atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Darbs, nākotne
Dienasgaisma
Iesūtīts: 2009.12.13 13:46:52
Labdien!
Pēc dažiem gadiem es vēlētos studēt teoloģiju. Tas man šķiet ļoti saistoši.
Bet nespēju atarast, kur strādāt pēc beigšanas. Jā, esmu dzirdējusi par sociālo darbinieku,darbs saistībā ar baznīcu. Bet vai šīs ir vienīgās???? Varbūt kāds ir studējis un varētu dalīties pieredzē???
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Adonika
# Iesūtīts: 2009.12.13 22:53:26
Ja nemaldos teoloģija ir akadēmiska izglītība. Ja interesē joma, tad var attīstīties pētniecības virzienā. Bet profesiju jau nedod.
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.12.13 23:04:57
Nu, ne gluži par teoloģijas studēšanu, bet lielā mērā par motīviem, kas kādreiz radīja (jau krietni pasen, feodālajā Francijā pirms Lielās Franču revolūcijas) vēlmi cilvēkiem saistīt savu dzīvi ar baznīcu. Mūsdienās var pievērst uzmanību tikai citāta pēdējā teikuma nobeigumam. "Aicinājums iestāties garīdzniecības kārtā nozīmē svētu kāri iegūt beneficijus un citus ienākumus; šādu tieksmi pats dievs iedveš tādu ģimeņu jaunākajiem dēliem, kurām nekā nav, vai arī visiem tiem, kas sevī sajūt neatvairāmu tieksmi neko nedarīt sabiedrības labā." (Holbahs Pols Anrī (1723-1789), franču filozofs)
Adonika
# Iesūtīts: 2009.12.13 23:07:27
*Duksis
Teoloģija jau nenozīmē saistīšanos ar baznīcu - tā ir zinātne par lietām, kas saistītas ar baznīcu, bet tur nekāda sakara ar ticību. Patiesībā ir dzirdēts, ka daudzus teoloģiskās studijas ir stipri remdenus un teorētiskus pataisījušas tb attālinājušas no baznīcas.
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.12.13 23:10:02
Adonika Nu, vai tad mazums cilvēku ir bezjēdzīgi izšķieduši savus mūžus? Viens vairāk, viens mazāk. Uz priekšu!
Adonika
# Labojis Adonika: 2009.12.13 23:12:52
*Duksis
Tb zinātne (teiksim humanitārā) pēc definīcijas ir dzīves izšķiešana? Lai jau! Man šķiet, ka dzīves lielākā vērtībā ir nodzīvot to ar prieku nevis nomocīt produktivitātes vārdā (tas, ja pieņem, ka prieku sagādā neproduktīvas lietas).
Pavasara Gaidītājs NVK
# Iesūtīts: 2009.12.13 23:17:10
varu atklāt noslēpumu.
vislielākā laika izšķiešana ir ja cilvēks studē inženierzinātnes un tad nestrādā ne tajā ne līdzīga jomā. jo tās lietas ātri mainās un diplomi, bez prakses netiek vērtēti.
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2009.12.13 23:21:02
Adonika Man pašam ir humanitārā izglītība: "marksisma-ļeņinisma pasniedzējs" Zinu, ko tā ir vērta... .

P.S. Ja ir vēlme kalpot savam tuvākajam, var apgūt sociālā darbinieka vai kādas līdzīgas iemaņas. Kaut gan, liekas, ka tās ir ļoti grūtas specialitātes. Papļāpāt par to, kā mūs visus Dievs mīl, šķiet, ir krietni vieglāk. Reliģijas lietas var apgūt arī pašmācības ceļā vai fakultatīvi. Re, piemērām Mulders, laiž ticības jautājumos, kā lielais vīrs! Protams, es kā ateists apeju jautājumu, kas ir vissvarīgākais uz pasaules - personīgās dvēseles pestīšana un teoloģijas studiju nozīmi šajā aspektā.
Adonika
# Labojis Adonika: 2009.12.13 23:23:54
*Duksis
Tu joprojām nesaproti, kas ir teoloģija - tam nekāda sakara ar Papļāpāt par to, kā mūs visus Dievs mīl.

No LU teoloģijas fakultātes lapas par studentiem:

Studēt LU Teoloģijas fakultātē izvēlas studenti, kas meklē atbildes uz visbūtiskākajiem jautājumiem par sevi un līdzcilvēkiem, par pasaules vēsturi un būtību, par morāli un tradīcijām utml. Tāpēc mūsu mērķis ir iepazīstināt studentus ar iespējami vairāk atbildēm – no kristietības, budisma, islama, judaisma u.c. viedokļiem, kā arī no psiholoģijas, vēstures, filozofijas un pat fizikas puses. Šo dažādo atbilžu izzināšana tad arī ļauj studentiem labi orientēties humanitārajā laukā un tālāk strādāt ar citiem cilvēkiem, kā radošo profesiju laukā tā arī uzņēmējdarbībā. Mums ir svarīgi, lai studenti spētu kritiski izvērtēt un interpretēt cilvēces vēsturi un mūsdienu sabiedrībā notiekošos procesus, sniegt atbalstu saviem līdzcilvēkiem, sev pašiem un sabiedrībai kopumā. LU Teoloģijas fakultātes absolventu vidū ir daudzi pasniedzēji, žurnālisti, psihoterapeiti, reliģiju pētnieki, kino režisori, sabiedrisko attiecību speciālisti, uzņēmēji, valsts institūciju darbinieki utml.
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.12.13 23:25:47
Adonika Nu, ja nesaprotu, tad nesaprotu. Manās acīs vērtīgāks ir cilvēks, kas prot uztaisīt suņabūdu, nekā tas, kurš pārvalda sengrieķu un senebreju valodu.
Adonika
# Iesūtīts: 2009.12.13 23:28:50
*Duksis
Saprotams, ka suņu būda Tev sirdij tuva lieta. Bet diez vai Tavi uzskati ar ir pasaules vērtību mēraukla.
Rudens rozes balss
# Iesūtīts: 2009.12.13 23:30:24
Dienasgaisma
Nozīmīgi, KUR teoloģiju studē un KĀ. Daudzas Teoloģijas fakultātes, nu jau arī LV, lielā mērā ir kļuvušas no kristīgās teoloģijas studiju vietām drīzāk par reliģijas vēstures izglītības iestādēm ar t.s. vēsturiski kritisko metodi, kas bieži to ultraliberālo, dažkārt pat ateistiski noskaņoto profesoru darbības rezultātā sagrauj ticību meklējošu prātu pirmos ticības asnus.

Šai ziņā drīzāk iesakāmas neatkarīgas, konfesionālas augstskolas. LV, piem., darbojas starpkonfesionāls, kristīgs Bībeles institūts. Tuvāk nezinu, bet liekas ar simpātisku ievirzi.
Pavasara Gaidītājs NVK
# Iesūtīts: 2009.12.13 23:55:26
- Митенька, дурак не может быть неинтересен, - говорит Куликов, вышагивая рядом с Гусевым. - Дурак - это явление, так сказать, общественное. Я, Митенька, обожаю изучать дураков! Не будь их - картина мира была бы неполной. Прежде всего, дурак необыкновенно точно отражает своеобразие эпохи. Умный может быть и впереди эпохи и в стороне от неё. С дураком этого не случается.
Гусев начинает улыбаться.

- И заметь, Митя, мир дураков необыкновенно разнообразен, - продолжает Илья, беря Митю под руку. - Дурак зарубежный - это совсем не то, что наш, отечественный. Дурак от науки не имеет ничего общего с дураком административным. Ох, какой же бытует у нас великолепный дурак! Крепкий! Надёжный! Он сидит, как гриб, в своём дерматиновом кресле. Умный может ошибиться, дурак не ошибается никогда! Это поразительно, Митя!
"Девять дней одного года" - filma par fiziķiem
Dienasgaisma
# Iesūtīts: 2009.12.14 22:56:11
Cik varētu maksāt mācības ārzemēs??? Vai ir iespēja studēt bezmaksas???
ziemasvilks
# Iesūtīts: 2009.12.14 22:58:20
Dienasgaima [78.84.59.26]
Ko tieši tu ārzemēs vēlētos studēt?

Vācijā vismaz kādreiz pašas studijas bija gandrīz bezmaksas (nu, reizi semestrī bija jāsamaksā kaut kā studentu nauda ap 100 EUR), bet vajadzīga nauda, lai dzīvotu...studējošo stipendijas nerezidentiem viņi diezin vai dod.

Ja studē Teoloģijas fakultātē Rīgā, ir pieejamas stipendijas studijām uz gadu vai semestri Vācijā. Nu, un, protams, Erasmus ietvaros uz jebkuru ES valsti.
Ha`ava [78.84.28.76]
# Iesūtīts: 2009.12.15 11:19:45
Vislabāk tiešām pajautāt TF studentiem, beidzējiem. Neesmu sastapusi nevienu, kas to būtu nožēlojis. TF deva augstumus un dziļumus, pamatu visai dzīvei. Daudzas durvis starp kurām ir izvēle ieiet, iziet, palikt. Kursabiedrus ar kuriem var strīdēties līdz nemaņai, līdz saules rietam un ausmai, visas dzīves garumā par mūžīgām patiesībām. Un palikt katram pie sava un cienīt vienam otra viedokli. Tā deva iespēju iepazīt profesorus, kur katram par vienu un to pašu lietu var būt pilnīgi radikāli pretēji viedokļi. TF deva māju sajūtu, kur darbinieki rūpējas par studentiem. TF kopiena ar savu kodu, ko citi no malas nesaprot.
Dienasgaisma
# Iesūtīts: 2009.12.15 16:05:20
Teoloģiju, bet mans domas nemitīgi maninās.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.12.15 16:30:23
Dienasgaisma Tāpēc lūdz no Dieva vai viņš vēlas, lai tu studē teoloģiju, jo tev iespājams ir cits uzdevums. Nedzenies pēc tā, ko tu redzi apkārt notiekam, ka visi tā dara. Dzenes pēc Dieva, lai saprastu un saņemtu savu konkrēto uzdevumu aicinājuma ietvaros, kas tev jānoskaidro no Kunga.
Anima
# Iesūtīts: 2009.12.17 12:52:10
Ha`ava [78.84.28.76]

Smuks PR-iņš Teol fakam. Vnk līdzsvaram arī mans viedoklis. Es gan esmu sastapusi kādus +/- 15 TF beidzējus, kuri to nožēlo. Tikai viņas un viņi ir brūces sadziedējuši un aizgājuši dzīvē tālāk. Un arī to profesoru kopš Taivāna, Leitānes, Līduma un dažu citu aiziešanas no TF tur tik pat kā vairs nav...

Taču, atbildot Dienasgaismai var sacīt tā: Ja reiz indeve sistēmā ir iegājusi, tad studēt droši vien nāksies Labāk gan to darīt ārpus Latvijas, ar baznīcu saistītā iestādē. Latvijā var pameģināt šeit jau minēto Rīgas Bībeles institūtu, vai arī aiziet uz Lutera Akadēmijas "mazo akadēmiju" piektdienās. Abas ir gana demokrātiskas vietas, kurās var dabūt sajūtu kas tā teoloģija ir. LA pagaidām nav jāmaksā, bet par Bībeles inst. nezinu. Kādreiz senos laikos arī bija par brīvu.
Dienasgaisma
# Iesūtīts: 2009.12.17 18:57:13
Jā! Es esmu!
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 107 , pavisam kopa bijuši: 13162