atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Krustvecāki
Iveta
Iesūtīts: 2007.06.11 22:28:22
Man ir tāds jautājums-
1.vai krustvecāks var būt tikai kristīts? Vai arī viņiem obligāti jābūt arī iesvētītiem?
Savu dēlu augustā kristīšu, bet krusttēvs ir tikai kristīts. Krustmāte- kristīta/iesvētīta. Izlasiju info par kristībām, bet tā arī īsti nesapratu.
AutorsZiņas teksts
Iveta
# Iesūtīts: 2007.06.14 22:55:18
tiešām neviens nezin???
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.15 08:50:34
Manupraat bij vajadziiba, ka abi ir kristiiti, bet vismaz viens ir iesveetiits luteraanis! Bet preciizi gan atbildees maaciitaaji! Bet tu tachu vari aiziet pie taa maaciitaaja, kas kristiis, un noskaidrot!
Minimālists
# Iesūtīts: 2007.06.15 09:47:48
Kristībās krustvecāki solīsies sekot bērna kristīgai audzināšanai. Ja krusttēvs ir pieaudzis, tad gribētos ticēt, ka mazo katehismu zin un šo uzdevumu veikt varēs. Tomēr tad nav skaidrs, kāpēc viņš nav iesvētīts?
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2007.06.15 11:19:25
Iveta
http://www.lelb.lv/lv/?ct=svetdarbibas
- lasi te par Tevi interesējošo jautājumu.
gunita [78.84.40.51]
# Iesūtīts: 2008.01.04 16:22:33
Nē krustvecākam jābūt netikai kristītam bet arī svētītam un jābūt kādas draudzes loceklim.
Saulespuķe
# Labojis Saulespuķe: 2008.01.04 19:25:04
Par krustvecākiem atbildību uzņemas Krusta priekšā un caur Krustu. Un par šīs atbildības īstenošanu būs jāatbild Lielajā Tiesā.
Atvaino par tiešu valodu, bet - nevajag līst tur, kur nekā nesaprot! Dievs gan piedod nezināšanas laikus, bet Tu esi gana zinošs, lai uzņemtos pilnu atbildību par savu rīcību. Vai šajā gadījumā - rīcības iztrūkumu, jo krustvecāku galvenais uzdevums ir rūpēties par savu krustbērnu kristīgo audzināšanu, fizisko vecāku nāves gadījumā krustvecāki ir tie, kam būtu jāuzņemas pilna savu krustbērnu audzināšana un visas no tā izejošās rūpes.
Arī tam mācītājam, kura vadībā Tu kā neticīgs cilvēks kļuvi par krusttēvu, pēc savas nāves būs jāatskaitās, kā tas varēja notikt, jo viņš jau nu vēl labāk par Tevi apzinājās, ko dara.
Neesi dzirdējis iebildumus no kristiešiem? Nu, ja esi runājis ar formālajiem (respekt. tiem, par kuriem Dievs saka, ka tie ir izspļaujami - sk.Atklāsmes gr.), tad droši vien arī nedzirdēsi. Tikai tas nav pareizais atskaites punkts.
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2008.01.04 20:04:18
a_masiks
Kā jebkurš kristietis tikai priecājos, ka bērni tiek nodoti Dieva rokās. Par to, kas un kādos apstākļos to dara, par to gan nav vienalga - zinot, kas sagaida pēc nāves, man nav vienalga, ko ļaudis dara pirms nāves. Dusmas? Jā, varbūt tās var nosaukt arī par dusmām par mācītājiem, kas dara kaunu Baznīcai un Kristus vārdam, kristīdami, iesvētīdami un laulādami, neiedziļinoties Sakramenta vai svētdarbības saņēmāja ticībā (vai tās iztrūkumā). Par šo otro pusi - neticīgajiem vai formālajiem Dieva žēlastības izmantotājiem - iespējams, ka tādu ir daudz vairāk, kā to, kas savu ticību izdzīvo savādāk. Taču tas, ka formālo krustvecāku skaits ir lielāks par to krustvecāku skaitu, kas īsteno šīs misijas patieso sūtību, nenozīmē, ka aplams ir kļuvis pats uzstādījums.

a_masik, un kā tad Tu saproti savu krustvecāka sūtību, reāli esot šķirts no Baznīcas?
Komentators [78.84.206.252]
# Iesūtīts: 2008.01.04 22:04:54
a_misisik. A tu pie altāra tak solījies, ko? Solījies palīdzēt pie kristīgas audzināšanas tā, kā to māca luterāņu baznīca. Visi solās. Ko misisks par to domā ir viena lieta, bet tas ko viņš ir solījies jau ir tas ko viņš ar savu muti apliecinājis, pie solītā ir labi turēties. Es nemoralizēju, es tik analizēju situāciju.
Briinumsons
# Iesūtīts: 2008.01.04 22:08:05
iedrošinos apgalvot, ka lelb.lv foruma ateisti , par kristietību zina vairāk kā Kristību - Kāzu - Bēru kristieši.
Bet kā viņi izmantos savas zināšanas?
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.05 00:10:23
a_masiks
pasniegšu tā, kā es to saprotu. Ja jau tas piedr pie pienākuma - tak pildīšu.
KO tieši tu savam krustbērnam mācīsi?... Pastāsti! Ja tu sevi definē kā ateistu, pat ne konkrēti kā ne-luterāni, tad ko tu šim bērnam stāstīsi par kristīgo baznīcu un kristību?
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.05 16:53:07
a_masiks
Tātad, neitrālu, tavuprāt, reliģiju vēsturi. Nu, nav jau tas sliktākais variants. Tā kā tu daudz zini, tad bērnam vismaz tiks kas vairāk par saldumiem, kolu, čipšiem un datorspēlēm.
Dieva ceļi ir neizdibināmi. Ja Viņš šad un tad un itin bieži aicina pie sevis cilvēkus no absolūti materiālistiskām, ateistiskām ģimenēm, tad varbūt, ka Viņš spēj rakstīt taisni arī uz tām šķībajām līnijām, ko mēs, cilvēki, novelkam.
Kristofers
# Iesūtīts: 2008.01.05 17:11:15
Pēc senas Baznīcas tradīcijas krusttēvs vai krustmāte veica sava krustbērna kristīgo izglītošanu pirms pirmās Komūnijas vai grēksūdzes.
Saulespuķe
# Iesūtīts: 2008.01.05 17:59:33
Kristībās krustvecāki krusta priekšā līdz ar savu krustbērnu vai, ja bērns ir pārāk mazs, tikai paši apliecina savu ticību kā vienīgo patieso: " Es ticu uz Dievu Tēvu, visa valdītāju, debess un zemes radītāju. Un uz Jēzu Kristu..." utt. Katrs, kas to darījis, ir atbildīgs arī par šiem saviem vārdiem, kas ir īss, bet ļoti koncentrēts ticības credo. Un sacītais par neatcerēšanos, "vai būtu ko dižu solījis", šo atbildību nemazina.
komentators [78.84.206.252]
# Iesūtīts: 2008.01.05 22:29:40
a_masiks solījums jau dots, principiāla piekrišana ticības apliecībai ir, tad jau ir labi! Tad atliek vēl a_misiku nokristīt. Es neironizēju, nopietni! Varu palīdzēt šajā jautājumā!
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.06 01:57:29
komentators [78.84.206.252]
Šķiet, tu pārprati Masika teikto - viņš minēja, ka pieņem, ka tā bija patiesība, ka mācītājs tic tam, ko pats saka - resp., Ticības apliecībai. Ne jau ka Masiks tic...
Balss
# Iesūtīts: 2008.01.06 13:39:46
a_masiks
A vai tad čuriki kabatā neskaitās?
Nē, Dieva priekšā neskaitās vis... tu vari izlikties cilvēku priekšā, bet Dievs redz un saprot tevi pat vēl labāk nekā tu pats. Esi patiess pret sevi un Dievu!
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 21 , pavisam kopa bijuši: 33045