atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Ir zināmi pierādījumi, ka progress nemaz nepastāv!
Papucs
Iesūtīts: 2009.03.12 18:18:20
Pirms simt, pat divsimt gadiem gandrīz katram zemniekam (Latvijā un citur pasaulē) bija pieejama elementāra tehnoloģija, kādu šodien pat Pentagons vēl tikai izstrādā savām militārajām operācijām. Vienkāršai tautai šīs tehnoloģijas līdzīga imitācija par visai augstu samaksu ir pieejama laikam tikai Somijā.
Runa iet par saimnieka pārvietošanu līdz mājām viņa individuālajā transporta līdzeklī ar paša transporta līdzekļa spēkiem, bez saimnieka vai citu personu līdzdalības.
Mūsdienās viena no sāpīgākajām sabiedrības problēmām ir cilvēkam atņemtā iespēja lietot stiprus dzērienus saviesīgā pasākumā vai vienkārši tāpat, ja vēlāk jāsēžas pie stūres, lai nokļūtu mājā. Aizpagājušā gadsimtā kā arī vēl daudz senāk cilvēkam pietika ar to, ka krogā bija kāds, kas viņu ieceļ ratos kaut vai bezfilmā un pēc tam uzsauc zirgam "NŪ!". Par pārējo visu parūpējās transporta līdzeklis, resp., zirgs pats.
AutorsZiņas teksts
Papucs
# Iesūtīts: 2009.03.12 18:20:00
Izstrādātā tehnoloģija darbojās praktiski nekļūdīgi, un saimniekam nebija jāraizējas, ka viņš pamodīsies kaut kur citur nevis savas mājas pagalmā.
Šodien mēs par to varam tikai sapņot...
Papucs
# Labojis Papucs: 2009.03.12 18:25:57
Olita
Nē. Runa iet par transportlīdzekļa patstāvīgu pārvietošanos pa noteiktu maršrutu līdz zināmam galamērķim bez saimnieka līdzdalības.
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.12 19:05:11
Jā auzumotors ir praktisks ar tik tālu ka var mēslot laukus labaākas ražas iegūšanai,kā arī lauku apstradei.Samēra universāls.
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.12 19:35:54
Klau vai tad neredzi savām acīm uz kurieni pasaule aisteigusies?
Es zinu ka Skultes ostas moli taisīti izmantojot auzumotoru un cilvēku spēku.Mans vecās mātes brālis pats piedalījies darbos un to liecināja kad atklāja piemiņas akmeni.
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.03.12 20:12:34
rainars Zirga mēsli nav nemaz tik vērtīgi.PapucsZirdziņs vienkārši zināja ceļu uz mājām...viņam vienalga, ir ratos saimnieks, vai nav
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.03.12 20:17:21
Ā...un vēl, man ir nācies sastapt cilvēkus, kas tiešām ir vadījuši transportlīdzekli autopilotā...to var pat izskaidrot, vienkārši cilvēks diendienā vairākus gadus ir braucis pa vienu un to pašu ceļu, ka tas ir jau tik ierasts, kā pakasīt pakaļu...to darot taču nav jāpiedomā
rainars
# Iesūtīts: 2009.03.12 20:20:16
Jā zirdzini zin ceļu uz mājām.Cik reizes tas netika piedzīvots bērnība kad vecaistēvs tika ziema no meža darbiem atvizināts.Zirdziņš ievelk ragavas seta ,apstajas un sak sprauslot.Vecotēvu nācās modināt ,"tulupā" ieritinājies tas čučēja.
Papucs
# Iesūtīts: 2009.03.14 16:51:12
Ctulhu
nebija konstrueets - bija gan konstruēts, atbilstoši tā laika izpratnei par tehnoloģiju pielietojumu (zirgs = tehnoloģija)
Pasaule progresee - tikai nespēj sniegt cilvēkam jau senos laikos pašsaprotamas ērtības

Olita
ir taču jau tā vadāmas mašīnas - kā jau minēju, tā ir ekskluzīva Pentagona tehnoloģija vēl tikai izstrādes stadijā, lai sasniegtu nepieciešamo pilnību.

Džonijs
viņam vienalga, ir ratos saimnieks, vai nav - ne vienmēr, jo kārtīgs zirgs apstājas, ja saimnieks izkrīt no ratiem.
Un vēlreiz - neiet runa par autopilota stadiju.
Magdalēna
# Iesūtīts: 2009.03.14 17:08:41
Džonijs

Ā...un vēl, man ir nācies sastapt cilvēkus, kas tiešām ir vadījuši transportlīdzekli autopilotā...

Man arī savulaik vienreiz tā gadījās - veterinārārstes darbs, spirts ...
Tikai no rīta, ejot uz darbu, pamanīju, ka darba mašīnai spoguļi sagrozījušies.

Dona Eriksone
# Iesūtīts: 2009.03.14 18:41:35
Magdalēna
tu esi vetarste???
Magdalēna
# Iesūtīts: 2009.03.14 22:50:15
Dona Eriksone

Nu jau vairākus gadus nestrādāju šajā lauciņā
spinxs [81.198.248.5]
# Iesūtīts: 2009.03.16 10:01:52
Ctulhu
Zinātniek! Tu ko saproti no tā, kā šie savulaik piramīdas uzslēja? Jeb, par to neko zināt nevēlies, lai Tava progresējošā pasaule neizrādītos vien šī laika mazprātīgu, izglītotu muļķu uzpūsts burbuls? Ja Tu saki, ka progress ir progress vienalga kāds tam mērķis un gals, tad arī es saku, ka pasaule progresē bez apstājas un to fiksē mans pulkstenis
spinxs [81.198.248.5]
# Iesūtīts: 2009.03.16 15:57:34
Ctulhu
Jā, jā, brāl!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.03.16 17:46:10
Ctulhu, precizējumi!

Pēdējā hipotēze ir, ka reālo darbu darīja parastie ēģiptieši, tb algots darbaspēks, nevis tikai vergi.

Personīgi man tīri po feņi...

Bij kaut kāds raidījums, kur apmēram piemeta tās tehnoloģijas ar kurām šos darbus darīja! Teikt, ka "nothing special" nevar... tomēr saorganizēt tādu būvi nebij viegli... Taču čista no spēka pozīcijām... Nujā... pa vienam bluķim vien, pa vienam bluķim vien... tā šamie tur savilka!

Nebij jau šie arī nekādi dunduki tomēr... vismaz bāzes ģeometriju cirta tīri labi... labāk par vienu otru mūsdienu umņiku, kuram jakobi videnes izglītība iraid!

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 75 , pavisam kopa bijuši: 6666