atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem pusaudži
betīna
Iesūtīts: 2009.09.19 22:10:36
pusaudži un alkohols, saprotu ka tas ir katram individuāli, bet tomēr kā pēc Dieva vārdiem mums vajadzētu reaģēt ka mājā pārnāk dzērusi 14 gadīga jauniete, ko darīt -varbūt neko palikt mierā , jo moralizēšana neko nedod, varbūt doties pie speciālista, vai mācītaja ar savu bēdu, kā palīdzēt savam bērnam šajõs tīklos nesapīties
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.22 15:56:36
Trilo, Bērni perfekti juut vecaaku noskaņojumu...

Un... kas nozīmē vienkāršu lietu, ja viņi jūt slikto, viņi jūt arī labo! Tāpēc maziem trilobīšiem vajag viskautko jauku stāstīt, vest šamo uz jaukām vidēm, lasīt jaukas grāmatiņas - arī Dieva Vārdu - un viss būs kedās!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.22 16:15:43
a_masiks, bet vēl mūsu valodā runājot - Krisuts ir grēku uzvarējis, tāpēc, vienīgais ko var likt pretīm šim nekontrolējamajm grēkam ir Kristus!
Balss
# Iesūtīts: 2009.09.22 16:18:14
a_masiks
Pieredze rāda, ka daudz, daudz biežāk palīdz jauniešiem noturēties uz ceļa tieši bērnībā iegūtā ticība un apziņa par Dievu, apjēga par labo un ļauno, un vēl - vecāku aizlūgšanas.
skolniekss
# Iesūtīts: 2009.09.22 16:29:02
Balss Es Tev piekrītu. Bet nebūt valstis, kur pēc statistikas ir vairāk kristīgas, jauniešu noziedzībā un izklaidīgas dzīves meklējumos, ir labākā stāvoklī pret tām kuras saucas mazāk kristīgas. Tas nevar būt mērs. Jo ja runā par ticību un Dieva darbu vienmēr blakām būs ļaunais un ne maz...
Balss
# Iesūtīts: 2009.09.22 16:43:30
skolniekss
valstis, kur pēc statistikas ir vairāk kristīgas,
Tur jau tas sunc aprakts!!! Par būtību ir runa, ne jau par formālo piederību kādai Baznīcai.
Par katra paša ģimeni un bērniem - kā viņiem palīdzēt noturēties kārdinājumos un neaiziet pa pieskari.
betīna
# Iesūtīts: 2009.09.22 16:54:47
Balss
Viņa gāja svētdienas skoliņā no 4gadu vecuma -12 gadiem. jo mūsu draudzē nav jauniešu grupas. Tagad viņa it ka par to pasmejas, kaut es domāju dziļi sirdī viņa tā nedomā, bet draugu lokā iet kopā ar viņiem "plato" ceļu.
Nu runājot par attiecībām ģimenē tās protams klibo, bet mēs neviens protams neesam ideāli, tikai Kristus, mēs tikai mācāmies kļūt līdzīgāki viņam, un ir vieglāk soļot, kad kāds padalās ar savu pieredzi vai padomiem.
чудо дома!
# Iesūtīts: 2009.09.22 17:07:46
kad man bija 14 gadi nedzēru, negāju uz apšaubāmiem pasākumiem un centos būt teicamnieks skolā....
Balss
# Iesūtīts: 2009.09.22 17:09:10
betīna
Tas labi, tātad pamats viņā ir ielikts. Tu tikai paliec aizlūgšanās. Vari uzmanīgi pārrunāt, kāpēc dzerstīšanās nav laba, bet centies, lai viņa šo izvēli izdara pati.
Lai gan juridiski vecāki par sava bērna uzvedību un alkohola lietošanu, laikā mājās nākšanu tomēr ir atbildīgi. Tas var būt viens no aspektiem, ko tavai meitai arī derētu apzināties...

Dzirdēju tādu labu teicienu, padomu tīņu vecākiem:
Jūs tikai cieši iekrampējieties galda malā un turieties pie tā labi stipri. Gan jau arī tas pāries.
Un vēl viens - no lielākās daļas tīņu izaug pavisam normāli cilvēki.

a_masiks
Nu, ko tu par rituāliem un kristīgu izpildīšanos??? Vai tiešām tu nebūsi pamanījis, ka tieši formālisms un rituāli ir tas, kas ir kristietības imitēšana?! Vai tad es TO ieteicu?
Neizliecies, pārāk gudrs esi.
Balss
# Iesūtīts: 2009.09.22 17:10:31
чудо дома!
Negribas nepareizi izteikties, bet... varbūt tieši tāpēc neproti dzīvot un atrast sev īsto?... Treniņa nav bijis...
Balss
# Iesūtīts: 2009.09.22 17:34:11
a_masiks
Nesapratu, ko gribi pateikt. Ka jaunieši ar kristīgu pamatu biežāk aiziet pa pieskari kā nekristīgie?
Kur ta tev tā lielā pieredze ira? Kaut kāda statistika, vai?
betīna
# Iesūtīts: 2009.09.22 19:19:58
a_masiks
Arī ticigiem visādi ies, tas ka ticam un piederam kādai draudzei vai baznīcai nenozīmē, ka tagad viss ies ideāli un bērni un visi parējie būs priekšzīmīgi. Dievs jau redz kam ticību stiprināt...
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.09.22 21:03:18
Balss

Nu, par tiem jaunajiem mācītājiem - Rīgā visvairāk jauniešu bija mežaparka draudzē, kuras mācītājs nebūt nebija tik jauns...

Mācītājam laikam gan svarīgāks par vecumu ir harizma. Tas nu tā.
Sandis
# Labojis Sandis: 2009.09.22 22:34:03
Bibliskās koncepcijas ietvaros,pestīšana notiek caur ciešanām.Tikai iekšējas ciešanas noved pie grēkatziņas,līdzīgi kā pirmā saskarsme ar uguni noved pie apziņas par uguns bīstamību.
Kristietībā ķermenis,ir kaut kas otršķirīgs.Tāpēc arī kultūras apziņā attieksme pret ķermeni,ir otršķirīga.Bet ķermenis ir ne tikai skelets,ne tikai audi vai āda,bet arī orgāni,ķīmija un psihiskie fenomeni.Viss atrodas savstarpējā saskarsmē.Ja cilvēks ar neveselīgu pārtiku beidz sirdi,ja cilvēks,ar kaitīgiem dzērieniem beidz nieres,ar kaitīgiem produktiem beidz plaušas,viņa attieksme pret savu ķermeni,ir pastarpināta un attālināta.Kristietība,ja uzskatam,ka kristietība veido sabiedrības morāli,kristīgā civilizācijā neietver mācību,pastiprinātu un padziļinātu mācību par likumsakarībām,kas sekos garīgā un psihologiskā nozīmē ar cilvēku,kad viņa attieksme pret ķermeni kļūs pastarpināta un attālināta.Citiem vārdiem sakot,vienaldzīga.Kristietība tiek izcelts gars,bet ķermenis ir grēcīgs.Šajā ziņā esēņu miera evangēlijs sevī ietver visus mācības aspektus par ķermeni un attieksmi pret ķermeni kā pret svētu,tik pat lielā mērā,cik par svētu tiek uzskatīts gars.Ja ķermenis bojājas destruktīvai ietekmei ir pakļauts arī gars.Tā izsakās Kristus esēņu miera evangēlijā.
Nav jāmeklē piemēri kādā no pirmskristietības sektu mācību saturā.Daudzu psihologisku problēmu pamatā ir fiziologiski sarežgījumi.Tāpēc psihologijā problēma tiek skatīta kompleksi,ņemot vērā visus iespējamos faktorus.
Citiem vārdiem sakot,nav tādas morāles mācības,kas sabiedrības vairākumu motivē nedarīt sev pāri.Kristietis kristīgajā civilizācijā ir mazākumā,jo daudzi apkārtējie apstākļi ir vērsti pret to,lai cilvēks apzināti vai neapzināti,brīvprātīgi vai iedvestā veidā sev dara pāri.Ja šim destruktīvajam spēkam nav asimetrisks pretspēks,apzinīgie atrodas mazākumā un spiesti pakļauties neapzinīgo vairākumam.
Tas,ka 14 gadīgs bērns ir sācis dzert,ir tikai tāpēc,ka šis bērns sev visapkārt redz to sociālās uzvedības paraugu,kuram neapzināti tiecas līdzināties,kas paskaidro to,ka neapzinīgo vairākuma spiediens sociālajā vidē uztur tos apstākļus,kas destruktīvi iespaido ne vien viņus pašus,bet arī topošās paaudzes,kas mašināli tiecas uzvesties nevis antisociāli,bet gan atbilstoši sociālās uzvedības normām.
Tāpēc nevajag brīnīties par to,ko vairākums ir atzinis un pieņēmis par sociālās uzvedības normu.
Ar ko socimums barojas,ar to ķermenis slimo.
Balss
# Iesūtīts: 2009.09.22 22:37:35
Jānis Kalniņš
Jau rakstot zināju, ka nāks šāds komentārs. Izņēmums apstiprina likumu. Jo Mežaparka mācītājs savā būtībā bija jauns (dzīvs), nevis garlaicīgs, atkārtojošamies, moralizējošs onka. Kā tad tu citādi aprakstīsi harizmu? Kā dzīvību, kā personības starojumu - tā man šķiet.

a_masiks
Tu man, kā parasts, pieraksti savus aizspriedumus un izdomājumus par to, ko es it kā būtu teikusi vai domājusi, un tad saplosi šos paša izdomātos mākonīšus.
kristiešu izpildīšanās veidi attiecībā pret bērniem - nedod garantiju ka nebūs... problēmu
To es nekad neesmu teikusi, ka kristīga audzināšana dod garantijas. Es teicu - izlasi vēlreiz! Ka tas palīdz vieglāk pārvarēt vētras un palikt dzīvam. Tāpat kā par padomiem pohiņās... un kā izvairīties no pohiņām... Rezultāti būs. Tad, kad meita pati būs sapratusi un atzinusi, ka vecākiem tomēwr bija taisnība par ļoti daudzām lietām...

Ja otrā rītā nevis zāģēsi meitai smadzenes,
Kurā vietā es iesaku zāģēt?! Vai tiešām tu esi tik aptumšots, ka nesaproti rakstīto domu jeb gribi par katru cenu, arī sagrozot gan teikto, gan neteikto, pierādīt, ka ateistu pieeja noteikti ir labāka un veiksmīgāka nekā kristīgā?

Starp citu, mums ne ar vienu no bērniem tīņu gados nekādu nopietnu problēmu, nedz konfliktu nav bijis. Paldies, Dievam, viņi ir veiksmīgi izslimojuši savus tīņa gadu gailiskumus, jo mēs tos uztvērām ar smaidu, humoru un mieru.
freak [81.198.33.217]
# Iesūtīts: 2009.09.22 22:38:14
Sandis welcome back!
Gnostiķis
# Iesūtīts: 2009.09.22 22:55:31
ļaut iztuseeties!
Savādāk, man šķiet, nevarēs neko darīt.
Un tad, ar laiku, nāks prāts, saprāts,zemapziņa un virsapziņa.
es ceru
masiks [159.148.73.94]
# Iesūtīts: 2009.09.22 23:01:43
Balss
Ok, uzskatīsim, ka mēs viens otru pārpratām.
Sandis
# Iesūtīts: 2009.09.22 23:03:06
Interesanta tēma,katrā ziņā,kas ir aplūkojama no dažādiem rakursiem.
Uz jautājumu:"Ko man darīt,mans 14 gadus jaunais bērns ir sācis dzert"var ieteikt,iesūdzi valsti tiesā,par to,ka valst uztur tos sociālos apstākļus,kuru iespaidā,tavs bērns ir sācis dzert.
"No Martiny-No Party"ir netīrs mārketinga paņēmiens,kas sabiedrības vairākumu nosliec uz neapzinātu izvēli.Sabiedrībā atzīti ideāli,ir instruments sociālās uzvedības modelēšanai.Kāpēc valsts vadītāji,kas turpretim,apmeklē baznīcu,pieļauj ka mentāli elki propogandē destruktīvu sociālo uzvedību masu saziņas līdzekļos,ir un paliek uz viņu sirdsapziņas.Un Zatlera frāze par to,ka mēs esam morāli degradējušies,domājot arī sevi,nemaz nav tālu no patiesības,ja vien racionāli piedomājam pie tām sociālās uzvedības normām,ko ar vēsu prātu esam atzinuši un pieņēmuši,vai arī,kas labākaja gadījumā mūsos neizraisa sašutumu.
Bērns visapkārt sev redz tos sociālās uzvedības paraugus,kurus bērns mašināli pieņem sociāli iekļaujoties apkārtējo sabiedrībā.Tas ir līdzīgi kā ar šimpanzes mazuļiem,kas stundām ilgi vēro procesu,kuram aizrautīgi ir nodevušiem viņu vecāki un bara locekļi.Vēro,pieņem un atdarina.
14 gadīgam bērnam,kas dzer,nav problēmas,jo viņš ar savu uzvedību tiecas iekļauties pieaugušo sabiedrībā.Attiecīgi,problēmas sakne ir nevis bērna sociālajā uzvedībā,bet pieaugušo sabiedrības sociālajā uzvedībā.Kāpēc par to būtu jāiekausta bērns,to es nesaprotu.
betīna
# Iesūtīts: 2009.09.23 10:54:40
Gnostiķis
man patīk tava piebilde "es ceru", jo saprotam, ka ne visiem apziņa un atziņa atnāk.

a_masiks
Ar cilvēkiem kam ir bijušas alkohola problēmas vairāk vai mazāk, esmu saskārusies gan savā ģimenē, gan savā pirmajā laulībā , tāpēc tik veselīga attieksme un ieteikumi kā likvidēt "pohiņas" laikam izpaliks..


Ingars
# Iesūtīts: 2009.09.23 12:47:41
betīna
Aizmirsti par forumu, dodies pa taisno pie kāda mācītāja. Te tu tikai apmaldīsies dažādo viedokļu jūrā
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 86 , pavisam kopa bijuši: 33652