atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Ceturtais bauslis
KristapsO
Iesūtīts: 2009.11.06 22:37:23
Ineresanti es te vienu dienu palasīju sen aizmirstos baušļus, un man tāds jautājums ienāca prātā kā paliek ar ceturto bausli (Tev būs savu tēvu un māti godāt, lai tev labi klājas un tu ilgi dzīvo savā zemē), ja man ir bijis audžutēvs kurš vēlāk aprec manu māsu?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2009.11.09 12:55:21
Ctulhu
Dievs ne vienmēr darbojas racionāli. Kā savādāk Viņš būtu radījis tik neracionālas būtnes kā sievietes?
vilks
# Iesūtīts: 2009.11.09 12:56:03
Sicilia Lemingoviča
a no kurienes tev un visiem citiem rodas ideja, ka godāšana=visu iegribu izpildīšana?
vilks
# Iesūtīts: 2009.11.09 12:57:03
Rudona
Nevar saprast, kaapeec liela dalja pukst un vaid,ka dziive gruuta un nemaz prieciigi par to nav
Ja pukst, tad, iespējams, īsti nepazīst nedz Dievu, nedz šo pasauli..
vilks
# Iesūtīts: 2009.11.09 12:57:44
Sicilia Lemingoviča
jā, es ar piekristu Rudonai. Varbūt pietiek ar vienkārši pateiktu paldies?
Sicilia Lemingoviča
# Labojis Sicilia Lemingoviča: 2009.11.09 12:57:58
vilks
paga... ja es izpildīšu Ctulhu ieteikumu tad tā nebūs godāšana arī runātie sun kafiju uzsaukt man nav vēlmes. jo tik pat labi to var darīt ar jebkuru pretīmnācēju
arī paldies pateikt negribas... (Rudonas teiktais bija ar ironiju)
vilks
# Iesūtīts: 2009.11.09 12:58:11
Ctulhu
Klau, nejauc tēmu, ne par to te ir runa.
vilks
# Labojis vilks: 2009.11.09 13:01:00
Sicilia Lemingoviča
A viņš tev dzimšanas apliecībā ierakstīts?
tad tev tīri juridiski kaut kādas saistības pret viņu varētu būt.

Nedomāju, ka Dievs jebkur liktu mums par katru cenu izdabāt cilvēkam, kurš ļaunprātīgi cenšas iegūt nepelnītu labumu.
Bet tas nav iemesls izturētie spret viņu slikti - godāšana var būt arī skaidri un gaiši pateikt cilvēkam patiesību - par to, ka viņš tevi ir sāpinājis, pametot un nerūpējoties un neinteresējoties un tāpēc viņam labāk būtu iet savu ceļu. Varbūt tas viņu rosinātu domāt par savas rīcības ļaunumu un to eventuāli nožēlot.

no kristietības viedokļa daudz vērtīgāk ir vest cilvēku pie grēku nožēlas un izmainītas dzīves kā nodrošināt viņam materiālu labklājību.
vilks
# Iesūtīts: 2009.11.09 13:03:21
masiks [212.93.96.2]
baušļi taču ir kategoriskie likumi, kuru izpildīšana dod iespēju uz pēcnāves tusiņu Ēdenes dārzā, nevis labas saimniekošanas ieteikumi šai dzīvē.....!!!!
Kur gan tu tādas muļķības esi saklausījies?
var redzēt, ka neesi gājis iesvētes mācībā, ai ai...
Sicilia Lemingoviča
# Iesūtīts: 2009.11.09 13:04:20
vilks
jā ierakstīts.
nea juridisku saistību man nav....
līdzīgs gadījums pirms 11 gadiem tika izskatīts LV tiesā (bija paliels skandāls) un tiesa atzina, ka b;ērniem nav jāuzņemas saistība spar vecākiem, kas nav piedalījušies bērnu audzināšanā.... tb, lai kaut ko saņemtu sākumā ir kaut kas jādod
vilks
# Iesūtīts: 2009.11.09 13:06:55
Sicilia Lemingoviča
ā nu tad jau vispār nav problēma.
Tad uz to arī vajag norādīt - lai kaut ko saņemtu sākumā ir kaut kas jādod..
Sicilia Lemingoviča
# Iesūtīts: 2009.11.09 13:12:47
vilks
jap bet pareizie kristieši spekulē ar 4 bausli - ka neskatoties uz visu, cilvēks ir radītājs, tāpēc lai kāds maita nebūtu cienījams godājams un vobše...
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.11.09 13:21:10
Hmm... `ceturtais bauslis... jūdiem, anglikāņiem un pareizticīgajiem ceturtais bauslis ir pavisam kas cits, nekā katoļiem un luterāņiem. ... . Nabaga kristieši, tie bez savstarpējām domstarpībām pat no 1 līdz 10 nespēj noskaitīt.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.11.09 13:28:16
KristapsO
Ineresanti es te vienu dienu palasīju sen aizmirstos baušļus, un man tāds jautājums ienāca prātā kā paliek ar ceturto bausli (Tev būs savu tēvu un māti godāt, lai tev labi klājas un tu ilgi dzīvo savā zemē), ja man ir bijis audžutēvs kurš vēlāk aprec manu māsu?

Tava vai citu cilvēku īpašās situācijas bauslī neko nemaina

No tevis uzdotā jautājuma nolasās zināms aizvainojums vai tml. jūtas, kas ja ne liedz, tad vismaz ir par šķērsli pildīt šo bausli (pretējā gadījumā , manuprāt, jautājums nebūtu). Vilks jau skaidroja, ko nozīmē un nenozīmē `godāt`. Kas no tā visa attiecas uz tevi, to mums nelemt, tas tev pašam jānoskaidro (pārāk maz informācijas ir zināms, piem., vai audžutēvs audināja arī tavu māsu, vai jūs visi dzīvojāt vienā ģimenē utt.). Vislabāk būtu aiziet ar šo jautājumu pie sava mācītāja.
Sicilia Lemingoviča
# Iesūtīts: 2009.11.09 13:28:51
*Duksis
kāds ir jūdiem anglikāņiem un pareizticīgajiem?
vilks
# Iesūtīts: 2009.11.09 13:31:06
Sicilia Lemingoviča
pareizie kristieši nav kristietības etalons.
Tavs garīgais vadītājs ir tavs priesteris, ja pareizie kristieši tev sāk braukt virsū un tu nezini, kā ir pareizi, pajautā priesterim.
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.11.09 13:34:08
Sicilia Lemingoviča Ja nemaldos: "Tev būs septīto dienu (svētdienu, sabatu) svinēt."
Sicilia Lemingoviča
# Labojis Sicilia Lemingoviča: 2009.11.09 13:36:07
*Duksis
jā točna... viņiem 5 bauslis ir par vecākiem
*Duksis
# Labojis *Duksis: 2009.11.09 13:46:02
Sicilia Lemingoviča Pakustini taču savus slinkos pirkstiņus un sameklē precīzu tekstu internetā. "Viņiem" certurtais bauslis grozas ap sabata (svētdienas) svinēšanu. No manis - ateistiska suņa - jau tādas ziņas ir ļoti daudz.

Acīmredzot Mozus kāpjot lejup no Sinaja kalna šo un to ir sadauzījis.
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.11.09 14:02:40
Pareizticīgo ceturtais bauslis: "Шесть дней работай и делай всякие дела свои, а седьмой есть день отдохновения, который посвяти Господу Богу твоему. "

Ar to nesakritības bauslībā starp dažādiem kristietības novirzieniem vēl nebeidzas.
starp citu [95.68.35.82]
# Iesūtīts: 2009.11.09 14:18:48
ja kāds dikti vēlas paspīdēt ar savām zināšanām bauslībā, varētu atvērt jaunu diskusu un esošo tomēr nepiedrazot.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 131 , pavisam kopa bijuši: 2373