mees no vinja ietekmeejoties re-struktureejamies par citaadaakaam sisteemaam, kas citaadaak mapo savu ieksheejo struktuuru!

Tb tu jau nevari kontroleet pilniigi visu to bardaku kas notiek tevii (piemeeram sirdi ar gribu vadiit nevari) - un domaashanaa taapat... Liidz ar to visa izpeete ir kaa ciinja pasham ar sevis gjenereetaam himeeraam!

Nu tas taa... es tik tagad esmu devils-advocate, jo iisti nepiekriitu shaadai idejai, laigan man tiiri subjektiivi sahmaa pat patiik
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.15 15:39:31
Bet saule tiesam uzlec austrumos, es to redzu katru dienu. Nekas nav mainijies sakara ar jaunakajiem zinatnes atklajumiem:-)

Kudii inchiigaak ir skatiities saules gaitu dienvidu puslodee... tur shamaa (ja ar feisu staav uz austrumiem) iet nevis pa labo plecu bet pa kreiso plecu paari
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.02.15 15:40:27
Mulder, tad tavuprat ir idejas, par kuram nedrikst saubities? Kapec nedrikst? Jo ir aizliegts? Vai negribas? Vai nav pamata?

Nevis nedriixt, bet nevar! Tb driixtee driixt, tikai shaubiishanaas rada paradoxu un nekonsekvenci... Shaubiities par savu existenci ir nonsenss Driixteet driixt, tachu liidzko to dariisi - sanaak bardaks! A mans uzskats ir, ja pasaule IR, tad taa NAV bardaks... bardaku rada cilveeki, bet pati pasaule ir taa... tiiri pat sakariiga!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.15 15:40:53
Ctulhu
Neklapee... Tad mees buutu ``izdomaajusi`` eertaaku kosmosu, kuraa vieglaak lidot uz citaam zvaigzneem.

Ne tu viens domā. Multiplayer.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.15 15:42:14
EM... vovo... arii taadi Sveetie domaa un -Jona- domaa un Lapshaans domaa... un visi tie tur... ezoteerikji, astrologi un citi kjeepaushi!

BTW ar sho ideju saskan tas, kaapeec viduslaikos bij puukji, ruukji un elfi, bet shodien nav... shodien neviens tos nedomaa tik ljoti lai shie objektivizeetos

Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.15 15:43:37
Jaa, tur ar to izdomaasanu ir veel viens prikols - tad sanaak vai nu solipsisms - tjipa visi ir viens - vai arii neklapee, ibo katras smadzenes tad to realitaati izdomaa savaadaak. Un kas tad iisteniibaa ir smadzenes? OK, kkas matrixveidiigs?

Nee nu katrs mees vara gleznaa iekjeepaat tikai nelielu plekjiiti, bet peetaam un redzam visu bildi vienlaiciigi... Taapeec... ja tu nespeej izprast kaadu stuuri gleznaa, tu centies ar savu iespeejamiibu gleznot tik ilgi, kaameer kaut kaa liidz tam stuurim tiec, bet nu jau tas ir savaadaaks... atbilstoshs tev, tik tu neesi pamaniijis, ka tas tu izmainiijies un cilveeki apkaart, un taapeec stuuris it kaa kljuva saprotamaaks

Nu taa... atskaites sisteemu pamainaam Sanaak prikoliigs sci-fi
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.15 15:45:10
Jošs Mulders
Hokings reiz izteica domu, ka Lielā Sprādziena cēlonis varētu būt tas, ka mēs šodien domājam par Lielo Sprādzienu.
(neatradu uzreiz šo internetā, tikai pēc atmiņas, laikam ka bija iekš "Īsi par laika vēsturi"

Pasaules veidošanā ar domu var aizrunāties līdz tam, ka daudzas lietas sāk eksistēt tikai tāpēc, ka mēs par tām domājam. Piem, kādam šķiet, ka viņš atklājis mikrobus, un tad pamazām, mikrobi arī uzrodās, pat ar nobīdi laikā.


EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.15 15:46:41
Ctulhu
Un kaa playeri savstarpeeji ietekmeejas?
Visu nosaka domu intensitāte. Vairāki vāju vienādi domājoši rada tikpat spēcīgi kā viens ļoti stiprs domātājs.

Jeb ir one player?
Varētu būt one, kas izliekas par multi.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.15 15:48:54
Ctulhu
OK, tad kaapeec nav visaadu spoku, engelju utt, kam arii daudzi tic?
Varbūt, ka ir.
Vai arī šie netic pietiekami pareizi un spēcīgi.
Te var pat paradokss sanākt - ja medī spoku, neticot viņam, tad neko nenomedīsi.
Kā tavos apzinātajos sapņos - ja tu iekšēji netici, ka vari iegūt jaunu informāciju, tad arī nekad neiegūsi, pats sev neļausi !
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.15 15:49:07

Es drikstu par savu eksistenci saubities, ja gribu, ja ir pamats. Bet man nav pamata.


Piemeeram gravitaacijas likumu driixt atcelt, bet nevar!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.15 15:49:46

Es drikstu par savu eksistenci saubities, ja gribu, ja ir pamats. Bet man nav pamata.


Driixti pat ja nav pamata. Bet vareet tu to nevari! Tu nevareesi savu existenci pati sev apshaubiit! Ja vien neesi iipashi jukusi!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.15 15:49:59
Ctulhu
OK, tad kaapeec cilveeki avareejosaa lidmasiinaa `neizdomaa` vinju no avaarijas aaraa?
Tāpēc, ka domāšana ir na jau tāda fiksi lokāla, bet ilgstoši globāla. Domāti tiek visas pasaules likumi, un tie mainās ļoti lēni. Pretējā gadījumā haoss sanāktu.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.15 15:50:40
Nepareizi. Ja sie buutu izdomaati liidz objektivizacijai, tad nebuutu nekaada pamata jamiem izzust, jo ar savu eksistenci vinji paarliecinaatu naakamos domaataajus un tie atkal domaatu vinjus.

Kaa nebuutu pamata... ja katrs sevi cienoshss brunjinieks - graalas mekleetaajs - par savu pienaakumu uzskatiija izveikt genociidu pret puukjiem, logjiski ka paaris simtu gadu laikaa visi puukji buutu izkauti... ij visa pavadoshaa sviita - ruukji, elfi, naaras
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.15 15:51:32

Tu vari novilkt skaidru robezu starp bardaku un tiri sakarigo pasauli (taviem vardiem izsakoties)?


Ne visai!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.15 15:52:08
Pag, bet ja es panjemu liidzi speeciigu ticeetaaju-domaataaju, tad taccu vinja izdomaatais spoks kljuust lietojams arii man, ne?

Nuja

Bet noticeet pa iistam nevis deklaratiivi - to nemaz nav tik viegli
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.15 15:52:25
Ctulhu
ja es panjemu liidzi speeciigu ticeetaaju-domaataaju, tad taccu vinja izdomaatais spoks kljuust lietojams arii man, ne?
Bet ja, lai redzētu spoku, vajag ticēt, ka vari redzēt spoku? Atkal, kā apzinātā sapnī!
Ticētājs tev teiks, "re kur spoks!", bet tu tikai kaut ko par koka zaru kustēšanos tumsā.

Vai nu ar savu neticēšanu tu visu sabojāsi.
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2010.02.15 15:52:36
Kaapeec ne?

Shaubas ir cieshi piesaistiitas shaubu subjektam, kam ir jaaexistee, lai vareetu shaubiities Tas ko tu teici - shii fakta abpshaubiishana momentaa sho faktu parada kaa iistu!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.15 15:53:39
Ctulhu
OK, tad kaapeec visi cilveeki ilgaakaa laikaa neizdomaa, piemeeram salu okeaanaa, no tiira platiina sastaavosju. Peec tam vareetu braukt un ieguut.
Viņi jau nekad nevienojas, ko viņiem īsti vajag. Turklāt domāšana notiek arī zemapziņā, Vernadska noosfērā un Junga kolektīvajā bezapziņā.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.02.15 15:53:56
A kur skeleti, aadas, citas mediibu trofejas?

Oi saberzti visaados magjiskos pulveros... Puukjis tomeer ir smalka mateerija... pieprasiita!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.02.15 15:55:02
Ctulhu
A kur skeleti, aadas, citas mediibu trofejas?
Materiālisti pamazām izdomāja, ka nekādu pūķu nav, un viņi arī izzuda. Vai - nekad nebija bijuši.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 98 , pavisam kopa bijuši: 12201