atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem lūzeru reliģija? (tēma visiem)
incognito
Iesūtīts: 2009.03.11 09:13:55
Kā jums liekas - vai kristietība ir lūzeru reliģija? Ne tādā nozīmē, ka visi kristieši būtu lūzeri (mēs zinām, ka tā nav), bet tāpēc, ka kristietība slavina tādas vērtības kā nabadzība, pieticība, vājums, sevis žēlošana un nespēja uzņemties atbildību par savu dzīvi. Un noraida tādas vērtības kā spēju uzņemties atbildību, tai skaitā par savu dzīvi, pašpārliecinātību, spēku un tā tālāk.
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>
AutorsZiņas teksts
incognito
# Iesūtīts: 2009.03.11 09:16:28
Kaut ko tādu reiz bija teicis Nīče un atkārto mūsdienu pagāni - kristietība ir reliģija, kas popularitāti ieguvusi Romas vergu aprindās, no šejienes arī tās vērtību sistēma.
vilks
# Labojis vilks: 2009.03.11 09:22:22
Hmm, kurā vietā kristietība noraida spēju uzņemties atbildību? Manuprāt, ir tieši otrādi. Domāju, ka kristietība sludina veselīgu attieksmi pret dzīvi - atšķirībā no, piemēram, tā paša materiālisma/kapitālisma, kas sludina nepārtrauktu savas labklājības celšanu un sekošanu savām baudām, kas cilvēkus agri vai vēlu garīgi iztukšo.

Bet, neapšaubāmi, tā kā kristietībā var atrast risinājumu tie, kuri ir ciešanās, nabadzībā, grūtībās, tad, protams, adekvāti sludinātai, tai sabiedrības zemākajos slāņos vajadzētu būt lielākam atbalstam kā bagāto un valdošo vidū. Kristietība jau nav saentoloģija, kurā pestīšanu var iegūt tikai tie, kam pietiek naudas visiem kursiem.
S.R...
# Iesūtīts: 2009.03.11 10:05:12
incognito
laikam sen neesi atrāvies no kristiešiem pa muti.
Papucs
# Iesūtīts: 2009.03.11 10:06:11
incognito
Daļēji piekrītu.
Jautājums par atbildības uzņemšanos man ir viena no visneskaidrākajām lietām kristietībā.
Jebkurā gadījumā es pilnībā atzīstu, ka pasaules priekšā esmu galīgs lūzeris.
Mulders
# Labojis Mulders: 2009.03.11 10:12:39
leģitīms jautājums, no kurienes incognito tādi secinājumi un spriedumi? Jo ja zinātu no kurienes šiem spriedumiem aug kājas, varētu paskaidrot kas un kā...

Līdzīgi kā senos laikos, kad pagāni Kristiešus par kanibāliem uzskatīja, bet izrādījās, ka īsti neizprata Sv. Vakarēdienu, tik kaut ko pa gaisu pagrābstīts bij!
S.R...
# Iesūtīts: 2009.03.11 10:16:18
Papucs
pasaki, vai Jēzus bija lūzers? vai Viņa cilvēciski šķietamais nespēks bija ņergas, lupatas un neveiksminieka izpausme vai tieši otrādi, Viņa lēnprātībā, pazemībā un paklausībā slēpās tāds SPĒKS, kas ne katram lecīgam sienāzim ir saprotams.
skaidrs, pasaules acīs mums nav jācenšas sev rast tādu godu, kādu tie saprot par labu esam. kas visu var ,visu zin,visu sagrābj un visus šķēršļus noslauka savā priekšā kā putekļus.
Papucs
# Iesūtīts: 2009.03.11 10:21:42
S.R...

Tā kā 40 gadu laikā man vēl līdz šim tā arī nav sanācis ne reizi nostāties "pašam uz savām kājām", jēdziens par atbildības uzņemšanos savā dzīvē ir totālā miglā tīts.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.11 10:23:35
Papucs, jautājums ir vai tas ir kristietības vaina vai tevis paša neizdarība?
Papucs
# Labojis Papucs: 2009.03.11 10:27:55
Nē, Mulder, jautājums ir, vai kristietība kā reliģija īpaši noderīga tādiem kā es.
sicilia
# Iesūtīts: 2009.03.11 10:29:41
Papucs

Tā kā 40 gadu laikā man vēl līdz šim tā arī nav sanācis ne reizi nostāties "pašam uz savām kājām", jēdziens par atbildības uzņemšanos savā dzīvē ir totālā miglā tīts.

nu ja tu neesi spējis savos 40 gados saprast, kas ir nostāties uz savām kājām un uzņemties atbildību, tas gan nenozīmē, ka kristietība ir lūzeru reliģija un neviens kristietis to nespēj
incognito
# Iesūtīts: 2009.03.11 10:30:56
Dona Eriksone
ES esmu vīnakoks, jūs tie zari. Kas Manī paliek un Es viņā, tas nes daudz augļu, jo bez Manis jūs nenieka nespējat darīt., saka Tas Kungs Jāņa ev. 15:5

Arī Pāvils ir rakstījis par to, ka cilvēks no savas puses ne nieka nespēj darīt savas glābšanas lietā.
Tāpat ir teikts, ka kristietim jābūt paklausīgam "Ikviens lai ir paklausīgs varām..."
Faktiski tas nozīmē, ka kristietim jāpaļaujas uz ārējiem spēkiem it visā un, vēl vairāk, mēģinājumu ko paveikt pašam, var uzvert kā sacelšanos pret Dievu.
Papucs
# Iesūtīts: 2009.03.11 10:32:21
sicilia

Tas to nenozīmē, bet man šķiet, ka šis apzīmējums ir viens no vairākiem iespējamiem adekvātiem kristietības apzīmējumiem attiecība pret pasauli.
sicilia
# Iesūtīts: 2009.03.11 10:34:23
Papucs
man gan liekas, ka lūzeri ir ne tikai kristietībā un lūzerisms ir atsevišķas sugas pazīme, kurai ar kristietību/ nekristietību maz sakara...
S.R...
# Iesūtīts: 2009.03.11 10:35:01
Papucs
tomēr vajadzētu mēģināt. vīrietim, kurš sasniedzis tādu vecumu droši vien nav īpaši patīkami apzināties to, ka nespēj nostāvēt pats uz savām kājām. tas rada sekas. un tā noteikti nav kristieša pazīme.
Papucs
# Iesūtīts: 2009.03.11 10:35:05
incognito
mēģinājumu ko paveikt pašam, var uzvert kā sacelšanos pret Dievu
Ļoti precīzi! Savā dzīvē ārkārtīgi bieži sastopos ar šādām situācijām. Taču arī dažu svēto dzīves aprakstos var sastapt tās pašas atziņas un atgadījumu atstāstus.

Papucs
# Iesūtīts: 2009.03.11 10:38:07
S.R...
tas rada sekas - protams!
tā noteikti nav kristieša pazīme - šis ir Tava `harizmātiskā` perioda trauma, no šīs atziņas jāatbrīvojas.
Mulders
# Iesūtīts: 2009.03.11 10:38:36
Nē, Mulder, jautājums ir, vai kristietība kā reliģija īpaši noderīga tādiem kā es.

Nevarēšu atbildēt, jo es nezinu kas tie "tādi kā tu"?
Aiko_Saule
# Labojis Aiko_Saule: 2009.03.11 10:40:12
incognito Kā jums liekas - vai kristietība ir lūzeru reliģija?

Nē ne tikai lūzeru, jo Kristietība domāta visiem !

Ne tādā nozīmē, ka visi kristieši būtu lūzeri (mēs zinām, ka tā nav), bet tāpēc, ka kristietība slavina tādas vērtības kā nabadzība, pieticība, vājums, sevis žēlošana un nespēja uzņemties atbildību par savu dzīvi.

Kristietība slavina tādas vērtības kā nabadzība, pieticība, vājums, sevis žēlošana un nespēja uzņemties atbildību par savu dzīvi.
Kristietība atklāj primārās vērtības JHVH, Trīsvienību, īstenību, tiesu, taisnību, augšāmcelšanos, pestīšana, mīlestība, godīgums, atbildīgums, uzticību, vīrs un vārds.
Praktizējot kristietību - nejau nabadzība tiek slavināta, bet normāla nodrošināta dzīve. Protams ir tādi, kas no sava punkta normālu nodrošinātu dzīvi redz kā nabadzību.

Nezinu, kas tā par kristietību, kur tiek sludināta nespēja uzņemties atbildību par savu dzīvi - cik zinu Jēzus atnāca atklāja grēkus - kļūdas. Kļūdas ir jāierauga - jāatzīst - un jānožēlo un jāizlabo - un tad grēku vairs nedarīsi. Manuprāt šo nav iespējams izdarīt, bez atbildības nu nekādi. Jo katras kļūdas labošana ir saistīta ar izvēli tātad arī atbildību - ko izvēlējies. Ja izvēlējies negrēkot - tad sāc labot kļūdas, ja gribi dzīvot tā kā ir tagad - tad atbildība nav jāuzņemās un jādzīvo kā ir.


Un noraida tādas vērtības kā spēju uzņemties atbildību, tai skaitā par savu dzīvi, pašpārliecinātību, spēku un tā tālāk.

S.R...
# Iesūtīts: 2009.03.11 10:40:52
incognito
tu kaut kā ļoti dīvaini ielasi Rakstus. vai tad zari neko nedara? tieši zari ir tie kas nes augļus. bet spēku,ierosmi,un visu pārējo mēs smeļamies no Jēzus - no īstā Vīna koka. vai šāds skatījums tev nešķiet pareizāks?
Visur Dievs ir aicinājis uz iniciatīvu.vienmēr tiek dota izvēle, prasīts vārds. Tu vienkārši neizproti teikto vai tīšām centies sagrozīt Rakstus.
Papucs
# Labojis Papucs: 2009.03.11 10:41:02
Mulders
Skat. tēmas pieteikumu

S.R...
Nu īstenībā incognito nemaz tik dīvaini Rakstus neielasa
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 151 , pavisam kopa bijuši: 842