atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Likteņa teorija – Brīvās gribas teorija
Aiko_Saule
Iesūtīts: 2009.12.30 10:09:53
Ja ir tikai liktenis, tad KAS IR iepriekš visu ir paredzējis un konkrēts skaits nonāks
ellē un konkrēts KAS IR valstībā, atbildību par to kur katrs nonāks uzņemas radītājs.
Ja ir liktenis, tad nav izvēle – nonākt KAS IR valstībā vai ellē.
Ja ir liktenis, tad KAS IR ir visu varens – un šaubu par to nav.


Ja ir tikai gribas brīvība, tad KAS IR iepriekš visu nav paredzējis un nekonkrēts skaits nonāks
ellē un nekonkrēts KAS IR valstībā, atbildību par to kur katrs nonāks uzņemas katrs pats.
Ja ir gribas brīvība, tad ir izvēle – nonākt KAS IR valstībā vai ellē.
Ja ir gribas brīvība, tad KAS IR ir visu varens – un šaubu par to nav.
Tas, ka būtnei ir gribas brīvība, tas nerada šaubas, par to vai KAS IR ir visu varens - izriet no likteņa teorijas.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 .
AutorsZiņas teksts
Uldis
# Iesūtīts: 2010.01.13 21:32:38
liepa

Jasaka, pie dabas, musu pasu budinas kopa ar vecakiem noteikti bija labak. - nu tu gan mani sasmīdināji. Nu, tad ej un dzīvo tajās būdiņās.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2010.01.14 13:06:12
Uldis
Ja senlatviešiem toreizējā Eiropā klājās labāk (no toreizējo eiropiešu viedokļa), vai tas attaisno izvešanas piespiedu kārtā?
Piem, šodien kāds no Āfrikas ciltīm, neprasot atļaujas, atnāktu un izvestu ķīlniekus kaut uz ASV, un viss būtu OK, jo ASV tak labāki dzīves apstākļi?
Aiko_Saule
# Labojis Aiko_Saule: 2010.08.19 12:19:39
Ctulhu Uldis
Tu man staasti legendu par patiesu dievu un patiesu cilveeku Kristu. Es tev staastu citas legendas par Osirisu etc.

OK, es zinu, ka vienai no sjiim legendaam Tu tici. Bett tad korekti ir teikt: Es, Uldis, ticu, ka legenda par JK ir patiesa, bet paareejaas nav.


Citas religijas tiicigais ticees citai, ateists - nevienai no taam.

Iedziļinoties - Tavā un Uldis dialogā - personīgi redzu labu loģisku argumentāciju. No Supratendras garam Aiko_Saule izskatās, ka divas būtnes - katra no savas realitātes - diskutē par to, kura leģenda atbilst īstenībai un kura nē. Sanāk tā - eksistē daudz leģendas un būtne drīkst pieņemt vienu leģendu. Pieņemšana - notiek noticot - bez loģiskiem pierādījumiem. Ja leģenda tiek pieņemta - precīzāk atzīta kādas būtnes realitātē par atbilstošu Īstenībai, noticot (daudzi kristieši lieto manuprāt nekorekti "ticībā", tad loģika un prāta argumentācija - nebūs veids, kā pierādīt kura no leģendām ir atbilstoša Īstenībai. Bet no otras puses - citas izejas nav, kā dialogs.
Tātad - lai divu būtņu gari spētu nonākt pie vienas atziņas - kura no leģendām atbilst Īstenībai un kura nē - tomēr vienīgā izeja ir dialogs un argumentēta diskusija - tāpēc uzksatu ka forums ir ideāla vieta - kur komunicēt un pilnveidoties, lai nonāktu pie vienādas Īstenība atzīšanas un redzēšanas un dzirdēšanas - kontemplēšanas utt. Jā - ir grūti divām būtnēm nonākt pie vienas leģendas atzīšanas. Varbūt vajag - sākt ar īstenības atklāšanu. Lai atklātu īstenību - nepieciešams veikt izmeklēšanu, bet cilvēka dzīve ir par īsu, lai varētu visus arheoloģiskos izrakumus veikt un nonākt pie atziņas - ka Jēzus ir eksistējis. Mūsdienu cilvēkam - nākas ticēt zinātniekiem, kuri ir izmeklējuši šo faktu. No šī viedokļa - būtne ir ļoti ierobežota. Ļoti daudzas lietas - ir būtnei individuāli neiespējami pārbaudīt - pat to vai Zeme ir apaļa. No šejienes - būtnes realitātei sašaurinot - un atstājot tikai pārbaudītos faktus - nepārbaudītie un nepārbaudāmie fakti ir pieskaitāmi pie leģendām. Tad paliek tikai pati īstenība. Piemēram es zinu - ka šodad bija karsta vasara, piens bija svētdien nesaskābis, ko nopirku veikalā. Evidence - un kailie fakti - bieži būtnes garam ir svarīgāki - nekā TICĪBAS PATIESĪBAS - ka Jēzus ir JHVH vai ka Zeme ir apaļa. Ja runa iet par tagadni - tad var noskaidrot - tagadnes faktus - tas ir faktiski tas ko būtnes gars TAGADNĒ piedzīvo - tā priekš viņa ir Īstenība tiešajā veidā - pārējais ir noticēšanas un uzticēšanās jautājums lieciniekam, kas dod liecību. Tāpēc esmu nonācis pie secinājuma, ka būtne īstenībā - var liecināt tikai par to ko pati ir piedzīvojusi. Sava pieredze ir - informācijas apjoms, kura ir iegūta dzīvojot Īstenībā. Tā veidojas - katras būtnes - peronīgā reliģija - uzskatu sistēma - kas ir labs, ļauns, vienaldzīgs un svēts, esošs neesošs. Sanāk tā - visas uzskatu sistēmas - ja liecinieks nemelo ir atbilstošas īstenībai. Ja liecinieks melo - tad rodas meli un ja meliem notic - tad noticētājs pieņem melus par īstenību - un viņam realitātē sāk dzīvot ilūzija - par to kāda īstenība nemaz nav ! Un būtnes gars sāk dzīvot - ilūzijās ! Ja ilūzijas ir vairāk - nekā īstenības - tad būtne aiziet bojā. Tāpēc interesanti sanāk - ka nepieciešams ticēt tam ko tu redzi savā realitātē - zini tā ir īstenība - pats Dievs, JHVH, VISUMS, KAS IR, Jēzus, Tēvs, Trīsvienība, Svētais gars - viss viens - sauciet kā gribiet katrs savā realitātē - bet ziniet tas ir viņš. Jo Jāņa evanģēlijs 18 nodaļa 37 pants. ......Tāpēc Es esmu dzimis un pasaulē nācis, lai apliecinātu Īstenību. ..... Un šī doma - kods ir atnācis manā realitātē - caur svētajiem rakstiem - un es šo domu, kodu neizdomāju pats. Un pārbaudot pašam - šo kodu savā realitatē eksperimentali - tā kā saka Buda, pārbaudiet - tad nonācu pie atklāsmes - ka ideja par īstenības liecināšanu ir ļoti svarīga.
Šī ideja - man radās - tad kad pazuda 3 miljoni Latvenergo naudiņas Īstenībā. Tā kā dabojas cēloņseku likums - tad veicot izmeklēšanu ir iespējams ne tikai - noskaidrot - kurš vadiņš lidmašīnā, kura ir iekritusi okeānā, ir vainīgs pie lidmašīnas un pazažieru bojā ejas, bet iespējams noskaidrot - kur palika 3 miljoni Latvenergo naudiņas. Tā kā secinu vienu - nav svarīgas leģendas - svarīga ir īstenība - kura ir katras būtnes realitātē un būt atklātam pret šo īstenību - jo tā ir pats Dievs mūsos. Īstenība, kura ir pieejama - katram garam savā realitātē ir brīnišķiga - un satur informāciju - bieži mazāk nekā leģendas atmiņā. Te būtne, kurai ir īstenība viņas realitātē - ir kā dzīvības avots, jo bez īstenības - būtne mirst. Tie kas dzīvo - tie tomēr atzīst īstenību, jo tie kuri novēršās no īstenības 100% mirst. Te nāk prātā - musulmaņu "varonīgās" sievietes - kuras saskaņā ar savu leģendu - iet bojā uzspridzinoties Izaēlas teritorijā. Ja būtnes - nevēršas pie īstenības savā realitātē - tad viņas karos viena ar otru. Ja viņas vērsīsies pie īstenības - īstenības gars kurš ir svēts - tiem atklās - kā dzīvot mierā un saticībā. Kamēr nebūs komunikācija - ar īstenību - karojošām frontēm - tikmēr būs kari un nemieri - ciešanas un mokas.
Un tās eskalēsies - līdz cilvēce cietīs tik šausmīgi - ka nevarēs izturēt - tad tā sāks meklēt īstenību - un to atradīs.
Un piepildīsies Jēzus lūgšana - Ut unum sint !

Ctulhu - kāda ir Tava uzskatu sistēma ? Tu esi ateists, teists, gnostiķis agnostiķis vai kas cits ? Laikam nebūtu pareizi prasīt - kurai sistēmai piederi - jo būtne var piederēt vairākām sistēmām vienlaicīgi - bet tad jautājums - kura sistēma Tev ir tuvākā - pie kādas pas sevi pieskaiti ?
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2010.08.19 12:27:11
Ctulhu - kāda ir Tava uzskatu sistēma ? Tu esi ateists, teists, gnostiķis agnostiķis vai kas cits ?

Jāaa.... miljonu vērtais jautājums....
dāvis [134.2.186.4]
# Iesūtīts: 2010.08.19 13:56:42
Aiko_Saule viens klikšķis uz Ctulhu profila un lieta darīta
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 163 , pavisam kopa bijuši: 7648