atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Identitāte
Mulders
Iesūtīts: 2009.03.11 15:14:49
Kas veido jūsu, mūsu identitāti? Kā indivīdu un kā grupu, ģimeni, tautu, sabiedrību? Ko jums atņemot, jūs vairs nebūtu jūs? Kas jums vēl pietrūxt, lai par rezultējošo summu varētu teikt - jā tas esmu es?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
AutorsZiņas teksts
Grēciniece
# Iesūtīts: 2009.03.11 19:34:57
Primāri - ja man atņemtu manu ticību, es nebūtu vairs es.
Amēlija
# Iesūtīts: 2009.03.11 19:57:12
a_masiks
runcis-kaarumnieks
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.03.12 09:11:00
Ctulhu
Es domaaju, ka tas `es` vnk ir dazas baazes informaacijas struktuuras, kas nemainaas vai mainaas pietiekami leeni/maz.
Bet bērnība - jaunība - briedums - vecums? Tur visa bāze parasti pārmainas, no posma uz posmu.
Daudz retāk, bet notiek, ka arī cilvēks mainās, paliek par "citu cilvēku".
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.12 11:53:36
a_masiks, zinot pēc kā tu izskaties dzīvē, nemaz nevar tevi savādāk iedomāties... Tāds omulīgs vīrelis, kura sabiedrībā ir gana patīkami uzturēties!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.12 11:54:20
EzītisMiglā, kas norāda, ka iespējams, identitāte nemaz nav statiska, bet dinamiska... Cilvēks ir 4D nevis 3D konstrukcija!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.12 11:57:36
Ctulhu

Par tām vardarbīgajām identitāšu maiņām un smadzeņu skalošanu... jakobi, lai to noturētu, tas ir permanenti jāuztur. Ja palaiž "brīvsolī" tad lēnām, bet psihe un identitāte atgriežas defaultajā stāvoklī... Līdzīgi kā saritinātu atsperi... lai turētu deformētu, uz to nepārtraukti jāiedarbojas, bet ja palaid vaļā tā atritinās kaut kādā defaultā stāvoklī...

To arī var novērot pie sektām, viņu identitātes uzturēšana un izkalšana ir visai permanentā daudzas reizes nedēļā, intensīvi bombardējot ar infu... intensīvi uzturot... inensīvi pieliekot spēku (ne fizisko) Un kā likums, norobežojot no "out there" lai ārējie vēji atkal kārtīgi uzlocītu identitāti, neizpluinītu sākuma stāvoklī!

Tāpēc arī es saku... īsteno pasaules skatījuma vērtību nosaka nevis cik tā ir kruta inkubatora apstākļos, bet cik stabila un pastāvīga tā ir brīvā lidojumā!

Un tādi fenomeni kā Mekas exkluzivitāte samazina šo ticamību, ka sistēma nav māxlīgi "uzputota"
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2009.03.12 13:21:13
Mulders
iespējams, identitāte nemaz nav statiska, bet dinamiska... Cilvēks ir 4D nevis 3D konstrukcija!
Tas ir, identitāte ir mainīgā daļa, kas mainās 3D, bet ir vēl kaut kāda cita, nemainīga, "ārpusē"?

viņu identitātes uzturēšana un izkalšana ir visai permanentā daudzas reizes nedēļā, intensīvi bombardējot ar infu..
Un vēl saki, ka vide neietekmējot cilvēku! Paņem kādu iesīkstējušu āzi, un vienu pašu ieliec viņam nepierastā vidē - laba metode!
EzītisMiglā
# Labojis EzītisMiglā: 2009.03.12 13:23:26
Ctulhu
Domaajams, ka baazes identitaate noformeejas reizee ar smadzeneem
Bet tad jau tā sanāk tāda maza, knapa, diezgan pastulba, ne vairāk kā BIOS datorā.

A tie regulārie pasākumi - ir tak vientuļnieki, ir kristietis svešā zemē, u.c. tādi cilvēki, kas tomēr nemainās.
Balss
# Iesūtīts: 2009.03.12 13:24:10
Domāju, ka manu, mūsu identitāti veido dažādi aspekti, no kuri daži mums ir kopīgi, daži atšķiras.
Piem.,
- Kristieši esam mēs šeit viena liela daļa. (Apakšsadalījums pa konfesijām.)
- Latvieši (nelatvieši,. puslatvieši, bet - visi sazināmies latviski. Tātad - latvijieši . Tāds jocīgs termins, tomēr savs pamatojums tam ir.)
- Māte, sieva (vīrs, tēvs, brēlis, māsa - ģimenes piesaiste.) Mums visiem ir arī šis identitātes aspekts.

Ko Tu īsti,Mulder, gribēji izpētīt? Man nevienu no šiem aspektiem nevar atņemt, nesagraujot personību.
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.03.12 13:27:40
Balss
Man nevienu no šiem aspektiem nevar atņemt, nesagraujot personību.
Piem, cilvēks var mainīt ticību - tad viņa personība ir sagrauta? Taču, ja tas pats cilvēks pēc laika atkal pieņem to pašu, iepriekšējo ticību, tad - personība atjaunojas? Bet - vai tā ir tā pati personība, vai cita?
Vai arī personība ir kaut kas "tur ārā"?
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.03.12 13:38:33
Ctulhu, baidos ka tev īsti nebūs taisnība!

1) Jebkurš psihologs tev pateix ka ar 1x nedēļā 2h ne pārāk intensīvu sesiju nekāds globāls change nevar notikties. Tad regulāri kino, teātra vai operas apmeklējumi vēl vairāk ietekmētu
2) Materiālisms ir monopolizējis lielu daļu mass-mēdiju un izglītības, tāpēc tā bombardēšana ir principā "dabīgais ikdienas fons"

Lai uzturētu tiešām reālu nobīdi smadzenēs, intensitātei jābut apmēram 3-4x nedēļā pa 3-4h katrā reizē, pietam starplaikos pacientu turēt aizņemtu ar (šeit es Johavs Lieciniekus likšu par piemēru) - staigāšanu pa mājām un sludinot, pašiem studēt, jeb aizņemtus ar parastu sekulāru darbu, kad nav laika reflektēt par to, kas ar personu notiek!

Tam visam klāt vēl
1. Dress code
2. Dietiārās restrikcijas
3. Citās reliģijās vārda nomaiņa
4. Ierobežotas iespējas komunicēt ar "apsotātiem" un "pretējiem viedokļiem"

Infas un izvedības kontrole = jauna identitāte!
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.12 13:42:34
Balss, nu piemēram "Latvietis" man personīgi ir tā... vājš identitātes daļa. Teorētiski es varētu tīri labi iedzīvoties kaut kur citur...

Lūk valoda... tā gan varētu būt daļa no manis
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.12 13:43:43
Un vēl saki, ka vide neietekmējot cilvēku! Paņem kādu iesīkstējušu āzi, un vienu pašu ieliec viņam nepierastā vidē - laba metode!

Ietekmē, tak kādā mērā!

Cilvēku daudz mazāk nekā dzīvnieku. Cilvēks ir tas, kas rada savu ārējo vidi un spēj to pakļaut vai tai pretoties, īpaši tieši informatīvajai videi!
Balss
# Iesūtīts: 2009.03.12 13:49:52
Mulders
"Latvietis" man personīgi ir tā... vājš identitātes daļa.

Tā ir gan mūsu laikmeta pazīme, gan arī pēdējo 70 gadu (50 - bombardēšana par lielo un vareno padomju tautu, reāla savas tautas identitātes nīdēšana), tagad - 20 gadus - nekas nav pa īstam (izg;lītības sistēmā) darīts, lai audzinātu bērnos savas tautas un valsts identitāti un patriotismu.

Valoda ir izšķiroša identitātes veidotāja daļa.. Esmu redzējusi diezgan daudz pārtautojušos cilvēkus (labprātīgi) - ņe riba, ņe mjaso...
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.12 13:57:55
Balss... nujā... iespējams, ka valodas dēļ vot vēl turos...
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.03.12 14:09:34
Balss
Valoda ir izšķiroša identitātes veidotāja daļa..
Šitas var būt pat pareizi, bet no pavisam citas puses. Valoda nosaka kaut kādus domāšanas tipus - sevišķi, ja "skaļi domā". Dažreiz es varu labāk padomāt krievu valodā, citreiz atkal - latviski. Kaut kādi dažādi veidi, kā skaļi domātais aiziet uz "smadzeņu dzelžiem".
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.12 14:14:44
Ta kaads materialisms masu medijos, primitiivs misticisms, hrenoskopi un paareejaas fignjas.

Tak regulāri, kā kāds paleontologs kādu kārtējo pērtīķa galvaskausu atrod, tā visi mēdiji brēc, ka kārtējā Lūsija vai Hobbits atrasti. Tak kaut kā nekad tie paši mēdiji neizsludina sekojošo pārbaužu rezultātus, jo nu loģiski, kuram interesē aizvēsturiski mērkaķI!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.03.12 14:15:35
EzītisMiglā, nuja... tieši tas ko es reiz teicu, tas KĀ tu piņķerē savu būtību, to arī nosaka tālāk! Lai to mainītu, ir jāpārpin viss džemperītis! Un to tev pateiks jebkurš pedagogs, ka bērnam mācīt valodu var līdz konkrētam vecumam, mācīt staigāt, etc. tās visas ir iemaņas kas jāmācās konkrētā laikā, jo cilvēks turpina formēties... bet tas nevar notikt bezgalīgi, ja nokavē, tad pēc tam to iedzīt vairs nevar. Un tas ir maugļu faktors, ja ir nokavēta kaut kāda attīstības stadija, tad ja tā var teikt "smadzenes jau aizaugušas" Un vairs nevar cilvēku restaurēt restartēt sākuma stadijā, lai varētu kvalitatīvi iemācīt valodu u.c. iemaņas, bez kurām savukārt nevar iemācīties vēl daudz ko... Rezultātā usjo Nokavēts!

Un tieši to es cenšos un mēģinu tev ieborēt arī sakarā ar ticības lietām... ka cilvēks kā augoša un attīstoša bezgalīga 4d "desa" nevar restartēties... Tas kas tu esi šodien ir funkcija tam, kas tu biji vakar, to vakar tu vairs izmainīt nevar, tāpēc tas `šodien` ir kaut kādā ziņā predeterminēts kaut kādos `vakar` rāmjos! Un tā kā valodu var pieskaitīt pie gana garīgas attīstības, tad tā labi parāda, ka ja apmācību ievelk garumā, jo netic un neredz pamatojumu, tad to var nokavēt un pats instruments, lai saprastu pamatojumu šī instrumenta vajadzībai, tiek pazaudēts... un tu faktiski atkrīti attīstībā un iecementē sevi "maugļa" statusā bez rehabilitācijas iespējas!
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.03.12 14:20:42
Ctulhu, nu cik man ir zināms, tad "jūsu čomi" vēl šodien nav ieborējuši sev atšķirību starp kreacionismu un ID... kāmēr jūsējie karo pret kreacionismu, tikmēr ID attīstās

Zin kas būtu baigi ironiski... ja kaut kāds final-death-blow tiktu dots Darvinismam vinja 200gadu jubilejā Vo būtu ironisks kāzuss... Bet nu nekas... gaidām! Neizbēgt jūsējiem no tiem datiem, kas ienākās no molekulārbiloģijas laboratorijām!
EzītisMiglā
# Iesūtīts: 2009.03.12 14:31:19
Mulders
Un tieši to es cenšos un mēģinu tev ieborēt arī sakarā ar ticības lietām... ka cilvēks kā augoša un attīstoša bezgalīga 4d "desa" nevar restartēties...
Nu bet tad atkal parādās vides noteicošā nozīme! Sevišķi jau bērnu dienās, kad vides ietekme vislielākā.
Turklāt, ticības lietas nez vai derēs kā piemērs, jo ir taču tādi, kas maina savus uzskatus tikai vecumdienās.
+ iemešana jaunā vidē labi palīdz.
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 194 , pavisam kopa bijuši: 9927