atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem dziesmugrāmata - nošugrāmata midi veidā
lohs74
Iesūtīts: 2009.08.23 21:35:17
Sveiki!

Būtu dikti forši dabūt dziesmugrāmatu midi failos. Visticamāk varētu to saveidot ar failu apmaiņu...
Var būt jau kāds par to domājis?!?

Jānis
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.26 23:18:32
Aivars Lapšāns
patiesībā jau ienāk arī jaunās dziesmas, ok, tās nav dievkalpojumos, bet ir jauniešu vakaros un citos pasācienos

Ko aktuālu jaunu pateikt - man šķiet, ka jebkurš no visiem korāļiem ir aktuāls arī šodien. Es neesmu pret jauna repertuāra ieviešanu, bet gan pret veco dziesmu aizmiršanu
Eshkola
# Labojis Eshkola: 2009.08.26 23:19:06
Aivars Lapšāns
Tavu domu pārlasīju vairākas reizes.
1) labāk vispirms painteresējies, vai tiešām iekš LELB neviens neko nedara lietas labā, bet pēc tam izsakies publiski, kad visus faktus būsi noskaidrojis.
2) Man nebūtu problēmas dažu mēnešu laikā dziesmu grāmatu sataisīt ar jaunām un vecām dziesmām , kas derētu gan ērģelniekiem , gan pavadījuminstrumentālistiem.
ja Tev nav problēmas dažu mēnešu laikā paveikt šo - tad varbūt vajag savus vārdus beidzot apstiprināt ar darbiem . Kad jaunā dziesmu grāmata būs gatava (datorā), šo materiālu var ielikt kādā mājaslapā un publiskot mājaslapas linku - lai tie mūziķi, kuri vēlas, var lietot šo jauno grāmatu Dievam par godu un cilvēkiem par svētību! (protams, ja Tu neesi skops dalīties ar to, ko Dievs Tev dod
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.26 23:22:53
Aivars Lapšāns
Bet ir taču atšķirība kaut vai starp 60 gadu ļeņingradas finierfabrikas bandūru, Stagg, Ibanez un Mirage, un nezināmas izcelsmes pagājušā gadsimta sākuma meistara darinātu ģičiņu (+ vēl ar dažādām stīgām un spēles tehnikām), vai sintiņā iesamplētu `acoustic guitar 1" un "acoustic guitar 2" , vai ne?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.08.26 23:32:09
Eshkola
Es neesmu traks lai tagad ķertos pie dziesmu grāmatas. Un uz taviem muļķīgajiem ieteikumiem netaisos reaģēt.
Un netaisos arī interesēties vai kāds ko LELbā dara. Lai viņi dara. Neesmu pirmo gadu LELBā un dziesmu grāmata ir visu laiku viena. Ja man būtu jāmodernizē , tad , vēlreiz uzsveru , ka to var izdarīt dažu mēnešu laikā. Kur problēma salikt jaunas dziesmas dziesmu grāmatā. Kur problēma , konultējoties, kādu dziesmu izņemt? Vai tad tur gadi vajadzīgi?
Es arī sveci neturu zem pūra. Viesojoties Latvijas draudzēs, es sava repertuāra dziesmas pēc vajadzības dāvinu. Nav problēmu sakopēt vēl. Kristieši ar lielu interesi patur dziesmas sev.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.08.26 23:36:10
Aivars
Jes , man viena divpadsmitstīdzene ir apm. 40 gadi veca. Stagg klasiskās ģitāras ir labas. Man pašam ir Takamine , japoška . Stagg ar mētājas pa kaktiem . Ja ir interese - es ar šitiem ieročiem tirgojos. Raksti uz e pastu , ja kas intersē.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.08.26 23:38:08
Ingars
Nu , ir daudz vecās neaktuālas. Teksti un melodijas pašvakas. Es pats rakstu dzeju un mūziku , tāpēc man ir tāds viedoklis....
Eshkola
# Iesūtīts: 2009.08.26 23:39:23
Aivars Lapšāns
Es neesmu traks lai tagad ķertos pie dziesmu grāmatas.
nu tad neņaudi, ka citi arī nav traki un tiem, kas tomēr ir mazlietiņ traki, darbi nesokas tik ātri kā Tev (pāris mēnešos)
un kas tieši manos ieteikumos ir muļķīgs?
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.08.26 23:43:10
Eshkola
Labu nakti. Es neņaudu , bet rakstu savu viedokli. Ja tas Tevi zaģela , tad tā nav mana problēma , bet Tava.
Uztraukums bojā skaistumu....
Ingars
# Iesūtīts: 2009.08.27 06:12:22
Aivars Lapšāns
Nosauc kaut vienu neaktuālu un paanalizēsim
Tekstiem nav ne vainas, tie ir pat ļoti uzrunājoši, kaut arī arhaiskā noskaņā
Par melodiju ir tā - piekrītu, ka no cilvēcīgā viedokļa dažas jau līdz mielēm apnikušas, taču kas tad ir svarīgāks dziesma vai sirds attieksme šo dziesmu dziedot?

No modernajām dziesmām mani personīgi visvairāk uzrunā Indrišonoka un Dimitera dziesmas
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.08.27 11:10:43
Gluži tāpat kā Mūzikas un liturģijas nozare var lejupielādēt dziesmu grāmatu un dievkalpojumu tekstus pdf formātā, tā arī šajā sadaļā vajadzētu dot iespēju lejupielādēt dziesmas un dievkalpojuma dziedājumus midi formātā.

Tas dotu iespēju:
1. Mācīties dziesmas arī tiem, kas notis nemāk lasīt, bet kuriem ir muzikālā dzirde un balss;
2. Nodrošināt muzikālo pavadījumu svētbrīžos, ja klāt nav neviena, kas prot spēlēt uz kāda muzikālā instrumenta;
3. Nodrošināt muzikālo pavadījumu dievkalpojumos, ja nav ērģelnieka.

Saprotu kā viebsies mūziķi par šo ideju, bet labāk, lai muzikālo pavadījumu nodrošina sintezators vai pastiprinātājam pieslēgts dators, nekā ja pāris cilvēku tukšā baznīcā greizās balsīs mēģina kaut ko bez pavadījuma padziedāt.
Aivars
# Iesūtīts: 2009.08.27 12:04:32
Kristofers
2. Nodrošināt muzikālo pavadījumu svētbrīžos, ja klāt nav neviena, kas prot spēlēt uz kāda muzikālā instrumenta;
3. Nodrošināt muzikālo pavadījumu dievkalpojumos, ja nav ērģelnieka.


Jau iedomājos pēc kā izskatītos šitāds `karaoke` pasākums, kur cilvēks, kas neprot spēlēt uz instrumenta, tagad gar to bakstās, mēģinot laikā palaist un apturēt to nolāpīto midi, kurš nejūt ne draudzes tempu (vai tā skrien, vai velkas), ne dziesmas pantu skaitu.

Mūsu draudzē savulaik sanācām kopā pamācīties nezināmākas dziesmas, un kaut kā arī vieglāk tā acapella dziedāšana aizgāja. Pat ja kādreiz bez mūziķu klātbūtnes kāds dziedāšana šķībāk ir iesākusies, tad uz panta otru pusi viss parasti aiziet sliedēs.
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.08.27 12:24:22
Ingars

Nu, kapu svētkos ir dzirdēti tik, es teiktu, BEZmelodijas gabali...! Un tad nu vieni rūc pavisai citu dziesmu, otri velk šķībi, jaunākie tik tikko valda smieklus... Kāpēc piem., Augšā aiz zvaigznēm dzied visi gadu no gada ar prieku? Un nekāda apnikuma.

Palaikam aizdomājos, kāpēc gan Ziemassvētku dziesmas gandriz visas ir iedvesmojošas atšķirībā no dažiem kapu gabaliem, nez.
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.08.27 12:28:34
-Jona-
Kapu gabalus sāc iemīlēt, kad pašam kāds tuvs cilvēks ir bijis jāpavada un piedzīvo, ko nozīmē Dieva žēlastība.
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.08.27 12:30:36
-Jona-
Mums bail ko mainīt. To arī sātans grib lai jaunieši smejas par mums.
Savādi - dziedam jubilejās , ka plīst logi. Baznīcā bieži vien ir tā , ka notiek nesaprotama brummēšana. Dievam par godu jādzied ar visu sevi. Vislabāk. No kā mums jābaidās? Bet dziesmas dara savu. Ir tādas , kuras tauta nevar , vienkārši izskaitļot....
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.08.27 12:32:36
Raimonds

Kāds bērēm un Dieva žēlastībai sakars ar atsevišķu dziesmu kvalitāti?!


Aivars Lapšāns

Jā, man ar ir aizdomas, ka šis moments jau tā paviršajos jauneišos nostiprina domu par kristietības vecmodīgumu, garlaicību un vispār smieklīgumu...
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.08.27 12:35:50
Kapos viss atkarīgs no mācītāja un draudzes izveidotā Dievkalpojuma. Labākais variants, kad sākumā muzicē mūziķi kādus četrus skaņdarbus, tā piesaistot kapusvētku dalībnieku uzmanību , tad kopā ar mācītāju kādas divas labākās dziesmas no dziesmu grāmatas un pa vidam atkal mūziķi. Dodu garantiju , ka būs efekts uz klausītāju.
Ja tikai dziedās kādas četras no dziesmu grāmatas, kas uzrakstītas uz kapusvētku lapiņām , un svētruna un viss, tad parasti sanāk tā kā Jona apraksta. Jo kapusvētkos tauta baznīcas dziesmas vienkārši nezin. Protams , ka jaunieši ņirgs...
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.08.27 13:01:07
-Jona-
Jā , tāpēc droši baznīcā jāpopularizē jaunākie kristīgie hīti.
Raimonds
# Iesūtīts: 2009.08.27 14:38:49
-Jona-

Citēju Tevi - Palaikam aizdomājos, kāpēc gan Ziemassvētku dziesmas gandriz visas ir iedvesmojošas atšķirībā no dažiem kapu gabaliem, nez.

Nu, gluži jau nav mūsu mentalitātē kapusvētkos dziedāt "ak, tu priecīga, ak, tu svētīga kapusvētku dieniņa! "
sica. [78.84.106.208]
# Iesūtīts: 2009.08.27 14:54:35
Nu es protams, cienītie nezinu par kādiem gabaliem jūs runājat, bet pēc tam kad es biju atklausījusies slavēšanas dziesmas vienā gabalā un nonācu svētceļojumā ar vecajām un garlaicīgajām, mana dvēsele gavilēja.... un ar šausmām sastinga, kad pēc tā svētceļojuma atkal nācās garlaikoties ar jaunajām modernajām dziesmām... es domāt gaumes jautājums... un ne visi jaunie kristīgie hīti ir baudāmi. piedodiet, ja kāda "mākslu" nopēlu. tas tāds mans katoles skatījums
чудо дома!
# Iesūtīts: 2009.08.27 15:14:00
sica. [78.84.106.208]
A. grupas SVC hīti, kurus gan tik nedziedāja bija "Strūga" un "Dziesma par Bernadeti"
visvairāk dziedāja modernās un man apnikušās slavēšanas dziesmas, neilgu brīdi dziedāja I. Kalniņu un R. Paulu, bet to Garīgais Vadītājs lika nomainīt
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 94 , pavisam kopa bijuši: 34463