atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Aicinājums uz piketu pret dzīvnieku upurēšanas legalizēšanu
Pēteris
Iesūtīts: 2009.09.15 18:35:16
Iesaku izlasīt šo TVNET rakstu.
http://www.tvnet.lv/zalazeme/animals/article.php?id=84455

Tiek plānots pieņemt likumu, kas paredz lauksaimniecības dzīvnieku nogalināšanu saskaņā ar reliģisko kopienu tradicionālajām gaļas ieguves metodēm - ātra rīkles pārgriešana ar ļoti asu nazi dzīvam, pie pilnas apziņas esošam dzīvniekam, pārgriežot kakla priekšējo daļu (miega artērijas) un pēc tam ļaujot dzīvniekam noasiņot. Faktiski ar šiem grozījumiem tiek atļauta dzīvnieku upurēšana – barbarisks un cietsirdīgs nogalināšanas veids.

2009.gada 17.septembrī no plkst.8.30 līdz 10.30 (likumprojekta izskatīšanas galīgajā lasījumā laikā) notiks pikets pie Saeimas nama Jēkaba ielā 11.

Manuprāt šī ir viena no tām retajām reizēm, kad protests tiešām var dot labus rezultātus, jo ir pilnīgi skaidrs pret ko protestē! Protesta mērķis ir saglabāt esošo likumdošanu, kas aizliedz šādu sadismu. Tādēļ rīkosimies!
<< 1 ... 9 . 10 . 11 .
AutorsZiņas teksts
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.09.18 17:53:30
Ctulhu

visnotaļ dzīvam/izmisīgi spārdošamies, vai tomēr bezsamaņā/nejūtošam - tā ir starpība.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.09.18 18:03:08
Ctulhu

Nea! Iepriekšējas apdullināšanas vairs nava, nu esot - apdullināšana pēc ? (kuras jēgu īsti nesapratu).

expertus jau kāreiz tie fiks-slakteri nepaaicināja, bet nu gan jau... tik prasti visiem mutes neaizbāzīs.
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.09.18 18:42:14
Problēma ir apstāklī, vai dzīvnieks pēc rīkles pārgriešanas uzreiz zaudē samaņu. Jūdi/musulmaņi saka, ka zaudējot. Citi, dzīvnieku tiesību aizstāvjus ieskaitot, to apšauba. Cik katra viedoklis ir pamatots, nav zināms. Laikam jau daudz ko nosaka miesnieka meistarība un kvalifikācija. Atbilstoši jūdu likumiem pirms katras lopa kaušanas ir jāpārbauda un jāsagatavo nazis. Ja lops būs nokauts ar nazi uz kura asmens būs kaut viena skrambiņa, atskabarga vai zobiņš, tad tāda gaļa būs laba tikai ne-jūdam, t.i. tā neskaitīsies košerēta pat tad, ja visas asinis būs notecējušas.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.09.18 19:16:14
Duksis, ar to Košeru ir vēl prikols...

Imo Košers pieprasa lai kāvējs utt utjp arī ir jūds... tur tā visai ķēdītei jābūt "tīrai"... tākā nezinu nezinu, vai tas vispār ies cauri ortodoxiem jūdiem!
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.09.18 19:33:55
Mulders

Ja nemaldos, tieši otrādi,- kāvējs (parasti?) nav jūds. Jūds pat gailīti zupai nenokaus. Jūds ir dievbijīgs, bet Dievs ir teicis - tev nebūs nokaut. Nopūtīsies, pasitīs gailīti padusē un nesīs to pie kāvēja. ... . Bet rabīna uzraudzība pār lopkautuvē notiekošo un viņa atzinums, ka notiekošais ir par labu esam uzskatāms, šķiet, būs principiāli nepieciešams.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.09.18 19:38:48
-Jona-
Mēs skolas gados ar dvieļiem - aplikām apkārt kaklam dvieli, izdarījām kādas divdesmut reizes dziļas ieelpas izelpas un dvieli sar;avām krustā stipri kopā un gaidījām ....kamēr iemigām...Kaifs bija varens. Foršas trīsa pa augumu un tu esi aizmidzis . Protams , ne jau ilgi, jo , kad tu aizmiedz, tad rokas dvieli palaiž vaļā un pēc dažām sekundēm tu atmosties,
Ko es ar to gribēju teikt? - vispirms lopiņam pārgriež miega artēriju, kuru mēs ar dvieļiem saspiedām. Cik saprotu, dzīvā radība pēc miega artērijas pārgriešanas uzreiz aizmieg un vairs neko nejūt. Vai viņam griež, sit ....
`



*Duksis
# Iesūtīts: 2009.09.18 19:48:33
Aivars Lapšāns

> vispirms lopiņam pārgriež miega artēriju...

Tā gluži nav. Manā uztverē miega artērija atrodas pie kaula kakla kreisajā pusē. ... Lops tiek kauts ar īpašu griezienu, kad tiek vienlaicīgi tiek pārgrieztas gan artērijas, gan traheja, gan balsene (ja lopam tāda vispār ir...), gan vēl kaut kas. Citādi, kā par rīkles pārgriešanu, to nosaukt nevar. Šis grieziens nedrīkstot būt ne par augstu, ne par zemu. Savādāk atkal nekā... gaļiņa tu-tū! naf košera... .
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.09.18 20:51:41
*Duksis

Es vienkārši kaut kur biju dzirdējis par to miega artēriju pārgriešanu. Protams , ka parasti ķeras pie rīkles, iespējams musulmaņiem ir obligāti vispirms miega artērija. nu nevar teļu , vai aitu savādāk nokaut. Latvijā tā darīja un darīs.
Par ko tad iet runa. Kaut kādas organizācijas sasparojušās pret lopu nepareizu galēšanu. Bet visā Latvijā tā tautā ir galējuši un galēs. Ko viņi muļķojās. Bet par draudu faktoriem gan šīs organizācijas klusē. Un tie ir citi.
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.09.18 21:09:36
Baidos, ka gaļu ražojot "pēc plūsmas metodes" pat, ja turpmkāk tiks praktizēts lopu kaušanas veids, ko agrāk gaļas kombinātos nepraktizēja, par pieņemamu ortodoksāloiem jūdiem/musulmaņiem tiks atzīts tikai neliels daudzums no sagatavotās gaļas un nekāds lielais bizness, uz kuru pašmāju ar hronisko tuvredzību sirgstošie latvieši vai ārvalstu investori ir sacerējušies, tik un tā nesanāks. Kā sacīt,- liela brēka (pat likumdošanas līmenī), maza vilna. Čakaris būs liels, profita nebūs nekāda. Nevienam nebūs liegts par to pārliecināties pašam.
*Duksis
# Iesūtīts: 2009.09.18 21:30:02
masiks [212.93.96.2]

Kā esot teicis viens no mūsu dižvadoņiem: cūkās ir mūsu nākotne! Bet par tām no jūdu vai musulmaņu puses ir visai maza interese. Bet, vai viņu dēļ mums ir vērts upurēt savu nākotni?
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.09.19 10:03:22
Aivars Lapšāns

Es nemaz ar nekaroju pret individuālajām kūtiņām, katrs otrais vīrietis ,kas īstos laukos audzis, jau prot visus attiecīgos darbus, lopu kau šanu ieskaitot. Mans tēvs to prot, mans vīrs prot un ir to darījuši, nu, brālis neprot.
Salīdzinot ar kautuvju konveijeru, nemitīgā asiņu dvakā, privātajam veprim tā ir pamatīga žēlsirdība, ja vien kāvējs nav muļļa.

bet kas man riebj, tā ir vivisekcija jebkādās izpausmeēs. Jau studiju laikā izvairījos no vardes sķēršanas, vēl šodien nesaprotu, priekš kam to vajadzēja, man pietiek izlasīt grāmatā lai ticētu ka viņa tur patiešām raustīsies, vēe....

Vistrakākais ir šis - tā brutālā apiešanās ar lopiņiem, tās ārprātīgās nāves bailes (sk. vakardienas video ko ieliku), to var salīdzinat kā kad mēs paši būtu ieslēgti maniaka uzgaidāmajā telpā, ar arvien pieaugošām visdrausmākajām nojautām...
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.09.19 10:11:36
Starp citu, vai kāds ir kaut reizi redzējis kā vetu dr. pavisma elementāri fiksē cūku, lai noņemtu asinis analīzēm?
- paņem striķīti, uztaisa galā slīdošu cilpu un ieliek cūkai mutē ar aprēķinu, lai cilpa aizķertos aiz augšžokļa ilkņiem, stingri pievelk ap augšžokli un brīvo galu aptin ap tuvāko aizgalda šķēŗskoku - viss.
to var izdarīt pat brēns, viss izdodas minūtes laikā vai ātrāk. Un cūka stāv atspērusies, nostiepusies cik jaudas, un nav novērots ka kāptos uz priekšu vai sāņis, t āda nu viņai ēzeļa loģika tobrīd. Pieiet trausls vetu skuķīts baltā hala`tiņā un pavisam viegli, bez neviena cita palīdzības noņem cūķim analīzīti no acs kaktiņa asinsvadiem....

kamēr citreiz divi veči nomūrējušies līdz ausīm dzenā aizkaitinātu vepri pa visu aizgaldu , pie reizes apdraudot ar tuteni viens otru arī (un ir dzirdētas visādas beigas, t. sk. bēdīgas ar..).
a_masiks
# Iesūtīts: 2009.09.19 10:27:53
-Jona- Labojis -Jona-: 2009.09.19 10:11:36
Tad varbūt painteresējies - KĀPĒC kaujot tā nedara? Ir tur viens iemesls....
a_masiks
# Iesūtīts: 2009.09.19 10:32:26
-Jona-
bet kas man riebj, tā ir vivisekcija jebkādās izpausmeēs. Jau studiju laikā izvairījos no vardes sķēršanas, vēl šodien nesaprotu, priekš kam to vajadzēja, man pietiek izlasīt grāmatā lai ticētu ka viņa tur patiešām raustīsies, vēe....

Tad ko tu lien kautuvēs un tēmas, kuras tev riebj? Kautuvē lopus nogalina lai pēc tam viņus apēstu. Nevis lai ar viņiem dancinātos. Nogalināšana tikai atsevišķos gadījumos ir žēlsirdības izpausme, un pat tad tādos gadījumos tu, piemēram, esi diezgan agresīvi protestējusi.
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.09.20 15:54:31
-Jona-a_masiks
Kāpēc kautuvēs ieviesa strāvu? - Tāpēc lai konveijers neaizķertos. Ne jau aiz humānisma. ...
Reiz ar sieviņu braucām no koncerta. Šoreiz teicu pabrauksim lēnām (tas mums sanāk tā , uz 80, jo gadās likties cauri Latvijai arī uz 180 . Bet šis ātrums ir bīstams zvēriem. Vai nu uz 120 , vai 60 , citādi stirna būs priekšā un sabremzēt nav iespējams.
Nu ta. Braucām no Rūjiens, garā pacilāti , lēnām un stirniņa izskrien uz ceļa ...nav variantu....
Trieciens bija tāds, ka stirnai salauza kājas....Viņa bija dzīva , galva augšā. Sēdēja ceļa malā ....
Es sievai saku : iebrauksim lauku mājā , kādā, nebūs labi , ka viņa mocīsies. Turpat iegriezām nākamajā lauku mājā. Pateicu kas par lietu. Saimnieki saprotoši. Tad pajautāja : jūs pagaidīsiet? Es nesapratu - ko? Šis, nu , kā, vai tad jums gaļu nevajadzēs? ....Es nē, ejam , parādīšu stirniņu....Vīrs protams izdarīja visu cilvēcīgi - nesita ar strāvu un nesita ar cirvi....Es uzskatu , ka tas ir ciniski...Viņš protams pārgrieza rīkli.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.09.20 16:07:01
Tad bija gadījums. Uzbraucām ....Alnim ....tas bija tāds trieciens..! , ka BMV kreisās loga luses augšējais stūris ieliecās. Bija tumsa. Valmieras - Rīgas štrāse....mēs pabraucām malā...alnis uz ceļa ...dzīvs....viena mašīna , neredzot tumsā, prārbrauca pat alnim pāri mutei...tas bija briesmīgi. Es , atri piezvanīju vietējam medniekam...pēc piecām minūtēm bija klāt . Džeks izrāva bisi...mašīnas iet...garām . tumsa...starmeši ....šāviens precīzs un....alnis beidza momentāli savu misiju uz šis zemes...
Vai viņš ko juta, kopša uzbraucām? Domāju , ka mazliet, jo tas ir stress, kad juteklība ir citāda, vājāka , jo saņemtais trieciens izveido stresu , kas ....maz sāp , viss notiek kā tam jānotiek....
Pagāja nedēļa, mednieks piezvanīja , ka kaut ko jāiedod man. Domāju , ka uz ceļa kas bija palicis. Nē, viņš atnesa lielu maisu ar aļņa gaļu , ko ēdām veselu gadu...Izrādās, medniekiem ir svēta lieta dalīties.
Cik mēs, kuri pazīstam Dievu ...dalāmies ar to , kas mums ir ? Savā draudzē, vai tikai noformulējam tuvākā grēku, ka viņam tik slikti iet? Der padomāt , kā Jēzus teica izredzētajai tautai , ka pagāni daudzās lietās ir humānāki, nekā tie , kuri it kā Dievu zin...
Es par to humānismu....kas mūsu tautā jau ir. Arī pie lopu kaušanas. Iet jau visādi , bet....
telegraf [80.250.69.63]
# Iesūtīts: 2009.09.21 21:07:53
atvainojos par krievu valodu
Нарушив принятую практику, Министерство среды без какой-либо аргументации, в срочном порядке подало на рассмотрение Сейма поправки к Закону об обслуживании отходов. Об этом в распространенном послании сообщает партия «ЗаПЧЕЛ».

В прошлый четверг Сейм в срочном порядке принял поправки к Закону об обслуживании отходов. Согласно поправкам, в Латвию можно ввозить мусор из других европейских стран для сжигания.

Сначала планировалось принять поправки, связанные с утилизацией электрических и электронных установок, однако в
telegraf [80.250.69.63]
# Iesūtīts: 2009.09.21 21:10:44


...однако во втором чтении министр среды Раймонд Вейонис (Союз «зеленых» и крестьян) подал к законопроекту такие поправки, которые предусматривают разрешение на ввоз мусора из-за рубежа для сжигания на территории Латвии. Однако сжигание классифицировано там как «переработка» или «регенерация».

Отметим, что в этот день ажиотаж, связанный с поправками к Закону о защите животных, согласно которым животных можно убивать согласно религиозным традициям, затмил поправки к Закону об обсл
Balss
# Iesūtīts: 2009.09.22 01:43:01
Ja tas ir fakts, ko te ir iepeistojis telegraf [80.250.69.63], tad visa šī ažiotāža ap lopiņu kaušanu ir bijis visīstākais dūmu aizsegs cūcīga likuma klusiņai izbīdīšanai cauri bez tautas protestiem...........................................
<< 1 ... 9 . 10 . 11 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 33 , pavisam kopa bijuši: 4905