atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem "Avatar" filma
Jošs Mulders
Iesūtīts: 2010.01.25 11:13:35
Noskatījos subj.

Kādas ir jūsu domas, kas noskatījušies?
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.25 11:19:41
Filma patika... Klasiski izmantots visai atpazīstamas klišejas un arhetipi, tāpēc tas bij labi ejošs... Bilde tīri vizuāli smuki uzzīmēta, arī klišejiski un arhetipiski. Tas ir tā... ka tie, kas zin, ka desmaize vienmēr būs pieprasīta prece, nekad nekļūdīsies to tirgojot!

Pats message un koncepcija... arī... nekā jauna. Man patika ka tika sintezēts hi-tech ar āfrikas animisma muzikas un dejas elementiem, tā teikt... tika kārtējo reizi pierādīts, ka māxlinieks, kam ir taisnas rokas, spēj no dajebkāda materiāla uz dajebkādas kanvas uzzīmēt šedevru!

Par "dziļāko messagi" ņemot vērā, ka sabiedrība gan ietekmējas, gan pērk jau apriori ejošas idejas... nu tā viņš ir... Cilvēki pasaule ir noguruši no hi-tech industriālās naudīguma un dziļi sirdī alkst atgriezties pie dabas, taurenīšiem, tai pat laikā nezaudējot civilizācijas ērtības un drošību... Filma par to stāsta... aicina iet pie dabas, to pat glorificējot līdz Dieva līmenim...

Filma gan arī parāda animisma "vājo" vietu... ja radība ir jūsu cerības objekts, tad tā ir par tik stipra par cik šī radība spēj pati pastāvēt... un to, ka radība ir iznīkstoša, to nespēj apslēpt pat šī filma... Tā tikai parāda, cik labi būtu, ja radība būtu Dievs...

Protams, ja izpildāmies pa pilnu programmu gan jau ka fundamentālisti tajā saskatīs apdraudējumu kristietībai (khe khe... kur palika visi Dena Brauna darbi... izčākstēja) etc... Es tā nedomāju... jo vienmēr būs cilvēki kas šarahtāsies no koka krustiem un ikonām, tāpat būs ļautiņi kas šausmināsies par mežoņu dzīves stila poplarizēšanu

Protams... jautri ir tas, ka tad, kad Holivuda attēlo citplanētiešus, un ja tie ir "labie" tad tiem vienmēr ir middle-american morāle
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.25 11:28:49
Nepatika. Klišejisks indiāņu stāsts pokemonu paaudzei.
Briinumz super NVK
# Iesūtīts: 2010.01.25 11:39:29
lejupnolādēšu apskatīšos, pastāstīšu!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.25 11:41:39
Brīnums, muļķadesa... lejupnolādēt šito filmu un skatīties uz datora ir kā Mocartu klausīties uz Ipoda uz austiņām grabošā tramvajā!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.25 11:42:35
Aivars, ja neesi pamanījis, Holivuidā vislabāk iet tieši tās filmas, kuras ir klišejiskas!

Es sirdī kāreiz esmu pokeomns, jo stāv rakstīts... ja kāds neieiet Dieva valstībā kā pokemons, viņam tur iekšā netikt
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.25 11:56:48
Jošs Mulders
Vai neesi Atklāsmes grāmatu pāršķirstījis pēdējā laikā? Tur pēdējā lappusē ir šis tas, kas attiecas uz pokemoniski apokrifālām evaņgēlija redakcijām
Nesaku, ka filma ir bērnišķīga. Mana pirmklasniece aizmiga.
Saku pokemoniska - jo vardarbības un bezjēdzīgas agresijas tur pārpārēm, kas savienota ar monstriņu pasaulē `iesvaidītā` dzīvošanu virtuālā realitātē caur zārkveidīgas konsoles starpniecību.
Ingars
# Iesūtīts: 2010.01.25 12:35:21
Nu tā, biju gaidījis vairāk. Matrikss un zvaigžņu kari man labāk patika
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2010.01.25 16:24:05
Noskatījos to gabalu. Bez nepatikas pret komerciju, klišejām, un kā Aivars teica - indiāņu stāsta , man arī kaut kas patika: veidotājiem vismaz iztēle strādā. Varbūt tā filma var noderēt, lai pusaudžiem pastāstītu par Kristu
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.25 16:42:42
Aivars, hmmm... ko nu kurš redz... es vairāk redzēju tīras ķermeņu formas smukās puķītēs...

Un Pandora nav virtuāla realtiāte... ņem šos vārdus atpakaļ... lūdzu lūdzu... tā taču ir īsta? Vaine??? Tu tā nedomāji???
Ingars
# Iesūtīts: 2010.01.25 16:54:33
Man vienīgi patika tā ideja, ka prestatā parastajam variantam, ka ļaunie citplanētieši apbižo nabaga cilvēkus, šoreiz paši cilvēki parādīti visā savā samaitātības krāšņumā - paši kā ļauni iebrucēji svešā pasaulē, vot šitais moments tīri interesants
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.25 16:55:51
Jošs Mulders
Nu pats uzprasījies, vaicādams, kādas domas tiem, kas noskatījušies.
Atbildēju - man klasiskie indiāņu stāsti, ar Klibo Briedi un Pūkaino Burunduku, kur brašs mačo ūdenī neslīkst un ugunim cauri iet, iemīlējies spriganā savas sugas pārstāvē, ko glābj no sliktajiem ugunsdziras saindētajiem bālģīmjiem, tad liekas sirsnīgākas. Iztrūkst tās mizantropijas, kur sava suga jāpiebeidz, un jāpārvēršas zilā dēmonā.
Bet savādāk - stāsts no klasiskiem indiāņu gabaliem, pie tam diezgan neizvērsts, toties izstiepts. No šī tipa multenēm, izvēlos Šreku
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.25 17:02:49
Aivars, hehe... nu a Holivudas mārketings, paņema visiem zināmu stāstu par kukulīti, ietērpjam šamo ādas bixās un pamodificējam beigu scēnu, kur kuklītis transā acerās bērnībā stāstīto un ar kārtīgu spērienu lapsai (kuru tēlo melnādainais) iesper pa seju, to tač holivuda māk!

Holivuda ļoti labi jūt ejošākās idejas un tad tās notirgo širpotrebam!

Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.25 17:04:27
Jošs Mulders
Vai tiešām jau izlaists Rokijs-XP?
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2010.01.25 17:05:58
Nu Rokijs man ar patika...
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.25 17:07:19
Ctulhu
Taa nav mizantropija bet paskritika.


Tādiem, kā Tev, kas sauli grib no orbītas izgrūst un svešas planētas iekarot?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.25 17:09:23
Aivars, par Ctulhu neuztraucies, viņš nekaitīgs... bīstamāk, ja viņš pagrabā sāktu portatīvo atomreaktoru konstruēt...
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.25 17:13:30
Jošs Mulders
Un Tu esi drošs, ka tā tējkanna, kas to krievu spiegu piebeidza, nav no paškonstruētā reaktora?

Bet par šito -Holivuda ļoti labi jūt ejošākās idejas un tad tās notirgo širpotrebam! - tiešām ir vērts padomāt. Kāpēc vislabāk izdodas pārdot filmas, kurās cilvēki mirst vāliem? Vai 2012, vai Avatar, laikam ir ar nesliktu `bodycountu`
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2010.01.25 17:18:32
Aivars 2012 neiru redzējs... mani pārliecināja, ka uz to naudu tērēt nav jēga!

tā, kas daudz nerunā
# Labojis tā, kas daudz nerunā: 2010.01.25 22:40:20
noskatījos > gribējās apskatīties, ko pašreiz jau var ar kompjiem ģenerēt
ideju ziņā tiešām > n-tais uzlējums, kas arī bija sagaidāms. daudz senu un netik senu ideju expluatācija gan saturiski, gan izteiksmes/vizuālo līdzekļu lietojumā
domājams šis formāts kļūs arvien populārāks > sajūtu surogāts, jeb realitātes atslēdzējs
rosināja pameklēt infu par hologrāfisko konceptu
Aivars
# Iesūtīts: 2010.01.25 23:07:58
attiecībā uz hologrāfijas konceptiem - http://www.abcgallery.com/D/dali/dali219.html
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 32 , pavisam kopa bijuši: 3623