atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Vai piedalāties akcijā Zemes stunda?
vilks
Iesūtīts: 2009.03.28 19:31:46
Šodien notiek akcija Zemes stunda, kad cilvēki 20.30 izslēgs gaismu, lai taupītu enerģiju un pievērstu uzmanību klimata sasilšanas jautājumiem.

Vai piedalāties šai akcijā? Kāpēc jā vai kāpēc nē?
Vai kristiešiem vispār vajadzētu tādās piedalīties?
AutorsZiņas teksts
vilks
# Labojis vilks: 2009.03.28 19:32:39
Es prātoju, ka tādas akcijas ir vērtīgas un vajag piedalīties. Bet vai ir jēga izslēgt gaismu, ja neizslēdz arī citas elektroierīces?
sicili [78.84.142.221]
# Iesūtīts: 2009.03.28 19:44:07
es jau atbildēju sarunās
+ varu vēl tikai piebilst, ka šī akcija zemei neko nedod. bet es piedalīšos simboliski, izslēdzot lampas, kas man nav vajadzīgas, bet parasti deg
Grēciniece
# Labojis Grēciniece: 2009.03.28 20:28:34
Piedalīšos daļēji, jo atļāvu dēlam skatīties piektdienas vakara multeni. Un, visticamāk, ka pustumsā darīšu pie kompja darbiņus, kas akūti darāmi, jo brīvā laika man maz. Lai jums izdodas labāk! Bet kopumā esmu par zaļo domāšanu un cenšos arī domāt un dzīvot aizvien zaļāk .
чудо
# Labojis чудо: 2009.03.28 22:11:48
gaismu un datoru izslēdzu , bet telvizors bubināja.


varētu šķirot atkritumus, bet man miskaste ir tikai viena un 50m no mājas

mēģinu cilvēkus pārliecināt nebraukt ar mašīnu, ja var braukt ar sabiedrisko

ja drēbes vai somas lapīšana maksā mazāk nekā nopirkt jaunu pirkšana izvēlos salapīt, bet ja dārgāk, tad neatstāju lāpīt
Dona Eriksone
# Iesūtīts: 2009.03.29 10:51:36
donachka shiis akcijas laika seedeeja kinoteaatrii, taa ka nevar atbildet - piedaliijaas vinja shai akcijaa vai nee
sicilia
# Iesūtīts: 2009.03.29 21:06:08
specveltījums vilkam (nu labi ne tieši par viņu, bet viņam palasīšanai)

Kad pienāca X stunda, viņa apzinīgi nospieda gaismas slēdzi un istaba iegrima tumsā. Sveces - garākas un īsākas, smaržīgas un nesmaržīgas - jau bija iegādātas šim svarīgajam notikumam.
Nu, ja jau romantisks vakars sveču gaismā, tad lai notiek! Skanēja klusināta mūzika. Kāpēc klusināta? Nu taču, lai taupītu elektrību! Pie elektriskās plīts tika izvietotas sveces un uz fikso tika iemarinēta maza smuka vistiņa. Tad tā pārcēlās uz cepeškrāsni. - Žēl, ka cepeškrāsnī nevar izslēgt apgaismojumu, nosūkstījās Dedzīgā Patriote. Kamēr vistiņa cepās, uz plīts omulīgi sāka burbuļot arī kartupelīšī un pannā čurkstinājās smalka mērcīte.
Lai velti netērētu laiku, veļasmašīnā tika ielādēta porcija ar viegli apšķiestiem džinsiem, nedaudz iesvīdušiem džemperīšiem un citām nesvaigām drēbītēm. It kā jau vēl varētu panēsāt, bet...Ikdienas svaigums bija Dedzīgās Patriotes nelokāms dzīves princips.
Kamēr vistiņa ieguva vēl pēdējo solārija brūnumu, Patriote uzlika vārīties tējkannu. Labi, ka elektriskā, nav ilgi jāgaida. Dzerdama tēju, paraudzījās, vai telefonam baterijas jau uzlādējušās. Jā, viss kārtībā.
Tikām jau arī X stunda bija beigusies.
Tik ātri,- nopukojās Dedzīgā Patriote. Nu kāpēc nevarēja vēl vienu stundu pasludināt par taupības stundu? Tagad nāksies slēgt iekšā elektrību un visa romantiskā noskaņa vējā...

Bet nākošās dienas ziņās viņa uzzināja, ka viss labi plānotais pasākums devis tikai 1% enerģijas ietaupījuma. Tas viss tāpēc, ka cilvēki ir tik neapzinīgi! - Dedzīgā Patriote bija no tiesas sašutusi. Ja visi rīkotos tik prātīgi, kā es!!!...
Tas Pats
# Iesūtīts: 2009.03.29 22:53:59
sicilia, labs!
sicilias [159.148.19.169]
# Iesūtīts: 2009.03.30 09:42:08
a_masiks
vispā Ziedrijā esot bijis posms vai ir,m kad ekonomijas nolūkos elektrību atsevišķās pi;sētās atslēdz... vienā no 16 -1 7, otrā no 17 - 18 nu tā.....
Dona Eriksone
# Iesūtīts: 2009.03.30 09:42:53
sicilias [159.148.19.169]
Madagaskaraa ar taapat bija...tikai vinji sleedza elektriibu, kaa gars vada, vienmeer maajaas vajadzeeja sveces tureet.
sicilias [159.148.19.169]
# Iesūtīts: 2009.03.30 09:44:39
Dona Eriksone
tas jau ir smagāk bet ja zini, ka no 16 - 17 nav, tad var kā Brīnums ieviest sev diendusu bet ja tai miestā trāpās no 21 - 22 var iet jau ;laicīgi gulēt
incognito
# Iesūtīts: 2009.03.30 09:48:35
Man liekas, ka atteikšanās no enerģijas izmantošanas diez vai ir perspektīva. labāk nevis reizi gadā uz stundu izslēgt elektrību, bet nopirkt energoefektīvās spuldzes un citu tehniku.
sicilias [159.148.19.169]
# Iesūtīts: 2009.03.30 09:53:01
a_masiks
es nezinu es neko notādiem moderniem katliem n4esaprotu. mans jotulas kamīns var stradāt bez elektrības un parastā malkas krāsns ar labi funkcionē bez elektrības.... tā man vajadzīga tikai, lai nav bail no tumsas un ledusskapim
incognito
# Iesūtīts: 2009.03.30 09:57:46
a_masiks
Protams nekas nav ideāls. Bet pēc 20-30 gadiem noteikti būs jau citas energoefektīvas spuldzes, faktiski jau tagad ir - uz diodēm.
Mārtiņš
# Iesūtīts: 2009.03.30 10:36:09
jā. Diodes ir foršas. Tikai dārgas. Pagaidām man nav ziņu - cik ilgmūžīgas ir šādas ultra spožās diodes. Attiecīgi - vai ir kāds ekonomiskais efekts.

Pareizi saki. Un vēl - gaismas (spektrālā) kvalitāte. No tā izriet gan estētiskie aspekti (patīk/nepatīk kā izskatās), gan arī, iespējams, bioloģiskie, t.i., kā mūsu ķermeņiem (redzei, ieskaitot acis, smadzeņpodu utt.) (ne)patīk ilgstoša uzturēšanās specifiska spektrālā sadalījuma apgaismojumā.
Patreizējām ekonomiskajām spuldzēm, īpaši no lētā gala, tā gaisma diemžēl ir tāda, ne visai forša. Automašīnu lukturiem, t.sk. diožu lampām, ir specifiska nozīme, atšķirīga no virtuves vai guļamistabas apgaismojuma.

Nu un kopumā, ja paskatās uz pilnu spuldzes dzīvesciklu no izejvielu sagādes, ražošanas un beidzot ar pārstrādi - diemžēl "zaļi domājošie" politiķi u.c. aktīvisti par to neko nerunā, nedz par vides piešarņošanas īpatsvaru, nedz par ekonomisko efektu.
Balss
# Iesūtīts: 2009.03.30 11:13:05
sicilia
Izrādās, ka mums te vēl viena jautra rakstniece!

Man šīs taupības sakarā atausa atmiņā pirms vairākiem gadiem elektrības pārtraukums ASV Z-A kādā ziemas vakarā uz ilgāku laiku.
Ko gan tumsā lai iesāk, kad TV un dators nedarbojas?>>>
Pēc 9 mēnešiem Ņujorkā bija dzimstības bums!
maiga
# Iesūtīts: 2009.03.30 11:34:08
es aizmirsu par to akciju un kad gāju sestdien ap 20.45 ārā nesapratu kapēc nedeg kāpņutelpā gaisam....tā es taustījos uz leju no sava 5st. un vakar tik pieleca kapēc nedega
Balss
# Iesūtīts: 2009.03.30 11:49:05
maiga
Varbūt vienkārši korķi vai lampiņas bija izsistas?
maiga
# Iesūtīts: 2009.03.30 12:19:35
Balss moš ar tā ar mēdz gadīties ka korķus izbliež.... es vienkārši par to ka gribēju piedalīties, bet laikam nebija tik svarīgi, ka aizmirsu....

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 152 , pavisam kopa bijuši: 36676