atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem pusaudži
betīna
Iesūtīts: 2009.09.19 22:10:36
pusaudži un alkohols, saprotu ka tas ir katram individuāli, bet tomēr kā pēc Dieva vārdiem mums vajadzētu reaģēt ka mājā pārnāk dzērusi 14 gadīga jauniete, ko darīt -varbūt neko palikt mierā , jo moralizēšana neko nedod, varbūt doties pie speciālista, vai mācītaja ar savu bēdu, kā palīdzēt savam bērnam šajõs tīklos nesapīties
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Papucs
# Labojis Papucs: 2009.09.21 23:54:42
hmm.. [87.110.5.73]
Paraugies uz to savādāk - nekaunos, bet lepojos! (kā jau teicu, rezultāta, nevis fakta dēļ).

P.S. Ļoti labi zinu, ko nozīmē gulēt sūdos, bet es to nenožēloju
P.P.S. Protams, ļoti no svara, kurš tieši cilvēks, pat ne tik daudz kā, to pasniedz. Dažkārt jau škrobi uzdzen, ja senči publiski slavē.
чудо дома!
# Labojis чудо дома!: 2009.09.21 23:56:46
masiks [212.93.96.2]
pamēģināt - tas ir ņemt un iedzert. Nevis bezjēgā runāt par lietām kuras tev nav aizsniedzamas.
man visi radi vai nedzer vai žūpo. varētu iedzert Alkoholu cēla mērķa - nevaru iedomāties kāda, vārdā.
bet tā vienkārši - neinteresē
Balss
# Iesūtīts: 2009.09.22 00:01:53
betīna
Starpība man šķiet, vai atnāk mājās dzērusi vai piedzērusies.
Diez vai ar aizliegumu vai moralizēšanu kas izdosies. Ja tā ir tikai aizliegtā augļa nobaudīšana, tad liekas, ka drīzāk būtu labi kādā mierīgā brīdi draudzīgi pārrunāt, kādi ir viņas novērojumi par citiem, kuri iedzer... un kur tas VAR kādreiz novest, jo jaunieša nenobriedušais organisms ir vieglāk bojājams un drīzāk var iekrist atkarībā.

No pieredzes teiktu, ka imunizācija ģimenē (daudzi nepiekritīs, bet tāda ir manis pašas jaunības un arī kā mātes pieredze) ir labākā metode. Ja tu pati vispār kādu vieglo alkoholu lieto, tad ieteiktu ļaut nedaudz pagaršot pie pusdienām no vīna vai alus glāzes mājās ir labāk, nekā piedzīvot, kad jaunieši nekontrolētā situācijā salietojas pār mēru.
Mani bērni to ir iemācījušies. Bet aizlūgšanā par meitu gan tev vajag palikt ik dienas, jo šis ir visgrūtākais un bīstamākais laiks viņas dzīvē visādās nozīmēs.
freak [81.198.33.217]
# Iesūtīts: 2009.09.22 00:02:26
чудо дома! varētu iedzert Alkoholu cēla mērķa - nevaru iedomāties kāda, vārdā. to gan nav grūši iedomāties
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.09.22 00:05:07
Patiesībā man žēl alkoholiķus - viņi nekand nevarēs izbaudīt Kaukāza diženumu iekš 20 gadus veca armēņu konjaka vai sajust sauli un tarantellu itāļu sarkanvīnā. Vēl nožēlojamāki ir tīņi, kuri neprot "tusēties" bez alkohola, neprot nevienu dziesmu nodziedāt vai polku izlekt! Viņi patiesībā arī nespēj atklāt laba alus lomu pie vakara pļāpas vai pirts, sarkanvīna garšu pie labām pusdienām. Alkohola lietošanas māksla ir viena no kultūras pazīmēm.

Jā, var jau nostāties baptistiskās pozīcijās un teikt, ka alkohols vispār nav vajadzīgs, bet kādēļ gan Jēzus Kānas kāzās pārvērta ūdeni vīnā? Ne jau tas cilvēku sagāna, kas viņā ieiet, bet tas, kas no viņa iziet!
чудо дома!
# Iesūtīts: 2009.09.22 00:21:57
nez vai tagad tīņi lieto veco labo alkoholu , gan jau ko mūsdienīgāku sagādā... nejautājiet ko un kur , par šīm lietām nezinu
incognito
# Iesūtīts: 2009.09.22 06:54:30
Man liekas, bērniem kaut kad jāsāk sava dzīve. Tas nozīmē, ka viņiem pašiem jāpieņem lēmumi un pašiem arī jāuzņemas atbildība par šo lēmumu sekām.
Nu, piedzersies, pavemstīsies un sapratīs, ka īsti labi tomēr nav. Lai nu kā, 14 gadi vairs nav tas vecums, kad vecāki vēl varētu audzināt. Tas jau ir pļaujas laiks, kad parādīsies viss tas, kas ieaudzināts bērnībā.
skolniekss
# Iesūtīts: 2009.09.22 07:06:55
incognito kad parādīsies viss tas, kas ieaudzināts bērnībā.
Tā nu gluži viennozīmīgi nevarētu teikt. Tā ir vainīgo meklēšana sevi atstājot nevainīgu. Jā, nu tie, kam bijusi "pareizā audzināšana " ir vairāk pasargāti, bet tas ir tikai laika jautājums. Ir labi ja ir kāds prātīgs , kas spēj iedot virzienu lēmumos , kas jāpieņem līdz kādiem 18 gadiem un viņš ir autoritāte.
Katram vecumam jau ir savas autoritātes.
incognito
# Iesūtīts: 2009.09.22 07:10:30
skolniekss
Var jau būt. Es vienkārī atcerējos pats sevi pusaudža gados. Vecāku izteikumi man nenozīmēja pilnīgi neko.
bitukas
# Labojis bitukas: 2009.09.22 11:32:31
Hmm.... Atceros, ka jaunībā pa LMA Studentu Klubu vien dzīvoju. Tagad domāju, ka pareizs un vietā pateikts vārds + paša kārtējā aplauzšanās būtu palīdzējusi. Bet nevien neko..... Jādomā, ko mēs varam piedāvāt vietā. Pasākumus pēc kuriem saka - mēs tik pieklājīgus jauniešus neesam redzējuši? Jāļauj jaunajiem mēģināt iekarot pasauli un tā, lai viņi īpaši nejūt, ka mēs viņus kotrolējam, lai jūt, ka par viņiem gādājam. Mana recepte: 1. nometnes ar jauniešus reāli ieinteresējošām nodarbībām, nevis 100gadīgām spēlēm utt... 2. dažādi tematiskie vakari baznīcas telpās, lai baznīca neizraisītu svētulības sajūtu, bet māju.... 3. māceklības attiecības, lai katram jaunietim draudzē DABĪGI izveidotos uzticības pilnas attiecības ar kādu pieaugušo. Kādu kam jaunietis var paprasīt padomu. Nekad neesmu vecākiem atstāstījis to, ko jaunietis man uzticējis... 4. šad tad nokontrolēt vietējās ballītes, vairāk pa biksēm iedodot nevis jaunietim, bet tam, kas pārdeva viņam alkoholu, apsargam(tas darbojas mazpilsētās un lauku ballēs)... 5. galvenais - mīli jaunieti un pieņem to, ka reāli viņs vēl ļaunu un labu neatšķir savas revolucinārās domāšanas dēļ.
betīna
# Iesūtīts: 2009.09.22 11:55:52
Balss
nu teiksim zelta alus pudele uz 14. gad. skuķi ir domāju pietiekoši, lai teiktu dzērusi , jo koordinātes bij traucētas, un pati uzvedība smiekli nedabīgi un tt. jā saprotu kad pirmā reize , bet tā jau ir kāda 4reize, it kā jau pamēģināja , izskatās ka iepatikās.

saprotu kad jaunība un tt, bet viss jau paliek sekās kādam izdodas laimigi to visu atcereties , bet kādam tās sekas ir pārāk sāpīgas, un ja es esmu dota viņai blakus tad iestajos šajā cīņā ar visiem man dotajiem ieročiem.
чудо дома!
# Iesūtīts: 2009.09.22 11:57:12
bitukas
vai tie jaunieši, kad izkrīt no atbilstošā vecuma, kļūst par `parastiem baznīcēniem`?
vai arī tas modelis, ko tu apraksti ir teorētisks vai kkur citur tālu no tevis ieviests.
Balss
# Iesūtīts: 2009.09.22 12:03:09
betīna
Ja bija traucēta koordinācija, tad diez vai bija tikai viena alus pudele... Bet tas nav tik būtiski.
Ir svarīgi, lai meita sajustu, ka tu nevis disciplīnas dēļ vai ka "tā ir pareizi", centies viņu atturēt no dzeršanas, bet gan tādēļ, ka tev rūp viņa pati, viņas dzīve. viņas veselība - kā miesīgā, tā morālā.
Ir svarīgi, lai viņa nesajustu tavas dusmas un sašutumu, bet gan tavas rūpes un labvēlību.

Varbūt kādreiz tas pat nāk par labu, ja no dzeršanas paliek slikti. Negibu uz to mudināt, īpaši jau 14 gados, bet tā principā ir viena pretpote, kas ir darbojusies diezgan daudziem, mācot vai nu nelietot vispār vai lietot ļoti civilizēti un piesardzīgi.
bitukas
# Iesūtīts: 2009.09.22 12:24:26
čudo doma!
1. protams, ka ar gadiem cilvēks mainās un nomierinās
2. es teorētiskus padomus nedodu, tas viss tiek pielietots praksē. Es pats esmu tagad citā draudzē, bet varu ieteikt aiziet uz Madonas baptistu draudzi un pamācīties, kā panākt, lai gandrīz 50% draudzes būtu jaunieši
Balss
# Iesūtīts: 2009.09.22 12:35:12
bitukas
pamācīties, kā panākt, lai gandrīz 50% draudzes būtu jaunieši
Recepte diezgan vienkārša:

1) pašam mācītājam vai jauniešu vadītājam jābūt relatīvi jaunam;
2) jāprot ar jauniešiem runāt un sadarboties viņiem pieņemamā un saprotamā veidā;
3) visam jānotiek mīlestībā.
Svētais
# Iesūtīts: 2009.09.22 12:54:08
betīna svarīgi , ka tu vari par saviem bērniem ticēt un lūgt, un nepadoties nomāktībai par viņu neveiksmēm, jo

Dievs apsola, ka tu daļēji vari ietekmēt viņus ar savu lūgšanu un ticību Dieva apsolījumiem:

1)1. Kor. 7:14 Jo neticīgais vīrs ir svētīts caur sievu, un neticīgā sieva ir svētīta caur vīru; jo citādi jūsu bērni būtu nešķīsti, bet tagad tie ir svēti.

2)2. Moz. 20:6 un dara žēlastību līdz tūkstošajam augumam tiem, kas Mani mīl un tur Manus baušļus.

3)Ps. 127:3 Lūk, bērni ir Tā Kunga dāvana, un bērnu svētība mums ir Viņa atlīdzība.

Tādu ir ļoti daudz, ko tavs Dievs tev apsola
Alucard
# Labojis Alucard: 2009.09.22 14:05:33
Zinot pusaudžu dzīvi, ir divas alternatīvas:
  • Meita paliek esošajā sabiedrībā kura vienkārši pieprasa lai viņa piedalītos alkohola lietošanā. Tad nu seko sīva cīņa, lai viņa to lietotu mēra robežās.
  • Meita atrod citu sabiedrību, kurā alkoholu nelieto - baptistu Metro vai varbūt vēl ir kādas iespējas.
Balss
# Iesūtīts: 2009.09.22 14:46:18
Mūsu bērni, kad bija pirmsskolas vecumā, ja nu kādreiz gadījās, ka mums ar vīru sarunā parādījās nedaudz paaugstināts vai neapmierināts tonis, tad viņi tūlīt metās starpā ar kaut kādiem netiešiem paņēmieniem, kā, piem., uzstājīgi pieprasīja padzerties vai ko taml., lai šo nedaudz uzlādēto situāciju izjauktu.
Bērni labi izjūt vecāku savstarpējās attiecības!
Balss
# Iesūtīts: 2009.09.22 15:01:42
betīna
Vienā lietā Svētajam gan 100% taisnība - aizlūgt par meitu vajag.
Vai viņa pati bērnībā ir jeb nav saņēmusi kristīgu audzināšanu, dzīves liecību, to zini tu pati. Ja viņai ir sirdī ielikta ticība, tas ir viens drošs enkurs, kas var noturēt arī vistrakākajās vētrās.
Balss
# Iesūtīts: 2009.09.22 15:42:49
a_masiks
Vai tad bailes no soda ir ticība? (Uzticēšanās, paļaušanās, drošība, prieks?)
Runāju no savas un citu pieredzes. Dievs jaunietim runā sirdī, skubina, atgādina, pārliecina. Bet vecāku aizlūgšanas viņu nes...
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 117 , pavisam kopa bijuši: 35989