atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Desmitā tiesa
normundo
Iesūtīts: 2009.04.20 08:53:35
Palasīju te iepriekš rakstīto, bet neatradu atbildes uz manī radušamies jautājumiem par 10 tiesas apmēriem. Saprotu, ka var dot arī vairāk un tajā nav nekā nosodāma, bet tomēr. Kā aprēķina un no kādiem tad ienākumiem tā 10 tiesa ir jādod.
No algas būtu it kā viss skaidrs, bet kā ir gadījumos, ja kaut ko pārdod.
Teiksim nopirku auto par 1000Ls, pēc mēneša kaut kāda iemesla dēļ steidzami savajadzējās nauda(piem., ārsta pakalpojumiem) un auto tika pārdots par 800Ls. Ienākums ir 800Ls, peļņa ir -200Ls. Vai 10 diesa jāmaksā no 800Ls, kas ir 80Ls?
Kā ir, ja cilvēks ir uzņēmējs? Viņš, piemēram, ir stapnieks kaut kādos darījumos, nopērk preci, pakalpoju par 100Ls un pārdod par 105Ls. Vai atkal 10 tiesa ir jāmaksā no visa ienākuma 105Ls, kas ir 10,5Ls? Bet tādā gadījumā biznes ātri aizies uz grunti. Varbūt tomēr ir jāmakasā no 5Ls, kas ir uzcenojums? Te es abstrahējos no nodokļiem, citiem izdevumiem, kas būtu iekļaujami uzcenojumā. Vai šādā gadījumā uzcenojumā būtu jāiekļauj arī 10 tiesa?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
AutorsZiņas teksts
Proskovja iz podmoskovja
# Iesūtīts: 2009.04.22 11:11:50
Mulders
kaut kā salik;ās, ka šī lūgšana baigi attiecas uz tevi



Dievs, dāvā man spēku, kas gaida uz Tevi klusumā un pacietībā. Dāvā pazemību, kurā vienīgajā rodams miers, un atbrīvo mani no lepnības, kas ir vissmagākā no nastām. Piepildi manu sirdi un dvēseli ar mīlestības vienkāršību.

Lai visu manu dzīvi pārņem viena vienīga doma un vēlēšanās – mīlēt. Lai es spēju mīlēt nevis nopelnu dēļ, nevis pilnības dēļ, nevis tikumu dēļ, nevis svētuma dēļ, bet tikai Tevis paša dēļ!

Jo ir tikai viens, kas spēj piepildīt mīlestību un to atalgot, – Tu pats.


autors Tomass Mērtons
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.04.22 11:17:53
Proskovaja... nu lūk... Un kas svarīgi, šajā lūgšanā nekā no 10 tiesas vai Sinaja bauslības nav Skaista forša lūgšana, tieši Jaunās Derības - mīli Dievu un savu tuvāko - kontextā... Vērsta uz cilvēka iekšējās būtības izmaiņu, nevis viņa ārējās izdarības `pareizību`
normundo
# Labojis normundo: 2009.04.22 13:21:51
Mulders
Reku teksts no vestules Ebrejiem 10. nodaļas:
26 Jo, ja mēs pēc patiesības atziņas saņemšanas tīši grēkojam , tad neatliek vairs upuris par grēkiem,
27 bet gan briesmīga tiesas gaidīšana un uguns karstums, kas aprīs pretiniekus.

Kas šeit domāts ar vārdiem tīši grēkojam ??? Pēc manas saprašanas tieši baušļu neievērošana, jo neredzu skaidrojumu, kas JD ietvaros ir grēks.

Un kā šo tekstu saprast?
Nedomājiet, ka Es esmu atnācis atmest bauslību vai praviešus. Es neesmu nācis tos atmest, bet piepildīt.
Jo patiesi Es jums saku: tiekāms debess un zeme zudīs, nezudīs neviena ne vismazākā rakstu zīmīte, ne raksta galiņš no bauslības, iekāms viss notiek. Mt.ev.5.17-18.

Vairāk vai mazāk jau ir kā tu raksti, bet tomēr tiek minēts arī JD, ka ir grēki, kas tiks sodīti, ir bauslība, kuru it kā Jēzus nav atnācis atmest. Veidojas kaut kāda pretruna kuru nevaru izprast līdz galam.

Nesaprotu ko nozīmē šis: dekaloga deriiba un Un lai tu neteiktu, ka te iet runa par ceremoniālo bauslību, bet par dekalogu

Uz šo brīdi mana izpratne par šo visu ir tāda, ka tiešām VD ir veca un JD nāk tās vietā un tagad ir jādzīvo pēc tās, tomēr baušļi ir jāievēro(kā savādāk noteiksi, kas ir vai nav grēks), jo ja tos tīšuprāt pārkāpj, nāks sods, bargs sods.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.22 16:13:06
Kas šeit domāts ar vārdiem tīši grēkojam ??? Pēc manas saprašanas tieši baušļu neievērošana, jo neredzu skaidrojumu, kas JD ietvaros ir grēks.

Kristus Baušļa nepildīšana - Nemīlēšana, Naids, Dusmas... karoče izlasi šķiet 1 Kor 6 nodaļu, tur kaut kur Pāvils veselu lērumu negantību izber...
Tāpat lasi tak kontextu... JD nāves grēks ir viens vienīgs - Sv. Gara zaimošana - tas arī ir šis - ticības noraidījums, neticība. Jeb dekaloga valodā runājot, tas ir 1ais bauslis!

Nedomājiet, ka Es esmu atnācis atmest bauslību vai praviešus. Es neesmu nācis tos atmest, bet piepildīt. Jo patiesi Es jums saku: tiekāms debess un zeme zudīs, nezudīs neviena ne vismazākā rakstu zīmīte, ne raksta galiņš no bauslības, iekāms viss notiek. Mt.ev.5.17-18.

Skaidroju... jēdzienam "bauslība" šajā kontextā nozīme ir nevis Dekalogs, bet gan tie pravietojumi no VD, kas ir izteikti bauslībā. Lasi tak, tur rakstīts "bauslība vai pravieši" - tā ir atsauksme uz VD 5 Mozus grāmatām un Praviešiem. Kristus ir VD pravietojumu un apsolījumu piepildījums. Viņš to skaidri saka, ka netiek atcelts neviens pravietojums neviens burts no šiem baušļiem līdz tas tiks piepildīts. Un Kristū ir šis piepildījums!

Es tak iecitēju romiešu vēstuli

Rom 3:21 Bet tagad neatkarīgi no bauslības atklājusies Dieva taisnība, ko jau apliecina bauslība un pravieši.

Palasi šo teikumu... ja tu tajā ielasīsi "bauslības" vietā dekalogu, tad tu dabūsi oximoronu, jo sanāks kaut kas tāds

Bet tagad neatkarīgi no dekaloga.... ko jau apliecina dekalogs...
Taču, ja tu esi godīgs un lasi kontextā tad sapratīsi ka ar idiomu "bauslība un pravieši" JD tiek apzimēts tas, ko mēs apzīmējam ar VD rakstiem. Vēl ir 3ā komponente "dziesmas"... "Bauslība un Pravieši" ir VD...

Un tevis citētajā rakstu vietā no Mateja Kristus apliecina, ka viņš ir nācis šos Vecās derības (Bauslības un Praviešu) pravietojumus nevis atcelt bet piepildīt. Un viņš apliecina, ka neviens burts no tiem nepazudīs, kāmēr tas viss nepiepildīsies... Un kad Kristū tas viss piepildījās, tad Kristus arī pateica "Viss Piepildīts" Tas ir... Bauslība un Pravieši tika piepildīti!

Vairāk vai mazāk jau ir kā tu raksti, bet tomēr tiek minēts arī JD, ka ir grēki, kas tiks sodīti, ir bauslība, kuru it kā Jēzus nav atnācis atmest. Veidojas kaut kāda pretruna kuru nevaru izprast līdz galam.
Tāpēc ir labi, ka tu atnāci un pajautāji un es tev varēju paskaidrot... jo nebūt ne vienmēr JD vārds "bauslība" nozīmē dekalogs, tie nav savstarpēji maināmi jēdzieni, kā es tev parādīju. Tāpēc ir ļoti svarīgi lasīt kontextu... Citādi sanāk tāds joks, ka tu izraujot no kontexta teikumus nonāc dīvanos secinājumos...

JD Grēks ir jebkas, kas cilvēku ved prom no Kristus mīlestības un ticības... JD tāpēc nav nekāda legālistiska uzskaties sistēma... jo tas ir ļauniem cilvēkiem vajag likt važas un norādes, labs cilvēks pats no sevis zin kas ir labs un ļauns... viņš dara labu un mīl, nevis ļaunu un nīst... Tieši tāpēc jau ir teikts, ka Kristus Dos Garu un dēstīs bauslību sirdī... Tas ir tas, ka tev ir nevis jāstaigā ar dekalogu kabatā un pie katras rīcības jākonsultējas ar to, bet gan jādodās pie Kristus un viņam jājautā... Jo grozies kā gribi, bet viena un tā pati rīcība JD var būt gan grēks gan nebūt grēks... par to Pāvils runā, kad runā par dietiārajiem ierobežojumiem. Pēc likuma tie nav nekāds grēks, bet ja tava ēdiena dēļ kāds apgrēkojas, tad tas ir grēks...

Jeb kaut kur stāv rakstīts!
Rom 14:14 Es zinu un esmu pārliecināts Kungā Jēzū, ka nekas nav nešķīsts pats par sevi: vienīgi tam, kas domā, ka tas nešķīsts, tam tas nešķīsts.
Tas kontextā par ēdieniem!

Uz šo brīdi mana izpratne par šo visu ir tāda, ka tiešām VD ir veca un JD nāk tās vietā un tagad ir jādzīvo pēc tās, tomēr baušļi ir jāievēro(kā savādāk noteiksi, kas ir vai nav grēks), jo ja tos tīšuprāt pārkāpj, nāks sods, bargs sods.

Atbildu ar kāda no Svēto vārdiem - Mīli un tad vari darīt ko gribI!

Lūk, ja tu pildīsi vienīgo JD bausli - Mīli Dievu un savu tuvāko - Tu nemaz nevarēsi nevienu Dekaloga bausli pārkāpt!

Tomēr Farizeji visi pildīja Dekalogu, un tomēr Kristus viņus noraidīja... jo Dekalogs nav nekas cits, kā vien pātaga tiem, kas uzdod jautājumu "ko nozīmē mīlēt"

Ja tev vajag "dekalog špikeri" tad tu vēl neesi Kristū... Ja tu bez Dekaloga vēl neizšķir kas ir un kas nav grēks, tad tev pie Kristus jāiet un jālūdz Sv. Gars, lai tas tev atklāj grēku!

Tu tiešām domā, ka ja tu izpildīsi Dekalogu, tiksi debesīs!

Tev sanāks tāpat kā Bagātajam jaunēklim... visu bij izpildījis, bet tomēr pēcāk aizgāja noskumis!

Ne tā kā Ap. D. cietuma sargam... Viņš dekalogu nebij pildījis, viņš svētos bij cietumā turējis... un tomēr pēc tam ticēja uz Kristu un bij priecīgs savas ticības deļ!

Jo ābele dod ābolus tāpēc, ka tā ir ābele, nevis tā ir ābele tāpēc ka dod ābolus

Kā stāv rakstīts:

Jāņa 15:5 ES ESMU vīnakoks, jūs tie zari. Kas Manī paliek un Es viņā, tas nes daudz augļu, jo bez Manis jūs nenieka nespējat darīt .

Tas nozīmē arī vienu ļoti nepatīkamu lietu legālistiem - arī Dekalogu un Baušļus neviens nevar pildīt bez Kristus!
Tā kā tu runā pareizi "Bet baušļi ir japilda"... Tikai tas skan mazliet dīvaini priekš Jaunās Derības cilvēka... Tas būtu tāpat kā teikt putnam - Jā tu esi putns, be tev IR jālido

Lido putns ne tāpēc, ka to liek likums, bet tāpēc, ka viņš ir putns!

Cilvēks pilda baušļus nevis tāpēc, ka to liek likums, bet tāpēc, ka viņš ir Dieva bērns un viņā ir Sv. Gars, kas sauc "Aba Tēvs"...

Un lūk, ja tu pret šo savu būtību sacelies... ja tu zaimo Sv. Garu, tad gan tu pakļūsti zem nepiedodamā grēka lāsta... jo kas noraida žēlastību, pār to jau nevar apžēloties? Jo kā lai piedod tam, kurš noraida pašu piedošanu?
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.04.22 16:14:26
Nu ko matus tik daudz skaldāt! Vienkārši pamēģiniet sākt dot desmito un tad palūkojiet, vai Kungs ir uzticams!
Desmitās tiesas jautājums ir tīra prakse, ne teorija, tas ir darīšanas, ne folozofēšanas jautājums.


Varu pat vairāk teikt... Ticiet... un pat bez 10 tiesas Dievs ir uzticams. Vēl vairāk... viņš ir uzticams, pat ja jūs paliekat neuzticami Personīgi to saku!

Tā kā... 10 tiesa nav nekāds Dieva uzpirksanas mehānisms... Tjipa... iemet 10 tiesu, un Dievs uzreiz labs ir Varētu padomāt, ka viņš Sirdi neredz... Tjipa... kāpēc ta domā Kaina upuri viņš noraidīja? Tā kā... ja skatās pēc Kaina... nehrena tā 10 tiesa nedarbojas!

Tieši tāpat mēģināja argumentēt Izraēls Jeremijas 44 nodaļā... kur šie teica - Ai blin, kad pielūdzām Debesu Ķeniņieni, tad mums nekā netrūka, bet līdzko mēs pievērsāmies tev, Dievs, tā viss bij trubā
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.04.22 18:34:56
Jānis Kalniņš kā jau profesionālis aicina neklimperēt garlaicīgās gammas, bet uzreiz pāriet pie fūgām... .. vispār nav slikta doma, tā pateikt - un tagad jums visiem rāvienā jākļūst mīlestības pilniem (lasi: svētiem)
(svētajiem pašiem tas gan prasījis pusi vai pat visu mūžu, bet nu labi..).

Bet nelaime tāda, ka ne tuvu ne visi ir jau no iesākuma šī jaukā mācītāja līmenī, bet gan šādu aicinājumu sapratīs savdabīgi un visnotaļ prasti, un proti:
- heijā un urrā!, es drīkstu neturēt baušļus! man atļāva! mācītājs atļāva!! (bet mīlēt toties protu ka nemetas, kurš ta neprot, ha!) - šo jēdzienu nudie katrs tulko kā iepatīkas... mja...
Rausītis
# Iesūtīts: 2009.04.22 18:54:45
-Jona-
es drīkstu neturēt baušļus! man atļāva! mācītājs atļāva!! (bet mīlēt toties protu ka nemetas

kāpēc nesapratīs? domā pārāk viegls uzdevums - mīlēt. un kurš teica, ka prot ?
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.04.22 19:15:33
Rausītis

ar mīlēšanu parastais ļaužs visbiežāk saprot vienu tādu, khm, visai dzīvniecisku padarīšanu, bet labākajā gadījumā - savu paša egoismu, nu, tipa: ak, kā es mīlu savu sievu! nu mīlu, nu! (līdz pirmajai reizei, kad ceļā ptrāpījusies jaunāka/seksīgāka, bet tas tak sīkums, tagad es tāpat mīlu to otro..).
Ak, bet savus bērniņus - nu tos gan es mīlu varāk par visu! (resp., alimentus ar sakostiem zobiem nomaksāju, da vēl pusi noblēdīt pamanos).

Ar Jēzus Mīlestību, līdz kādai sūri grūti aiztikuši arī visi Viņa Svētie, absolūti nekāda sakara.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.22 19:25:32
Ar Jēzus Mīlestību, līdz kādai sūri grūti aiztikuši arī visi Viņa Svētie, absolūti nekāda sakara.

A vienam otram, kas visus baušļus turējis... vispār jaaiziet noskumušam...

Tā ir... kad cilvēki mēģina uzkāpt debesīs, tad sanāk "sūri grūti"

Tāpēc kudī ērtāk ļaut Dievam darīt to, kas nav iespējams cilvēkiem!
Rausītis
# Labojis Rausītis: 2009.04.22 19:35:29
-Jona-
jūs, kundze, par ko un kādā sakarā šādu mīlestības definīciju "piešujat" pārējiem?
-Jona-
# Labojis -Jona-: 2009.04.22 21:03:46
Rausītis

Pirmkārt, es to nebūt nepiešuju visiem pārējiem, otrkārt - piešūt visiem, kas par kristiešiem deklarējušies, definīciju no 1.Kor.13 ir vēl mazāk pamata.
ja kādam kas tml. jau paspējis sakāpt galviņā, lai mierīgā garā pārlasa kāda Īsta Svētā dzīves aprakstu un nokaunās:

http://www.rarzi.lv/ejietunmaciet/em_31_Katrina%20no%20Sj.. enas.htm
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.22 23:23:30
-Jona-

Kā tev šķiet, tie vīri un sievas ir svēti tāpēc ka tādu dzīvi nodzīvoja. Vai viņi spēja tādu dzīvi nodzīvot un darbus darīt, tāpēc ka bij svēti?
normundo
# Iesūtīts: 2009.04.23 09:17:28
Mulders

Paldies par apjomīgo skaidrojumu!

Vai es pareizi saprotu to terminu - dekaloga- tas ir noteikumu, ierobezhojumu, baushlju uzskaitījums? Vismaz tāds iespaids radās.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.04.23 09:22:35
Mulders
kāpēc ta domā Kaina upuri viņš noraidīja?
Iemesls Rakstos tā kā nekur nebūtu minēts. Tikpat labi es varu teikt, ka gaļas upuri Jahvem patika labāk nekā augļi un dārzeņi, kaut arī pēdējie pat daudz labāk atbilda sākotnējam plānam. ;-)


Savukārt... ja tu tapsi cilvēks (Kristū) tad braukt ar moci tevi nebūs jāmāca, tu to pratīsi tāpēc, ka esi cilvēks, nevis tāpēc, ka tevi sit bauslības pātaga! ... Cilvēks pilda baušļus nevis tāpēc, ka to liek likums, bet tāpēc, ka viņš ir Dieva bērns un viņā ir Sv. Gars, kas sauc "Aba Tēvs"...
Reāli, cik daudz cilvēku ir spējīgi pildīt bausli "mīli Dievu un savu tuvāko?" Daudz vieglāk ir pildīt "nezodz", "neslepkavo", u.c. Te ir reāla darbība, kas ir vai nav jādara. Bet - mīlēt, kā tas iespējams? Apmēram kā "piespiesties mīlēt Raini"?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.23 09:57:13
normundo - deka = desmit, logs = vārds

Pārsvarā es domāju ar to tieši to Sinaja Kalna bauslību, bet principā tā "bauslība" ir visi Mozus Likumi... sākot no dekaloga un beidzot ar visiem pārējiem. Ievēro, ka augstākais bauslis nemaz nav dekalogā, bet ir kaut kur vēlāk starp visiem likumiem

Ja tevi mulsina tas apgalvojums "Mums nav saistoša Mozus bauslība, bet ir saistoša Kristus bauslība"... tad saproti, ka tas nenozīmē, ka tagad var nogalināt, zagt vai laulību pārkāpt. Tāpat, kā, ja es pasaku, ka mums nav saistoši Latvijas PSR likumi bet gan Latvijas LR likumi, tas nenozīmē, ka mēs varam darīt nesodīti to, kas bij nosodīts Latvijas PSR likumos.

Vienkārši Mīlestības Bauslis ietver sevī jebko, ko cilvēki var izzīst no dekaloga... bet faktiski Jūdi un daudzi citi cilvēki pārprot bauslību, domājot, ja viņi izpildīs burtiski un formāli dekalogu, tad tas tiks ieskaitīts viņiem par mīlestību... taču praksē cilvēki nepadomā, ka 1o bausli faktiski nav iespējams izpildīt vispār, pirms tu neesi iepotēts Vīna Kokā, bez kura mēs nenieka nespējam darīt... bet kā saka Raksti - ja tu pārkāp vienu bausli, tu pārkāp visus!
Tā kā ir velti lielīties ar to, ka tu nezodz, neslepkavo cieni māti un tēvu kā arī nemelo... Ja 1ais bauslis ir trubā, tad pārējie labākā gadījumā ir labs PR cilvēku acīs, bet ne Dievam, jo viņš jau redz to sirdi... un Kristus gan redzēja, ka ārēji farizeji pilda bauslību, bet iekšā viņi bij sapuvuši - tā līdzība par nobalsinātajiem kapiem!

Jaunā Derība, Svētais Gars un Kristus darbs mūsos izmaina šo iekšējo... un kā stāv rakstīts, Kas ir Kristū tas ir jauns radījums... Un tieši JD cilvēku ārēji nemaz nevar atšķirt dažkārt no ikdienas cilvēka, bet iekšēji viņš ir pārveidots, jauns un īsts...

Kā kaut kur Jesejā Rakstīts - kad pasaules galā tiks noņemts šis plīvurs, tad būs redzama cilvēku īstenā būtība, nevis mānīgā čaula!

Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.23 10:04:05
Iemesls Rakstos tā kā nekur nebūtu minēts. Tikpat labi es varu teikt, ka gaļas upuri Jahvem patika labāk nekā augļi un dārzeņi, kaut arī pēdējie pat daudz labāk atbilda sākotnējam plānam. ;-)

Tas šķiet tev tāpēc, ka laikam tālāk par Rom 9 nodaļu neesi lasījis!

Ebr 11:4 Ticībā Ābels ir nesis Dievam labāku upuri nekā Kains; tās dēļ par viņu ir liecināts, ka viņš ir taisns, kā Dievs par viņa dāvanām ir liecinājis; tās dēļ viņš vēl runā, kaut arī miris.

1 Jāņa 3:
11 Jo šī ir tā vēsts, ko esat dzirdējuši no sākuma, ka mums būs citam citu mīlēt,
12 ne kā Kains, kas bija no ļaunā un nokāva savu brāli, bet kādēļ viņš to nokāva? Tāpēc ka viņa darbi bija ļauni un viņa brāļa darbi taisni.

ka mēs varam darīt nesodīti to, kas bij nosodīts Latvijas PSR likumos.
Imenno... tieshi taapeec Cilveeki piekjeraas un par augstu veertibu tur to ko vinji pashi speej dariit. Bet to ko vinji nespeej, ko speej tikai Dievs, to cilveeks netur par veertiigu. Un cilveeks briinaas - kaa es to varu izdariit... un atbilde ir vienkaarsha - nekaa! Tu to nevari... to var tikai Dievs! Tieshi taapeec jau ir JD bauslis... tas kaa koaans... liek dariit to ko tu nevari pats no sevis, ko neviens cilveeks nespeej, ja vinjaa tas nav.

Bet Dieva Vaardam ir viena brinishkjiiga iipashiiba, tas rada realitaati. Ja Dievs saka "Lai top" - tad top iisteniiba. Ja Dievs saka "Laacar naac aaraa", tad mironis celjaas un naak!
Dieva Vaards, kad paveel, tad arii sho paveeli padara par aktualitaati un iespeejamiibu!
Taapeec, ja cilveeks ticiibaa uznjem Dieva Vaardu, tad vinjsh ar to savienojoties kljuust par Dieva Vaarda realitaates dalju un kljuust speejiigs dariit cilveekam neiespeejamo!
Jānis Kalniņš
# Labojis Jānis Kalniņš: 2009.04.23 17:03:57
-Jona-

Nu jā, tavs salīdzinājums par tām fūgām jau ir visai krāšņs, bet mazliet garām jo redz, tas ko Jēzus izdarīja ir tieši tas - uzreiz pāriet pie fūgām!!!

A visi tavi pārējie argumenti ir bleķis un demagoģija - nav tāda cilvēka uz pasaules, kurš neatšķirtu mīlestību no egoisma, iekšēji to ikkatrs zin, starp citu, kopš grēkā krišanas laika, uzzinādam atšķirību starp labu un ļaunu.

Nejauc svētumu bibliskajā izpratnē ar svētumu cilvēciskajā izpratnē: pirmais apzīmē piederību Dievam, kas nāk caur ticību uz Kristu; otrais apzīmē kādu garīgu pilnību, morālu skaidrību, kas ir iegūstamas treniņos un garīgajā pieaugšanā, bet tās ir divas pilnīgi atšķirīgas lietas.

Tevis sludinātā divpakļautība gan VD bauslībai, gan JD žēlastībai nekādā veidā netuvina cilvēku svētumam pirmajā izpratnē, jo tas tiek dots kā dāvana tikai Kristus nopelnā caur Dieva žēlastību. Savukārt otrajam, cilvēciski saprotamajam ētiskajam svētumam palīgā var nākt tikai un vienīg raudzīšanās uz Kristu un sekošana Viņam, bauslība te nekā neiespēj, tā tikai nosoda. Un vienīgais, ko tu panāksi, sludinādams savu bauslību - iedzīsi cilvēku galīgā strupceļā, nu apmēram tur, kur bija Luters pirms viņam dāvātās Dieva atklāsmes - tikai ticībā, tikai no žēlastības!
-Jona-
# Iesūtīts: 2009.04.23 17:34:49
Jānis Kalniņš

Nu kāpēc mēs viens otru nesaprotam... Es nesludinu nekādu divpakļautību, tas ir Jēzus Savā Kalna runā, kas baušļu izpildīšanu dekaloga apjomā sauc par pašsaprotamu lietu, jo - muitnieki dara tāpat ! Šīs jau Mozum dotās prasības ir mūžīgas un nav atceļamas līdz pat laiku beigām.
Es tikai biju domājusi, ka ir nepedagoģiski teikt, ka dekalogs nav jāpilda (nejaukt ar jūdu pašdarbību šajā jomā). Ar mīlestību, bez mīlestības - tas lai katra paša ziņā, patiesībā nav mūsu problēma. Ja nu bez šīs mīlestības - nu vismaz no cietuma izvairīsies.

Par diviem atšķirīgajiem (?) svētumiem - nu nav tādas lietas. Ir tikai viens Avots un tikai viens šaurais ceļš pie Tā. Ja tauta kādu uzskata par patiesu svēto, tad visdrīzāk nekļūdās, jo cilvēkus nevar apmānīt ar pareizām bet tukšām runām. Tādā kategorijā tikpat nespīd iekļūt nevienam bauslības truli mehāniskam izpildītājam..
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.23 17:38:52
Šīs jau Mozum dotās prasības ir mūžīgas un nav atceļamas līdz pat laiku beigām.

Gal 3:
17 Bet es saku to: Dieva jau sen spēkā nākušo gribas izpausmi neatceļ bauslība, kas dota četri simti trīsdesmit gadus vēlāk. Tā nevar iznīcināt apsolījumu.
24 Tātad bauslība līdz Kristum ir bijusi mūsu audzinātāja, lai mēs ticībā kļūtu taisnoti.
25 Bet, kad ticība ir nākusi, tad audzinātājai nav vairs varas pār mums.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.04.23 17:41:26
Ja tauta kādu uzskata par patiesu svēto, tad visdrīzāk nekļūdās, jo cilvēkus nevar apmānīt ar pareizām bet tukšām runām.

Ljenjins, Habards, Heleena Waita, Dzhozefs Smits!
Cilveekus var apmaaniit ar pareizaam un tukshaam runaam kaa mazus ezhus...

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 15 , pavisam kopa bijuši: 8555