atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Identitāte
Mulders
Iesūtīts: 2009.03.11 15:14:49
Kas veido jūsu, mūsu identitāti? Kā indivīdu un kā grupu, ģimeni, tautu, sabiedrību? Ko jums atņemot, jūs vairs nebūtu jūs? Kas jums vēl pietrūxt, lai par rezultējošo summu varētu teikt - jā tas esmu es?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.12 14:40:00
EzītisMiglā... vari man parādīt kaut vienu "maugli" kas pēc cik tur... šķiet 5-6 gadu vecuma vēl būtu spējīgs iemācīties valodu?

Ticība kāreiz ir kā valoda... tikai vecums nav 7 gadi, bet varbūt 77 gadi... jeb viss mūžs kurā var mācīties un iemācīties, bet tas nav bezgalīgs laiks...

Ja grib attīstīties, tad tas nevar notikt tukšā vietā, tam jānotiek uz kaut kādu iepriekšēju zināšanu un gudrību bāzes, ja tās ir šķības, tad arī koks izaugs šķībs... Un tā kā mums šai pasaulē ir dots tikai viens virziens -> uz mūžību -> tad atgriezties tu nevarēsi... Ja ieliksi nepareizus pamatus šodien, tad nepareiza lapotne tev būs mūžībā! Ir dots pietiekoši ilgs laiks, tieši tik, cik vajag, lai paspētu izveodt derīgu pamatu! Tāpat kā valodai pietiek ar tiem 5-6 (es no galvas, iespējams ka mazāk) gadiem...

Es arī pajautāju pedagogam, kāpēc tas tā ir... Un atbilde ir tāda, ka pasaule nestāv uz vietas, bērnam, kad iemācās vienu, tad jāmācās nākamais, taču ja viņš neiemācīsies (kaut kādu iemeslu dēļ) pirmo, tad otrais aizkavējas vai pat apstājas, tad arī aizkavējas un apstājas viss tas, kas bāzējas uz otro... etc. etc. kāmēr beigās, ja par ilgu bremzē, tad tu iesprūsti kaut kādā attīstības stadijā, no kuras vairs nevar ārā dabūt... Tad mums ir 20gadus veci cilvēciņi kas iesprūduši 5gadnieka stadijā un tamlīdzīgi! Un viņus vairs var tikai pacietīgi apkopt un ļoti ļoti ļoti lēnām vadīt, bet ir skaidrs, ka viņi vairs nekad nesasniegs to līmeni, kas būtu atbilstošs viņu vecumam!

Tas pats notiek ar garīgo attīstību!!!
Par laimi tā ir pietiekoši dinamiska no mūsu lokālā laika viedokļa, bet tā ir tik pat ierobežota un ne bezgalīga no mūžības skatījuma!

JO tas jau nav mērķis... tas ARĪ (tāpat kā valdoa) ir tikai līdzeklis lai varētu satvert nākamās lietas! Bet ja tev pirmais nav, tad nākamo tu vairs nevari saņemt... un tu paliec burtiski kosmiskajā nomalē!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.03.12 14:42:44
Ctulhu, tie visi ir ģenētiskie algoritmi

Close Ended "paštūnējošās" sistēmas ar random +/- hierarhisko meklēšanas algoritmu kā lokālā optimuma meklēšanas algoritmu pretstatā dinamiskam, statiskam ārēji predefinētam kritērijam, pārsvarā cilvēku definētam kritērijam!


Random ir tīri tā neko labs algoritms specigfiskam uzdevumu domēnam - tādam, kur pietiek ar "gana labu" algoritmu, pietam, kur ir relatīvi maz "lokālie optimumi" un tie ir peitiekoši tālu viens no otra!

Tad tā teikt, cilvēks uzmeistaro sākotnējo konfigurāciju, un atbilstoši uzstādītiem kritērijiem, ļauj sistēmai pašai "uztūnēties"! Tas tikai pierāda, ka dators ir labs permutāciju ģenerators un akūni atrs number crunčers, ka var izdzīt pietiekoši daudz paaudzes pietiekoši ilgā laikā, ka tas dod gana labu rezultātu gana īsā laikā un atmaksājas iepretīm cilvēka mērķtiecīgam darbam meklējot labāko risinājumu!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.03.12 14:44:05
Mulders
Ticību daži "iemācās", pat ļoti ātri, arī sirmā vecumā, tāpēc salīdzinājums ar maugli neder. Mauglis kaut ko nevar tīri bioloģiski, bet ticība ir pasaules uzskats, un kaut kāds pasaules uzskats ir katram.
Ticība nav iemācīšanās, redz, te visus foruma neticīgos "gudrīšus" Mulders nekādi nevar iemācīt. :-)
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.12 14:46:19
EzītisMiglā, ticība ir paradigmu veidojošais pamats! To iemācīties nevar ātri. Tas ĀTRI ir ilūzija, parasti rodas no tā, kad to ātri adaptē cilvēki, kuru iepriekšējā sistēma ir jau sabrukusi un faktiski mums ir "tukša vieta" kur viegli integrēt jaunu uzskatu!
Savukārt konvertēt hard-core ticībnieku citā ticībā ir bik ilgāks posms!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.03.12 14:49:47
Nuja, pastuuneejosaas - pasorganizacija taatad, kas ietver sevii evoluciju.

Redz vārds "evolūcija" ir ar dažādām nozīmēm!

Tā evolūcija pret kuru iebilst ID ir - "Naturālā selekcija, kas darbojas uz random gēnu mutācijām"... Lūk ŠIS nav tajos algoritmos

Jo tur ir "Māxlīgā selekcija, kas darbojas uz selektētētām un kontrolēta gēnu fragmentu mutācijām"

Neviena no šīm sistēmām nepieļauj šim "randomam" darboties uz tā saukto "target funkciju"!

Savukārt ja ar evolūciju saprot "izmaiņas laika gaitā" tad pret to neiebilst PAT Kreacionisti!

Fīča ir tāda par to, ko spēj un ko nespēj naturālā selekcija darbojoties uz random mutācijām! Lūk par ko ir bazars. Jūsējie uzskata, ka tā spēj dajebko... mūsējie prasa pierādījumus!

Piemēram, no tām sistēmām - sistēma, kas darbojas ar tirgus datiem nekad nespēs uzevolucionēt par sistēmu, kas meklē lidmašīnas optimālo spārna konfigurāciju!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.12 14:51:30
Es dodu kaadus 8-10 gadus.

Znač piezvani man 2020 gada 1 janvārī Nē labāk 2ā janvārī, man horoskops saka, ka 2020 1 janvāris būs grūta diena
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.12 15:16:02
Ctulhu, bet PIERĀDI vienreiz to sevis izcelto!
Nu pierādi bedizot empīriski, ka tas, ko tu uzrakstīji ir patiesība un tas spēj ģenerēt nereducējami komplexas nanomašīnas!

Papīrs panes visu!

Tāpēc jau neklapē ar ausīm, ka borējat skaisti, tak plāno galdiņu, nevis kārtīgu dzelzceļa sliedi... to jūsu zajavas neķer! Nu nav vēl neviens demonstrējis abioģenēzi... Pat neko primitīvāku... Viss ko var iegūt brīvi palaistā procesā ir faktiski nekas... Tāpat kā neko nedabūsi kad palaidīsi pāri auotmašīnu kapsētai tornado... Tur tiešām ir pilns ar detaļām, kas var sastāties tikai konkrētos stāvokļos ar citām detaļām, tak vot nesastājas! Analoģiski notiek bioloģijā... nekas nesastājas tā skaisti, bet gan atbilstoši enerģētiskajiem līmeņeim - visekonomiskākajā enerģetiskajā stāvoklī - kristāli, stalaktīti etc... Tie ir matērijas stāvokļi ar zemāko enerģiju! Dzīvība ir sistēmas precīzi pretējā stāvoklī - ar ārkārtīgi augstu enerģētisko līmeni!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.12 15:16:31
Pieleca?

Pieleks, kad demonstrēsi abioģenēzi!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.12 17:04:41
Ctulhu

1) Offtopiks
2) Nu lūk, tādējādi tavām visām zajavām bez experimentāla pamatojuma ir tā teikt... pastarpināta vērtība. Zvaigznes vismaz var novērot visādās starpstadijās un pusstadijās... Var pētīt un noskaidrot... A vot dzīvība... ļiba ir, ļiba nav... Starpstadijas neviens un pārejas no tām uz citām, neviens nenovēro!

Līdzīgi kā homeopāti, samet vienā teikumā daudz skaistus gudrus vārdus, teikums gramatiski pareizs, a reāla jēga, kas attēlo kādu procesu vai objektu realitātē īsti nemaz nav!
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.03.12 20:33:22
Manu identitāti veido manas atmiņas, pieredze...ja man izskalotu smadzenes un tā visa nebūtu, tad es pat nezinu, kas es būtu
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.03.13 13:32:11
Es te pagooglēju:

In philosophy, identity (also called sameness) is whatever makes an entity definable and recognizable, in terms of possessing a set of qualities or characteristics that distinguish it from entities of a different type

Tātad, identitāte vajadzīga, lai mani varētu atšķirt no citiem cilvēkiem. Taču, ja mani, jau sirmā vecumā, satiek mans bērnudārza biedrs, tad viņš pazīs tieši mani, kaut arī mūsu abu uzskati, vērtības u.c. ir pavisam citas nekā bērnībā. Tātad, uzskati, vērtības u.c. patiesībā neveido identitāti?
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.03.13 13:46:39
Ctulhu
OK, var arī nepazīt. Taču, ja kāds cits abus atkal sapazīstinās, viņi atcerēsies viens otru - kaut vai pēc uzvārdiem, un identificēs kā "Pēteri" un "Jāni", kaut arī domas, vērtības, ticības / neticības būs pilnīgi mainījušās.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.03.13 13:51:53
Ctulhu
Iespējams, ka neatcerēsies.
Taču, te svarīgākais ir moments, ka identitāte (kas sastāv no uzskatiem, ticības, vērtībām, rakstura, u.c.) mainās, bet "kaut kas" paliek nemainīgs. Bet tieši tas "kaut kas" ir tas, pēc kā mēs sakam "šis te ir tas pats Pēteris".
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.13 14:03:42
EzītisMiglā... atpazīst TĀPĒC... ka tā pagātne, pēc kuras tevi atpazīst joprojām ir daļa tavas identitātes. Tāpēc es saku, ka tu nesi point-effects telpā/laikā bet gan 4D desa cauri Laiktelpai... identificējama ar kaut kādu `zelta dzīslu`

Kas interesanti, kriminālsitika to ņem vērā. Ja tu izdari noziegumu un tiek atzīts, ka esi nepieskaitāms, tad šo noziegumu nepieliek tavai identitātei... un tevi var nesodīt!

Varbūt šāds texts ko pateiks - Identitāte ir Gara Karikatūra

Karikatūra ir nevis smieklīgs zīmējums, bet zīmējuma raksturīgākās daļas...

Un kas interesanti, Identitāte pati par sevi ir visai tukša lieta, tai vajag kontextu. Tikai kontxtā ar tava senā cīņu biedra paša apziņu, tava identitāte parādās un manifestējas... iespējams TIKAI viņam!

Tāpēc ir tādi efekti, ka kādās identitāšu spēlēs, kāds var atpazīt cilvēku, bet cits viņu neatpazīst... Jo tā identitāte mēdz būt kombinēta!

Piemēram, tu savu sievu varbūt atpazītu pēc kādām detaļām un spētu viņu atpazīt. Citam, kas tavu sievu nepazīst, nāktos vairāk detaļas savākt, lai atpazītu, ka tā ir Ezenīte Miglā!

Tāpēc, jo mēs vairāk zinām par lietām ārpus mums, jo mazāk mums vajag, lai mēs tās atpazītu!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.03.13 14:33:43
Mulders
atpazīst TĀPĒC... ka tā pagātne, pēc kuras tevi atpazīst joprojām ir daļa tavas identitātes.
Ctulhu
Domaaju, ka nav atseviskjs `kaut kas`, vnk dalja no izskata, fiziol reakcijaam, miimikas, kustiibu ieradumiem mainaas leeni.

Tas ir, es - tikko piedzimis zīdainis jau esmu ar kaut kādu "identitāti", ko es nezaudēju visu atlikušo mūžu? Kas tieši veido to identitāti? Ārējais izskats, raksturs, vērtības? Taču ne!

Mulders
Un kas interesanti, Identitāte pati par sevi ir visai tukša lieta, tai vajag kontextu.
Jā, vienreiz jau mēs aizrunājāmies līdz tam, ka identitāte ir tikai "ID", un tas ir vienīgais, kas tiešām nemainās visu mūžu. Piemēram, ID varētu būt dzimšanas koordinātas un laiks. Viss pārējais mainās, vai var mainīties.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.03.13 14:40:31
Ctulhu
"bāzes identitāte"? Bet pirms tās - nekā nav? Tas ir, mani tagadējo nevar identificēt ar to zīdaini - tas zīdainis ir kāds cits, ne-es?
Arī, ja viss spēcīgi mainās un ir jauna personība, tad - vienalga, visos laika posmos no zīdaiņa līdz vecim, tas esmu es! Kurš gan cits? ;-)
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.13 15:09:20
Baidos, ka ziidainis nav personiiba. Taa ir personiibas sagatave.

Nepareizi! Bērnā infa jau tiek ievadīta no paša paša viņa ieņemšanas brīža... Pravda ievades kanāli un mērķtiecība ir ierbežotāka! Tāpēc bēbja pirmā infa ir no mammas un tēta DNS attiecīgi no katra pa 23 hromosomām... Tā jau ir unikāla pirmā identitāte... Un tālāk, kad šis aug... tad sākumā ir pietiekoši ar šo infu, lai izaudzētu jau organismu, kas spēj sākt ārējo infu integrēt sevī... Līdzko bēbim ir smadzenes un viņš sāk reaģēt uz ārējiem kairinājumiem, tā sākās infas ievadīšana... un attiecīgi tas reflektējas arī bēbītī, un ar šamo jau var sākt runāt pat vēl šamam esot vēderā...
Pēcāk viņš atpazīst dziedātās dziesmiņas, mūziku etc.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.03.13 15:11:38
Ctulhu
Peec pilniigas amnezijas tas vairs nebuusi tu.
Bet, ja pamazām atjaunojas atmiņa? Tad atkal es parādos? Tātas es - pārtraukumains?
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.13 15:16:31
EzītisMiglā ugu

EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.03.13 15:27:51
Mulders
A kamēr mans atmiņas nav - tikmēr ir "kāds cits"? Un tas "kāds cits" no kurienes uzrodas un kur pazūd?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 90 , pavisam kopa bijuši: 5071