atpakaļ uz mājaslapu
E-pasts:  Parole: atcerēties mani reģistrētiesaizmirsu parolimeklēt
Diskusijas Par dažādiem jautājumiem Palīdzība un pateicība
Džonijs
Iesūtīts: 2009.03.10 08:02:51
Labrijērs-Līdz ar pateicību par pakalpojumu mēs aiznesam projām krietnu tiesu simpātiju pret to, kas mums šo pakalpojumu izdarījis.

Kādas grāmatas varoņa atziņa-
Nekad neuzbāzies ar palīdzību, ja tev netiek tā lūgta.
Nekad netiecies panākt, lai cilvēki pret tevi izjustu pateicību.
Un ja pat tev lūdz palīdzību-apdomā, vai nezaudēsi šo cilvēku, ja viņš būs spiests pret tevi izjust pateicību. Beigās var iznākt divi varianti-
vai nu cilvēks būs tev ļoti pateicīgs un tevi mazāk mīlēs
vai arī viņa pateicība nebūs tik liela, kātu cerēji.
Abos gadījumos attiecības sabojātas.
<< . 1 . 2 . 3 . >>
AutorsZiņas teksts
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.03.10 18:02:07
Olita Nu bet kāpēc naudu cenšas atdot, bet citu palīdzību pieņem par pašu par sevi saprotamu...to nav jāatdod
Papucs
# Iesūtīts: 2009.03.10 18:09:02
(Jā, kāpēc viss novirzās uz naudu?)

Džonijs, Dona Eriksone

Atļaušos nepiekrist! Pats ļoti labprāt uzklausu nelūgtus padomus no malas, jo no malas šis tas dažkārt labāk redzams. Tas paver plašāku redzesloku, un nav teikts, ka padomi obligāti jāuzklausa.
Tāpēc arī pats mēdzu citiem sniegt nelūgtus padomus un neuzskatu, ka tie būtu obligāti jāpieņem, pat tad, ja esmu pārliecināts, ka man taisnība.
Teikšu, ka man pašam bieži pietrūkst nelūgtu padomu.
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.03.10 18:17:31
Papucs Tu pats nonāc pretrunā, jo beigās apgalvo, ka tev tie padomi ir vajadzīgi. Bet runa bija par to, kad tos padomus nelūdz...tātad nav vajadzīgi. Čuješ razņicu?
Papucs
# Iesūtīts: 2009.03.10 18:20:50
Džonijs

Nē, ņe čuješ. Ja es sāktu lūgt visu, kas man tiešām vajadzīgs, iekultos vēl kādā ķezā. Bez tam cilvēkiem ir tieksme visu mēģināt atrisināt pašiem, arī tad, kad sen jau bija laiks lūgt palīdzību.
Arī ar ārstu - daži iet, kad vien sanāk brīvs brīdis, citi nez ko vēl gaida, kad sirds jau apstājusies.
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.03.10 18:23:11
Papucs Bet ja cilvēkiem ir šāda tieksme atrisināt pašiem, tad viņi tevi var vienkārši pasūtīt ļoti ļoti tālu
Papucs
# Iesūtīts: 2009.03.10 18:26:44
Džonijs nevis atrisināt , bet bezgalīgi risināt bez atrisinajuma. Čuješ razņicu?

Džonijs
# Iesūtīts: 2009.03.10 18:28:18
Tas arī attiecas uz Jēzus upuri...nāk tādam cilvēkam pretīm viens harizmāts un saka-Jēzus tevi mīl...viņš tavus grēkus ir izpircis. Nu un kas,...vai es viņam to esmu lūdzis.
Papucs
# Iesūtīts: 2009.03.10 18:57:38
Džonijs

Vai esam nonākuši pie atziņas, ka sniegt otram nelūgtus padomus un nelūgtu palīdzību tomēr ir labi?
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.03.10 19:00:39
PapucsTas sasaucas ar manu tēmu-kas ir pareizi un kas nepareizi. Domāju, ka tas ir katra cilvēka brīva izvēle...lūgt palīdzību vai ne...uzklausīt padomus, vai nē...arī dot citiem padomus vai nē
Papucs
# Iesūtīts: 2009.03.10 19:06:51
Džonijs

Laikam palikšu pie savas brīvās izvēles turpināt sniegt nelūgtus padomus
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.03.10 19:10:06
Papucs Vai tad es tev liedzu? Man nav nekas pret arī uzklausīt tavus padomus...piem. ar ko varētu šajā laikā nodarboties, kad nav darba
Papucs
# Iesūtīts: 2009.03.10 19:14:46
Džonijs

Tauta aiz neko darīt rokas pa internetu, tāpēc datoru darbības atjaunošana (protams, par sviestmaizi) vienmēr būs cieņā.
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.03.10 19:16:49
Papucs Nu tādu meistaru(protams ne par sviestmaizi)ir pilnas malas, un es no dzelžiem arī daudz nejēdzu...mans lauciņš ir koks
Papucs
# Iesūtīts: 2009.03.10 19:30:59
Džonijs

Koks, tas ir skaisti, fundamentāli un ģeniāli... tikai nav pirmās nepieciešamības prece. Ja vien nevar vienoties par cenu.
Pirms gadiem pieciem runāju ar vienu nelielas transportfirmas direktori, kas veda koka mēbeles uz Francijas dienvidiem. Es prasīju, par cik viņa iepērk Latvijā no ražotājiem. Viņa, protams, neteica, bet par vienu kumodīti, kas tajā laikā Rīgā bija nopērkama par ~120Ls, viņa teica, ka Francijā veikala cena esot ~60Ls...

Balss
# Iesūtīts: 2009.03.10 23:47:53
Papucs
Tev vajag kādu padomiņu? Nelūgtu? Paprasi to! Varu piedāvāt kādu buntīti dažos lauciņos!
Balss
# Iesūtīts: 2009.03.11 00:02:16
Džonijs
Ja esi mēbeļnieks un kādreiz ganies pa Rīgu, piesakies uz mazu haltūriņu!
Džonijs
# Iesūtīts: 2009.03.11 07:49:38
Balss Man jau te Brīnums jau kādu laiku sola atsūtīt sava celibāta galdiņa rasējumu, un nekā. Bet raksti privāti...speciāli Rīgā neganos
vilks
# Labojis vilks: 2009.03.11 08:50:35
Attiecībā uz tēmu - es domāju, ka tas ir jautājums par cilvēka lepnumu un pazemību. Ir cilvēki, kuri ir pārāk lepni, lai pieņemtu palīdzību, un, ja viņiem palīdzība kādā brīdī ir nepieciešama, tad to pieņem, bet pēc tam vairs nevar tam tikt pāri. Tādā gadījumā, ļoti iespējams, notiek kā Džonija tēmas pieteikumā aprakstītajā gadījumā.
Tāpat attiecības var kļūt sliktākas, ja palīdzētājs ir juties slikti par to, ka jāpalīdz vai arī uzskata, ka ir pelnījis nezin kādu bezgalīgu pateicību..

Man šķiet - nevajag dot vairāk palīdzības kā esi gatavs ar prieku sniegt un nevajag pieņemt vairāk kā esi gatavs ar pateicību pieņemt. Tad vajadzētu visam būt kārtībā, ja vien abiem tas der.. (nu gadās cilvēki, kuriem šķiet, ka viņi labāk zina, ka otram vajadzīga palīdzība un cik lielā apmērā, un tad to par varītēm uzspiež..) Nepieciešama savstarpēja cieņa un paļāvība, ka otrs pats ir spējīgs par savu dzīvi un savām iespējām atbildēt, nevajag domāt otra vietā.

Attiecībā uz naudu - piekrīt Boracam un Zivij.

Balss
Papucs jau sen teica, ka labprāt pieņem padomus visās dzīves jomās. Vienkārši izsniedz viņam tos un labāk publiski.
Torres [87.226.123.131]
# Iesūtīts: 2009.03.23 12:00:06
Sveiki visiem.
Palasīju jūsu diskusiju. Lasot sapratu to, ka jūs paši apspriežoties un izsakot viedokli nonākat pret runā paši pret sevi.
Visi mēs esam tādi, kādi mēs esam, bet pats galvenais, ka mums katram interesē tikai pats savs labums.
Es, kā cilvēks no malas, kurš ir daudz palīdzējis draugiem un paziņām, ģimenei un tuviniekiem, tgd, kad man ir vajadzīgi padomu un tgd, kad esmu pilnīgā bedrē un parādos līz ausīm, man neviens nevar palīdzēt. Bet pats galvenais ir tas, ka tā bedre man ir tik dziļa, ka varu pat tuvākos jau pazuadēt, tapēc, ka no izveidojušām problēmām, man pat psihe ir skarta. Kurš var palīdzēt. Neviens.
ja tomēr, kāds var uzrakstīt kaut ko
spinxs [81.198.47.231]
# Iesūtīts: 2009.03.23 13:20:28
Torres
Vecīt, var palīdzēt! Var! Tev var, i citiem tādiem var! Tikai pīšļos un pelnos, Dieva priekšā, bez patmīlības melīgiem šņukstiem, tūlītēja brīnuma gaidām u.c. velna mezgliem, bez nepateicības par pagājušo laiku, bez kāres atriebt šodienas izmisumu - var! Tikai pa īsto, pašam jāpaspēj pateikt: "Dievs! Es esmu "0"! Es esmu pagalam, ja Tu neglāb! Šis vairs nav mans, bet vienīgi Tavs karš!"
Lai Tev svētība, brāl!
<< . 1 . 2 . 3 . >>

:: Pievienot komentāru

Autors: 
  • Lai iekopētu autora vārdu,nospied uz tā.
  • Reģistrēti lietotāji var rediģēt tekstus vēlāk.
Bold FontItalics fontUnderlineStrike OutSubscriptSuperscriptFont colorTeletypeHorizontal LineE-mail linkhyperlinkListsimies
Atlikušas 1000 zīmes

 Lapas redaktors:redaktors@lelb.lv; Copyright © 2006 LELB, created by MB Studija
Šajā stundā bijuši 179 , pavisam kopa bijuši: 7839