atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Valodas...
Mulders
Iesūtīts: 2009.09.25 10:38:36
Pa ausu galam klausiijos kaut kaadu peetiijumu sveshvalodu zinaashanaa Eiropaa!
Kaut kaadi tuvu 30% ljautinju eiropaa zin vismaz vienu sveshvalodu. LV bij gana labaa liimenii cik sapratu!

Gribeeju ierosinaat teemu par vienkaarshu parastu valodu zinaashanaam, kaa taas paliidz veidot cilveeku domaashanu, uzskatus un paplashina krugozoru. Protams, driixtat palieliities kaadas valodas zinaat un kaadas gribeetu zinaat!
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Džonijs
# Labojis Džonijs: 2009.09.25 19:43:16
Diemžēl pārvaldu tikai latviešu un krievu valodu...kādreiz agrā bērnībā runāju lietuviski, bet esmu aizmirsis. Vispār jau mazām nācijām ir tas lāsts, ja gribi komunicēt ar pasauli-mācies svešvalodas...īpaši lielo nāciju. Angliski runājošajiem tādu problēmu nav...nu gandrīz nav

Nu gribētu apgūt kaut to pašu angļu...bet ...laikam smadzenes ierūsējušas
чудо дома!
# Iesūtīts: 2009.09.25 19:49:30
Džonijs
man patīk lietuviešu valoda, es pat saprotu 20 - 60 % atkarībā no runātāja.
domāju, ka varu uzlabot saprašanu, bet runāt gan laikam neiemācīties , viņiem gramatika līdzīga kā mums , bet citas dzimtes un citas konjugācijas viss samaisīts
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.09.25 20:33:20
чудо дома! Par lietuviešu gramatiku neko nezinu...es piedzimu kā lietuvietis...tā lūk
чудо дома!
# Iesūtīts: 2009.09.25 20:55:52
es gan esmu Latgalietis

bet ar LT gramatiku bija tāpajautāju - nobijos , sameklēju googlē, sapratu - tas tā tiešām ir...
vilks
# Iesūtīts: 2009.09.26 07:59:51
Vilks runā un domā un raksta latviski, lasa, klausās, saprot un reizēm arī runā un raksta krieviski, angliski un vāciski. Esmu mācījusies arī zviedru un čehu valodu no modernajām un senebreju, JD grieķu un latīņu no senajām valodām, tiesa, tās pašlaik nekādi neizmantoju. Nu labi, no lasu zviedriski un no lapas tulkoju uz latviešu valodu bērnam grāmatas par Petsonu un Findusu, bet tulkojuma kvalitāte atkarīga no tā, ko no stāsta es zinu tāpat + manas fantāzijas, kad nezinu kādus vārdus.
Vispār jau gribētos apgūt kādus lietuviešu un igauņu valodas pamatus, kā arī franču un spāņu valodu, bet nu nezinu, pagaidām man tas nesokas.

Njā, pašlaik 3 aktīvāk lietotās svešvalodas tiek lietotas, lai lasītu, saprastu un reizēm atveidotu latviešu valodā kādus tekstus. Lai gan tā īsti caur valodu iedzīvojusies citas valsts kultūrā esmu ar vācu valodu un Vāciju. Tā īstenībā ir pavisam cita pasaule, ja var padzīvot citā valstī, saprotot, ko viņi runā savā starpā un pamazām iepazīstot arī kultūras atsauces un visu ko tādu. Vienīgais, kas man nav tapis skaidrs - kā ir iespējams iedzīvoties otras valsts kultūrā, nepazaudējot kaut ko no savējās? Man šķiet, ka man tas diez ko nav izdevies.
Solveiga
# Iesūtīts: 2009.09.26 10:19:08
vilks
Vienīgais, kas man nav tapis skaidrs - kā ir iespējams iedzīvoties otras valsts kultūrā, nepazaudējot kaut ko no savējās? Man šķiet, ka man tas diez ko nav izdevies
Ups, paldies, tagad man vismaz pieleca manas slavofilijas cēloņi
bitukas
# Labojis bitukas: 2009.09.26 10:40:58
Es nekādi nevaru iemācīties angļu valodu. Knapi buldurēju, lai gan uz valodām neesmu muļķis. Pārvaldu vulgāro latīņu, vācu, krieviski varu izteikties literāri labāk kā 90% krievu. Bet angļu - gadus strādāju kopā ar amerikāņiem, biju ASV utt.... Nepielec, nesaprotu kāpēc?
Solveiga
# Iesūtīts: 2009.09.26 10:50:55
bitukas
Laikam ne visai patīk vai nu briti, vai tie paši amerikāņi
Balss
# Iesūtīts: 2009.09.26 20:19:24
Mulders
Es kaadreiz sevi piekjeru, ka man pateikt teikumu ir vieglaak visaas 3 valodaas samixeejot,
Šāda īpatnība piemīt cilvēkiem, kas dzīvo multi-kulti sabiedrībā un ērti jūtas vairākās valodās.
Tāda piemita arī Latvijas laika žīdiem jeb, kā kopš padomju laika jāsaka, ebrejiem. (Jo Krievijā izsenis valdošā antisemītisma dēļ šis gluži literārais latviešu u.c. valodās lietotais vārds žīds padomju laikā tika klasificēts par aizskarošu lamu vārdu, jo tāds tas bija kļuvis krievu valodā.)
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 72 , pavisam kopa bijuši: 35653