atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai esat apmierinaats ar savu gariigo ikdienu?
Mulders
Iesūtīts: 2009.06.09 11:40:02
Jautaajums gan ticiigajiem gan neticiigajiem!

Ticiigajiem, tas krietni konkreetaak - vai esat apmierinaati ar savu luugshanu dziivi, attieciibu kopshanu ar Dievu? Ko pashi gribeetu tajaa mainiit, uzlabot?

Neticiigajiem, tas attieciigi buutu jautaajums - vai esat apmierinaati ar taam lietaam juusu dziivee, ko pasaulee parasti saprot ar "gariigaam" - maaxla, muuzika, meditaacijas... lai kas tas buutu? Ko gribeetu savaa dziivee shai sakaraa mainiit vai uzlabot?
. 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.06.09 11:40:21
Shitaads jautaajums!
Ослик
# Iesūtīts: 2009.06.09 11:49:38
slikti, vairāk jālūdzas! un kā katolim katru dienu jāiet uz Sv Misi
Amēlija
# Iesūtīts: 2009.06.09 12:01:40
neesmu. bet cenšos to pakāpeniski uzlabot.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.06.09 12:05:43
Nē.
Nav garīga piepildījuma sajūtas, visu laiku tikai kā pa miglu!
Mūzika - kā gribētos to visu spēt saprast, sajust (klasisko mūziku), bet nekā - lācis uz ausīm uzkāpis! Ar mākslu tāpat.
Meditācijām atkal nav laika (gribēšanas?).
vilks
# Labojis vilks: 2009.06.09 12:07:10
īsti neesmu. mazliet mēģinu ko mainīt šai ziņā, īpaši attiecībā uz regulāru Bībeles lasīšanu un aizlūgšanām.
Palaikam vingrinos apzināties Dieva nepārtrauktu klātbūtni. Vairāk tas gan izpaužas pagaidām kā pateicība par to, kas man ir dots.

Bet vispār interesanti - aizlūgšanas pieder pie personīgās garīgās dzīves vai ne?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.06.09 12:09:01
Laikam jau būs tikai viens mums visiem labi pazīstams foruma tēls, kas ir apmierināts ar savu garīgo ikdienu...
vilks
# Iesūtīts: 2009.06.09 12:10:54
EzītisMiglā
Nezin, NB galā tādi varētu būt, manuprāt, arī vairāki.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.06.09 12:13:46
vilks
Vai tad tieši ticīgajiem nevajadzēja būt vairāk apmierinātiem?
Amēlija
# Iesūtīts: 2009.06.09 12:16:23
EzītisMiglā
Laikam jau būs tikai viens mums visiem labi pazīstams foruma tēls, kas ir apmierināts ar savu garīgo ikdienu...

kurš tad? Mulders?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.06.09 12:19:33
Amēlija
Nē, kāds no neticīgajiem.
Kristieši asāk izjūt savu nepilnību, tāpēc varētu justies neapmierināti.
vilks
# Iesūtīts: 2009.06.09 12:28:15
EzītisMiglā
Nezin, viens no skaidrojumiem tekstam "svētīgi garā nabagie" ir "svētīgi tie, kuri apzinās, ka bez Dieva viņiem nekas nepieder", proti, "tie, kas apzinās savu nepilnību". Apmierinātība ar savu garīgo dzīvi ved uz lepnību un nepamatotu iedomību. No kristietības viedokļa, tajā brīdī, kad cilvēks ir kļuvis lepns, viņš jau ir pazaudējis jebkuru pamatu būt apmierinātam ar savu garīgo dzīvi.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.06.09 12:29:39
Mulders par sevi domaa...

Apzinos, ka vismaz luughsanas var vienmeer vairaak gribeet un vareet... No otras puses, neapmierinaatiibu vai kaut kaadu dedzinoshu iztruukumu nesajuutu! Vot kad 3 nedeeljas uz Bazniicu nesanaaca aiziet, tad saaka iekshaa knjudeet vajadziiba...

Kaut kaa Dievs aizdzen atpakalj, ja izlaizhos!

Taakaa teikt strikti - nee neesmu apmierinaats nevaru. Driizaak apmierinaats nekaa neapmierinaats, ar atrunu - ka apzinos, ka vienmeer var gribeet vairaak un labaak!

Driizaak vareetu teikt - ka esmu neapmierinaats ar savu kuutro gribu, kura grib tik maz Es kaut kaads budists vai?
vilks
# Iesūtīts: 2009.06.09 13:22:56
Ctulhu
Vecais startreks (seriāls), manuprāt, ir krietni garīgāks par to, kas nupat bija kino.
vilks
# Labojis vilks: 2009.06.09 13:33:37
Ctulhu
Tā nu tas ir. Pasaule iet uz grunti.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.06.09 14:31:19
Ctulhu
Dalja no taas maakslas ir blefs jeb fikcija. Tb cilveeki pasi sev iestaastiijusi , ka tas ir kkas skaists/veertiigs.
Daļa jā, bet ne visa daļa. Redz, tas fiziķis Frīdmans tomēr mācēja atšķirt īstu mākslu, neviena neietekmēts.

Gribi redzeet kko skaistu - skaties uz
Dažādība ar nenāk par ļaunu. Kā arī - patikas daudzums. Vai nu tā klasiskā mūzika tiešām ir blefs, vai nu arī manas ausis vainīgas.
Papucs
# Labojis Papucs: 2009.06.09 14:33:29
Pēc zināmām pārdomām gandrīz gribētos teikt, ka esmu apmierināts.
Jūtos sakārtotāks. Tajā periodā, kad man bija ārēji intensīvāka garīgā ikdiena (baznīcas apmeklēšana, garīgās literatūras lasīšana u.t.t.), jutos mazliet kā haosā. Vienkāršāk izsakoties - nemaz nevēlos būt pārlieku svēts, jo tas ir pārāk smagi.

P.S. Kā smagāko triecienu savai garīgajai ikdienai izjūtu faktu, ka jūnijā mans radio skan vienīgi internetā, jo finansējums atrasts tikai ar jūliju.
Papucs
# Iesūtīts: 2009.06.09 14:43:59
EzītisMiglā
Klasiskā mūzika lielā mērā ir blefs, jo tā ir tikai to laiku popmūzika. Nesaku, ka tas ir pavisam slikti, bet šis fakts ir jāņem vērā. Ja Tava muzikālā gaume mūsdienās sakrīt ar popmūziku, tad tev vajadzētu būt spējīgam uztvert arī klasisko mūziku. Ja mūsdienās Tu slāpsti pēc kaut kā alternatīvāka par Raimondu Paulu vai Vitniju Hjūstoni, tad arī klasiskā nebūs priekš tevis.
Padomā pats, kas no mūsu gadsimta mūzikas teorētiski būs pieejams pēc 200-300 gadiem, un tagad padomā, ko šodien Tu dabū no tā, kas bija pirms 200-300 gadiem?
Balss
# Iesūtīts: 2009.06.09 14:51:21
Papucs
Tā nu vis nebūs, ka klasiskā mūzika ir blefs, tā pati to laiku popmūzika vien...
Tad tu laikam nekad neesi klausījies Bahu, piemēram, vai citus izcilākos klasiķus. Tur ir īsti dziļumi, kas nav seklajā, bieži pat primitīvajā popmūzikā, lai gan liela daļa, piem., viduslaiku mūzikas tiešām bija izklaidei rakstīta.

Balss
# Iesūtīts: 2009.06.09 14:54:34
Mulders
Nē, neesmyu apmierināta. Gribētu vairāk un intensīvāk. Dzīve tāda, ka vnk neatliek laika... Ikdiena to aprij. Pie TV praktiski nesēžu, filmas internetā neskatos un spēles nespēlēju. Bet vairāk laika tomēr gribētos atlicināt labām grāmatām (šobrīd lasu par klosteri).
Lai gan ik dienas cenšos izlasīt kādu Bībeles nodaļu un Rozeniusa ikdienas lasījumus. Lūgšanas man īstenībā ir tikai aizlūgšanas par citiem.
masiks [69.46.17.168]
# Iesūtīts: 2009.06.09 15:40:08
Nezinu, vai esmu apmierināts.... laikam esmu. Es noteikti gribētu vairāk laika veltīt mākslas izklaidei, taču darba holisms un interneta atkarība dara savu. Ja nebūtu apmierināts ar garīgo dzīvi - kļūtu par An Hīro. Domāju, ka tas attiecināms uz visiem šejieniešiem.

Balss
Klasiskā mūzika tiešām ir TĀ laika mūzika. Es neesmu TĀ laika cilvēks /un necenšos tāds būt/, tāpēc mani viņa neiedvesmo. Tāpat kā mani neiedveismo senās ebibtes, antīko grieķu, romiešu un ķeltu mūzikas. Klasiskajā mūzikā mani tracina mūzikas mazā informācijas kapacitāte. To, ko var pateikt 30 sekundēs, to klasika nespēj pat 30 minūtēs.

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 63 , pavisam kopa bijuši: 13697