atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem dziesmugrāmata - nošugrāmata midi veidā
lohs74
Iesūtīts: 2009.08.23 21:35:17
Sveiki!

Būtu dikti forši dabūt dziesmugrāmatu midi failos. Visticamāk varētu to saveidot ar failu apmaiņu...
Var būt jau kāds par to domājis?!?

Jānis
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
sica aizdomājas.... [78.84.106.208]
# Iesūtīts: 2009.08.27 15:16:00
чудо дома!
vo Strūga riktīg lab man patikās..... a visa stās slavē`;sanas dziesmas.... ekkkk ņe ribo ņe mjaso jo ja paskatās dziesmugrāmatā tur ir super dziesmas... ak ja mani laidīs oktobrī būs jāaizbrauc braucienā ar tanti Beāti....
чудо дома!
# Iesūtīts: 2009.08.27 15:19:05
modernās dziesmas man reiz patika, bet tad apnika ....
zinu, ka mani var izlamāt, kā Dieva dziesmas var apnikt - fui ! kauns! kas par kristieti! , bet apnika..
CorsicA [81.198.33.38]
# Iesūtīts: 2009.08.27 15:21:00
чудо дома! modernās dziesmas man reiz patika, bet tad apnika .... skaties, ka vēl neseko zobenbrāļa pēdās
sica aizdomājas.... [78.84.106.208]
# Iesūtīts: 2009.08.27 15:23:41
CorsicA [81.198.33.38]
tad jau dŗizāk es sekošu..... lai gan ne. Par laimi ne visur un vienmēr vecās dziesmas izmet un nomaina ar jaunajām.
чудо дома!
nu man tās uzdzen miegu.... vienveidīgas tādas....
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.08.27 15:27:13
Raimonds

Garīgā mūzika jau dabiski ir vairāk tāda minorīga , es ne par to, mana vismīļākā mūzika kā nekā... Tak tai tomēr jābūt - izteiksmīgai, pacilājošai, vienvārdsakot - visvislabākajai un īpašai. Nu vismaz melodiskai (ja tā ir dziesma), Jēzus nu nekādi nav pelnījis garlaicīgo žanru.

bet īsumā - ne tuvu visi jaunie gabali ar kristīgu piekabinātu tekstu ir Sv. Garā radīti, nedz arī pilnīgi visi vecie - klasikas pērles, vai ne?
CorsicA [81.198.33.38]
# Iesūtīts: 2009.08.27 15:28:56
visas vecās dziesmas arī reiz bija jaunās dziesmas - ja palasa daudzu komponistu biogrāfijas, tad ne vienam vien bija depresņaks, ka publika noraidīja viņa garadarbu....
"labas" dziesmas (ko dziedās arī nākamā paaudze, izturot laika pārbaudi) attiecībā pret kopējo masu ir, manuprāt, vismaz 1:1000 ...
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.08.27 22:50:47
Ctulhu

Moderno sintezatoru skaņa ir tikpat tuva dabīgajiem instrumentiem kā bučošanās caur stiklu īstai mīlestībai. tikai nevajag sajaukt 2 lietas: elektroniskos mūzikas instrumentus, kuri paši ģenerē skaņu kā Hammonda ērģeles, visādi analogie sintezatori, kuri neko neimitē, bet rada paši savu oriģinālo skaņu pasauli - pret tiem es neko neiebilstu, tie ir interesanti savā vietā un laikā.
Cita lieta ir digitālie, kuri cenšas kaut ko atdarināt - labākais ko no tiem ir iespējams izspiest, ir CD atskaņojuma kvalitāte. Tas limitators ir laikam gan skaļrunis, kurš vēl kaut kā var noimitēt tos instrumentus, kuri darbojas uz rezonansi, bet ko lai iesāk ar tiem, kuru skaņu veido dabīgi ģenerēts stāvvilnis kā jebkurš pūšamais instruments, to skaitā arī ērģeles? Bez tam neviens digitālais sintiņš nespēj imitēt to dinamikas bagātību, kuru rada mūziķis ar rokām vai muti. Visa dinamika sintiņā ir ar pedāli vai iepriekš ieprogrammētu skaņas dzišanas līkni. Bet to pašu kokli ieskandināt var tūkstošiem veidos un niansēs, nemaz jau nerunājot par pūšamajiem instrumentiem!
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.08.27 22:54:34
-Jona-

Garīgā mūzika jau dabiski ir vairāk tāda minorīga

Kur tu tādas muļķības esi izrāvis? Lielākā daļa korāļu ir mažorā, dievkalpojuma liturģijā vienīgais gabals minorā ir "Ak tu Dieva Jērs", vecajā liturģijā vēl Kungs apžēlojies, bet tagad arī tas ir mažorā!
Lielākā daļa garīgo kantāšu ir kārtīgā mažorā! Kristiešiem jau nav par ko skumt, vienīgais par ko jāskumst ir savi grēki, bet prieks par Pestīšanu, kura dāvināta Kristū, visas šīs skumjas aizmēž kā ar vislabāko sniega pūtēju! Un otra lieta, par ko jāskumst, ir tas, ka pasaulē ir ļoti daudz ļautiņu, kuri nepieņem Kristu.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.28 07:51:14
-Jona-
Nu varbūt ir kādas dziesmas ar sarežģītu un neizteiksmīgu melodiju, ir gadījies arī dievkalpojumos un tad es pie sevis domāju - ak kāpēc gan šitā jāmocās -tur nu te taisnība, kristīgajām dziesmām tā, ko dzied visa draudze, ne tikai mākslinieki, vajadzētu būt vienkāršai melodijai
garāmejot [83.241.7.2]
# Iesūtīts: 2009.08.28 10:15:07
Dziedāsim 313.dziesmu no…
Aivars
# Labojis Aivars: 2009.08.28 10:35:25
Nu nezinu kā ir ar to jauniešu smiešanos par melodijām, jo izņemot tās divas, ko pacūkojuši Pauls vella kalpos un Atkinsons bīna piedzīvojumos, neesmu pamanījis, ka melodija kādu īpaši uzjautrinātu. Cits stāsts ir par `debestētīti` tekstos (nu ok ir arī nabaga 313, un vēl kāda puzotra), un bezsakaru dažā `slavēšanas` produktā. Dziesmas kur rindas tiek nobeigtas ar `mīlestī- BAAh" tādēļ vien lai rīmētos ar `alēēēēlūūjāāāā" pēdējā laikā tiek ceptas uz nebēdu, ignorējot jebkādu valodas izjūtu un estētiku. Komplektā ar savstarpēji aizgūtu, rūpīgi iestudētu "svētlaimīga" slavētāja horeogrāfiju, tas gan varētu kalpot kā jauna cilvēka repelents. Vismaz no saviem agrīna jaunekļa spurainajiem gadiem atceros izjūtas kādas neliturģiskas denominācijas pasākumā, kur tīri vai kariesu varēja no salkanības dabūt.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.08.28 12:42:14
Jānis Kalniņš

Es te aizrunājos par visu garīgo mūziku kopumā (ne tikai liturģisko), ka tāda minorīga. Kau tvai uz mesu un rekviēmu rēķina vien. Bet nu , precīzas tās attiecības skaitījusi protams neesmu.

interesents [87.110.132.240]
# Iesūtīts: 2009.08.28 13:23:08
esmu mūzikā profāns - a ko nozīmē minors un ko mažors?
gamma [81.198.133.117]
# Iesūtīts: 2009.08.28 13:42:36
interesents [87.110.132.240]
minors = lat. minore - mazāks. (arī moll - lat. mīksts)
mažors = lat. major - lielāks. (arī dur , durum - lat. ciets)
Malvīne Hilda ;)
# Labojis Malvīne Hilda ;): 2009.08.28 14:11:13
interesents [87.110.132.240]
Minora melodija ir sērīga, mažora - priecīga.
Ja es būtu masiks, tad skaidrotu šādi:
minors=mazāks=mīksts=bēdīgs;
mažors=lielāks=ciets=priecīgs...
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.08.28 18:29:47
Jānis Kalniņš
No dziesmu grāmatas - ....nāc , Tu latvju pestītāj...,,, super gabaliņš minorā. Viņu var spēlēt visādos ritmos, tas nozīmē , ka minoru var piešmaukt.
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2009.08.29 10:51:50
Aivars Lapšāns

Bet zini, kas ir vislabākais - Baha korāļu harmonizācijas. Tas vīrs pat ir pamanījies iekš "Mateja pasijas" korāli "Ak galva asiņaina" uzrakstīt mažorā!

Vēl atceros no senajiem laikeim kādu Jura Griņēviča lekciju, kurā viņs aizrādīja ērģelniekiem, ka sv. Vakarēdiena laikā nav jāspēlē minorā, bet gan mažorā, kur nu es viņam pilnībā piekrītu!

Jona

Nu Tev atkal nav taisnība. Rekviēmi ir tika ļoti maza daļiņa no visas garīgās mūzikas un tas pats slavenais Mocarta Rekviēms beidzas ļoti gaišos mažorīgos toņos. Man šķiet, ka tu vienkārši sajauc garīgās mūzikas kaut arī mažorīgo nopietnību ar tām pliekanajām "happy-clappy" dziesmiņām, par kurām jau Aivars burvīgi izteicās - "no tām var dabūt kariesu"! Es tā reizēm skatos, ka mūsdienu jaunajai paaudzei vispār ir tādi dīvaini priekšstati par to, kas ir prieks un atpūta. .... Vai ,sorr`y, atkal jau "kad mēs augām"... Vairs tā nedarīšu.
Papucs
# Labojis Papucs: 2009.08.29 11:03:51
Jānis Kalniņš
Kāpēc uzreiz "happy-clappy"?
Varētu taču arī kā Hārdija Lediņa "Hei, trakais bundziniek!" vai "Slīkoņi".
Otrās mūzika vispār ideāli piemērota draudzes garīgai dziesmai.

Un kapusvētkiem ideāla būtu pirmā - jau ar oriģinālo tekstu tā dziesma nepārprotami runā par tiltu uz mūžību.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.08.29 21:01:42
Jānis Kalniņš

To Rekviēmu (D min) taču pabeidza viens cits, un vinš patiesi varēja būt mažorīgāk noskaņots par mirstošu komponistu. bet rēķinājusi vienas vai otras toņkārtas pārsvaru, kā jau teicu, neesmu, tās tikai mans subjektīvās izjūtas. Varbūt vnk tā sagadījies, ka vairāk būšu dzirdējusi tieši minorīgās kompozīcijas?
bet varbut teiešām esmu neviļus garīgās mūzikas mažorīgo nopietnību dažbrīd pierakstījusi minoram...? neesmu jau mūziķe galu galā.

pliekanas dziesmiņas nu gan - FUI! es drīzāk pārstāvu otru grāvi , jo man , goda vārds, smagi uz nerviem krīt gandrīz viss izņemot klasiku un šo garīgo mūziku. Da mani nogalināt varētu, piepiežot klausīties Jauno vilni.


PS.un neesmu es nekāds pumpains tīnis, es tak arī no šī paša bariņa!
... Mums ir paveicies, ka mūsu bērnība beidzās līdz tam laikam, kad valdība jauniešiem iemainīja brīvību pret skrituļslidām, mobilajiem, zvaigžņu fabriku...
lohs74
# Iesūtīts: 2009.08.29 21:36:50
Zinattemanvēlpārdomasparmazlietcitutē.. mu:

Jauniešiem dikti patīk "bamši-bamši..." klausīties; man kā /*vecam onkelim*/, kas mēdz klausīties Bachu, tas šķiet tāds kā ne draudzi ceļošs, ne arī pozitīvs.
Tanī pat laikā es negribētu nonākt situācijā, kas līdzībā būtu sakāma ar atbilstošiem svārku garumiem vai "trinkšķināmo instrumentu lietošanu dievkalpojumos" (kaut kur dzirdēti texti, vai ne !)

Es nebūt negribu jauniešus radināt pie `bēru dziesmām`, bet arī tas /raps/ man reizēm `sit uz masu`. Tas principā normāli, ka jaunieši /tusē/; un ir jau arī, BET tik šaura ir tā robeža...
Jānis
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 46 , pavisam kopa bijuši: 35469