atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai jūs domājat?
Nerunīgais
Iesūtīts: 2009.12.28 15:32:07
Domāšana ir apziņas aktivitāte. Kā jau jebkura aktivitāte, arī domāšana prasa laiku un piepūli (Nedomātājiem laiks nav vajadzīgs, viņiem viss ir vienkārši:iir tikai jānostājas vienās vai otrās pozīcijās). Domāšanā notiek kaut kāda sarežģīta faktu, pieņemumu, ticējumu, vispārinājumu u.c. ,,pārvārīšana" un kaut kāda veida jaunrade. Vai jūs domājat?
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2009.12.28 16:29:22
Pēdējā laikā man ir sagadījies lasīt par tēmu - domāšanas process. Un, saprotot smadzeņu darbības potenciālu, paliek gauži... Dekarts bija aizdomājies līdz ,,Domāju, tādat esmu".

Kādas ir jūsu domas par domāšanu?
kašķis [95.68.48.76]
# Iesūtīts: 2009.12.28 16:31:41
,Domāju, tādat esmu". ?

Svētais
# Iesūtīts: 2009.12.28 16:32:48
Domāt tā tā tā, mazliet jāpadomā... A kāds bij jautājums ?
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2009.12.28 16:39:52
Trilobiite, nepareizi!

Dekarts nekljuudiijaas... Tas ko vinjsh apgalvoja ir, ka no domaashanas fakta izriet vinja existences fakts... Un tas ir pareizs secinaajums.

Manupraat tu pieljauj kljuudu logjiskajaa "ja A tad B" konstrukcijaa, shiii kljuuda ir klasiska... cilveeki implicee no taa "ja nav A tad nav B", kas nekaadiigi neizriet no pirmaa, no pirmaa izriet "ja nav B, tad nav A", taatad... ja kaut kas neexistee, tad tas arii nedomaa! Savukaart no nedomaashanas fakta neexistences fakts neizriet, un Dekarts to neapgalvo, vinjsh apgalvo, ka no domaashanas fakta izriet existences fakts... un tas vinjam vajadziigs, lai sevi ieliktu kaa "existences" elementu un izejot no savas existences paarvietojoties uz apkaart noveerojamo un izdomaajamo vareetu secinaat citu lietu existenci vai neexistenci!

Ir jaabuut uzmaniigam logjiskaas operaacijas inverseejot uz "ne" formu, lai nepazaudeetu patiesumu!
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2009.12.28 16:50:43
Ctulhu, tak es tieshi to skaidroju, tu arii tai pashaa graavii...

No apgalvojuma "es domaaju, taatad es existeeju" NEIZRIET apgalvojums "es nedomaaju, taatad es neexisteeju"

Gjeneraalais likums ir taads

(A=>B)=>(!B=>!A) (izsaukuma ziime formaali ir "ne"

Tas ko tu un trilobiite daraat ir shitais
(A=>B)=>(!A=>!B) Taa ir klasiska kljuuda pietam tie, kas apzinaas, tie to var kaa sofismu izmantot, bet principaa taa ir kljuuad!

Ieliec A un B iekshaa jebkurus sakariigus apgalvojumus un tu redzeesi, ka pirmais ir pareizs, bet otrais rada shad tad kljuudas aciimredzamas, tb nav patiess!

Piemeeram
Ja (Lietus Liist) Tad (Zeme Ir Slapja)
No A = (Lietus Liist) izriet B (Zeme ir Slapja)

Un tagad, ja tu izdariisi noliegumu peec savas metodes
Ja Nav Tiesa(Lietus Liist) Tad Nav Tiesa(Zeme ir Slapja)
te tu redzi, ka apgalvojums ir pilniigi aplams, jo var izliet spaini un dabuut zemi slapju bez lietus
Savukaart ja lietosi pareizu logjiku
Ja Nav Tiesa(Zeme Slapja) Tad Nav Tiesa (Liist Lietus)
Shitais ir sakariigs apgalvojums, jo no zemes neslapjuma izriet tas, ka nav iestaajies neviens ceelonis kas zemi padara slapju, tai skaitaa arii Lietus kaa ceelonis!

Saucaas Logjika... tikai taas sausaakajaa un neinteresantaakajaa formaa!
Svētais
# Iesūtīts: 2009.12.28 16:51:14
Dažiem vispār domāt ir kaitīgi, kaut kur biju dzirdējis tādu teicienu
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.12.28 16:54:05
Jošs Mulders Patiesības kritērijs ir prakse, tukšmuldi!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.28 16:54:23
Ctulhu ir ir taads teiciens... ja zaldaatam dosi 10 minuutes briiva laika, vinjsh sastraadaas mulkjiibas
Svētais
# Labojis Svētais : 2009.12.28 16:54:35
Ctulhu
Var jau būt, vnk biju kkur dzirdejis
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.28 16:55:43
Trilobiite, nee es Dekartu esmu lasiijis!

Un tas ka domaashana ir existences viena dalja, tas nekaadiigi nav pretrunaa ar sho apgalvojumu! Dekarts nekad nav teicis, ka vinjsh existee TIKAI tad kad domaa
Vinsh teica, es domaaju taatad es existeeju!

Taa tieshi tu vinjam piedeevee to, ko vinjsh nekad nav agpavlojis (vismaz nedz publiski nedz textos)
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.28 16:56:55
Ctulhu, nuja... taapeec, pat tad, kad zaldaatiem dod briivu laiku, tas tiek iedots no seerijas -> mazgaat dreebes, rakstiit veestuli, maaciities reglamentu!
kašķis [95.68.48.76]
# Iesūtīts: 2009.12.28 17:01:44
es šaubos, tātad es domāju.
pats fakts, ka cilvēks ir kakājis vēl nedod mums pamatu domāt, ka cilvēks ir.
Tas nozīmē, ka mūsu zināšanas ir tikai iespējamība, kas ir atkarīga no mūsu uztveres patiesuma un situācijas sarežģītības. Tas savukārt nozīmē, ka, veidojot kādu argumentu, mums ir jāmeklē iespējamības cēlonis un jāpārbauda tā patiesums, un tad jāmeklē arī šī cēloņa cēlonis utt.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.12.28 17:15:35
Galvenais ir nesaslimt ar prātuļošanas sērgu, jo tā ir nopietna slimība , jo viņai ir tik daudz blakusparādību...Tur var uzpūsties un patiešibā nezināt nenieka, un pēkšņi skaudīgs kļūt, sākt ķildoties, ar ļaunām aizdomām citu suzlūkot utt...brr briesmiga kaite..

1. Tim. 6:4 tas ir uzpūties un nezina nenieka, bet slimo ar prātošanas un ķildošanās sērgu , no kā ceļas skaudība, ķilda, zaimi, ļaunas aizdomas,


kašķis [95.68.48.76]
# Iesūtīts: 2009.12.28 17:23:28
mēs nevaram būt pārliecināti par to, ka lietām, kas eksistē ārpus mums, piemīt tās īpašības, ko mēs tām piedēvējam.
kašķis [95.68.48.76]
# Iesūtīts: 2009.12.28 17:36:48
sakars ar koprolītiem. varbūt arī mazliet ar Dekartu „Es šaubos, šaubas – domāšanas veids, domāšana – eksistences veids. Šaubas neizbēgami noved pie subjekta. Es esmu neapšaubāms tiktāl, ciktāl es šaubos vai domāju.”
kašķis [95.68.48.76]
# Iesūtīts: 2009.12.28 17:38:51
patīk arī šis.
Hjūms uzskata, ka lietām, kas eksistē ārpus mums, nepiemīt tās īpašības, ko mēs tām piedēvējam, jo šīs īpašības ir tikai mūsu uztvērumi par lietām. „Nekas, izņemot uztvērumus, impresijas un idejas par lietām nekad nav klātesošs, un objekti ārpus mums top mums zināmi caur impresijām, ko tie rada.” Tas nozīmē, ka mūsu zināšanas ir tikai iespējamība, kas ir atkarīga no mūsu uztveres patiesuma un situācijas sarežģītības.
cogito [90.130.164.184]
# Iesūtīts: 2009.12.28 18:02:42
Zinātnieki ir izpētījuši, ka 95,7 % no zemes iedzīvotājiem ir *****i (t.i.nedomājošie). Man liekas, ka esmu viens no viņiem
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2009.12.28 18:20:02
Viss pasaulē ir apšaubāms, izņemot vienu - mani, kas šaubās. ... . Vai es šaubos tad, kad man sāp zobs, par to, vai man sāp zobs? Nē, nešaubos. Manas sāpes un visi mani uztvērumi ir mana pieredze. Šaubas sākas tikai tad, kad runa ir par kāda cita cilvēka pieredzi. Sakot, ka es domāju, tātad es eksistēju, sacītājs norāda, ka viņš ir atvērts šaubām un ir gatavs apšaubīt visu, izņemot savu eksistenci. ... . "Tas protams ir ārprāts, bet šeit ir jūtama metode!" (no Šekspīra "Hamleta " ).
izlog. Memekija [195.13.195.161]
# Iesūtīts: 2009.12.28 18:25:54
Ū, jē, visu mūžu esmu domājusi. Bet tagad esmu pelnījusi atpūsties no domāšanas. Ceru, ka tāpēc es nebeigšu eksistēt.
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.12.28 18:29:49
Ctulhu Jā, ir sāpes-fantomi. Bet, tapēc jau nav triumfējoši uzreiz jābļauj "nepareizi!" par to pa visu forumu un jābrauc otram virsū kā buldozeram.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 77 , pavisam kopa bijuši: 7109