atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Kā Pāvils uzzināja par Jēzus mācību?
Ateistiem.lv
Iesūtīts: 2009.12.12 21:10:30
" Jo es jums apliecinu, brāļi: tas evaņģēlijs, kuru es jums esmu pasludinājis, nav cilvēku izdomāts. Es to arī neesmu saņēmis no kāda cilvēka, nedz kāds man to ir mācījis, bet Jēzus Kristus man to ir atklājis."
Gal.1:11,12
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Svētais
# Iesūtīts: 2009.12.14 16:27:29
Ateistiem.lv Kā tu to zini? Pāvils par to neraksta. Viss ko no pāvila var iegūt ir dzīvais mironis, un lai kļūtu par kristieti ir jātic šim dzīvajam mironim.

Bet tā arī ir evanģēlija centrālā vēsts!

Bībelē pretrunu nav.
Ateistiem.lv
# Iesūtīts: 2009.12.14 16:32:05
Piemēram..

"Kur viens, tur nav starpnieka, bet Dievs ir viens vienīgs." Gal 3:20

"Jo ir viens Dievs, kā arī viens starpnieks starp Dievu un cilvēkiem - cilvēks Kristus Jēzus" 1.Tim. 2:5
Svētais
# Iesūtīts: 2009.12.14 18:16:16
Ateistiem.lv Pareizi citāti, jo pie Dieva ir tikai viens starpnieks Jēzus. Nav Marija viņa māte, nav vairs Mozus, nav kaut kāds mācītājs, priesteris, vai kāds cits "svētais", bet tikai pats Jēzus. To arī Pāvils sludināja.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.12.14 18:17:49
Gnidrologs Ir grēcīga daba ( mantota no dzimšanas), un ir taisna daba, ko manto ticībā uz Jēzu. Tur nav nozīmes gērniem, dzimšanas vietai, adas krasai, rasei , izglitibai, socialajam statusam utt.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.12.14 18:31:59
Gnidrologs Kaut kādu iespaidu vai ietekmi tas protams dod( tāpat kā audzināšana), bet tas nepalīdz ne vairāk , ne mazāk, lai ticētu Jēzum, un saņemtu glābšanu.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.12.14 18:38:34
Ateistiem.lv
# Iesūtīts: 2009.12.15 21:34:27
He, sāka jau likties, ka forumā ieprogrammēts autoresponders..
kas zin [90.130.161.84]
# Iesūtīts: 2009.12.16 11:07:45
ateistiem.lv - apakaļ pie jautajuma! - cik saprotu, ka tev savā vērtību/uzskatu sitēmā viss faktos un aprēķinos vien balstās un ticība, (kā tāda) tev ir svešvārds. ? Va tā ir?
iklls [90.130.161.84]
# Iesūtīts: 2009.12.16 12:10:34
un mīlestība arī viņiem ir svešvārds? Kādas pretrunas paliek tam, kas mīl? Viss, ko zināji - kļūst viena stāsta sastāvdaļa...
kas zin [90.130.161.84]
# Iesūtīts: 2009.12.16 15:45:04
gnidrologs, Taa gan nedariet, man liekas, ka par to var cietumaa tikt, bet tur nebus i-nets...

Bet ja nu tava ironija ir par to, ka uzticība un mīlestība ir zināma pat (!) ateistiem, tad man liekas, ka ar iztēles palīdzību jums būtu iespējams iztēloties ticības pozīcijas par pietiekošām dzīvošanai, ticības ,,Stāstu"vienā veselumā, par ticību kā ceļu, kas tāpat prasa cieņu un godu kādu vēlies savai dzīves pozīcijai. A to, kristiešu forumā kasīties par kaut kādām pašu izdomātām pretrunām - kaut kāda pretruna sanāk?
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.18 14:01:01
kas zin, pareizi... ateisms ir nekonsekventa un visai shaura pasaules forma... kad ateistu leenaam vinjam pasham ljaujot skatiities uz pirxtiem ved pa vinja pasha uzskatu sisteemas konsekvenceem, vienaa briidii, kad vinjsh saak redzeet taa absurdumu, vinjsh nolemj, ka tu esi vinju apchakareejis vai speid kaut ko hvz ko pienjemt... tb ateists paariet bravuuras aizsardziibas formaa... un ar to viss beidzas...
citi ateisti - tie ir reti un visai advanceeti (Ctulhu?) - speej aiziet liidz savu uzskatu galam un ieraudziit ka tur arii ir vesels leerums lietu, kuraam vinji uzticaas un pienjem uz ticiibas baazes taapat kaa ticiigie, tikai vinju ticiiba un pienjeemumi par shiim lietaam mazliet atshkjiras, vinji pasaka - ok mees domaajam ka ir taa/nav taa un ka ar laiku uzzinaasim un tas apstiprinaasies, pagaidaam dziivoju izejot no shaadiem a,b,c uzskatiem...

Citiem vaardiem, (un tas nav tikai par ateistiem teikts) maz ir cilveeku, kas izkjidaa pashi savu pasaules uzskatu liidz beidzamo ticiibaa baazeeto aprioro premisu liimenim... Tas arii nav viegli, prasa baigo domas discipliinu, mazliet sajeegt no taa KAA taadas lietas jaadara, logjika jaazin, jaapaarzin dazhaadas filosofiskaas sisteemas un sprieshanas paradigmas un pitfaali...
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.12.18 14:13:29
Jošs Mulders
...ved pa vinja pasha uzskatu sisteemas konsekvenceem, vienaa briidii, kad vinjsh saak redzeet taa absurdumu, vinjsh nolemj, ka tu esi vinju apchakareejis vai speid kaut ko hvz ko pienjemt...
Varētu padomāt, ka ticīgie daudz atšķirās šajā ziņā!
Tas absurdums, tas jau ir tikai no viena zvanu torņa uz otru skatoties ....
Jošs Mulders
# Labojis Jošs Mulders: 2009.12.18 14:22:05
EM, Ticiigie parasti aiziet liidz tai daljai kur saka - es tam ticu, tas ir mans pamats!

Ateistiem vaardi "Es tam ticu" principaa ir tabu, tachu vinji nespeej uzbuuveet savu uzskatu sisteemu bez "es ticu", to nespeej neviena paradigma, tikai atshkjiibaa no visiem citiem pasaules uzskatiem, ateistiem ir aizliegts vinju sisteemaa shaadu principu atziit, taadeejaadi vinju pashu sisteema sevi atcelj, aizliedz... Un tas ateistiem nepatiik... taapeec vinji paariet bravuuras faazee, ka TU esi tumsonis, jo tu redz netici kaa vinji... tb paariet pretuzbrukumaa!

Ticiigais, pat ja nevar skrupulozi izkjidaat savu uzskatu liidz pashiem pamatu pamatiem, tomeer var aiziet baazeejoties savaa ticiibaa, jo Ticiigo pasaules uzskataa nav aizliegts par patiesu tureet kaut ko empiiriski nepieraadaamu... Teistiskais pasaules uzskats pieljauj plashaakas un lielaakas pasaules existenci par cilveeka speeju to uztvert/saprast! Ateista pasaule ir vinja pasha subjektiivo uztveerumu sinteeze, mazinja un visai shaura... un vinji paniski baidaas no idejas, ka pasaule vareetu buut lielaaka... un ka tajaa vareetu buut salas un kontinenti, kas nepadodas ateistu kugju apceljoshanai!

Veel vairaak ateisti baidaas no taa, ka pasaule un Visums vareetu vinjiem neprasiit atljauju "buut" Ateists driizaak nomirs bubinot "nee nee nee" zem deguna, nekaa pienjemt, ka Visumaa kaut kas var buut principaali savaadaak nekaa ateists ir domaajis! Un... kaapeec lai mees briiniitos, ja pat taads milzis kaa Einstheins tieshi taa apmeeram arii mira domaajot par Kvantu standarta modelja nenoteiktiibas principiem!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.12.18 14:29:43
Jošs Mulders
Ateistiem vaardi "Es tam ticu" principaa ir tabu
Ateistiem ir pazīstama tāda "darba hipotēze", kas nenozīmē ticību, bet gan pieņēmumu, ka "šitas ir pareizi par daudz procentiem". Ateists ir gatavs pārskatīt savus pieņēmumus, bet ticīgais pat nepieļauj tādu domu.

Teistiskais pasaules uzskats pieljauj plashaakas un lielaakas pasaules existenci par cilveeka speeju to uztvert/saprast!
Principā, ateistiskais arī. Tas tikai Ctulhu domā, ka visu var izpētīt, kaut gan viņam arī sanāk, ka ir principā neizpētāmas lietas: visa bilde, kāda tā ir kopumā. Par cik pētāmā ir bezgalīgi daudz (tas atkal ir tikai pieņēmums), tad to nekad nebūs iespējams visu izpētīt.
Kā arī, nekur nav teikts, ka nepatrāpās kaut kas tik sarežģīts, ka mēs to neesam spējīgi izprast, jo smadzene un/vai atmiņa par īsu.
pich007
# Iesūtīts: 2009.12.18 14:31:01
Jošs Mulders

un atkal... nu cik tev var teikt, ka visus ateistus nevajag bāzt vienā katlā? visā pasaulē ir miljoniem ateistu, bet tu par viņiem runā kā par vienu sugu, kam pilnīgi viss ir kopīgs...
tāda sajūta, ka par ateistiem tu spried tikai pēc tā, ko tu izlai šajā forumā. bet ir taču miljoniem cilvēku, kas par dievu un reliģijas lietām vienkārši nedomā un viņiem tas nav aktuāli.
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.18 15:06:07
Ateists ir gatavs pārskatīt savus pieņēmumus, bet ticīgais pat nepieļauj tādu domu.

Jau reiz striideejaamies, aciimredzot tu to nepienjem... jeedziens "ticiiba" un "pienjeemums" ir sinoniimi! Piekam pagaidaam neesmu saticis nevienu ateistu, kas buutu gatavs paarskatiit fundamentaalos savus pienjeemumus... Tiiigie arii miriigi var par adiaforaam striideeties un pienjemt dazhaadas... bet taapat kaa ateisti, fundamentu nemaina!
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.18 15:07:24
un atkal... nu cik tev var teikt, ka visus ateistus nevajag bāzt vienā katlā? visā pasaulē ir miljoniem ateistu, bet tu par viņiem runā kā par vienu sugu, kam pilnīgi viss ir kopīgs...

Es runaaju, protams, izejot no personiigaas pieredzes, neesmu VISUS ateistus saticis... Spriezhu peec tiem kurus paziistu...

Pagaidaam divas grupas - taa kura es saku un mazaakums - domaajoshie, EM, Ctulhu!

Pagaidaam, piemeeram masiks, pich, grindologs ir kaa identiskas uuudens laases... ar tiem pashiem argumentiem un taam pashaam sprieshanas kljuudaam!
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2009.12.18 15:09:25
Jošs Mulders
Lūk, tāda tēze: "Mani pamatpieņēmumi var būt nepareizi. Ja būs fakti, kas to apstirprina, tad es no viņiem atteikšos".

Ateists principā piekrīt tai tēzei.
Ticīgais - nekad nepiekrīt, bet drīzāk tiecas skaidrot faktus ar "sātana māņiem".

Pagaidaam divas grupas - taa kura es saku un mazaakums
Bet ticīgajiem tāda mazākuma nav principā.
pich007
# Iesūtīts: 2009.12.18 15:15:41
"Mani pamatpieņēmumi var būt nepareizi. Ja būs fakti, kas to apstirprina, tad es no viņiem atteikšos"

šim apgalvojumam es piekrītu
Jošs Mulders
# Iesūtīts: 2009.12.18 15:32:25
Ateists principā piekrīt tai tēzei.
Ticīgais - nekad nepiekrīt, bet drīzāk tiecas skaidrot faktus ar "sātana māņiem".


EM... atkal bik bugs!

Ateisti principaa piekriit tai teezei, jo taa ir politkorekti teikt, praksee vinji taapat faktus pieloka savaam teezeem, un ja vajag... arii Multiversus izdomaas un eeverta fraktaaljus
Ticiigie varbuut vienkaarshi ir godiigi bet ne politkorekti... Laigan kaareiz ticiigie staaveeja klaat pie paradigmu mainjaam... Njuutons, Keplers, Dzhordano Bruno, Galilejs, Paskaals, Dekarts... vinji taisiija revoluucijas un tamdeelj vinjiem nevajadzeeja mainiit savus fundamentaalos uzskatus, bet vinji satricinaaja fundamentaalus uzskatus citiem... un vienu otru par to meegjinaaja uzcepinaat vai pat uzcepinaaja!
Taakaa... viens ir runaat "principaa" un otrs ir dariit "praksee"
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 86 , pavisam kopa bijuši: 6677