atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Man hu (kas tas ir)
Eshkola
Iesūtīts: 2009.08.16 21:11:32
Kam ausis, tas lai dzird, ko Gars saka draudzēm! Tam, kas uzvar, Es došu no apslēptās mannas, Es viņam došu baltu akmeni, un uz akmens būs jauns vārds rakstīts, ko neviens nezina, kā vien tas, kas to dabū. Jņ. atkl. 2:17
Vai kāds no jums ir domājis par šo rakstuvietu, vai lasījis komentārus?
Kā jūs saprotiet šo Bībeles pantu?
AutorsZiņas teksts
Eshkola
# Iesūtīts: 2009.08.16 21:15:52
Vai baltais akmens ir tā daļa no apslēptās mannas? Un kas tas par vārdu, ko zin tikai tas, kas to dabū?
Papucs
# Iesūtīts: 2009.08.16 21:19:03
Drīkst palūgt vienkāršāku jautājumu?
Eshkola
# Iesūtīts: 2009.08.16 21:19:44
Papucs
palūgt vienmēr drīkst, atbildi gan vienmēr nevar dabūt...
Merlins
# Iesūtīts: 2009.08.16 22:16:01
Manā kristāla lodē šilierējas, ka apslēptā manna ir Kristus Gara iedvesmas un mierinājums, kas laiku pa laikam no debesīm nolaižas dvēselē. Tas ir apslēpts pārējai pasaulei un ir noglabāts Kristū. Baltais akmens ir atraisīšana (absolūcija) no grēka un vainas, asociācijā ar seno paradumu tiesas prāvā pasniegt baltu akmeni attaisnotajam un melnu notiesātajam. Jaunais vārds ir pieņemšanas (adopcijas) vārds. Neviens nevar izlasīt pierādījumus cilvēka pieņemšanai, tikai viņš pats.
armilo
# Iesūtīts: 2009.08.16 23:02:14
Mana versija ir tāda: apslēptā manna ir Jēzus Kristus miesa; baltais akmens ar jauno vārdu, ir amulets, uz kura rakstīts vai nu atpestītā jaunais vārds, vai Jēra vārds, kas tapa nokauts, vai arī abi kopā. Šeit varētu būt izmantota līdzība ar pagānu praktizēto aizsargamuletu valkāšanu, uz kuriem tie rakstīja savu dievu vārdus, kuriem bija jāsargā no ļaunā. Tādā veidā ap. Jānis parāda, ka J.K. ir patiesais Dievs, kas pasargā no ļaunā. Dārgakmenis ir balts, kas simbolizē pilnīgu nomazgāšanu no visiem grēkiem.
Eshkola
# Iesūtīts: 2009.08.16 23:14:09
...bet kāpēc šis jaunais vārds ir zināms tikai tam, kas to saņem, bet apslēpts citiem? Vai tad tas ir noslēpums, ka cilvēks ir pestīts un kļuvis par jaunu radījumu?
armilo
# Labojis armilo: 2009.08.16 23:37:27
Vienkārši šo jauno vārdu Tu saņem personīgi. Tu to dzirdi pirmo reizi. Tajā momentā to neviens cits nezin, kā vienīgi Tu, kas to tikko esi saņēmusi. Uzsvars ir uz to, ka vārds ir ekskluzīvs, nebijis, jauns. Līdzīgi, kā Jēkabs pēc "pniēlas" tika saukts jaunā vārdā - Izraēls. Pēc tam, tas jau vairs nebūs noslēpums, jo vārdi ir doti, lai mēs cits citu varam pazīt.
Papucs
# Iesūtīts: 2009.08.17 00:17:55
Eshkola
Vai tad tas ir noslēpums, ka cilvēks ir pestīts un kļuvis par jaunu radījumu?
Man šķiet, ka cilvēki, īpaši kristieši, paši to padara par noslēpumu ar savu neticību brāļa vai māsas pestīšanai. Piemēri jau nav tālu jāmeklē
albans [86.152.247.5]
# Iesūtīts: 2009.08.17 00:18:20
Skaista epizode par baltā akmens tēmu ir dokumentālās filmas "Klosteris` (The Monastery, 2005, BBC) pēdējā sērijā, kur izdevies nofilmēt cilvēka apskaidrības brīdi, kas, kā vēlāk izrādījās, mainīja viņa dzīvi. Atklāsme notika, kad pieredzējis mūks viņam iedeva baltu akmeni sacīdams vārdus no Jņ. 2:17
Eshkola
# Iesūtīts: 2009.08.17 00:35:20
albans [86.152.247.5]
Jāņa ev. vai tomēr Jāņa 1. vēstule?
p.s. filmu neesmu redzējusi. varbūt Tev ir links?
kapteinis
# Iesūtīts: 2009.08.17 00:57:08
Eshkola

Man liekas, ka albans domāja Jāņa atklāsmes grāmatu.
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.08.17 08:13:01
Būs laikam jāsamierinās ar domu, ka Atklāsmes grāmatā ir daudz vietu, kuras vienkārši nav saprotamas.
Papucs
# Iesūtīts: 2009.08.17 08:59:52
Kristofers
Esmu ievērojis, ka katoļiem tos n-tos ordeņus ir dibinājuši cilvēki, kuriem katram ir šķitusi uzrunājoša kāda Rakstu vieta. Un tie ordeņi pat kaut kādā mērā ir daļēji pretrunīgi, vai vismaz ļoti atšķirīgi.
Izskatās, ka luterāņiem veidojas atsevišķu Rakstu vietu, kuras uzrunā dažus cilvēkus, domubiedru grupas.
Šī varētu būt Balto Akmeņu domubiedru grupa
Žēl, ka man vēl nav izdevies atrast domubiedrus.
armilo
# Labojis armilo: 2009.08.17 09:56:08
Kristofer, saprast pirmajā mirklī ir grūti, bet ja papēta attiecīgā laika kultūrvidi, tad viss kļūst skaidrs. Balts akmens ("psēfos" - olis, kalnu kristāls) antīkajā pasaulē varēja būt arī kā ieejas biļete uz kādu svētku pasākumu. Tā arī šeit baltais akmens var simbolizēt "biļeti" uz debesu valstību. Jēzus vārdi "Kam ausis - lai dzird", tomēr vairāk aicina nesamierināties nekā samierināties ar pirmajā mirklī grūti uztveramu Dieva Vārda tekstu.
Eshkola
# Iesūtīts: 2009.08.17 22:28:39
paldies, brāļi
par baltā akmeņa nozīmi līdz šim nezināju. Mūžu dzīvo, mūžu mācies...

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 11 , pavisam kopa bijuši: 2078