atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem iis ieskats mormonju biibelee
emocija9
Iesūtīts: 2009.04.10 21:11:04
Nu pat sanjeemu no mormonjie-sludinaataajiem vinju "biibeli`, lai iemestu aci, pirms vinjiem kaut ko saku.
Mormonji savu biibeli pieliidzina Bībelei.
Tur ir runa par mormonju praviesiem, kur vinji visu ir pareedzeejusi cik tur gadu pirms Kristus. Visas mormonju bībeles centrā ir šie pravieši, kuri ir paredzeejushi mesijas atnākšanu, vaardu sakot mormonju varonji, kas visu zin!!!!
Vinju "biibelee"dialogu ar lasiitaaju uztur tikai shie pravieshi, diezgan sviestainaa veidaa........ir izdaliits Jūdu Dievs (taa starp citu), bet vinju biibelee runa iet par viņu dievu, kuru apzīmē vienkārši ar vārdu Dievs. Ir kaut kaadas atsauces uz Bībelē rakstīto, bet es to nepārbaudīju...
Interesanti, vai vinjiem seit Latvijaa izdodaas kaadu ievilkt savaa sektaa?
Varbūt kāds ir ciešāk papētījis viņu lasāmvielu?
. 1 . 2 . >>
AutorsZiņas teksts
Gnostikis
# Iesūtīts: 2009.04.20 22:33:49
Esmu izlasījis visu - interesanta lasāmviela, var lasīt kā zinātniski-fantastisku romānu. Ieraudzīju tramvajā mormoņu sludinātājmeiču ar Mormona grāmatu padusē un pats piegāju un palūdzu, vai viņa nevar man to uzdāvināt. Viņa bija ļoti patīkami pārsteigta - no tā spriežu, ka pārāk liela atsaucība Latvijas auditorijā viņiem nav..

Kopumā - viņi ir protestantiska sekta, kura pievieno Bībelei (bet nenoliedzot Bībeli) jau pieminēto Mormona grāmatu. Mormona grāmatā tiek apgalvots, ka mītiskā 13. jūdu cilts esot aizceļojusi uz Ameriku (tur tas ir smalki aprakstīts Exodus stilā) un, ka Jēzus pēc augšāmcelšanās esot parādījies arī amerikāņiem (līdzīgi kā Tomam vai Pāvilam). Tas arī viss - kā jau teicu - zinātniskā fantastika, nenoliedzot kristietības pamattēzes.
atbildes [83.241.7.2]
# Iesūtīts: 2009.04.20 23:03:50
Vai mormonisms ir kristīgs?
Gnostikis
# Iesūtīts: 2009.04.20 23:14:23
atbildes [83.241.7.2]

Nu atvaino - esmu izlasījis tikai Mormona grāmatu un līdz ar to varu spriest tikai par to - tur nebija tādu doktrināru smalkumu kā tavā linkā.

Labs links, starp citu.
Papucs
# Iesūtīts: 2009.04.23 19:40:12
Šajā visā man šķiet interesants tikai viens jautājums - To aprakto Mormona grāmatu Jāzeps Smits tiešām izraka, vai arī pats sadzejoja.
Ja sadzejoja, tad jautājumu nav, ja tiešām izraka, tad gan ir nedaudz ko aizdomāties.
incognito
# Iesūtīts: 2009.04.23 20:10:11
Cik saprotu, Mormona grāmatas orģinālu uz zelta plāksnēm, ko Smita kungs esot izracis, mormoņi tagad uzrādīt nespēj. Tas liekas aizdomīgi.
Balss
# Iesūtīts: 2009.04.24 02:27:20
Visplašāk mormoņi ir pazīstami ar savu gandrīz vai obligāto daudzsievību... Kaut kā neiet kopā ar Bībeles tekstiem par šo tēmu.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.04.24 09:20:29
Papucs
Esot 8 uzticamu vīru liecības, ka tāda zelta grāmata ir bijusi. Pats Smits arī esot bijis no krietnajiem vīriem. Protams, nav izslēgts, ka tur bija 8 nelieši, vai arī Smits - veikls blēdis.
Vai nu arī tie bija ļaunie gari, kas Smitam piespēlēja to grāmatu.
Vai nu arī Smitam taisnība, vai nu vēl kā savādāk...
:-)
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.04.24 10:19:05
man vienmeer intereseejis graamatas sfars... cik taada sfeera? Un eeee... kaa mainaas message, ja mainaas materiaals kuraa tas message iepestiits.
Manis peec hotj dimantaa var iekalt ka 2x2=5 tas vienalga buus muljkjiibas!
Savukaart pat uz tualetes sienas uzskriceleets E=mc^2 ir viena no lielaakajaam shisi materiaalaas pasauels patiesiibaam
Papucs
# Iesūtīts: 2009.04.24 18:11:19
Tas, ka grāmatas it kā uzrakstīšanas laikā zelts attiecīgajā reģionā varēja būt lētāks par papīru, nebūtu nekāds pārsteigums. Tāpat arī tas, ka pēc atrašanas bija izdevīgi vēstījumu pārrakstīt uz papīra, bet zeltu izmantot citām vajadzībām.
Nav pat svarīgi, ka tie bija ļaunie gari, kas Smitam varbūt norādīja uz aprakšanas vietu.
Principā nav pat tik svarīgs vēstījuma saturs, salīdzinot ar pašu vēsturisko faktu, ka tāds iespējams bijis, jo no šī fakta vienkārši izriet dažas savādākas nekā vispārpieņemtās Amerikas vēstures detaļas.
Lasītājs [80.232.218.245]
# Iesūtīts: 2009.05.22 11:48:55
Izpētot Mormona grāmatas tekstu, tajā tika atklāti čaiismi (chiasm angļ.), kas ir bieži sastopami Vecajā derībā un kas ir senebreju valodas stila īpatnība. Valodu pētnieki to atklāja tikai pagājušā gadsimta 30.gados - 100 gadus pēc grāmatas publikācijas. Tas nozīmē, ka grāmata patiešām ir senu rakstu tulkojums no senebreju valodas.

Pastāv milzum daudz arhioloģisku un citu liecību par grāmatā aprakstīto notikumu patiesīgumu. Manurpāt, daudzi kristieši izturas pārāk vieglprātīgi pret papildus liecībām par Kristu un Viņa kalpošanu.

Kaut arī Bībele pati to neapgalvo, lielākā daļa kristiešu tic savu līderu apgalvojumam, ka tikai ir vienīgi Bībelē var atrast Dieva vārdus. Mormona grāmatā ir apraksts par to, kā Kristus apmeklēja "citas avīs", kuras Viņš pieminēja Jāņa ev.10:16.
Kundali
# Iesūtīts: 2009.05.22 12:13:52
Tak mormoņi nav kristieši vispār. Tā ir nejauka sekta, no vecajām sektām, kopā ar jehovas lieciniekiem. Lieka laika tērēšana uz tādiem.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.05.22 12:32:50
Lasītājs [80.232.218.245]
Bet kas ir grāmatas autors, vai tad ne eņģeļi iedeva? Tādi eņģeļi ar ebreju akcentu?
Smits tulkoja, bet Simts nebija senebrejs.
Alfrēds [81.198.177.86]
# Iesūtīts: 2010.02.14 15:32:47
Gnidrologam
Šķiet tu mormoņus putro ar amišiem.
Autors [78.84.255.11]
# Iesūtīts: 2010.02.14 23:22:02

Lasītājs [80.232.218.245 Kaut arī Bībele pati to neapgalvo, lielākā daļa kristiešu tic savu līderu apgalvojumam, ka tikai ir vienīgi Bībelē var atrast Dieva vārdus. Mormona grāmatā ir apraksts par to, kā Kristus apmeklēja "citas avīs", kuras Viņš pieminēja Jāņa ev.10:16.

14 ES ESMU labais gans; Es pazīstu Savas avis, un Manas avis Mani pazīst.
15 Itin kā Tēvs pazīst Mani, Es pazīstu Tēvu; un Es atdodu Savu dzīvību par Savām avīm.
16 Man vēl ir citas avis, kas nav no šīs kūts; arī tās Man jāatved; arī viņas dzirdēs Manu balsi, un būs viens ganāms pulks un viens gans.

JA PALASA BĪBELI UZMANĪGI UN SVĒTĀ GARA VADĪTS, TAD IR SKAIDRS, KA VIENS GANS IR KUNGS JĒZUS KRISTUS, BĪBELĒ APRAKSTĪTAIS, UN VIENS GANĀMPULKS IR NO EBREJU TAUTAS UN NO PAGĀNU TAUTU KŪTIM AVIS, KAS VEIDO JAUNPIEDZIMUŠO AVJU GANĀMPULKU.
Gunita [87.110.37.139]
# Iesūtīts: 2010.08.23 17:53:31
Mormona Grāmata ir Svēto Rakstu grāmata, pielīdzināma Bībelei. Tas ir pieraksts par Dieva darbiem ar Amerikas senajiem iedzīvotājiem un ietver mūžīgā evaņģēlija pilnību. Grāmata satur senatnes praviešu rakstus. Viņu vārdus, rakstītus uz zelta plāksnēm, citēja un saīsināja pravietis - vēsturnieks vārdā Mormons.

Galvenais notikums, kas ir pierakstīts Mormona Grāmatā, ir Tā Kunga Jēzus Kristus kalpošana starp nefijiešiem drīz pēc Viņa augšāmcelšanās. Jēzus Kristus pavēstīja šiem ļaudīm, ka viņi ir tie, par kuriem Viņš bija teicis - Man vēl ir citas avis, kas nav no šīs kūts; arī tās Man jāatved; arī viņas dzirdēs Manu balsi, un būs viens ganāms pulks un viens gans (Jāņa 10:16; 3.Nefija 15:16-24).

Mormona Grāmata izskaidro evaņģēlija mācības, galvenajos vilcienos apraksta pestīšanas ieceri un pasaka cilvēkiem, kas tiem ir jādara, lai iegūtu mieru šinī dzīve un mūžīgu pestīšanu nākamajā dzīvē.
Gunita [87.110.37.139]
# Iesūtīts: 2010.08.23 17:54:39
Kad Mormons bija pabeidzis savu rakstīšanu, viņš nodeva aprakstu savam dēlam Moronijam, kurš pielika dažus vārdus no sevis un noslēpa plāksnes Kumoras pakalnā. 1823. gada 21. septembrī tas pats Moronijs, tad jau apskaidrota un augšāmcelta būtne, parādījās pravietim Džozefam Smitam un pamācīja to attiecībā uz senajiem pierakstiem un to iecerēto tulkošanu angļu valodā. Noteiktā laikā plāksnes tika nodotas Džozefam Smitam, kurš pārtulkoja tās ar Dieva dāvanu un spēku. Tagad šis pieraksts ir publicēts daudzās valodās kā jauna un papildus liecība par to, ka Jēzus Kristus ir dzīvā Dieva Dēls un ka visi, kas nāks pie Viņa un pakļausies Viņa evaņģēlija likumiem un priekšrakstiem, var tikt izglābti.
http://www.jezuskristusbaznica.lv/Mormona-gramata.htm
Gunita [87.110.37.139]
# Iesūtīts: 2010.08.23 17:57:03
Interesenti var pasūtīt bezmaksas Mormona Grāmatas eksemplāru Baznīcas mājas lapā un spriest paši.
dorita.uk. [77.100.155.11]
# Iesūtīts: 2010.11.28 05:33:20
nu nezinu man tie marmoniesi nepatik.pasi sludinataji tadi savadi tipi.vini nesaka ka sludina bet[strada]ka to lai saprot;tatad vini sanem algu par cilveku manisanu.un visiem spekiem grib dabut sava baznica`
devonas reksis
# Labojis devonas reksis: 2010.11.28 10:24:38
dorita.uk. [77.100.155.11]
Es par šito ar vienu mormoni reiz runāju. Viņiem esot tā, ka jaunus mormoņus Baznīca aicina kādu laiku sludināt. Viņš pabraukā apkārt pa pasauli misiones darbā un tad, ieguvuši pieredzi un nostiprinājušies ticībā, viņš atgriežas mājās.
Es tā sapratu, ka viņiem par to nemaksā.
Džonijs
# Iesūtīts: 2010.11.28 10:27:58
dorita.uk. [77.100.155.11] Cilvēku mānīšana būtu tad, ja sludinātu to, kam pats netic, bet citādi tā nav mānīšana

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 79 , pavisam kopa bijuši: 11972