atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Šitais man patika
Jānis Kalniņš
Iesūtīts: 2009.07.28 22:01:34
Draugs atsūtīja tekstu. Pilnīgi sirds aptecējās.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2009.07.31 09:52:58
Kautkā ne tā salīdzināt.
Visas tās drošības jostas, krāsotās bērnu gultiņas, mobilie telefoni u.c. savā laikā vienādi nebija ne sociālisma PSRS-ā, ne arī kapitālistu ārzemēs.
Doma te drīzāk par to, ka visādas tehniskas rotaļlietas nepadara cilvēku laimīgāku.

Par padomju bērnību ir cita tēma.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.07.31 10:01:39
EzītisMiglā

Vienu rotaļlietu un mēslu vietā nāk citi. Vai cilvēku padarīja laimīgāku sociālistiskā strādnieku uzvara un ceļš uz gaišo komunismu?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.07.31 10:08:30
masiks [212.93.96.2]
Es par to, ka mežonis džungļos var būt tikpat laimīgs kā mēs te pie datora. Varbūt, pat laimīgāks.
Pie visādām tehniskām rotaļlietām pierod, kā pie normas. Piemēram, kaut kur 50-os gados pie pirmajiem TV, dikti kruto bija neliela, neskaidra melnbalta bilde. Sākumā tas bija brīnums, pēc tam norma. Vēl vēlāk - novecojis, vēl vēlāk - šausmas! Tak pati bilde ne par kapeiku neizmainījās. Tas ir tāds pieradums, realtīvisms.
sicilia
# Iesūtīts: 2009.07.31 10:10:04
Ingars
man liekas, ka kroplie bērni dzimst no kaut k;ā cita.... vismaz mwediķi tā uzskata.. ak jā,... + kroplie bērni vairāk rodas dzemdībās, dēļ ārstu nolaidības... tagad dzemdības aizliegt?

Es atkal neraudu par savu pieredzi brīvajā Latvijā
man gan nepatika pirmie brīvās latvijas gadi... kaut kā nerullēja... bet katram cita pieredze... jusm beŗniem to nesaprast

nezinu kā pionieri, bet oktobrēnam būt bija OK un īpaši jau smadzenes neskaloja.... kā tu zini, ka skaloji... tev kāds skaloja? Vai tev kāds to teica
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.07.31 10:11:08
Ingars
Vai cilvēku padarīja laimīgāku sociālistiskā strādnieku uzvara un ceļš uz gaišo komunismu?
Kuru cilvēku? Noteikti, ka bija tādi, kurus tas padarīja laimīgākus. Varbūt sākumā tādu bija vairāk, bet tad - mazāk.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.07.31 10:11:33
EM, tas tikai parāda to, ka cilvēks bez pilnības nav pilnīgs
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.07.31 10:12:40
sicilia
nezinu kā pionieri, bet oktobrēnam būt bija OK un īpaši jau smadzenes neskaloja....
Tad jau viss bija sen ierūsējis. Skalotāji izlikās, ka skalo smadzenes, bet pionieri - ka ļaujas skalošanai. Pa starpai dedzināja kaklautus un spēlēja pagrīdes pretošanos.
sicilia
# Iesūtīts: 2009.07.31 10:14:44
EzītisMiglā
njā.. moš sbija ierūsējis,... nestrīdos, jo nezinu,...
Mani fascinē bērna Ingara spriedelēšana par jautājumiem, kurus viņš lāgā nezina, ja ņemam vērā, viņa dzimšanas gadu
Ingars
# Iesūtīts: 2009.07.31 10:29:06
sicilia
man liekas, ka kroplie bērni dzimst no kaut k;ā cita.... vismaz mwediķi tā uzskata.. ak jā,... + kroplie bērni vairāk rodas dzemdībās, dēļ ārstu nolaidības... tagad dzemdības aizliegt?

Nu iemeslu jau ir daudz, protams, ne tikai smagie metāli bērnu gultiņu materiālā. Un patiesībā ārstu nolaidība ir mazākais faktors - ja tās māmiņas un tie tēti nevar vismaz uz to vienu laiku atmest smēķēšanu un dzeršanu, kas starp citu tamos laikos bij īpašā cieņā

man gan nepatika pirmie brīvās latvijas gadi... kaut kā nerullēja... bet katram cita pieredze... jusm beŗniem to nesaprast

Nez, kas varēja nerullēt, nu jā cik nu tajā pārejas procesā dažas neērtības. Vismaz studentiem bij prieks, ka nebij vairs tas mēsls "zinātniskais komunisms jāmācās" un arī negrūda latviešus sasodītajā Padomju armijā dienēt, kur neviens vien no djedovšinas cietis un pat nosists

nezinu kā pionieri, bet oktobrēnam būt bija OK un īpaši jau smadzenes neskaloja.... kā tu zini, ka skaloji... tev kāds skaloja? Vai tev kāds to teica

Oktobrēniem varbūt mazāk, bet komjauniešiem esot riktīgi devuši iekšā tās garīgās samazgas

Kuru cilvēku? Noteikti, ka bija tādi, kurus tas padarīja laimīgākus. Varbūt sākumā tādu bija vairāk, bet tad - mazāk.
Nuja padarīja laimīgākus līdzskrējējus un roklaižas, kas prata labāk pielaizīties. Ij tagad ir tādi, kuri ir laimīgi un tādi, kuri nav laimīgi

Mani fascinē bērna Ingara spriedelēšana par jautājumiem, kurus viņš lāgā nezina, ja ņemam vērā, viņa dzimšanas gadu

Kāda nozīme manam dzimšanas gadam, jeb vai tad tikai tava pieredze vien ir tā objektīvā? man citi cilvēki no tiem laikiem citas lietas stāstījuši - es tā dzīvot negribētu. Nu i bij savi labumi tad, ir savi labumi tagad un tas pats arī par sliktumiem. Man vienkārši nepatīk, ka spriež tik viennozīmīgi melnbalti
Ingars
# Iesūtīts: 2009.07.31 10:32:01
sicilia
Vai tais laikos tavi vecāki varēja normāli kopā ar bērniem iet uz baznīcu, vai varēji normāli apmeklēt svētdienas skolu? Vai varbūt dzenāšanās pa izgāztuvēm, kaimiņa ābolu zagšana un bezpridjela laika nosišana bij interesantāk? Vai varēji normāli savā valodā visās vietās runāt un tikt uzrunāta?
sicilia
# Iesūtīts: 2009.07.31 10:42:09
Ingars
jā varēja normāli runāt latviešu valodā un ja tev liekas, ka arī tagad tu vari visur runāt un saprast latviešu valodu tu maldies. arī tagad tevi uzrunās krieviski veikalā un ņefiga tu nesapratīsi.... seļavī kā saka. starp citu tas bezpriģels ar
Vai varbūt dzenāšanās pa izgāztuvēm, kaimiņa ābolu zagšana un bezpridjela laika nosišana bij interesantāk

izteiktāks ir tagad. toreiz bija skolās interešu pulciņi (šahs, zīmēšana, sporta sekcijas, dejošanas, teātris utt.utt) un kārtīgam padomju bērnam tie bija jāapmeklē un kaut kas jādara, tagad trādu lielākajā daļā skolu nav vai ir par naudu, turklāt bērnus tas neinteresē un 12 skaistā jaunatne jau ar kokteiļiem rokā basto stundas? normaļna? nu jā mošs tev tas šķiet normāli


Vismaz studentiem bij prieks, ka nebij vairs tas mēsls "zinātniskais komunisms jāmācās" un arī negrūda latviešus sasodītajā Padomju armijā dienēt, kur neviens vien no djedovšinas cietis un pat nosists

susuriņ nekas nav mainījies.... es personiski to māčijos 2003 gadā jo tagad to atkal māca kā vēsturi, kas bija un tas katram inteliģentam cilvēkam ir jāzina... nevis kā norma, bet kā vēsture, kas bijusi....

Un nožime tavam gadam ir tāda, ka mēs visu laižam caur savu prizmu un ej nu sazin vai tas ko tev stāstīja tā nu g;luži tieši tā bija, jo cilveķam ir vēlme uzpušķot pašausmināties un vispār izlaist visu caur savu prizmu

EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.07.31 10:59:27
Ingars
Padomju armijā ģedovščina bija kā nu kurā vietā. Citur nebija vispār.
Kā arī Latvijas armijā, kā jau a-masiks deva linku, bija tas pats.
Ingars
# Iesūtīts: 2009.07.31 11:08:29
jā varēja normāli runāt latviešu valodā un ja tev liekas, ka arī tagad tu vari visur runāt un saprast latviešu valodu tu maldies. arī tagad tevi uzrunās krieviski veikalā un ņefiga tu nesapratīsi.... seļavī kā saka.

Savā starpā jā, starp latviešiem, bet sanāksmēs un pat neformālā kopā būšanā ja kaut viens krieviski runājošs, to bij vien krievu mēlē jārunā, i ja citā situācijā kādam ko paprasīt latviski, ta garantēts ignors, ja tas otrs cilvēks nebij latvietis. Bet, kā jau teicu tev tāda peiredze, citiem citāda un citi civlēki gan man stāsta ko pretēju tev. Un jā diemžēl arī tagad tas "mantojums" vēl palicis.

starp citu tas bezpriģels ar
Vai varbūt dzenāšanās pa izgāztuvēm, kaimiņa ābolu zagšana un bezpridjela laika nosišana bij interesantāk


Kas tad liedz to darīt arī šodien? Bet neuztraucies, drīz tā latvija būs tiktāl novesta, ka atkal tiešām pie tā arī atgriezīsamies. Nu kas nu kuram tuvāks - vienam būšana sadraudzībā ar Dievu un citiem kristiešiem, citiem citas vērtības. Bet ko lai dara, ja cilvēks pat nedrīkst ieiet baznīcā ar bērniem vienu dziesmu noklausīties, ka jau kāds stukačs nosūdzējis un tad skolā ar lielu pompu nolamā tā, itkā vecāks savus bērnus uz kazino būtu vedis

izteiktāks ir tagad. toreiz bija skolās interešu pulciņi (šahs, zīmēšana, sporta sekcijas, dejošanas, teātris utt.utt) un kārtīgam padomju bērnam tie bija jāapmeklē un kaut kas jādara, tagad trādu lielākajā daļā skolu nav vai ir par naudu, turklāt bērnus tas neinteresē un 12 skaistā jaunatne jau ar kokteiļiem rokā basto stundas? normaļna? nu jā mošs tev tas šķiet normāli

Redz, es jau nespriežu viennozīmīgi - bij jau tas labais, tik nezkāpēc tas tajā tekstiņā netika uzsvērts, bet gan mazgadīgo huligānu ielu dzīve gan. I vēl pasak, ka tad sīkie nepīpēja, nedzerstījās, nez no kurienes viena daļa tie 40gadnieki tādi netikļi, dzērāji, pīpmaņi un bandīti, ja jau tik labos apstākļos auguši? Tvarstīt jau tvarstīja, bet cik tad iztvarstīja? I porņiki bij pieejami, i grādīgais, tik kārtīgi padomju propogandisti normālas cenzūras uzlika, ka no masu medijiem ar neko tādu nevarēja uzzināt.

Ja jau tāda lejputrija bija, kāpēc tad cilvēki masveidīgi 80-to beigās protestēja un mītiņus rīkoja?

susuriņ nekas nav mainījies.... es personiski to māčijos 2003 gadā jo tagad to atkal māca kā vēsturi, kas bija un tas katram inteliģentam cilvēkam ir jāzina... nevis kā norma, bet kā vēsture, kas bijusi....

Nezinu, kur tu mācījies, bet ne man, ne citiem pazīstamiem studentiem nekas tāds nav

Un nožime tavam gadam ir tāda, ka mēs visu laižam caur savu prizmu un ej nu sazin vai tas ko tev stāstīja tā nu g;luži tieši tā bija, jo cilveķam ir vēlme uzpušķot pašausmināties un vispār izlaist visu caur savu prizmu

Un tad tava versija būtum tā objektīvākā?
Ingars
# Iesūtīts: 2009.07.31 11:10:04
masiks [212.93.96.2]
nemācīties un izvairīties no liekiem grūtumiem mēs visi naski.

Priekš kam mācīties ko tādu, kas ir tīri smadzeņu skalošanai
sicilia
# Labojis sicilia: 2009.07.31 11:13:12
Ingars

tie 40 gadnieki nodzērās vispār pēc 18... nevis kā tagad 10gadnieki no heroīna ārstējās .. a porņiki bija pieejami tikai 80 gadu beigās tiem, kam bija pirmie videomaģi.... 40gadnieka pusaudžu gados tas nebija pieejams... un kur nu vēl bērniem.. a tagad nav problēmas

es studēju humanitāro sfeiru jebv precīzāk kultūras menedžmentu, tāpēc man bija kādi 9 priekšmeti ar beigām vēsture, 3 dažādi filozofijas kursi un 8 dažādi psiholoģijas kursi.. tā teikt jāzina viss un jāatkož viss

mana versija nav objektīva, bet es jau augstāk minēju, ka mani biku tracina tava versija par to, ka viss bija tik slikti tik slikti tik slikti, ja reāli vienīgā trauma tev varēja būt no 8. marta svinībām bērnudārzā un 1. maija parādes (nezinu vai tu gāji, bet man reāli patika baloni un karodziņi un tā kā parāde vienmēr gāja gar manu māju, es labprāt pievienojos gājienam kopā ar omi)
Ingars
# Iesūtīts: 2009.07.31 11:20:57
sicilia
Vai tad es saku, ka viss bija slikti? Drīzāk, tu apgalvo, ka viss bija tik labi. Ja spriežam objektīvi, tad pasniedzam visu kā ir. Bet vai tas ir objektīvi, ka lūk zobu izdauzīšanu, citas lietas pasniedz kā pozitīvas, bet ja kaut kas par mūsdienām ir runa, tad tas noteikti ir kaut kas slikts, vienalga - skrituļslidas, mobilie, TV šovi, bet tas noteikti ir slikti. Nu tā itkā pretstata - bērnu indēšana ar sintētiskajiem dzērieniem ir slikti, bet bērnu indēšana ar smagajiem metāliem ir labi. Pat dauzīšanās pa miskastēm ir labāka par svētdienas skolu tik tāpēc, ka tas lūk noticis tais labajos Padomijas laikos.

tie 40 gadnieki nodzērās vispār pēc 18... nevis kā tagad 10gadnieki no heroīna ārstējās

Kā nu kurš, bet narkotikas jau tad bij - i līmi ostīja, i visu pārējo, kas labi dod galvā.

es studēju humanitāro sfeiru jebv precīzāk kultūras menedžmentu, tāpēc man bija kādi 9 priekšmeti ar beigām vēsture, 3 dažādi filozofijas kursi un 8 dažādi psiholoģijas kursi.. tā teikt jāzina viss un jāatkož viss

Nu tas ir savādāk - tev tā ir specifiska joma

sicilia
# Iesūtīts: 2009.07.31 11:21:14
Ingars


Priekš kam mācīties ko tādu, kas ir tīri smadzeņu skalošanai

vo ši ir tipiska mūsdienu cilvēku izpratne par lietām. priekš kam mācīties, man to nevajag, tās ir muļķības utt. tāpēc tagadiņ daudzi jaunieši ir tupi un ja lūgtu smuki kaut ko nodeklamēt nespētu
a es tev atbildēsu vienas vecas žīdu profesores vārdiem - no mācīšanās nevienam nekas nav noticis un inteliģentam cilvēkam ir jāpārzina viss, pat ja viņam tas nepatīk...
(enīvejā cienu žīdus par šo attieksmi un cenšos tai sekot)
sicilia
# Iesūtīts: 2009.07.31 11:22:25
Ingars
ai es vairs nestrīdēšos.. apnika... līmes ostītāji vispār sākās 90gadu sākumā.. tā kā nejauc....
vuispār tu atnāci ar gomoru ka viss slikti un man sākās pretestība
Ingars
# Iesūtīts: 2009.07.31 11:22:26
masiks [212.93.96.2]

ko tu man to prasi? Ticībmācību, iesvētes mācību vai turtovisu sauc - tu taču mācījies, ne es! Tas tev pašam sev, šis jautājums jāuzdod ij atbildes jāmeklē!

Vai tad to ar varu liek mācīties, kā PSRS laikos zinātnisko komunismu?
sicilia
# Iesūtīts: 2009.07.31 11:24:21
Ingars
vispār jā... nesen viens luterānis khm žēlojās, ka viņš savam bērnam bija izvēlējies ētiku, a skolotāja visai klasei likusi mācīties ticības mācību un viņš bij pagalam sašutis un nikns... uz maniem un priestera, kas ir bērna krusttēvs, iebildumiem, ka gabals taču nenokrita viņš iebilda, bet es negribu,m ka viņš mācās
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 136 , pavisam kopa bijuši: 1133