atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Tava dzīve,Tava vērtība.
Sandis
Iesūtīts: 2009.06.27 02:41:04
Virsrakstā vispārinātā veidā,vienā teikumā noformulētas pārdomas,kuras centīšos nepaplašinātā veidā izklāstīt zemāk.
<< . 1 . 2 .
AutorsZiņas teksts
Sandis
# Labojis Sandis: 2009.06.27 15:52:49
a_masiks
O.ki,tu apgalvo,ka dievs aizliedz nogalināt cilvēku,bez dieva sankcijas.
Kas ar,sankcijas,tiek paskaidrots?Tā ir mutvārdiska atļauja:"Mozu,tu drīksti nogalināt savus ciltsbrāļus?"
Vai arī,tas ir dieva piemērs,kas izriet no dieva idejām:"Un tagad laid mani,lai Es pret tiem iedegos manās dusmās,ka Es tos iznīcinu."
Tātad,Mozu saņēma skaidru signālu no dieva,ka bauslis,tev nebūs nogalināt,ir atcelts,vismaz šajā gadījumā.Uz ko Mozus reagēja,sapulcinot vārtos Levija dēlus un sodot trīs tūkstošus ciltsbraļus,tos pavēlot noslepkavot.
Bet,varbūt,tu ar sankcijām saproti kaut ko citu?
Sandis
# Iesūtīts: 2009.06.27 16:01:06
Turpretim,nav saprotams,kāpēc slepkavība,ir izmantota kā negantības apkarošanas ierocis.
Nevis vārds,nevis mācība,nevis autoritāte,lai ēbrejus,kas krita negantībā atgrieztu pie dieva mācības,pie dieva bauslības,bet banāla slepkavība.Nav cilvēka,nav problēmu.
vai tad,no negantības,no grēka atgriezts cilvēks,kas ar iekšējās gribas palīdzību,mācības iespaidā,autoritātes vadīts atgrūdis dievam nepieņemamu sociālo uzvedību un ideju savādību nav cilvēks,kas ir glābts laicīgajā dzīvē un ieguvis Mūžīgo Dzīvi.Tāds cilvēks,ir piemērs pārējiem.Bet beigts ēbrejs,pie tam,brutāli nogalināts,vairs nav piemērs absolūti nevienam cilvēkam,jo viņš ir miris grēkā,nevis jaunpiedzimis garā.
Sandis
# Iesūtīts: 2009.06.28 20:53:21
Трилобите
a,kāpēc tev nepalūgt mācītājus,teologus bībeli pārfrāzēt divos teikumos,lai tev nebūtu jālasa tūkstots lapaspušu
Sandis
# Iesūtīts: 2009.06.28 21:14:19
a_masiks
Es tikai gribu saprast,kādas ir kristiešu pārdomas par minēto tēmu un par metodēm,ar kādām tiek brugēts ceļš.Var strīdēties par mācības ideisko domu,bet ir grūti noliegt,metodes ir mazākais šaubīgas,vai izvēlētas piemērotas.
Tas ir kā dokumentālajā filmā"Inkvizīcijas noslēpumi",kad personīgi Jozefs racingers un viņa padevīgais kalps komentējot baznīcas kļūdas izteicās šādi:"Visas baznīcas pieļautās kļūdas,ir baznīcas bērnu pieļautas kļūdas."
Citiem vārdiemo sakot,Pāvila mācība paredz,ka valsts ir dieva kalpone,bet valsts izpildvara,ir dieva iecelta un valsts izpildvara,ir soda nesēja ļauna darītājiem.Citiem vārdiem sakot,kā reiz mulders izteicās:"Pienākumu delegēšana"un dievs savas rokas mazgā nevainībā,jo dievam nevar pārmest baznīcas bērnu kļūdas,kas būdami grēcīgas dabas tika apdāvināti ar īpašu varu,īpašu politisko varu nest sodu ļauna darītājiem.
Cita lieta,ka šie cilvēki,kas atrodas pie varas,pie politiskās,pie garīgās,ir pakļautu ne mazakā mērā alkatībai,nodevībai,mantkārības,varaskārei utm,cik tie,kuriem viņi iecelti par autoritātēm.Un šī pamata Jozefs racingers arī noraksta visas baznīcas kļūdas,bet dievs savas rokas mazgā nevainībā,līdzīgi kā monarhs
Pāvils izdarīja gudru gājienu.
a_masiks
# Iesūtīts: 2009.06.29 00:50:38
Sandis
Skaidrs. Atbildi uz tavu jautaajumu es laikam zinu gan. Un vinja ir ciniska. Teologjiski pareiza un absoluuti ciniska. Tieshi taapeec manii izraisiija taadu protestu teolojisko zajavu dajebkaada saliidzinaashana ar humaanismu. Manupraat vari pamociit foruma personaazhus, lai atrastu un noskaidrotu to pashu, ko es jau esmu noskaidrojis. Ne tevis deelj. Foruma personaazhu deelj. Ja nekas nesanaaks - gan jau pateikshu priekshaa, kaa es saprotu sho jautaajumu....
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.06.29 12:22:31
Ctulhu

bieži , es teicu, ir arī citi iemesli.
bet kā tu vispār iedomājies - tu pat Dievam vēl lāga netici, un nu spēsi tā momentā pieņemt nākamās lietas? Bet tā patiesi ir, Dievs ir vēl augstākā mērā Taisnīgs kā mēs viuspār esam spējīgi Viņu iztēloties. Neviena pati mūsu izvēle netiek no augšas uzspiesta, bet ir absolūti brīvprātīga. Neviens pats netiek ar rupju varu iemests neciešamos apstākļos te, uz zemes (lai gan no malas un nezinātājam viss izskatās tieši tā) , mūsu katra liktenis ir rūpīgi izvēlēts katra izaugsmei visnoderīgākais, un garā mēs katrs tam esam devuši savu piekrišanu.
Ne velti Bībelē ir teikts nekurnēt,un tā nebūt nav Radītāja vīzdegunīga, bet ļoti pamatota, taisnīga prasība. Kristieši labi zin, ka viss, kas vien ar mums atgadās ( savs krusts, kas jānes ), ir jāņem par labu un ticībā jāizdzīvo. izcils paraugs ir atkal tie paši Baznīcas svētie.
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.06.29 12:30:12
Ctulhu

Nepavisam nav jāstāv ar nokārtām rokām, bet bez Dieva nevienu epidēmiju arī nevinnēsi, drīzāk izraisīsi jaunas, vēl briesmīgākas...
Necik sen bija milzīga šūme , kur vecāki pat caur tiesas darbiem vēlējās sava viena bērna ārstēšanai izsist teju pusi visas veselības aprūpes budžeta (visi citi tātad vainīgi!) Un nepavisam negribēja sadzirdēt, ka ir tikuši nopietni uzrunāti no Dieva, ka visdrīzāk viņiem pašiem nopietni jāpārskata savas dzīves.
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.06.29 13:14:34
Ctulhu

Visi bērni ir līdz pēdējam atomam Viņa bērni, mums tikai uz laiku uzticēti. Turklāt, kad šī saruna notiks, tā notiks jau TUR, un, kad nu beidzot ieraudzīsim paši savu ieguldījumu iepretim Tēva Rūpēm par mums, labi ja spēsim nesakarīgus pateicības vārdus caur asarām izšļupstēt! Vassula (žēl, ka neiedziļinājies) , kad viņai tika p arādīts, kā viņas ( un nepavisam ne sevišķi ļaunā ) dzīve izskatās no Dieva viedokļa, raudāja trīs nedēļas no vietas un ienīda sevi gandrīz līdz depresijai.
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.06.29 13:47:19
`Nāvīgi noguris ceļinieks ,tikko vilkdams kājas, lēni brida gar jūru, smiltīs aiz sevis atstādams vientuļu sliedi. jau tuvu bezsamaņai pēkšņi vinš pamanīja savām pēdām līdzās vēl vienas pēdas - un ieraudzīja blakus Dievu...
- nebaidies no Manis, Es tevi nekad neatstāšu, cilvēk... kad tev bus grūti, Es vienmēr būšu blakus tev....

Pēc daudziem daudziem gadiem, jau ļoti vecs, ceļinieks atkal klīda gar krastu... vēl reizi atskatīdamies uz noieto dzīves ceļu, viņš ieraudzīja, ka brīžiem otro pēdu iemītā taciņa apraujas!
- ak tad tāds Tu esi, mans Dievs?! Visgrūtākajos brīžos Tu esi pametis mani vienu pašu ! melis!
- mīļais... klusi atbildēja Dievs... tās vientuļās, tās ir Manas pēdas...tavas dzīves visgrūtākajos brīžos Es tevi nesu uz rokām.....`


Tev vēl tik daudz kas jāapgūst, Ctulhu ...
<< . 1 . 2 .

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 24 , pavisam kopa bijuši: 8564