atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Fil. 2:13 Jo Dievs ir tas, kas jums dod gribu un veiksmi pēc Sava labā prāta.
Aiko_Saule
Iesūtīts: 2009.12.23 22:55:59
Tātad ja KAS IR dod gribu, tad griba ir atkarīga no KAS IR.
Vai šī griba ir brīva, ja atkarīga no KAS IR ? Kā ir ar brīvības eksitēšanu ?
Varbūt brīvība ir ilūzija, jo esam atkarīgi no KAS IR. Ja KAS IR nebūtu, tad varētu runāt par brīvību - bet tā kā KAS IR ir nevis nav tad nav iespējama brīvība - ja brīvības nav - tad nav izvēles - ja nav izvēles, tad ir predestinācija - viss ir jau nolemts - un kā nolemts - tā notiks un neviens nevar neko mainīt - var paredzēt, kas notiks, bet izmainīt neko nevar, jo notiek viss, kā KAS IR gribēs. Tātad brīvība ir ilūzija - un cilvēki dara to ko KAS IR ir ielicis viņiem gribēt - kā programma robotiņam. Tad KAS IR izsūta zirgus - viens nes evanģēliju, cits nāvi - cits ciešanas - tas tā piemēram, un cilvēce tiek pārveidota. Ja KAS IR gribēs - tad cilvēce uzspridzināsies ar ātombumbām - ja KAS IR negribēs - tad nē. Ja KAS IR gribēs - uzsūtīs Zemei meteorītu vai planētu vai komētu vai ko citu, bet ja negribēs tad nē. KAS IR gribēja, ka mēs un esam !
AutorsZiņas teksts
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.12.23 23:09:57
Šeit izpaužas KAS IR - absolūtā vara par kuru Poncijam
Jāņa 19:11 Jēzus atbildēja: "Tev nebūtu nekādas varas pār Mani, ja tā tev nebūtu dota no augšienes, tāpēc tam, kas Mani tev nodevis, ir lielāks grēks." Jēzus atzīst varas devēja pareizību un ponciju nenosoda - bet atklāj, ka viņš ir sagrēkojis pret svēto un poncijs bija KAS IR izveidots tāds, kāds tas bija un vēsture notiek kā KAS IR grib. Cilvēce nav pašiznīcinājusies, jo KAS IR ir par cilcēces dzīvību - dod gribēšanu dzīvot.
Ja uz cilvēci paskatās laikā - tad mazs bērn ir ļauns - jo viņš ar galvu ieskrien skapī un nodara pāri dzīvībai - sev un to izdara, tāpēc, ka nav attīstījies. No šejienes tie, kuri nav attīstījušies - tie ir ļauni - jo nezina, cik dzīvība ir brīnišķīga.
KAS IR par cilvēka dzīvību - un līdz ar viņu ir viņa izredzētie, tātad tie, kuri nav izredzēti būt par cilvēka dzīvību, tiem ir jābūt tādiem, par kādiem KAS IR ir izdedzējis. Katram ir jāiet savs ceļš un jāciena cita ceļa gājēji - jo KAS IR viņus vada un veido un atklāj, kaut ko citu - kā pats KAS IR grib !
Svētais
# Labojis Svētais : 2009.12.24 01:17:14
Ja pavērojam kārtīgi kontekstu, kas izriet no iepriekšējā panta, tad redzam sekojošo:

12 Tātad, mani mīļie, tā kā jūs vienumēr esat paklausījuši, nevis manā klātbūtnē vien, bet tagad daudz vairāk manā prombūtnē, gādājiet ar bailēm un drebēšanu, ka topat svēti.
13 Jo Dievs ir tas, kas jums dod gribu un veiksmi pēc Sava labā prāta.

12 pantā Dievs uzsver, ka tev un man ir jāgādā par to, ka topam svēti. Tas ir mūsu darbs, atbildība un pienākums meklēt Dieva vaigu savā dzīvē, un šķīstīties no grēkiem. To apliecina arī citas Rakstu vietas.(2. Tim. 2:21 ja nu kāds nošķīstās no tādām lietām, tad viņš būs trauks godam, svēts, derīgs Tam Kungam, sataisīts ikkatram labam darbam.1. Jāņa 3:3 Katrs, kam ir šī cerība uz Viņu, šķīsta sevi pašu, kā Viņš ir šķīsts.)

Nevar veidot doktrīnu, no viena rakstu panta, tas nekad nav pareizi, tas ir jāsavieto ar citiem, ko tie saka šajā aspektā un tad jāredz tas kopumā.

tādējādi 13 pants norāda uz to, ka Dievs ir tas , kas līdzdarbojas mūsos parādīdams un realizēdams savu gribu, jo Viņš mūsos dzīvo. Mēs esam Dieva līdzstrādnieki un tas ir tikai normāli, ja mēs sadarbojoties ar Viņu piedzīvojam Viņa gribas izpausmi mūsos. Tāpēc Pāvils saka, ka ne es dzīvoju, bet Kristus manī, un arī, ka Viņš ir Dieva līdzstrādnieks. Arīdzan, ka mums ir jāpārbauda sevi, vai Kristus ir mūsos, un ja nav tad esam nederīgi.

Tāpēc tavs galējais apgalvojums ir nepatiess, Dievs ir taisnīgs radīdams mūs ar brīvu gribu un izvēli, nepiespiežot vai iepriekš nenosakot kāda tā būs!

Tiem, kas māca predestināciju ir rūpīgi jāiedziļinās šajā nodaļā, no kuras viens izvilkums:

Rom. 3:8 Vai tad nedarīsim labāk ļaunu, lai nāk labais, kā daži, mūs zaimodami, apgalvo, ka mēs tā mācot? Viņi saņems pelnītu sodu.

P.S. citos tulkojumos var labāk redzēt iepriekš apskatīto Fil.2:12,13
12 Therefore, my beloved, as you have always obeyed, not as in my presence only, but now much more in my absence, work out your own salvation with fear and trembling; 13 for it is God who works in you both to will and to do for His good pleasure.

12 Итак, возлюбленные мои, как вы всегда были послушны, не только в присутствии моем, но гораздо более ныне во время отсутствия моего, со страхом и трепетом совершайте свое спасение,
13 потому что Бог производит в вас и хотение и действие по Своему благоволению.
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.12.24 01:34:27
Svētais
12 Итак, возлюбленные мои, как вы всегда были послушны, не только в присутствии моем, но гораздо более ныне во время отсутствия моего, со страхом и трепетом совершайте свое спасение,
13 потому что Бог производит в вас и хотение и действие по Своему благоволению.

Jā šitā ir krievu versija - kur ir minēts, ka gribēšanu - хотение un plus vēl dvēseliskās darbības - no šejienes nāk laukā izredzētība un predestinācija.

tas ka saki - jālasa iepriekšējā rindiņa, kontekstā - dod vienīgi to, ka
KAS IR ir veicis fakta konstatāciju, ka ir paklausījuši - prombūtnes , laikā, kas neizslēdz KAS IR izredzēšanu - un predestināciju.

Brīvā griba ir tiem, kuriem nav atklāts, ka brīvās gribas nav
BEt tiem kuriem ir atklāts, ka nav tiem ir predestinācija

Un arī šo - ko kam atklāt nosaka KAS IR

Un tāpēc, ka kādam ir kas savādāk atklāts - neķeru kreņķi - bet cenšos turpināt dzīvot - un skatīties kas būs ko KAS IR piedāvās


Jo ir ienteresanti uzzināt - kā katram viņu realitātē ir atklāts
Esmu vērotājs šajā ziņā !

Svētais, vai Tev tavā realitātē ir gribas brīvības teorija ? Vai likteņa teorija ?
Nerunīgais
# Iesūtīts: 2009.12.24 11:46:29
aiko, ar tām naglām tomēr nepamēģināji?
Svētais
# Iesūtīts: 2009.12.24 14:55:10
Aiko_Saule
tev vajadzīgs Jēzus, glābējs no taviem grēkiem, tavā realitātē . Tas ir viss ko varu tev novēlēt. Iesaku tev noklausīties īsu fragmentīņu par likteni, varbūt palīdzēs, jo esi sapinies.

http://media.christinfo.lv/Audio/A_W/Ka_Piepildit_Savu_Likteni.htm

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 32 , pavisam kopa bijuši: 4231