atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem ...piedod tiem, jo tie nezina, ko tie dara ?
EzītisMiglā
Iesūtīts: 2009.03.26 09:22:40
Lūk. 23:
33 Un, kad tie nonāca tai vietā, ko sauc par pieres vietu, tad tie tur sita krustā Viņu un tos ļaundarus, vienu pa labo un otru pa kreiso roku.
34 Bet Jēzus sacīja: "Tēvs, piedod tiem, jo tie nezina, ko tie dara."

Jautājums tāds - kuri tad ir tie, kas zin to, ko tie dara?
Kad cilvēks ZIN, ko viņš dara?
Vai vispār kāds zin, ko dara?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
AutorsZiņas teksts
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.03.26 09:23:24
Romiešu kareivjiem bija tāds darbs - sodīt tos, kurus viņiem norādīja. Viņi nezināja, kas ir Jēzus, kuru viņi sita krustā. Būtu zinājuši, tad nekad nebūtu pacēluši roku
pret Dievu. Kareivji domāja, ka taisnīgi soda noziedzniekus. Loģiski, ka viņus par tādu kļūdu sodīt nebūtu saprātīgi.
Taču, papašinot šo jautājumu, nonākam pie - kuri tad ir tie, kas ZIN, ko dara? Kuri ir tie, kas apzināti iet ellē?
Piemēram, ņemam kaut vai ... Ctulhu (droši vien, ka viņam nebūs iebildumu būt par piemēru). Ateists, kas cīnās pret ticību visiem spēkiem. Ja pieņemam, ka Ctulhu nezin, ka ticīgajiem taisnība, un rīkojas pēc savas labākās sirdsapziņas,
cīnās par labo, par pasaules uzlabošanu.
Te nederēs arī teikt, ka Ctulhu zin, tikai nepieņem. Ctulhu nevis zin, bet "ir informēts". "Zin" - tas būtu arī vienlaicīgi ticēt tai informācijai.
Romiešu kareivji tak tāpat bija informēti, ka šis cilvēks tiek uzskatīts par Dieva izredzēto, vai pat par pašu Dievu.
Tāpat, daudzi bija informēti par to, ka jūdiem ir viens Dievs, nevis tāds Olimpa dievu pulciņš.

Paliek jautājums - kurš tiešām ZIN? Kad cilvēks zin?
Ar ko Ctulhu sliktāks par romiešu kareivjiem?
S.R...
# Labojis S.R...: 2009.03.26 09:50:33
Cik es zinu, tad katram cilvēkam ir dotas neskaitāmas iespējas uzzināt, noticēt, pieņemt. Ir jāredz, jāskatās ne tikai ar fizisko redzi. Tāpat kā viens no romiešu kareivjiem Jēzu pie krusta atpazina kā Dieva dēlu. tāpat kā tas, kuram Ģedzemanes dārzā nocirta un tad Jēzus dziedināja šo nocirsto ausi nespēja palikt vienaldzīgs pret Mīlestību. Cilvēks ir atbildīgs par savu atsaucību Mīlestībai vai nevēlēšanos to redzēt, pieņemt, saprast. manuprāt šī "atziņa`` par Patiesību katrā no mums ir sirdī klātesoša, bet bieži vien racionālais prāts kalpo tam, lai ieviestu šaubas un neticību, jo Visa Atklāsme un Patiesība cilvēka prātam nav aptverama, tādēļ cilvēciņš savā lepnībā no tās atsakās. tas ir - pats sev grib būt visu lietu mērs.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.03.26 09:54:10
Dona Eriksone
Zināšana būtu tāda cieša pārliecība par to, "šitas patiešām ir pareizi".
Dažreiz pietiek tikai ar intelektu, piem, es ZINU, ka "2+2=4".
S.R...
# Iesūtīts: 2009.03.26 09:57:15
EzītisMiglā
Dievu nevar izzināt kā 2=2
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.03.26 09:59:54
S.R...
Dievu nevar izzināt kā 2=2
Taisnība, taču jautājums ir - kurš ir tas, kas ZIN?
Vai, precīzāk, kāpēc nepiedot visiem, kuri nezin? Vai - ar ko romiešu karavīrs labāks par Ctulhu?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.03.26 10:02:23
Dona Eriksone
Jā, tāpēc es arī teicu "dažreiz".
Parasti, tas kas domā, ka zin , jūt ciešu pārliecību par to, viņam ir kāda empīriska pieredze, pārdzīvojums. Bet - tiešām zin tas, kurš domā ka zin, un vienlaicīgi tā ir tiešām patiesība.
S.R...
# Labojis S.R...: 2009.03.26 10:08:06
EzītisMiglā
Ja Jēzus lūdz Tēvam piedot tiem, jo tie nezina... tad es ticu ka viņiem ir piedots. un Jēzus būs tas kurš zinās, kurš zin, kurš nezin un kāpēc.
es pavisam mierīgi varu pieņemt domu ka Ctulhu tiks attaisnots ja viņš nezin.
jo,kam vairāk dots, no tā vairāk tiks prasīts.
incognito
# Labojis incognito: 2009.03.26 10:16:25
Pa lielam jau neviens īsti visu nezina. Pat tāda kristiešiem autoritatīva persona kā apustulis Pāvils teica, ka "mēs tagad visu redzam mīklaini, kā spogulī". Cits tulkojums ir - redzam kā caur nespodru stiklu.
Tomēr katra cilvēka dzīve sastāv no daudzām mazām izvēlēm, kuras jāizdara pamatojoties tieši uz ierobežoto zināšanu. Vai iedot bomzim 20 santīmu vai paiet garām. Vai piekrist niknam priekšiniekam pat, ja saproti, ka viņam nav taisnība. Vai sabiedriskajā transportā dot vietu vai nedot.
S.R...
# Iesūtīts: 2009.03.26 10:28:26
Olita
vismaz skatoties uz savu sirdi es varu droši teikt, ja ne Jēzus upuris, esmu savos grēkos līdz acīm pazudusi, savas labestības un pareizuma dēļ man debesīs netikt. ja Jēzus man saka - Es esmu Patiesība, Dzīvība un Ceļš tad es to respektēju. jo atzīstu savu grēcīgumu. Tu domā ka drīkstēsi tuvoties Dievam bez Jēzus Kristus aizbildniecības? ja šī aizbildniecība nebūtu bijusi vajadzīga, tad jau Viņš pats nebūtu to visu pasācis - tas ir pravietojumi VD un to piepildījums JD! Dievs nemelo.
incognito
# Iesūtīts: 2009.03.26 10:43:33
S.R...
Man kādreiz liekas, ka kristiešu fokusēšanās uz savu grēcīgumu var būt kontrproduktīva.
Galu galā Tas Kungs šos grēkus jau ir piedevis, celies, un negrēko vairs!
S.R...
# Labojis S.R...: 2009.03.26 10:49:57
incognito
paldies par atgādinājumu! es ceļos un cenšos negrēkot. bet arī svētdarīšana ir Dieva nopelns, ne manējais.
es tikai gribēju norādīt, ka cilvēks pats par sevi nav labs. cilvēka daba ir samaitāta. to atjaunot spēj Dievs savā žēlastībā, Jēzū Kristū.
tā ir vai nav?
vispār interesants jautājums ir tā cilvēka samaitātā daba, kā viens neticīgs cilvēks vispār spēj veikt labus darbus ja jau viņš pats ir slikts? Jēzus saka, jūs, ļauni būdami zināt labu darīt...nu, tas par to maizi un akmeni. tātad cilvēkā darbojas Dievišķā žēlastība arī tad, ja viņš to nav atzinis? izpratis, pieņēmis? tas ir, kamēr apzināti nav pievērsies ļaunumam.
un tomēr... tā nav Dievišķā Mīlestība ja mēs labu darām tiem, kas mums šķiet labi. tā ir grēcinieku un muitnieku mīlestība... Dievišķā ir beznosacījuma. oi, atvainojos, aizrunājos pati ar sevi.
incognito
# Labojis incognito: 2009.03.26 11:01:30
S.R...
cilvēka daba ir samaitāta.

Es zinu, ka kristieši tā uzskata. Man drīzāk liekas, ka cilvēkā ir gan labā sēklas, gan sliktā sēklas. Ka cilvēks dabīgi vienmēr izvēlētos slikto - kā tas izriet no kristiešu mācības - tam es īsti nepiekristu.
Ir tāda interpretācija, ka robeža starp paradīzi un elli iet caur cilvēka dvēseli. Un cilvēks nav ne absolūti grēcīgs, ne absolūti bezgrēcīgs.
Kas attiecas uz zināšanu - ikdienā cilvēki bieži neapzinās, kāpēc viņi dara to vai citu lietu. Ir jātrenē sava apzinātība. lai saprastu, kas prātā patiesībā notiek.
S.R...
# Iesūtīts: 2009.03.26 11:06:17
incognito
es jau kaut ko zem deguna par to "marmalēju" augstāk.
tātad par motīviem - ja cilvēks labu dara aiz savtīgiem motīviem, tas ir, samīļo savu bērnu, tā teikt - aizdod uz procentiem ,es tev, tu man - tad tā ir cilvēcīga izpratne par mīlestību, par labo, ne Dievišķa.
S.R...
# Labojis S.R...: 2009.03.26 11:10:55
Dona Eriksone
es zinu, ka svešu bērnu es nekad tā nemīlēšu kā savējo, lai arī cik liels palaidnieks viņš nebūtu. galviņu paglaudīt svešajam jau var, bet no sirds mīlēt? tā mīlēt lai savu dzīvību varētu atdot.
incognito
# Iesūtīts: 2009.03.26 11:41:59
a_masiks
Tātad no Radītāja puses - absolūti savtīga attieksme.

Tā nav. Tas Kungs Mateja ev. ir teicis:
"Bet Es jums saku: mīliet savus ienaidniekus un lūdziet Dievu par tiem, kas jūs vajā, ka jūs topat sava Debesu Tēva bērni, jo Viņš liek Savai saulei uzlēkt pār ļauniem un labiem un liek lietum līt pār taisniem un netaisniem."
S.R...
# Labojis S.R...: 2009.03.26 11:51:44
a_masiks
Jēzus teica - es visus pievilkšu pie sevis. manā izpratnē Dieva Mīlestība ir kā saules gaisma.ja kāds iet pie tās tad top sasildīts, apmīļots un labi jūtās. ja ne-tad ne. kāpēc daļa cilvēku to nejūt, nezinu. varbūt trūkst kāds specifisks maņu orgāns. vai arī šis orgāns ir dikti atrofējies.
Aiko_Saule
# Labojis Aiko_Saule: 2009.03.26 12:08:04
EzītisMiglā
Jautājums tāds - kuri tad ir tie, kas zin to, ko tie dara?
Tie, kuri zin ko dara tie arī ir tādi, kuri zin ko dara.

Kad cilvēks ZIN, ko viņš dara?
Ja būtnes gars savā realitātē rīkojas saskaņā ar to kas būtnes garam ir dots viņas realitātē, tad tāda būtne zina ko dara saskaņā ar visu kas ir viņas - realitātē.

Vai vispār kāds zin, ko dara?

No iepreikš rakstītā - redzi tomēr ir tādi, kas zina ko dara.

Jautājumi ļoti vispārīgi - Ja precizējam jautājumus - tad kautājumi kļūst konkrētāki.

Piemēram - Vai būtnes gars zina ko tas dara savā realitātē, kura ir harmonijā ar ilūziju ? Vai arī vai būtnes gars zina ko tas dara savā realitātē, kura ir harmonijā ar īstenību un visu kas ir = JHVH ?
Kristofers
# Iesūtīts: 2009.03.26 12:18:24
jo tie nezina - ou gar oidasin JD grieķu oriģinālā ir lietots perfekts no darbības vārda eido , kas var nozīmēt:
1) zināt;
2) iegūt zināšanas, saprast;
3) (kā hebraisms) rūpēties, mīlēt, pievērst uzmanību.

Tātad, Kristus lūdz piedot, jo karavīri nesaprot , ko tie dara. Varbūt viņi zin (ir informēti), bet līdz saprašanai tas viņiem nebija aizgājis.
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.03.26 12:19:05
Dona Eriksone
Celš uz elli ir bruģēts ar labiem nodomiem. , jo JHVH nevis mūs padara par labdariem, bet par svētiem, jo labdari nav pietiekams nosacījums - lai ieietu JHVH valstībā, jo JHVH valstībā ieies tikai svētie.
Aiko_Saule
# Iesūtīts: 2009.03.26 12:20:39
Kristofers Tātad, Kristus lūdz piedot, jo karavīri nesaprot , ko tie dara. Varbūt viņi zin (ir informēti), bet līdz saprašanai tas viņiem nebija aizgājis.

Kāda ir atšķirība Tavā realitātē saskaņā ar Tavu personīgo epīrisko pieredzi starp saprast un zināt ?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 66 , pavisam kopa bijuši: 66