atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Rīgas praids 2007 - novērtējums
Kārlis sj
Iesūtīts: 2007.06.04 14:41:21
Aicinu apmainīties domām un novērtēt šī praida norisi - par aculiecinieku pieredzi; par tā ārējo izpausmi; par tā rezultātiem. Vai šāds pasākums veicinājis sabiedrības integrāciju un padziļinājis izpratni par seksuālajām minoritātēm. Šī tēma kristiešu forumā ir aktuāla, jo arī Baznīca ir šajā jautājumā šķelta un viena no galvenajiem par un pret aģitatoriem.

Piemēram
par: Sants , Cālītis
pret: Vanags , Pujats

Notikuma videoreportāža .
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
vilks
# Iesūtīts: 2007.06.06 16:24:21
Domāju, ka ir visai maz ticams, ka homoseksuāli cilvēki iegriezīsies šai lapā, lai te diskutētu, jo Baznīcas noliedzošā attieksme diezin vai kādu motivē par sevi ko stāstīt, kur nu vēl publiski un lapā, kurā ir pietiekoši daudz pret homoseksuāliem cilvēkiem naidu kurinošu komentāru.
-
Mulders - Tu kaut kur sākumā vai vidū teici, ka Baznīca vēlas pieņemt, runāt, palīdzēt. Kādā veidā Tu saskati šo pieņemšanu un palīdzību? Katoļiem vismaz ir ``dzīvības straumes``, kuras gan ir piemērotas tikai cilvēkiem, kurus uzrunā harizmātiskā dievbijība, bet luterāņiem? Izņemot piezīmi mazā rakstiņā "Svētdienas Rītā", kur 2 mācītāji Gints Kronbergs un Sandis Ratnieks solījās ārstēt homoseksuālus cilvēkus, nekādas citas Baznīcas aktivitātes. kas liecinātu par interesi un vēlmi palīdzēt, nav manītas.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.06 16:34:32
vilks, tieshi taapat kaa Bazniica pienjem mani - baigo greecinieku. Ar Vaardu un Sakramentiem dziedinot, uzrunaajot un ljaujot dzirdeet Evangjeeliju un Bausliibu! Maaciitaajs nekad neatsaka padomus un analiizi par manaam probleemaam un jautaajumiem... Bazniica mani neexkomunicee jo esmu greecinieks.
Tik es necenshos Bazniicai pieprasiit lai taa manu greeku neatziist par greeku... es nemeegjinu sabiedriibai iestaastiit, ka pienjemot manu greeku sabiedriiba bagaatinaas! Es nemeloju pats sev staastot, ka mans greeks ir iedzimtiiba un audzinaashanas rezultaats un ka tamdeelj apkaarteejiem ar to jaareekjinaas un jaabuut iecietiigiem (ar to saprotot - pozitiivu akcepteejoshu attiexmi).
Atshkjiriiba ir shajaa mazajaa siikumaa - vai greeks tiek nosaukts vaardaa, vai greeks tiek ziimeets kaa tikums?
jānis
# Labojis jānis: 2007.06.06 16:37:56
Vilks
Vai ar to, kad jebkurš var nākt baznīcā, lūgties, klausīties, dzirdēt nav pietiekoši. Vai homoseksuālis nedrīkst Kristīties, Iesvētīties? Tāpat , kā alhokoliķis - da jebkurš. Dievs tos dziedina un dziedinās arī šos. Zini man nav nekas pretī ja man blakus sēdēs homoseksuālis. Cilvēks kurš grib atgriezties no grēka to var darīt. Vienīgi pasludinot grēku par normu ir jāsaprot, kad tur būs pretreakcija. Ja cilvēks nāk runā un saskata savu problēmu, tad jebkuram kristietim jābūt gatavam uzklausīt un lūgt kopā ar cilvēku kurš atzīst savu grēku. Ja neatzīst - tad tā saruna ir tāda, kāda tā ir pašreiz.
Gvido Ozoliņš
# Labojis Gvido Ozoliņš: 2007.06.06 17:39:33
Vilks , vai pārbaudīji savu bankas kontu?
Gaidu un gaidu...

Ar cieņu,
Gvido Ozoliņš
www.e-baznica.lv
koments [195.175.37.70]
# Iesūtīts: 2007.06.06 20:24:57
ir arī šāds viedoklis
kaut..
# Iesūtīts: 2007.06.06 20:48:17
koments [195.175.37.7] a kā Agneses Krivades referāts atšķiras no Vērmanes dārzā un krasmalā notiekošā??? Tādi žēsti kādi redzami bildē tādus ieraugu izlasot Agneses viedokli...
vilks
# Iesūtīts: 2007.06.07 10:36:06
tūlīt, gviclo.
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.06.07 10:53:41
jānis , pilniigi nesaprotu, kaa seksuaalo orientaaciju kaads var atljauties nosaukt par greeku un veel gaidiit kaadu atgrieshanos? Taisi domu eksperimentu ar sevi un iedomaajies, kaa tas buutu.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.07 10:59:39
Kārlis sj, nu to lūdz pie bauslības Autora... Jānis tur ne pričom!
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.06.07 11:02:10
Mulders , diemzheel par orientaaciju bausliiba nerunaa.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.07 11:05:19
Diemžēl jēdziens "sexuālā orientācija" ir jaunizgudrojums! Tākā tā ir tikai atmazka... nosaukt grēku vārdā kurš nav pieminēts Bībelē un tad pateikt, a bauslība jau to nenosoda.
Nu arī vārds kleptomānija nav bauslībā nosodīts... nu ko... zādzības nav grēks? Tiexme zagt nav grēks? Tiexme nogalināt nav grēks. Pat domās uzlūkojot sievieti un iekārojot (ja tā nav tava siea) ir grēks.
Tākā pat tiexme uz savu dzimumu ir grēks... vai tu to sauc par orietnāciju vai par ahma-bad-bubu-fakir, tas nemaina lietas būtību.
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.06.07 11:12:15
Mulders , peec tavas orientaacijas sapratnes Tu kaa heteroseksuaals arii jau dzivo greekaa (jeb tava orientaacija paraadaas tikai kopaa ar savu sievu?), tad atshkjiriibas ar homoseksuaalu nav nekaadas.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.07 11:21:05
Kārlis sj, bet es jau nesaku ka, tad ja es iekāroju svešu sievu, es nerēkoju! Homoseki cenšās ieborēt, ka tas nav grēks iekārot... Grēks jau sākās sirdī... izdarīts tas ir tikai aktuāls grēks, bet reāli pirms darbības ir nodoms, iekāre, vēlme.
Un jā tad kad es savu iekāri vēršu uz kādu kas nav mana sieva, tad es esmu grēkā... Kad homoseks vērš savu iekāri uz kādu kas nav pretējā dzimuma viņa sieva/vīrs tad arī viņš ir grēkā.
Tādējādi atšķirība ir tajā, ka es nepropogandēju savu grēku kā kaut ko labu. Homoseks grib lai sabiedrība un Baznīca viņa iekāri atzīst par labu... Un jā viņam nav iespēja "legalizēt" savu iekāri kā tas ir heterosexuāļiem, kas var apprecēties uz ko Pāvils arī aicina, ja nevari saturēties, apprecies. Šai ziņā homosekiem ir nevienlīdzība... viņiem ir grēks ar kuru jācīnās... Bet tā pat ir ar kleptomāniem, viņiem tā ir slimība... un tikai tamdēļ ka tā nāk no viņu dabas, tā nav jālegalizē. Bet ar to jācīnās un jāatzīst par grēku.
Problēma šajā visā ir ka homoseki grēku grib legalizēt, lai ar to nebūtu jācīnās... Bet mums visiem visu mūžu ir savi demoni ar ko cīnīties. Pasludinot Velnu par Gaismas Enģeli grēks nemazinās... tieši otrādi - dziedināšana tiek liegta un atlikta vai pat apdraudēta vispār.
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.06.07 11:35:28
Mulders , tad nerunaa par orientaaciju, bet par iekaari. Kaa var shitaa visu saputrot. Iekaari var peec orientaacijas arii neshkjirot.
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.07 11:55:49
Aljo... orientācija arī nosaka šo iekāri.
Heterosexuāla orientācija var tikt vērsta uz laulību un tā tāda ir bijusi no iesākuma no Radīšanas.
Savukārt no homosexuālas orientācijas nekāds labums nenāk... tikai grēks un tā ir pretrunā Dieva Radīšanai!
Kā teica Kristus - nelāgs koks nevar nest lāga augļus.
Pats jēdziens "orientācija" ir tikai vārdu spēle lai grēku pasludinātu par kaut ko labu! Nepalīdzēs... Dieva Vārds ir skaidrs šai jautājumā.
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.06.07 11:59:01
Mulders , aljo - orientaacija ir nepietiekoshs nosaciijums iekaarei
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.07 13:14:58
Kārlis, nu tas ir tavs viedoklis
Kārlis sj
# Iesūtīts: 2007.06.07 13:30:31
Mulders , ja orientaacija ir pietiekossh nosaciijums, tad tu visu laiku dzivo iekaaree - taada taa logika, ja mans viedoklis nav pareizs
Mulders
# Iesūtīts: 2007.06.07 14:45:30
Kārlis sj, tu tā drīksti uzskatīt.
Balss
# Iesūtīts: 2007.06.09 12:41:33
vilks u.c.
Kādu īpašu palīdzību varētu sniegt draudzes homoseksuālas orientācijas cilvēkiem? Tādu, kā jau Mulders skaidroja, es domāju. Protams - garīgi atbalstīt viņus aizlūgšanās, praktiski - norādot ceļu pie tiem pašiem padomdevējiem, ja šāds cilvēks gribētu ar savu situāciju cīnīties. Man ir dziļa līdzjūtība pret šiem cilvēkiem, ja viņi šo savu orientāciju ir atklājuši pubertātē, ja tā nav vienkārši jaunu baudu variantu meklēšana, kad viss jau ir izbaudīts. Bet tu nevari cerēt sagaidīt, ka šo emocionālo invaliditāti kristieši drīkstētu - pretēji Dieva pavisam skaidri paustajai attieksmei Bībelē - atzīt par pieņemamu dzīves normu... Man tiešām žēl, jo ticu, ka lielais vairums viņu nav izvirtuļi.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Tēma ir slēgta, jūs nevarat iesūtīt komentārus

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 186 , pavisam kopa bijuši: 439