atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Par SSPX
Mekletajs
Iesūtīts: 2009.06.16 18:28:41
Esiet kaut ko dzirdējuši par SSPX?

http://www.youtube.com/watch?v=av1uKMJ8X9w
http://en.wikipedia.org/wiki/Society_of_Saint_Pius_X

Tradicionālie katoļi... bet cik saprotu nevar atrast kopīgu valodu ar Romas katoļiem!
Video... saistiits ar Zviedrijas baznīcu!
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Svilpaste
# Iesūtīts: 2009.06.17 16:20:17
Oslik.
Nosauc, lūdzu, kurās konkrēti un kuros gadījumos?
Vai tad tiešām tagad RKB ir tik liela demokrātija, ka teoloģiski izglītotu laju lūgumi prāvestiem ietekmē dievkalpojumu turēšanas kārtību? Ja, piemēram, kādi laji lūgs dievkalpojumus latīniski- tiešām tos ieviesīs?
Ослик
# Labojis Ослик: 2009.06.17 21:22:27
tur kur es eju - euharistija ar Kristus asinīm nav.
esmu redzējis Marijas Magdalēnas draudzē un Svētceļojumā uz Aglonu.
nu katoļiem LV ir tāda netieša regulēšana

tauta neko nesaka prāvestam bet sāk iet uz citu draudzi vai raksta Kardinālam sūdzību , tad prāvests sāk domāt, kas tad viņiem te nepatīk
bet tas jau tā visur, neies tak strīdēties ar prāvestu, ja kaut kur tuvumā ir draudze, kur viss notiek tieši tā , kā `parastais baznīcēns` uzskata par vispareizāko un vispiemērotāko.

ja, Svilpaste, būtu katoliete un tev liktos , ka prāvests dara ko nepareiz,i lūdz, lai tev apskaidro, kāpēc tas ir tā un ne citādi, jo tu jau visu pieņem pazemībā, ko tev saka, bet tur mēdz parādīties jaunkristieši, kuriem vajag skaidrojumus, un ar viņiem vajag citādi

Ja, piemēram, kādi laji lūgs dievkalpojumus latīniski- tiešām tos ieviesīs?
ja būs teoloģiski pamatots lūgums un būs saskaņā ar Vatikāna nostāju, noformēts, atrādīts Romā un tamlīdzīgi , tad ieviesīs
Svilpaste
# Iesūtīts: 2009.06.17 23:15:08
Oslik!
Kādos gadījumos Marijas Magdalēnas draudzē dod arī vīnu, Aglonā- visiem svētceļniekiem????
Sasmīdināji par atrādīšanu Romā!
Ослик
# Iesūtīts: 2009.06.17 23:52:32
Svilpaste
bet mums katoļiem ir kur sūdzēties - Roma !!!
Amēlija
# Iesūtīts: 2009.06.18 07:30:28
Svilpaste
Sv.Marijas Magdalēnas baznīcā euharistiju zem maizes un vīna zīmes sniedz katru svētdienu jauniešu sv.misē, kas sākas plkst.18.00
Mekletajs
# Iesūtīts: 2009.06.18 13:26:16
Laikam katoļi sāk skriet pakaļ luterāņiem!
Zive.
# Iesūtīts: 2009.06.18 13:29:33
Mekletajs Luterāņi ar taisās Dievkalpojumu svinēt latīniski!?!? :P
Vēl, manuprāt, arī Jēkaba katedrālē ceturtdienu vakaros sv. Komūnija ir zem maizes un vinā zīmēm.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.18 13:40:11
A Sveetaa komuunija imho var buut tikai zem maizes un viina ziimes. Zem tikai maizes vai zem tikai viina ziimes taa nav komuunija, lai kaa Paavestieshu teologi to meegjinaatu izlociit, tie nevar atcelt Kristus iestaadiijumu! Bet tas taa!

A nahren vispaar notureet dievkalpojumu mirushaa valodaa? Ironisks dievkalpojums sanaak - Dieva Vaards tiek sludinaats Mirushaa Valodaa un tad no taa gaidaam, ka sirdis buus dziivas?
|||||
# Labojis |||||: 2009.06.18 13:40:21
Mekletajs Laikam katoļi sāk skriet pakaļ luterāņiem! nu gan sasmīdināji - kurš tad kuram LELB gadījumā skrien pakaļ?
Zive.
# Iesūtīts: 2009.06.18 13:51:51
Mulders Par latīņu valodu. Savā dzimtajā zemē es noteikti labprātāk esmu Misē, kas notiek latviski. Tomēr, ja aizbrauc uz ārzemēm, tad ir diezgan feini uztrāpīt uz latīnisko, jo ņemot vērā to, ka Latvijā līdz 90to gadu sākumam sv. Mise (daļēji) notika latīniski, ir feini, ja esi spējīgs pilnvērtīgi piedalīties atbildot visās vajadzīgajās vietas un lūgties kopā ar pārējiem. Neredzu neko sliktu tajā, ja ir kāda viena valoda, kuru daudz maz pārvalda visa garīdzniecība, nodrošinot vienotu komunikāciju. Vai arī Tu domā, ka Baznīcai vajadzētu būt stilīgai un latīņu valodas vietā izvēlēties angļu valodu?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.18 14:00:05
Zive, eeee... nu ja visi prot luugties latiiniski un saprot kas notiek no latiinju valodas, es neiebilstu! Tik hmmm... a juus ko kateheezee iemaaca latiinju valodu?

Jo nesapratu shito

Mise (daļēji) notika latīniski, ir feini, ja esi spējīgs pilnvērtīgi piedalīties atbildot visās vajadzīgajās vietas un lūgties kopā ar pārējiem.

Tb... kaa tas atshkjirtos, ja tas notiktos spaaniski vai angliski vai vaackiski? Ja Liturgjija ir viena, tad kaada shkjibra kuru valodu tu nesaproti?

Tb tu gribi teikt, ka ja RKB mise ir Latiiniski tu saproti, bet ja Spaaniski, tad nesaproti? Kas implciee, ka tu saproti pashu latiinju valodu! Tas savukaart implciee, ka jums to iemaaca! Kas savukaart implicee patieshaam - nahren tad vispaar kaut ko dzimtajaa valoada, ja visi RKB adepti zin latiinju valodu!

Es, piemeram, reiz piedaliijos Vaacu Luteraanju dievkalpojumaa, kas bij vaaciski... Ja runa iet par litugrjisko dalju saprashanu, tad es taas sapratu arii vaaciski, nezinot vaacu valodu! Jo neverbaalaa infa jau ir taa buutiskaa tieshi liturgjijaa... un tas njemot veeraa, ka Luteraanjiem ir briivaaka liturgjija!
Taadeejaadi, es neizprotu pashas Latiinju valodas noziimi RKB liturgjijaa!

Un... eee... kaadas iebildes ir pret "modernu" bet saprotamu valodu? Ij teixim... manupraat lajam ir po fenji ko gariidznieciiba savos kambaros kaadaa valodaa runaa, manis peec kaut papuasu valodaa, bet ja vinjsh man sludina Dieva Vaardu, tad luudz taa lai es to saprotu - jeb mums uz sejas ir klasiskaa RKB mistifikaacija, ka visi tic ka, ja ko saka latiiniski, tad tas ir kruto, bet ja to pasaka tiiraa valodaa, tad ka tik tie laji nesaak liidzi domaat un taa teikt stulbus jautaajumus uzdot!
Zive.
# Iesūtīts: 2009.06.18 14:36:10
MuldersKatehēzē nē. Bet dzīve iemācīja sensenos laikos, kad lūgšanu grāmatiņā visi teksti bija rakstīti paralēli divās valodās - latīniski un latviski. Lasījumi bija godīgā latviešu valodā.
Manuprāt Dievkalpojumā liela vērtība ir vienotībai - ka nevis katras tautības pārstāvis klusi kaut ko bubina zem deguna, bet var kopīgi, vienā valodā piedalīties liturģijā.

Un... eee... kaadas iebildes ir pret "modernu" bet saprotamu valodu?

Kāpēc Tu domā, ka man ir kādas iebildes? Bet, kapēc cilvēks, ja viņam prispičila nevar piedalīties latīniskā Dievkalpojumā? Kādā ratā Tev kā luterānim ir tik svarīga ārējā forma?
Starp citu, vispār interesanti būtu paskatīties kādā valodā Latvijas latīniskajos Dievkalpojumos ir lasījumi un sprediķi Jo, ja tie ir latviski, tad nu galīgi nespēju saskatīt nekādas problēmas
Svilpaste
# Iesūtīts: 2009.06.18 15:28:30
Oslik. Ir tāda bērnu dziesmiņa: kaza kāpa debesīs Dievam sūdzēt, Dievs paņēma pātagu, škic, kaza, zemē!
Zive. Nu protams, ka Bībeles lasījumi un sprediķi katoļu latīņu dievkalpojumos ir latviski, varu kļūdīties, bet ap 90% Latvijas katoļu garīdznieku nebūtu spējīgi sarakstīt sprediķi latīniski.
Meklētāj. Katoļi II Vatikāna koncilā piekrita lietām, par kurām savulaik nosodīja Luteru un kuras "nolika" Tridentas koncilā. Kad reiz par šo lietu jautāju komentāru kādam katoļu garīdzniekam, viņš man atbildēja, ka Lutera laikā šīm lietām "vēl nebija pienācis laiks", Luters par to iestājies pāragri.
RKB ir mainījusies. Atcerēsimies, ka vēl 20.gs. 60.gados pat Rietumeiropā katoļiem BIJA AIZLIEGTS lasīt Bībeli (lasīju par to vienas latviešu emigrantes-katolietes atmiņās par mācību laiku katoļu skolā Beļģijā).
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.18 16:25:38
Zive. pag iespeejams, ka mees par dazhaadaam lietaam runaajam!

Tb es pareizi saprotu, ka tas ko tu saki "Kopiiga" ir tieshi teixim liturgjiski predefinetie texti... ???

Es te vairaak domaaju par Lasiijumiem un Spredikjiem! Ja tie ir latiiniski, tad vai nu jums jaaprot latiinju valoda, jeb tie ir tautas valodaa... citaadi kaa Paavils raksta Korintieshiem - veejaa taads runaats vaards buus!
dasich [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2009.06.18 16:45:29
Svilpaste, nemelo! Skaidrot un lasīt nav viens un tas pats, aizliegt un neieteikt nav viens un tas pats. Interesanti, kādu domu izsecinātu viekāršs, nemācīts cilvēks no 58 psalma?
dasich [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2009.06.18 16:47:12
Būtu labāk priesterim jautājusi, nekā katolietei - emigrantei.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.18 17:21:25
dasich, sorry, bet RKB kontextaa, ja priesteris "neiesaka" tad RKB adepts to interpretee kaa aizliegumu! Jo ja jau tu uzskati, ka laji nespeej izprast psalmus, tad diez vai tie laji spees atshkjirt kanonisku neieteikumu no kanoniska aizlieguma, ko priesteris varbuut tiiri formaali "neiesaka" jo kanons ta nav...

Tak vispaar... pati ideja, neieteikt lasiit Rakstus... gjeniaala! Ij tad briinamies ka viens otrs RKB adepts nemaz nezin ob chom bazars Bazniicaa!
dasich [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2009.06.18 17:42:21
es neteicu, ka tas ir pareizi, es teicu, lai Svilpaste nemaldina tautu. Bet 58 psalms.....
Svilpaste
# Iesūtīts: 2009.06.18 23:21:01
Par to, ka to lasīju, nemeloju. Kāpēc katolietei būtu jāapmelo sava Baznīca? Var jau būt, ka tās katoļu skolas pedagogi ne tā to bija sapratuši, bet nu neļāva un viss. Ja cilvēks lasa, tātad viņš uztver domu, tātad viņš arī sev vismaz skaidro. Ja vienkāršs, nemācīts cilvēks nevar neko pareizu izsecināt no 58.psalma, tad, dasich , ko Tu ieteiktu? Aizliegt nemācitajiem lasīt 58. psalmu? Kas sastādīs to fragmentu sarakstu, kurus nemācītie potenciāli varēs saprast un kurus tātad visi var lasīt?
dasich [87.246.165.252]
# Iesūtīts: 2009.06.19 00:32:49
Pat Jēzus runāja līdzībās un tad skaidroja. Es domāju Raksti obligāti jālasa un daudz, bet pašam nevajedzētu skaidrot. Tagad visi gudri un tā ir problēma. Atomfiziķim padomu nedod, bet teologiem cik uziet. Tepat, Jūsu, forumā lasīju kā diskutē par vienu grieķu vārdu un kā autoritāti citē vārdnīcu nevis reāli zin valodu. To no konteksta skaidri varēja saprast.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 166 , pavisam kopa bijuši: 1852