atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Desmitā tiesa
normundo
Iesūtīts: 2009.04.20 08:53:35
Palasīju te iepriekš rakstīto, bet neatradu atbildes uz manī radušamies jautājumiem par 10 tiesas apmēriem. Saprotu, ka var dot arī vairāk un tajā nav nekā nosodāma, bet tomēr. Kā aprēķina un no kādiem tad ienākumiem tā 10 tiesa ir jādod.
No algas būtu it kā viss skaidrs, bet kā ir gadījumos, ja kaut ko pārdod.
Teiksim nopirku auto par 1000Ls, pēc mēneša kaut kāda iemesla dēļ steidzami savajadzējās nauda(piem., ārsta pakalpojumiem) un auto tika pārdots par 800Ls. Ienākums ir 800Ls, peļņa ir -200Ls. Vai 10 diesa jāmaksā no 800Ls, kas ir 80Ls?
Kā ir, ja cilvēks ir uzņēmējs? Viņš, piemēram, ir stapnieks kaut kādos darījumos, nopērk preci, pakalpoju par 100Ls un pārdod par 105Ls. Vai atkal 10 tiesa ir jāmaksā no visa ienākuma 105Ls, kas ir 10,5Ls? Bet tādā gadījumā biznes ātri aizies uz grunti. Varbūt tomēr ir jāmakasā no 5Ls, kas ir uzcenojums? Te es abstrahējos no nodokļiem, citiem izdevumiem, kas būtu iekļaujami uzcenojumā. Vai šādā gadījumā uzcenojumā būtu jāiekļauj arī 10 tiesa?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.04.23 17:55:57
Jānis Kalniņš
jo redz, tas ko Jēzus izdarīja ir tieši tas - uzreiz pāriet pie fūgām!!!

Nu, ne gluži... Vispirms nāca tāds JKristītājs un laikam jau ne velti piekodināja papriekšu no grēkiem atgriezties . Un kas tad būtu tie GRĒKI? (ne jau kādu tur Pilnību viņš paģērēja) - prasti dekaloga pārkāpumi un tikai.
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.04.24 12:56:03
-Jona-

Nu gan Tev galvā ir sviests! Jānis Kristītājs atnāca, izpildīja savu misiju gluži tāpat kā jebkurš cits VD pravietis! Viņš ir "no sievām dzimis" un no tiem ir tas lielākais, bet jebkurš mazākais debesu valstībās ir lialāks par viņu. Vai tad Tu neesi debesu valstībā, tu tai nepiederi? Ko tad Tu nodarbojies ar kalpošanu pirmspēkiem?

Un ir ļoti pedagoģiski kristiešiem teikt, ka bauslība nav saistoša, resp. tā vairs nav jāpilda. Lai pilda Augstāko bausli, ar to pietiek! Bauslība ir priekš tiem, kur cenšas ar darbiem tikt taisni. Un tā ir piemērojama tikai tiktāl, līdz cilvēks beidzot apjēdz, ka bez Kristus viņš ir nulle un neko nespēj. Sākot no Kristus, bauslībai vairs nav varas un dzīves mēraukla ir Kristus mīlestības bauslis. Viss.
rainars
# Iesūtīts: 2009.04.26 20:58:53
Jānis Kalniņš Un ir ļoti pedagoģiski kristiešiem teikt, ka bauslība nav saistoša, resp. tā vairs nav jāpilda.
Piedod ka piekasos vārdiem .Mana nesaprašana dod jautājumus.
Vai tad zināt ka tu dari grēku un dari ir attaisnojoši? Bauslība dota netaisnajiem vainas pierādīsanai.- vai tas nozīmē ka taisnotie var grēkot turklāt atklati un necīnoties.Man bišku nelīmējas.
Фёкла
# Iesūtīts: 2009.04.26 21:51:17
rainars
Vai tad kaadu var uzskatiit par taisnu, ja vinjam nav izpratnes par greeku un taisniibu? Bet ja jau ir, tad kaapeec gan taisnajam greekot?
Jānis Kalniņš
# Iesūtīts: 2009.04.27 22:52:55
rainars

Kur kaut vienā vārdā es esmu teicis, ka taisnie var grēkot? Es saku, ka bauslība nav saistoša, jo tās vietā ir nācis kaut kas daudz labāks, vai tad tas nozīmē, ka var grēkot? Sakārto takš to putru savās smadzenēs!
Aivars Lapšāns
# Iesūtīts: 2009.04.28 11:48:07
normundo
Mana ģimene 10to tiesu ievēro. Ja no biznesa , tad peļņas 10 % procenti. Ja no tā vāģa ieliki kabatā 200 , tad , kas tev žēl šķirties no 20 ls. Toties tā nauda aiziet evaņģēlija pasludināšanai. Tā ir liela vērtība. Ja visi kristieši mestu 10 tiesu , tad īpašumi Lelbam nobālētu no tā darba , ko nes desmitā tiesa, jo tas ir Dieva nodoms draudzēm kā sevi finansēt. Mēs ejam nepareizu ceļu un tad brīnāmies , ka naudas nav....
danar
# Iesūtīts: 2009.04.29 14:16:30
Man mācītājs nolika priekša Maleahijas 3:10-11,un pateica ka vienalga mums nākas atdot 10to,piemeram,neparedzētos izdevumos-zālēs vai mums kads ko nozog,vai pazaudejam.Visi "samaksā" 10 tiesu!
Īstenībā bargi,jo kādu laiku ta arī domāju,ja kads no gimenes saslima tad dēļ tā,,ka nebiju samaksājusi pilnībā 10to.
Tādēl īpasi skaids man nav sis 10 tiesas jautajums.








Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.29 14:32:26
danar, uuuu...

Izklausās pēc tām klasiskajām vēstulēm "Ja šito neizdarīsi, tad tevi piemeklēs lielas bēdas"

Varētu tava mācītāja vārdu, šob zinām, kur piemājo Dievišķās šantāžas experti?
Balss
# Iesūtīts: 2009.04.29 14:55:49
Santaazha ir primitiva un nevietaa.
Bet desmitas tiesas doshanas svetiba - ari pavisam vienkarsaa ekonomiska aspektaa - realitate!
danar
# Iesūtīts: 2009.04.29 15:07:45
MuldersNu,tas bija 4 gadus atpakal un iespejams tas bija kads macitaja izmisuma solis vai kas cits.Varbut ne ta pasniedza un apskaidroja šo jautajumu.Tapec vien negribu publiskot vina vārdu.
BalssJNu,ja,bet kā "zaļam kristietim" tu paskaidrosi,lai nesāktu dot tāpēc,lai izpelnitos svetibu.
Balss
# Iesūtīts: 2009.04.29 15:43:58
danar
Ja saks dot TAPEC, lai nopelnitu svetibu... hm, tas nu ir motivs galigi garam!... Dievs tacu nenem kukulus!!!
Bet priecigu deveju Dievs svetii.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.29 15:54:06
Balss, a ja priecīgais devējs dod 9% tad arī svētīs? A ja 1%? Un vai svētības izmērs ir atkarīgs no %?
Aivars Lapšāns
# Labojis Aivars Lapšāns: 2009.04.30 19:18:21
Mulders
Balss, a ja priecīgais devējs dod 9% tad arī svētīs? A ja 1%? Un vai svētības izmērs ir atkarīgs no %?
Tas gan drīzāk būs priecīgs demagogs. Desmitā ir jāsaprot kā globāls kristiešu finansējums evaņģēlija pasludināšanai.
Ja kāds dod 1% , tad viņa prieks nav pilnīgs. Viņš vēl nav sapratis evaņģēlija jēgu. Nav runa , ka , ja es došu desmito , tad man labāk dzīvosies , nē : tie, kuri,, darbina ,,desmito ir kā uz adatas - dzīve ar visu savu mantu Tam Kungam .
Pamēģini. Te teorija nederēs.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.05.01 00:36:09
Desmitā ir jāsaprot kā globāls kristiešu finansējums evaņģēlija pasludināšanai.

Nu tātad es prasu, ja dos 9% tad Baznīcai kapec?

Ja kāds dod 1% , tad viņa prieks nav pilnīgs.

Esi aptaujājis tos 1% devējus? Ka tu tā zini?

Viņš vēl nav sapratis evaņģēlija jēgu.

O atbraucām... Vai Evanģēlija jēga būtu finansēt šo evanģēliju? Izklausās pēc laba biznesa plāna!

Pamēģini. Te teorija nederēs.

A kāpē domā ka es te par teoriju? Jo tu nevari priecāties, kāmēr nepalielīsies visai pasaulei cik ļoti tu 10o tiesu maxā? Nezinu... man priex ir pilnīgs kad dodu un arī kad nedodu... Dieva dāvātās dāvanas nav atkarīgas no manas maxātspējas!
danar
# Iesūtīts: 2009.05.01 01:02:37
Aivars Lapšāns
Kapēc tikai 10tā daļa?Pirmkristiesi pardeva visus savus īpašumus un naudu izdalīja ka nu kuram vajag,lai atbalstītu Evaņģēlija sludināšanu.
Balss
# Iesūtīts: 2009.05.01 12:20:14
danar
Tas nu gan nebija jedzigakais variants... Pec tam pasiem bija jaludz palidziba, lai Pavils viniem to gadaa no arzemeem.
Bibele ir teikts - stradaa ta, lai tu uzturi pats sevi un tev paliek vel pari labiem darbiem, palidzibai citiem, kam ta vajadziga (ta pati 10.tiesa)
Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.01 20:34:21
Balss, jaunajā derībā nekā tāda nav... JD māca dot no laba prāta, tā lai notiek izlīdzināšanās, bet lai pašam nepaliek trūkumā, ka pēcāk atkal jālūdz citiem... JD ir daudz modernāka "ekonomika"... orientēta uz cilvēku nevis priesteru kārtas labklājību!
danar
# Iesūtīts: 2009.05.01 23:36:35
Mums draudze ir īpašas 10tiesas svētdienas,kad jāiemet groza aploksne ar savu 10to,esmu dzirdejusi,ka ari citas draudzes ta notiekot un pec sadas kartibas ieviesanas,uzlabojas draudzes finans.,stavoklis(ta runa).Ir tacu tad kads Biblisks pamatojums 10tai ja jau tada kartiba ieviesta?





Mulders
# Iesūtīts: 2009.05.01 23:48:09
danar, Jaunajā Derībā tāda pamatojuma nav...

Tas ir no VD jūdaisma bauslības...

Savukārt JD var interesanti lasīt 2 Korintiešu 8 un 9 nodaļu, tas tāds viens garš gabals, bet šķiet šīs diskusijas kontextā būtu ļoti svētīgi to izlasīt!

Ja kādu mulsina visa tā JD jezga, ka tur nav nedz konkrētu likumu, nedz nolikumu... viss tāds izplūdis un neskaidrs - nu tur "Mīli savu tuvāko" "Ziedo no labas sirds" etc. nu tiem, tad jāatgriežas pie bērnu piena, un ja termins "pieklājība" ir par sarežģītu, tad kā mazam bērnam jāmāca kniksēt vai kāju pievilkt. Tāpat arī VD māca... ja nespēj apjēgt, ko nozīmē "ziedo no laba prāta" nu tad piķo 10% un pēcāk staigā augstu paceltu galvu, ka esi Dieva likumus izpildījis

Īpatnēji ir cilvēki, kas iedomājas, ja šie būs bauslību izpildījuši, tad viņiem tiks ieskaitīts arī Zelta Bauslis

Raksti gan māca akurāt otrādi, ja izpildīsi Zelta bausli, tad tas ieskaitās par visiem baušļiem. Tai skaitā arī 10 tiesas bauslība!



Ingars
# Iesūtīts: 2009.05.02 08:29:13
Cik es zinu, tad par desmito tiesu kā obligātu runāts tikai vecajā derībā. Bet tagad līdz ar jaunās derības stāšanos spēkā uz mums vairs neattiecas vecās derības ceremoniālie likumi un svētku dienas. (lasīt vēstuli ebrejiem) tomēr tā kā mums jādara misijas darbs un daudzas citas kalpošanas, kas prasa līdzekļus, nepieciešams tomēr ieviest kādu noteiktu ziedojuma summu, lai disciplinētu paši sevi. Jo citādi sanāk tā, ka es no savas algas katru mēnesi "no sirds" ziedoju pa santīmam. Taču ja man ir konkrēta summa zināma, kas jāziedo (šajā gadījumā desimtā tiesa) tad vairs nav nekādas razborkas, tomēr atzīšu godīgi, ka neesmu nekad desmito maksājis, pat nezinu kāpēc, laikam neesmu disciplinēts. Vispār jau ziedoju, taču nekad tā neesmu rēķinājis lai būtu viena desmitā no manas algas
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 59 , pavisam kopa bijuši: 1482